2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
töööwwbe töwwbeee o işte de besmele çekecek değiliz ya beee....

O işte besmele çekmek lazım canım cidden

Madem bu konuya girdik nasıl korunuyosunuz peki şekerler ben hap kullanmak istemiyorum kilo yapıyomuş spral taktıramam korkarım zaten kastıgım için kendimi alttan muayene olamıyorum dr aneztesiyle takabilirim sana dedi başka ne yöntem kalıyo igne duydum ama nasıl bilmiyorum sizler ne alemdesiniz kaza kurşununa gelmekten de korkuyorum:-(

3 aylık iğne kullanıyorum sırtımda çok sivilbe yaptı. Spral taktıramam hayatta. Bi adet görseydim yumurtlama zamanını takip edicektim oda yok. bende çıkmazdayım.

O işte besmele çekmek lazım canım cidden

3 aylık iğne kullanıyorum sırtımda çok sivilbe yaptı. Spral taktıramam hayatta. Bi adet görseydim yumurtlama zamanını takip edicektim oda yok. bende çıkmazdayım.

peki hanımlar bu spiralin gercekten kilo aldırdığı doğru mu? bn de spirali düşünüorum aslında ama bu kilo aldırma olayı yüzünden kararsızım..

neden kondom kullanmiyorsunuz ki, hem temiz de :KK1:

su bazli kayganlastiriciyla kullanirsaniz bir rahatsizlik da vermiyor :KK51:

neden kondom kullanmiyorsunuz ki, hem temiz de :KK1:

su bazli kayganlastiriciyla kullanirsaniz bir rahatsizlik da vermiyor :KK51:

kızım olduktan sonra çocuk fikrinden o kdr korkuorum ki mümkün olsa yumurtlamicam:KK37:
ne bileyim spiral filan daa bi güvenilirmiş gb geliyor:KK76:

kızım olduktan sonra çocuk fikrinden o kdr korkuorum ki mümkün olsa yumurtlamicam:KK37:

Spiralde kondomda% 100 korumuyo korkma o kadar ya öyle kolaymı hamile kalmak:-)
Koçandan uzak dur kesin kalmazsın:KK1:

Son düzenleme:
Spiralde kondomda% 100 korumuyo korkma o kadar ya öyle kolaymı hamile kalmak:-)
Koçandan uzak dur kesin kalmazsın:KK1:

cnm bizim ilk denememizde oldu,bebek sahibi olmaya karar verdiğimizde ilk ay reglim gecikti ,yok artık daha neler millet aylarca uğraşıyo hemen olcak diil diye geyik yapıodum ki bi baktım hamileyim:KK37::KK51:

Son düzenleme:

kondom dogru kullanildiginda %99 korur.

dogru kullanim icin kaliteli latex tercih edilmeli, kayganlastirici kullanmali. kondom cinsel birliktelige ilk baslamadan once takilmalidir ortalarda degil.
ayrica dogru boyut secilmeli ve kondom icerisinde buyuk hava boslugu kalmamali.

yine de %1lik kisma girmekten korkuyorsan her iliskiden sonra yirtik var mi diye bakarsin, genelde yoktur hadi oldu diyelim yilda bir ertesi gun hapi kullanmanda sakinca yok. Olasi bi hamileligi engellemis olursun.

Bu kadar koruyan ve yan etkisiz baska hic bir yontem yoktur.

cnm bizim ilk denememizde oldu,bebek sahibi olmaya karar verdiğimizde ilk ay reglim gecikti ,yok artık daha neler millet aylarca uğraşıyo hemen olcak diil diye geyik yapıodum ki bi baktım hamileyim:KK37::KK51:

Maşallah dogurgan cıktın :KK1: ama şimdi dogum yaptın sonuçta hormonlar falan denge kurulmamıştır:-)
Bakma bende korkuyorum 3 aylık çalişma sonucu bebek oldu:-) bende bayagı dogurganımdır:KK1: hiç regl olmayınca dedim hamilemiyim neyim sabah test yaptım negatif:-) benim için çok pozitif bi durum:KK1:

kondom dogru kullanildiginda %99 korur.

dogru kullanim icin kaliteli latex tercih edilmeli, kayganlastirici kullanmali. kondom cinsel birliktelige ilk baslamadan once takilmalidir ortalarda degil.
ayrica dogru boyut secilmeli ve kondom icerisinde buyuk hava boslugu kalmamali.

yine de %1lik kisma girmekten korkuyorsan her iliskiden sonra yirtik var mi diye bakarsin, genelde yoktur hadi oldu diyelim yilda bir ertesi gun hapi kullanmanda sakinca yok. Olasi bi hamileligi engellemis olursun.

