2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
İftardan kalma anca bu kadar oluyo:)) olsun kemk yaşın 26 dır belkim. Bim e geldim bakalım. alayım şekerleri:)) inş.tutururm.bu arada aynı şeker hamurunu başka pastaya kullanabılırız dmi

tabi canım şeker hamurunu bol yapıp renlendirip ayrı ayrı, buzdolabında da muhafa edebilirsin.. zordur açması söyleyim başta, pudra şekeri dökerek merdane ile bastırarak açabilirsin

vaveyla:iftara misafir alacm da irmikli haşhaşlı tatlı yapcam senin tarifini yapayım diyorum
ama kremşanti kaymak tadında ne hiç rastlamadım ben böyle bişeye
:KK17:

çok fazla kullanışlı değil bence. tabi seçeceğin modele de bağlı. benim oturma odam köşe. uzaktan misafirim gelince sıkıntı oluyor. salon koltuklarım açılıyor ama yetmiyor.

dün yaptığım çorbanın tarifini vereyim, ilgilenen olursa..

1 patates
1 havuç
yarım kabak
1 çorba kaşığı yeşil mercimek
1 çorba kaşığı bulgur
derin dondurucudan tavuk suyu

kaynatıp süzgeçten geçirdim, üzerine sızma zeytinyağı ekledim. oğlumun bugünkü çorbası. umarım yer. :KK56:

eşim bugün iş görüşmesine gitti. hatta şu sıralar görüşmede. inşallah hayırlı haberlerle döner...
sabah görüşme için hazırlanırken oğlumdan babasına teşvik ve destek geldi.. ona baktı baktı sonra ba-ba dedi... :nazar: canım yavrumm... çok güzel söyledi.. birkaç kez daha tekrar etti.. çok duygulandık.. inşallah en yakın zamanda anne'yi de duyarız. :KK16:
ilk kelimeniz hayırlı olsun canım maşallah bebişine:nazar::nazar: darısı başımıza :)))
umarımeşin için de hayırlısı olur
biz de desteksiz oturuyoruz artık:nazar::nazar::nazar:
Maşallah Kağan'a :nazar::nazar:
bizim ki anası gibi biraz üsengeç daha yüz üstünden sırt üstüne dönmedi bile çabalasın diye çok istediği oyuncağı yakınına koyuyorum ulaşmaya çalışmak yerine yüzüme bakıp mırıldanıyo ver diye poposunu kaldıramıyoo:KK53:

günaydın kızlarr işte tatlımm;
çok güzel görünüyor ellerine sağlık

Evim 2+1 hani kutu gibi derler ya ondan işte, kira değil. yatak odası, çocuk odası,oturma odası.Oturma odası da fazla büyük değil o yüzden köşe koltuk iyi olur diye düşündüm.

Hamileyken bende hiiç içmedim.Zaten günde 2-3 tane içiyorum.Onuda içmeden durabilirim ama içiyorum işte:KK17:

Benimki emmiyor o yüzden sıkıntı yok.

Eşinin hakkında hayırlısı olsun.:KK76:

Ben gurbetteyim.Şehir dışından gelenim oluyor.Ama napim. Yataklı bakıcam zaten.Geri kalanda yerde yatsın:KK52::KK52:
evin kücükse iyi oluyor kardeşimin var çok yer kaplamıyor ve şık duruyor ama yatılı misafirde zorlanıyor

resim netten alıntı bu akşam yapmayı planladığım tatlı

Eki Görüntüle 764105

kolay gelsin canım çok güzel ama zahmetli görünüyor

nolmuuş la burda :KK53: delikız niye banlanmış? içerikte bişey yok gibi.. zaralıya bak sen :KK36:
niye banlanmış bende hiç anlamadım yazdıklarında bişey yoktu ki
bu akşamki iftar menüm de

tavuk lu çorba
türlü
çökertme kebabı
pilav
salatalar
gül tatlısı

var geçenlerde gelen misafirlerimede patlıcan kebabı yapmıştım oda değiişikti adıyaman usülü patlıcan kebabı

Maşallah:nazar::nazar: size ya hem oruç tutup çocuk bakıp bide bunları mı hazırlıyorsunuz kendimden utandım çocuğun yemeklerini zor yapıyorum bize 1-2 çeşit yemek anca yapıyorum tatlıya falan zamanım olmuyor (yavaş mıyım neyim):KK53::KK37:

resim paylasip durmayin yahuu. acliktan midem davul caliyor. :KK5: :KK5: :KK5:

dun herkes tatli paylasmis iftara yarim saat kala sutlu nuriye yaptim. canim feci tatli cekiyor eskiden ben tatli sevmezdim :KK56:

ilk kelimeniz hayırlı olsun canım maşallah bebişine:nazar::nazar: darısı başımıza :)))
umarımeşin için de hayırlısı olur.

