2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
lcw internet sitesinden sonbaharlık alışveriş yaptım.

1 yelek, 2 eşofman altı, 1 pantolon, 2 kısa kollu, 2 sıfır kollu çıtçıtlı zıbın, 5 tane de uzun kollu sweat hepsine 100 TL verdim. pardon 99 TL.

kocam da geldi. pas vermiyor, hıhhh.... :KK19: ben de yorgunum zaten. bilgisayarı istiyor. hadi ben kaçar. o da erkekler kulubüne girecek herhalde.. :KK52: iyi geceler hatunlar... :KK54: güzel geceler... :KK23:

güle güle giysin yakışıklı.. ben de burda netten alırım artık..sonbahar için kısa kollu aldım deyince benim içim üşüyo burda:18:burası çok soğuk sabahları ve akşamları ısıtıcı yakıyoruz:KK17:buraya gelir gelmez kaldırdım kısa kolluları,polar takımlar,kalın eşofmanlar,külotlu çoraplar,örme yelekler,hırkalar giyiyo yavru kuşum:KK53:

pazartesi diyete basliyorum. yoksa bu yiyisle icimden iki insan cikacak yakinda.

hedef oglumun dogum gununde 57 kilo olmak :KK53:

oğlanın doğum günü iyi bi hedefmiş,ben de bu hedefi koyayım bari:KK76: 60 ım 57 ya da 56 olsam yeter,doğum günleri de hedef olsun:KK45:aslında göbeğim ve tombiş yanaklarımdan gitse azcık diğer yerlerimden memnunum şu an.yok mu yanak zayıflatma yöntemi bilen:KK39: üç kilo alırım bi kiloya yakını yanaklara gider benim:KK4:

arkadaşım dünkü yazılanlar arasında gördüm eş durumu olmamış anladığım kadarıyla:KK50: dün iller arası tüm eşleri atadılar, şimdi de il içi eş durumunu yapacaklarmış,bebeğin şansına olacak inşallah canım..

Anaaam şenlenmiş ortalık, ADDD kız Allah iyiliğini versin, cozutturmuşun milleti iyi güldüm sayenizde :KK23::KK23::KK23:

sabah kahvaltı meyve püresinin içine ekmek pekmez,yumurta haftada 3 kere,peynir
öğle:çorba
ikindi:yoğurt
akşam muhallebi

ama sebze püresiyle yoğurt vermiyorum ben kalsiyum demiri bağlıyor sebzede demir var
yani sanırım doğru yapıyorum,

Hmm bunu düşünememiştim, öyle yapayım ben de o zaman sağol canım. Biz bildiklerimizi birleştirsek ordinaryüslük bilgi çıkar zaten :KK52:

düzenim benim de bu şekildeydi.ama paşam artık kendi düzenini oluşturmaya çalışıyor,bi ara peynir ve yumurtayı yiyordu ama cicibebeli mamayı istemiyordu iki gündür şükür yeniden yemeye başladı. meyveyi püre olarak sevmemeye başladı mesela şeftaliyi püre yaptım yemedi kendime de dilim dilim yapmıştı onu ikicik dişiyle kemire kemire yedi birazını da küçük parçalar şeklinde elimden yedi. yumuşak meyveleri böyle yedireyim tamam da sert meyveleri nasıl ya2pıcam bilmiyorum:26:sonra yalnızken yedirmeye çalışıyorumbinbir güçlük çekiyorum ama masada bizimle yemeye bayılıyor.bunun gibi bi çok yeni huy edindik,nasıl orta yol bulucaz bakalım:KK23:

Maaşallah, Allah yardım etsin ama şeftali bayağı bir batırıyordur ortalığı. Ben yemek yediriyorum, tam oh hiçbir yere bulaşmadı derken elleriyle önce ağzını sonra yüzünü sonra saçlarını kaşıyor ve bunu o kadar hızlı yapıyor ki yetişemiyorum, bitlenecek yakında :KK52: Ben de biz yerden mama sandalyesini masaya yaklaştırıyorum, o zaman hem ağlamıyor hem de bizim yediklerimizden de biraz veriyorum.