Bu kadar koruyan ve yan etkisiz baska hic bir yontem yoktur.

Canın haklısın iyi bi yöntem ama :-)

Erkekler sevmiyo onu ya malesef

ben de kadin olarak hormonlarimla oynanmasini, ya da rahmimden ip sarkmasini falan sevmiyorum napiyim :KK1:

Naparsın oda herkesin eşiyle kendi arasında çözeceği bişey.
Bu arada repu konuyla alakasız kesinlikle tartışma amacı gütmeden bi soru sorucam. bağzı ne demek bazı mı demek istedin?

Slm kızlar
Annemın yazlıktayız.yarın dönücez pzt iş var.. Oğlum suya bayıldı bide ona şişme havuz almıştık onuda çok sevdi. Korktugum gibi olmadı çok şükür bana da iyi geldi bu tatill..
Vaveylayıda severım delikizıda. Keske tartışma boyutuna uzanmasaydı olay. Bende çalışan bi anneyım , bence anne kendını nasıl iyi hissediyorsa onu yapsın. Benım şartlarım bıraz daha ıyı dıye çalışmaya devam etmeyi sectım. Bebegıme annem ve babam gelıp bakıyolar ben öğlen gelıyorum iş yeri de 15 dk mesafede. MutluyuZ şuan için bi sıkıntımız yok çok şükür .

ben de kadin olarak hormonlarimla oynanmasini, ya da rahmimden ip sarkmasini falan sevmiyorum napiyim :KK1:
Valla bizde kondom la korunuyoruz aynen dediklerine katılıyorumm. Eşimde dedi zaten ilaç kullanıpta hormonlarını yorma diye. 4 yıldır evlıyım 2 aylık bebiş denemesi haricinde hep kondom kullandık hiç sıkıntı olmadıı. En kolay ve rahat yöntem bence. Spral taktrmayı aklımın ucundan bile geçirmedim korkarım çunku:)))

Bebişimin hala dişi çıkmAdı:KK43:( uykularımızda hala aynı yarım yamalakk

aynen canım ben de ilk ay kaldım üstelik pco var bende:44:
tek başına kondoma da güvenmiyorum yırtılma falan olur,
sriral e de tek güvenmiyorum ben ikisini de düşünüyorum
çifte koruma olsun hatta bu gün dr gidip adet olmak için ilaç alıp
taktıracağım çook da korkuyorum amaaa
:18::18:

aynen canım ben de ilk ay kaldım üstelik pco var bende:44:
tek başına kondoma da güvenmiyorum yırtılma falan olur,
sriral e de tek güvenmiyorum ben ikisini de düşünüyorum
çifte koruma olsun hatta bu gün dr gidip adet olmak için ilaç alıp
taktıracağım çook da korkuyorum amaaa
:18::18:

cnm hiç korkma eger regl oldugnda gıdersen rahim agzı acık oldgu için acısız oluyormuş spiralin takımı.. sadece arkadaslarında söylediği gb katkısız olanın takıldıgından emın olmak lazım anladıgım kadarıyla,çunku bı hormonlu spiral var ki ilk ay sinir stres filanla birlikte kilo da yapabiliyormuş.. bu arada aynı kafadayız cnm çifte koruma mantığı süper:KK51:

kızlar ben üç aylık iğne kullandım iğrenç birşey bin pişman oldum. inamılmaz kanama yaptı resmen üç aydır adet modundayım.hormonlarım alt üst oldu:) tabi herkeste aynı sonucu vermez tabi ama bende durum böyle. bir de iğnenin süresi doldu normalde ben de adetim normale döner diye düşünmüştüm ama hala kanamam var ne zaman kendime gelirim bilmem.

emziren anneler ertesi gün hapı kullanamıyor değil mi:KK17:
kullanmayacağım risk alıyorum biraz ama inşallah olmazz

X