sağol canım. darısı diğer kelimelere inşallah.. ilk kelimesini söylediğinde yanında olduğuma çok sevindim..

eşim de görüşmeden çıkmış, iyi geçti diyor. haber vereceklermiş. inşallah hayırlısı olur..

bu arada sahura kalkamadık. ben çoooookkkk acıktım.. vaveyla'nın fasulye piyazı tarifini gördüm. canım istedi. yap gönder bana vaveylaa.... :KK52: :KK52: :KK52:

Son düzenleme:
:KK56:kapı komşusu olsaydık keşke seninle....:KK56:
bizede düşerdi sanırsam ben de bebelere bakardım canım...

ahh keşke be ya :KK19:

vaveyla:iftara misafir alacm da irmikli haşhaşlı tatlı yapcam senin tarifini yapayım diyorum
ama kremşanti kaymak tadında ne hiç rastlamadım ben böyle bişeye
:KK17:

dr oetker in war canım. bulamazsan normali de olur :KK56: çok güzel bir tatlı yap bence :KK56:

dun herkes tatli paylasmis iftara yarim saat kala sutlu nuriye yaptim. canim feci tatli cekiyor eskiden ben tatli sevmezdim :KK56:

benim de çok tatlı istemişti dün. ama yapamadım fırsatım olmadı. bugün yapacağım inşallah birşeyler... :KK56:

aynen cümlelerine dibine kadar katılıyorum :KK52:

ben tatlı yapmadım dondurma aldım yanınada şu etinin yeni çıkan kekinden koydum mu olay bitmiştir amma pratigim yada amma tembelim haaaaaaaaaaaaaaaa :KK52:

umarımeşin için de hayırlısı olur

Maşallah Kağan'a :nazar::nazar:
bizim ki anası gibi biraz üsengeç daha yüz üstünden sırt üstüne dönmedi bile çabalasın diye çok istediği oyuncağı yakınına koyuyorum ulaşmaya çalışmak yerine yüzüme bakıp mırıldanıyo ver diye poposunu kaldıramıyoo:KK53:

çok güzel görünüyor ellerine sağlık

evin kücükse iyi oluyor kardeşimin var çok yer kaplamıyor ve şık duruyor ama yatılı misafirde zorlanıyor

kolay gelsin canım çok güzel ama zahmetli görünüyor

niye banlanmış bende hiç anlamadım yazdıklarında bişey yoktu ki

Maşallah:nazar::nazar: size ya hem oruç tutup çocuk bakıp bide bunları mı hazırlıyorsunuz kendimden utandım çocuğun yemeklerini zor yapıyorum bize 1-2 çeşit yemek anca yapıyorum tatlıya falan zamanım olmuyor (yavaş mıyım neyim):KK53::KK37:

yok canım annem yardımcı bana o yüzden hafta içi çağırdım işten 15.00 de çıkıyorum alışveriş yapacam şimdi giderken annem evi derlemiş toplamış çorbayı yapmış gider gitmez mutfağa gircem iftara daha çok var zaten kızıma annem bakarken bende hazırlığımı yaparım :) tek olsam bende yetiştiremem

sağol canım. darısı diğer kelimelere inşallah.. ilk kelimesini söylediğinde yanında olduğuma çok sevindim..

eşim de görüşmeden çıkmış, iyi geçti diyor. haber vereceklermiş. inşallah hayırlısı olur..

bu arada sahura kalkamadık. ben çoooookkkk acıktım.. vaveyla'nın fasulye piyazı tarifini gördüm. canım istedi. yap gönder bana vaveylaa.... :KK52: :KK52: :KK52:

ne demek istediğin kuru faaasulye piyazı olsun :KK52:

ewet sahi ya hayırlı olsun ilk kelimeniz :nazar: bizim ki daha "ek"lerde :KK51: ha bir de geeee demeye başladı :111:

aynen cümlelerine dibine kadar katılıyorum :KK52:

ben tatlı yapmadım dondurma aldım yanınada şu etinin yeni çıkan kekinden koydum mu olay bitmiştir amma pratigim yada amma tembelim haaaaaaaaaaaaaaaa :KK52:

ben markete gitmeye mutfaga gitmekten daha cok usendigim icin canim tatli istedigi zaman en kotu mikrodalga keki yapiyorum. ama ramazanda kesmiyor niyeyse. illa serbetli bi tatli yemek istiyorum.bi kac gundur oglan huysuzdu firsat bulamadim o zaman da cikolataya talim ettim :KK14: :KK1:

X