selam kızlar.. kocacımı halı saha maçına gönderdim, oğlanı da uyuttum. ohhh.. keyif saati.. :KK76:

canım bence de takım falan alma şu anda. 5 yaşındaki yeğenim arabalı yatak diye tutturdu. yani çok erken başlıyorlar seçmeye. park yatakla idare edilir, 3-4 yaşına kadar. :KK34:

hım... çok açıklayıcı ve bilimsel yaklaşmış. tebrik etmek lazım. :KK53: doktorların çoğu böyle hakkaten... sinir bozucu. ben de götürmüyorum bir sorun olmadıkça. :KK36:

yatar canım yatar.. olmadı delik açarsın kumaştan ayaklar dışarda yatar. :KK53:

canım bizim de şöyle, biraz fazla gibi gelebilir ama oğlum iştahlı olduğundan, yetmediğinden böyle. :nazar:

kahvaltı: 9.00-9.30 1 dilim cicibebe ekmeği, 3 bisküvi, bir tane labne, yarımdan fazla yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığı pekmez, yarım çay kaşığı tereyağ, yarım çay kaşığı (her gün birinden, dönüşümlü olarak) fındık, ceviz, badem.
uyumadan önce 10.30 gibi 90 cc devam maması ya da yoğurt
öğle: 12.30- 13.00 gibi çorba
yine uyumadan önce 14.30-15.00 gibi 90 cc devam maması ya da yoğurt
uyanınca meyve ya da hala yemediyse yoğurt :KK53:
eve gelince 17.30-18.00 gibi ballı irmikli mama
akşam uyumadıysa bizimle yemekte ne varsa veriyorum,
uyumadan önce de 120-150 cc biberon maması. :KK53:

hoşgeldin arkadaşım.. hayırlı olsun yeni eviniz. :KK19:

Maaşallahhh :nazar::nazar::nazar: Anam bizimki öyle yese herhalde 15 kiloyu görürüz :KK52: Huy edindi artık, daha ilk kaşıkta kafayı çevirip mızırdanmaya başlıyor, ama bir şekilde bütün tabağı bitiriyor :KK9:

muallak insanlara ben de sinir olurum
sanki o kadarını biz bilmiyoruz da ne diye doktora geliyoruz
sen için nasıl rahat edecekse öyle yap bence ya da başka bir doktora daha git

en son kaç gram almıştı
benimkiler kreşte kahvaltı yoğurt çorba meyve ,kreşte ne yemek çıktıysa etli tavuklu hepsinden yiyorlar ..akşam da saat 6 gibi gece maması veriyorum bebe bisküvisi ile karıştırıp ,yatmadan önce de az süt içip uyuyorlar
kreşe de sabahları 120 şer cc süt bırakıyorum her biri için ..
gece bazen acıkıp kalkıp süt içiyorlar bazen içmiyorlar belli olmuyor
evdeki kahvaltımsa şöyle saat 8 gibi
göz kararı tahıllı mama ,yumurta sarısı ,pekmez ,3-4bebe bisküvisi karışımı ,yani şöyle diyeyim çerez kaseleri varya onlarla bir kasem var hep o ölçüde hazırlıyorum yediriyorum eğer devamını isterse tekrar yapıp veriyorum ,tabi yumurta sarısı 1 tane ..bi de ben yumurta ve peyniri dönüşümlü veriyorum ,1 gün biri 1 gün biri
10a doğru uyumadan önce az süt ne kadar içerlerse
uyanınca çorba yoğurt
tekrar ne zaman acıkırlarsa ki çabuk acıkıyor benimkiler hemen süt diye mızırdanıyorlar , meyve veriyorum
bazen sebze haşlayıp veriyorum ,yerine göre ,evde ne pişmişse ona göre veriyorum
meseal bugün et sote yapmıştım ,bi güzel blendırdan çektim etlerini de karışık halde
yarın yedireceğim ,biberli domatesli kekikli et sote :KK1:
ev tarhanası buldum markette ondan da yapar yediririm

Oooh afiyet olsun kuzucuklara :KK56: En son 6,5 aylık getirmiştim, 9400 idi. İki güne sekizinci ay bitiyor 10,500 olmuş. Ama daha bizimki sürünmüyor veya emeklemiyor, yalnız yuvarlanıyor; herhalde onun da etkisi vardır.

selam kızlar,

ne yapanız leynnnn :)

ferda senin dr dünyayı yemiş ahirettten borç alıyooo ona ne be adam konuşmamak için kırk takla atmış resmen :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:valla ben drumuzdan çok memnunum çok iyi her soruma itinayla cvp verir ve çok açıklayıcı konuşur sagolsun :21:

kagan cnm bencede park yatak bende oda almadım hem kiracıyım hemde ilerisi için hanımefendi ne isterse onu alırım diye park yatak aldım 3 yaşına kadar yatar diye düşünüyorum :21:

bizim pek düzenimiz yok kız grip oldugundan beri ek gıda işi biraz yalan oldu :KK19:ama tekrar düzene girer inş.

ruzaaaaaaaaaaa ne yapan?

delikız nerelerdeydin keleeeeeeeeeeeeeee yoktun ?

vaveyla ne yapan ?

bituful nerde ki,?

aman bende sınıf ögrt.gbi yoklama alıyom haaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52:

