2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar yaa benim 3 gündür başım çok ağrıyor aslında takvime göre normal bugün için baş ağrılarına soğuk kompres iyi gelir yazmışlar ama iş yerinde nasıl yapayım ben kompres falan :KK1:
vallahi kızlar evde olanlar kıymetini bilsin bence de...

ben çalışıyor olsaydım şu durumda işten ayrılmam gerekirdi sanırım
evde olmak büyük kolaylık gerçekten
Rabbm yardımcınız olsun, baş ağrısı da geçicidir sanırım
hiçbişey yapamıyosan soğuk su şişesi daya kafana:)

Günaydın kızlar ben güne biraz kötü başladım yaa

sabah sabah evin içindeki merdivenelrden yuvarlandım 20 basmaak fln var

sırt üstü kaydım neysekı ama yere düşünce sırtımı son basmaga vurdum nefes alamadım bi süre

kasıgımda agrı sızı yok sadece kolum bacagım ve sırtım morardı ve acaip ağrıyo dr gitmedım

kanama fln olmadıgı ıcın yıne de biraz tedirginim ama olmadı iş çıkısı giderım yaaa

ama bişey olsa kanama fln en azındna kasıkta agrı olurdu diyorum :26:

sakin olmaya çalışıyorum Allah a emanet ya pamuk ipliğine bağlı dğeil ya sonucta dımı kızalr bişi diyin yaa :KK25:
Çok tes ederim canimm :)
dikkat et tatlım eğer kanaman Yada ağrın yoksa Bişey olmamıştır Allah'ın izniyle meleklerimiz Allah'a emanet ama için rahat etmezse ara doktorunu bı Canim

soğuk su şişesi iyi fikir denemeye değer ve evet cnm ben evde pek su içmiyorum o da etkili oluyordur iş yerinde alıyorum önüme 1.5 lt suyu gidene kadar bir şişe içiyorum en iyisi su içmek...

tubilubba

canım benim lütfen sağa sola bakıp erkek olsun diyip Allah ı kızdıracak isteklerde bulunma bir oğlun olur ama hayırsız olur ömür boyu ağlarsın o beğenmediğin kızların yar olur sahip çıkar sana erkek evladın dönüp bakmaz burnunun direği sızlar. Benim teyzeme de neler neler yapmışlar erkek doğurmadı iki kızı var diye kadın piskolojik sorunlar yaşadı ne sıkıntılar ama sonunda bir oğlu oldu evet ama kimse oğlu kadar ağlatmamıştır onu ne varsa kızlarda var. Hayırlısı olsun sen yanlızca böyle dua et diğerlerini boşver...

haklısın canım bi kızım var dünya tatlısı çok şükür, hepsi ona deli oluyo fakat eski kafalar insanı sinir ediyolar, eskiden eşimde öyle düşünüyodu ama şimdi kızımızı çok sevdiği için farketmez diyo...bizde 4 kız 1 erkek kardeşiz abim görüp görebileceğin en hayırsız evlatlara bir örnek kızlarda tam tersineyiz. böyle çok örnek var

Umarım herşey yolunda gidiyordur geçmişe pek bakamadım
ayşe çok geçmiş olsun canım..

Hamileliğin verdiği bir halsizlik ve sıcaklarında etkisiyle canım hiçbirşey yapmak istemiyorrrr
Temizlik yapmam lazım,oğlumla alışverişe çıkmam lazım hiç gözüm yemiyor:KK43:
Pazar günü akrabamıza bebek tebriğine gittik,bebeği kucağıma aldım oğlum karşıdan bana mutsuz bakıyor:KK43:
Babasının koluna yattı ve içim nasıl cız etti tarif edemem:KK43:(
Beni en iyi 2.bebeğini bekleyenler anlayacaktır.Tereddütlerimiz hep aynı çünkü
Oğlumun yanına götürüp hadi annecim sevelim,koklayalım vs dedikçe oğlumun yüzü gülmeye başladı
Doğumdan sonra dengeyi nasıl sağlıcaz bilemiyorum
Allahım yardımcımız olsun....

selam kızlar ,

çay içmek pek iyi değilmiş günde en fazla 2 fincan diye okudum hem demir oranını azaltıyormuş hem içinde bilinmeyen başka maddeler sebepmiş ..ama iş yerinde gel de içme ...şimdi ben günde 2 bardak içiyorum fincandan daha küçük miktar ama yinede içime sinmiyor ,
sizin durumlar nasıl çok ta canım çekiyor yaa ...

selam kızlar ,

çay içmek pek iyi değilmiş günde en fazla 2 fincan diye okudum hem demir oranını azaltıyormuş hem içinde bilinmeyen başka maddeler sebepmiş ..ama iş yerinde gel de içme ...şimdi ben günde 2 bardak içiyorum fincandan daha küçük miktar ama yinede içime sinmiyor ,

oy oyy oyyy hamiş topiklerine yazarmıştaaa çay içeside gelmiş patiğimin:KK19:
cnm ben çayı normalde sevmem ama hamile kaldığımdan beri canım çekiyor.günde 2-3 bardak içiyorum kahvaltıyla yada akşamları falan..
herşeyden çokta sakınmamak lazım diye düşünüyorum ben...baştan çok sakınılıyo bu zamanlarda..sonra saldım çayıra mevlam kayıra gibi oluyor:)
hepimize bu uzun ve zorlu yolu hayırlısıyla tamamlamayı nasip etsin rabbim...