Sorma hayatım yaa adam dünden ölmüş bugüne kalmış, yani gitmesem de olurmuş. Bizim sıpa hiç sırt üstü durmuyor, hemen inatla yüzüstüne dönmeye çalışıyor. Boyunu da ölçtürmedi dönüp dönüp, adam eline terzi mezurası aldı, onunla ölçtü yamuk yumuk. O kadarını ben de yapardım evde. Neyse Allah'tan bu ay önemli bir şey yok aşı filan, aylık kontrol diye götürmüştüm.

yok mu başka memesi ısırılan anne yahuu...acı eşiğiniz yüksek herhalde,ısırınca gıdıklanıyomusunuz:))

Henüz bir tane dişinin ucu var pek ısıracak durumda değiliz teyzesi :KK9: Ama emzirerek uyuttuğumda bazen o kadar çok emiyor ki karıncalanmaya başlıyor :KK37:

Son düzenleme:
arkadaşım dünkü yazılanlar arasında gördüm eş durumu olmamış anladığım kadarıyla:KK50: dün iller arası tüm eşleri atadılar, şimdi de il içi eş durumunu yapacaklarmış,bebeğin şansına olacak inşallah canım..

il içi eş durumu mu yapacaklarmış gerçekkk miiiiiii inanmıyorum çok heyecenlandım yemin etttt!
ayyy ağlayacammmmm hemen bakayım bir gruba

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

güle güle giysin yakışıklı :KK34: ben de oradan alıyorum bir tıkla elinin altında sonra kapında :KK52: mont alıcam, uzun kollu pantalon falan.. o kadar çok kısa kollu almışım ki çoğunu giyemedi bile :KK17:

ben de en çok kapıya kadar gelmesini seviyorum. lcw'ler çok kalabalık oluyor, çocukla git seç, beden bul çok zor oluyor. yazlıklarını da bayramlıklarını da internet sitesinden aldım. gezmedik, iyi oldu.

yok mu başka memesi ısırılan anne yahuu...acı eşiğiniz yüksek herhalde,ısırınca gıdıklanıyomusunuz:))

dişiniz izi çıkıyor, ısırdığı yerde kan oturuyor. süt gelmedikçe hırslanıyor, sonunda koparacak herhalde. dayanamayınca bıraktırıyorum ben de.

güle güle giysin yakışıklı.. ben de burda netten alırım artık..sonbahar için kısa kollu aldım deyince benim içim üşüyo burda:18:burası çok soğuk sabahları ve akşamları ısıtıcı yakıyoruz:KK17:buraya gelir gelmez kaldırdım kısa kolluları,polar takımlar,kalın eşofmanlar,külotlu çoraplar,örme yelekler,hırkalar giyiyo yavru kuşum:KK53:

teşekkürler teyzesi.. sen neredesin de o kadar soğuk? bizim burası hala çok sıcak. üstü açık yatıyor oğlum. kısa kollu giyiyor ama sonbahar için uzun kollu aldım. sadece çıtçıtlı badileri kısa kollu. içini çok fazla kalın giydirmiyorum kışın da. evler sıcak oluyor çünkü.

Maaşallahhh :nazar::nazar::nazar: Anam bizimki öyle yese herhalde 15 kiloyu görürüz :KK52: Huy edindi artık, daha ilk kaşıkta kafayı çevirip mızırdanmaya başlıyor, ama bir şekilde bütün tabağı bitiriyor :KK9:

Oooh afiyet olsun kuzucuklara :KK56: En son 6,5 aylık getirmiştim, 9400 idi. İki güne sekizinci ay bitiyor 10,500 olmuş. Ama daha bizimki sürünmüyor veya emeklemiyor, yalnız yuvarlanıyor; herhalde onun da etkisi vardır.

Henüz bir tane dişinin ucu var pek ısıracak durumda değiliz teyzesi :KK9: Ama emzirerek uyuttuğumda bazen o kadar çok emiyor ki karıncalanmaya başlıyor :KK37:

tabağını bitirsin de doysun kuzucuk.. bizimki bu akşam bizimle beraber yemek yedi. menümüz: patlıcan musakkanın kıymaları, ekmekle beraber. yoğurt, yine içine az ekmek koydum tutsun diye, bir de pilav. :KK56: salataya da göz dikti de yeter ama dedim.. :KK56: 1 saat geçti geçmedi 180 de biberon maması içti üstüne. :KK52::KK52::KK52: analı oğullu yuvarlanıp gitcez yakında... :KK52::KK52::KK8:

benimki 8 aylıkken 9800 falandı. bu ayın 21'inde gideceğiz bakalım kaç olmuş. çok fazla almamıştır diye düşünüyorum. çok hareketlendi çünkü. seninkine de maşallah... :nazar::nazar::nazar: ısırırım onun tombul kol ve bacaklarını... :82:

burçak naber bacım okuyon niye yazmıyon :KK24:

sorma bacım cok dertlıyım yahu bı dokun bın ah işitenlerden olcan az sonra:KK14:
en son maaile kv kp bı de bnm annemle babamla beraber tatile çıkmıştık bugun dönduk,kendı aılemle aram evlendıgımden berı cok kötü azcık düzelsın bn de şöle başım sıkışınca annemı arayabıleyım ne bılıım ıkı dedıkodu yapalım azcık ana kız gb olalım diye şeetmıiştım kı,dun yanı son gune ramak kala dünyanın tartışmasını yaparak ayrıldık,onlar evıne ben evıme döndüm,küs ayrıldık artık kaç ay konuşmayız allah bılır,geldiğimden berı hırsımdan bıldğin ağlıyorum eşim de naapıcagını şaşırdı,çok fena şiştim :KK43::KK43::KK43:

bebeğimin dişi çıktı bu arada alttan patlayıverdı son gunlerde bnı mutlu eden bı o oldu,sen de tatılını bıtırıp geldın sanırsam kuzuların hasta olmuştu bı ara çookkk gecmış olsun sana,umarım izin gunlerın guzel gecmıştır:KK1::KK1:

kaç kilo kaldı bacım? gider hepsi telaş etme :KK45: bir sorum olacak nick in neden "ruza" :KK76:

'ruza' boşnakça'da gül demek.. boşnak bir arkadaşım bana öyle diyordu. sonunda ruza nick'im oldu. peki senin neden vaveyla_? esk'yi az çok tahmin edebiliyorum. :KK34:

hoşgeldin. zayıflama kulüplerine bakıyordum ben de. off... ne olacak bu kilolar ya... :KK14:

cnmm bnm napıosunnn :) ruzacann sen kaç kılosunkı cıdden bn de merak ettım,emzırıyo musun,bn bıraz dıkkat ederek bı de su elma sırkesıyle verdım 5 kıloyu tatılden dönunce acaba aldım mı dıodum kı bktım yıne 50 kıloyum,sen de kür fılan gb bişiler yapsana :KK14:

sorma bacım cok dertlıyım yahu bı dokun bın ah işitenlerden olcan az sonra:KK14:
en son maaile kv kp bı de bnm annemle babamla beraber tatile çıkmıştık bugun dönduk,kendı aılemle aram evlendıgımden berı cok kötü azcık düzelsın bn de şöle başım sıkışınca annemı arayabıleyım ne bılıım ıkı dedıkodu yapalım azcık ana kız gb olalım diye şeetmıiştım kı,dun yanı son gune ramak kala dünyanın tartışmasını yaparak ayrıldık,onlar evıne ben evıme döndüm,küs ayrıldık artık kaç ay konuşmayız allah bılır,geldiğimden berı hırsımdan bıldğin ağlıyorum eşim de naapıcagını şaşırdı,çok fena şiştim :KK43::KK43::KK43:

bebeğimin dişi çıktı bu arada alttan patlayıverdı son gunlerde bnı mutlu eden bı o oldu,sen de tatılını bıtırıp geldın sanırsam kuzuların hasta olmuştu bı ara çookkk gecmış olsun sana,umarım izin gunlerın guzel gecmıştır:KK1::KK1:

üzüldüm. :KK14: inşallah uzun sürmez küslüğünüz. neden evlendiğinden beri? eşinle evlenmeni mi istemiyorlardı?

ah canım çok üzüldümmm.. kv ile ilgili sorunlar duyarız hep annenle sorun yaşamana üzüldüm.. ailen evlenmeni mi istemedi neden bozuk çok özel değilse tabi.. evlenmeden önce de anlaşamaz mıydınız? mesela biz babamla pek anlaşamayız ama tartışmayız yani son 10 yıldır pek tınlamıyorum sevgili babamı :KK24: çok mükemmeliyetçidir, düşünceye saygı göstermez özellikle siyasi. izin de yine 1-2 arıza werdi ama ben pek önemsemedim tuzağa düşmedim :KK23:

cnmm bnm napıosunnn :) ruzacann sen kaç kılosunkı cıdden bn de merak ettım,emzırıyo musun,bn bıraz dıkkat ederek bı de su elma sırkesıyle verdım 5 kıloyu tatılden dönunce acaba aldım mı dıodum kı bktım yıne 50 kıloyum,sen de kür fılan gb bişiler yapsana :KK14:

canım... 67'yim. :KK14:

2 kilo aldım zayıfım ama wersem mi napsam elma sirkesiyle. gerçi ben yaparım 5 kg gider kesin:KK35:

'ruza' boşnakça'da gül demek.. boşnak bir arkadaşım bana öyle diyordu. sonunda ruza nick'im oldu. peki senin neden vaveyla_? esk'yi az çok tahmin edebiliyorum. :KK34:

vaveyla çığlık dimek :111: çok çığırtganım ondan vaveyla :KK53: içimdeki düşünce çığlığı :KK37:

X