çok eskiye gidemiyorum alıntıdan okudum ,
Ayshe geçmiş olsun cnm, inşallah hiç bir zarar görmemiştir bebeğin...

bişey sormak istiyorum kızlar düşük olduğunda illa ki kanama olur mu ? hissetmeyince hergün acaba hala yaşıyormu telaşı alıyor beni ,imkan olsa hergün ultrasondan baksam o dereceyim :)

bişey sormak istiyorum kızlar düşük olduğunda illa ki kanama olur mu ? hissetmeyince hergün acaba hala yaşıyormu telaşı alıyor beni ,imkan olsa hergün ultrasondan baksam o dereceyim :)
her kanama düşük demekte değildir bitanem.
benimda kanamam oldu bi gece hastanede kalmıştım..kese etrafındada kanama olabiliyor...
hissedincede telaş oluyor merak etme:)biraz oynamasın insan deliriyor neden oynamadı die..annelik böyle bişi sanırım hamileliğin her dönemi stresli doğana kadar hiç bi garantisi yok..

canım bende iyiym maşallah kusmadım henüz hiç....aman kusmak falanda istemiyorum boşver yaa :)))) normal canım normal bunlar kadının dediği gibi her bünye ayrı sonuçta benimde midem bulanmıyo hiç en son cuma geldim kontrolden problem olsa söylerdi dimi ama :))

benim de hiç bulanmıyor. Dr. uma söylediğimde boşver olmasın zaten çok çektin bir de ondan çekme inşallah dedi. (Benim malum tüp bebek tedavileri ve sonrasında da OHSS denen illet ödem, su çektirmeler falan)

Gerçi eltimin de 3 aydan sonra neredeyse doğana kadar devam etmişti . Öyle falan olmasın da aman aman

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar acımı paylsştığınız için güzel dualarınız ve dilekleriniz için..Allah hepinize bebeklerinizi sağ salim sağlıklı ve hayırlı şekilde kucaklamayı nasip eder inş...ben şimdilik iyiyim patoloji sonucunu beklyorum ama bır kac arkdstas burada yazmıs doktorumda dedı muhtemelen bebek anormalıdır vucut kabul etmemıstır dedı beklıyorum sonucumu Allah hayırlı zamanda hayırlı ve saglıklı baska evlat nasıp eder ıns o gun yazdıgım gıbı once kahve leke sonra kanama oldu gıttıgımde doktor kalbı durmus dedı neyse sakın sız bunlara bakıp bana da olur mu dıye korkmayın ya da her lekede aklınıza kotu ornek getırmeyın lutfen benım bebegımın nasıbı yokmus yoks aınsanlar kanama gecırıyor et parcası dusuruyor yıne de bebegını dunyaya getırıyor bır ıstırahat sonucu kım ne derse desın nasıp degılmıs oyle bakmak gerek Allah bu sınavdanda cıkmayı nasıp etsın sakın kotu seyler okumayın kotu dusunmeyın stres yapmaytın kım ne derse kulagınızı tıkayın mutlu gecırın bu donemı ...kımseylede kendınızı kıyaslamayın herkesın bunyesı farklı bol bol dınlenın gorusmek uzere sonucumu soylerse doktor yazarım dualarınızda yer almak dılegıyle hamılelerın duası kabul olurmus banada saglıklı sıhhtlı bugunlerı atlatmayı ve hayırlı zamanda yenı bebegı nasıp etmesı ıcın dua edın

Günaydın kızlar ben güne biraz kötü başladım yaa

sabah sabah evin içindeki merdivenelrden yuvarlandım 20 basmaak fln var

sırt üstü kaydım neysekı ama yere düşünce sırtımı son basmaga vurdum nefes alamadım bi süre

kasıgımda agrı sızı yok sadece kolum bacagım ve sırtım morardı ve acaip ağrıyo dr gitmedım

kanama fln olmadıgı ıcın yıne de biraz tedirginim ama olmadı iş çıkısı giderım yaaa

ama bişey olsa kanama fln en azındna kasıkta agrı olurdu diyorum :26:

sakin olmaya çalışıyorum Allah a emanet ya pamuk ipliğine bağlı dğeil ya sonucta dımı kızalr bişi diyin yaa :KK25:

canım çok geçmiş olsun, herhangi bir sıkıntı olmadığına göre bebişin sıkı sıkı tutunmuştur sana sapasağlam duruyordur yerinde. Aklına kötü şeyler getirip onu da üzme annesi :)))

geçmiş olsun ayşe inşallah bir sıkıntı yoktur . kızlar biz bugün doktora gittik doktorum herşeyin yolunda olduğunu söyledi ama benim kafama takıldı sata göre 7 + 5 olmam gerekiyor ama doktorum 6+6 dedi .bir hafta önce gittiğimde bir bebiş 5+6 dı diğeri 6+2 şimdi ikisi de 6+6 .

ben çalışıyor olsaydım şu durumda işten ayrılmam gerekirdi sanırım
evde olmak büyük kolaylık gerçekten
Rabbm yardımcınız olsun, baş ağrısı da geçicidir sanırım
hiçbişey yapamıyosan soğuk su şişesi daya kafana:)

tama deniyeceğim ama çok kötü olunca bir tane minoset alıyorum grip olduğumda dr bana parol veya minoset alabilirsin zararı yok demişti...
valla arkadaşım çalışmak zor hele de bu sıcakta, yani ilk üç ay bir geçse sonrası rahatmış, o döneme kadar zorlanmaya devam... yine de çok şükür Rabbime sağlıklıyız çok şükür.

haklısın canım bi kızım var dünya tatlısı çok şükür, hepsi ona deli oluyo fakat eski kafalar insanı sinir ediyolar, eskiden eşimde öyle düşünüyodu ama şimdi kızımızı çok sevdiği için farketmez diyo...bizde 4 kız 1 erkek kardeşiz abim görüp görebileceğin en hayırsız evlatlara bir örnek kızlarda tam tersineyiz. böyle çok örnek var

aynen öyle canım o insanlar cahil olduğu için öyle konuşuyor ama sen bilinçli bir annesin her zaman hayırlısını dile tevekkül et, Allah hakkında en hayırlısı neyse onu verir biz bilemeyiz, sabır arkadaşım :KK16:

selam kızlar ,

çay kahve çikolata sakıncalı malesef kafein içerdiklerinden zaten hamiş kaldığımdan beri bunları yiyip içemiyorum zaten... sen de dikkat et tatlım ama günde bir fincan çay içiyorum :KK17:

her kanama düşük demekte değildir bitanem.
benimda kanamam oldu bi gece hastanede kalmıştım..kese etrafındada kanama olabiliyor...
hissedincede telaş oluyor merak etme:)biraz oynamasın insan deliriyor neden oynamadı die..annelik böyle bişi sanırım hamileliğin her dönemi stresli doğana kadar hiç bi garantisi yok..

vallahi öyle yaa hatta o pırpır siz hayatta oldukça sürüyor annelik hep bir yürek çarpıntısı işte :KK1:

kızlar bileniniz varsa nolur bu vapur yolculuğu bebişe zara verirmi çok sallıyomu vapur şimdi tatile vapurla gitmemiz lazım

yani imrenecek neyi var bu hastalığın anlamadım açıkcası:KK37:
insanların belirtileri farklı olabilir..isteyen istediğini isteye bilir ..benimki espiri olsun
canım bende iyiym maşallah kusmadım henüz hiç....aman kusmak falanda istemiyorum boşver yaa :)))) normal canım normal bunlar kadının dediği gibi her bünye ayrı sonuçta benimde midem bulanmıyo hiç en son cuma geldim kontrolden problem olsa söylerdi dimi ama :))
yok yaaa bencede sorun olduğu için yada olmadığı için değil vucudun verdiği bi tepki ..dr deiğine göre şanslıyız iyice beslen ye iç ben bu akşam tarkan konserine gidecem:KK1:
:) arkadaşım çok şanslısın valla mide bulantısı çok berbat birşey günlerdir gecem gündüzüm yok. bence sen yat kalk haline şükret
ALLAH sizlerede acil şifalar versin cnm...ablamdan bilirim çok cekti bulantılardan ..öğürmekten boğazını yıtmıştı
kızlar 9. haftamdayım şimdiye kadar rahattım ama bu hafta aşırı bulantılar başladı kızımda daha erken 6.haftada başlamıştı bunda olmayınca sevinmiştim...kaynanam yine kız doğuracan dedii :KK43: dün hiç kalkamadım ev perişan ben perişan....

cnm..aynından bende var..benimde bi kızımvar bu ikinciolacak eşim dahil hiç kimseye demedim hamilelimi çünkü ota b..ka laf çıkarıp oğlandı kızdı derdine düşecekler...ALLAHtan bi sıkıntımda yok anlamıyolar hamişliğimi bende tadını çıkarıyom ....keşke sende hiç demesedin ama bence hiç altında kalma.. on tane kızım olsun ama kocam bi oğlum olmasın kendisi ne hayır görmüşse oğlandan

merhaba kızlar.uzun zamandır yazamadım ama tekip etmeye çalışıyorum.ayşe çok geçmiş olsun,aklına kötü bişey getirme bebişin iyidir.
yaramazpisi çok üzüldüm.bizim şer gördüklerimixzde hayır vardır öyle düşün.
rabbim en yakın zamanda tekrar nasip etsin.
bizim bebeklerimizide korusun inşallah.
görüşmek üzere..

X