2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydınlar dicem ama öylen oldu diceksiniz ben kafamı yataktan anca kaldırabildim ya uykuyuda hiç sevmiyorum....şimdi nasıl kahvaltı yapıcam die kara kara düşünmekteyim :KK43:(..beni listeye eklememişsiniz yaaa bende ist..yaş.26 23 ocak kilo 48

şimdilik çok erken belki ama nasıl doğum düşünüyoruz? Ben eğer fiziksel şartlar elverirse suda doğum istiyorum.

suda doğumu ben de çok istiyorum ama belli başlı hastahanelerde var
eşim bir hastahaneyle görüşmüş 8 bin lira demişler:KK53:

Mrb kızlar nasılsınız bakalım nasıl gidiyo.Ben çok şükür iyiyim.Annem yanımda sölemiştim geleceğini antepten bu yüzden çok giremiyorum.Maşallah baya yazılmış azda olsa biraz sayları okucam umarım hepiniz iyisinizdir.Kendinizede bebişlerinizede dikkat edin...

kızlar bugun allahın ıznıyle 7+1im mıdem bulanmıyo hic benim gbi olan var mı sankı bulansa kendımı ıı hıssedıcem yaaa:KK43:((

merhabalar ;
1 hafta sonra kontrola gideceğim ,ve tam 1 ay sonrada cinsiyetini öğreneceğim,çokkkk sabırsızım

kızlar ne dicem çok ultrasona girmek ii değil diyolar 9 ay boyunca 5-6 defa felan yeterli diyolar peki nasıl olcak bu biz 15 günde bir giriyoruz şu sıkıntılı dönemi anlatana kadar

kızlar bugun allahın ıznıyle 7+1im mıdem bulanmıyo hic benim gbi olan var mı sankı bulansa kendımı ıı hıssedıcem yaaa:KK43:((

merhaba :) ben 8 +2 yim benim de hiiç bulantım kusmam olmadı herkeste olmazmış doktorum da ne güzel işte demişti bende ilk kafaya takmıştım ama araştırdım bi sorun yok cnm üzme kendini sadece bazen su geliyo gibi o da bi kere oldu çok az

merhaba :) ben 8 +2 yim benim de hiiç bulantım kusmam olmadı herkeste olmazmış doktorum da ne güzel işte demişti bende ilk kafaya takmıştım ama araştırdım bi sorun yok cnm üzme kendini sadece bazen su geliyo gibi o da bi kere oldu çok az
ayy cok saol cnm ya korkuyorum valla elimde diil allahım kucagımıza almayı nasip eder insallah... cok dua edıyorum ckkk..

ayy cok saol cnm ya korkuyorum valla elimde diil allahım kucagımıza almayı nasip eder insallah... cok dua edıyorum ckkk..

aminnnn inşallah canımm korkma ben korkularımı şöle yendim nasibinden öteye gidemiyosun Allah ona ömür biçmişse ne yaparsan yap ne olursa olsun yaşar seninle olur...sağlıksız bebek düşük olurmuş o yüzden Allah sağlıklısını nasip eylesin hayırlısını versin ben hep hayırlısıysa olsun dedim ve oldu ama olmazsa da o da Allahın takdiri biz ne kadar düşünüp kendimizi yersek bize zarar rahat olmamız lazım

nazeysa sana özelden bi msg attım.

:KK1::KK1: ben de aynıyım, yarın 7. haftam bitiyo 8e giriyorum ama hala kusma bulantı falan yok. ama anormal bir şey değil bu meraklanma, her bünyede aynı olmaz. hatta avantajımız yani :KK34: ve ben 6 aylık olup daha hamile olduğunu anlamayan kadın gördüm, ne bulantı ne3 bir şey. karnını da kilodan şişti sanmış falan :KK9::KK9:
merhabalar ;
1 hafta sonra kontrola gideceğim ,ve tam 1 ay sonrada cinsiyetini öğreneceğim,çokkkk sabırsızım
:nazar: hayırlısı olsun, sürekli onu düşünmezsen zaman çabuk geçer, yok eğer aklından hiç çıkmazsa geçmez o 1 ay :KK31:
keşke bende versem millet diyo 5 aylık gibisin
aynen ben de öyleyim ya. bu hafta diyetisyene gidicem inşallah evdeki işlerimi bitirebilirsem.
kaynanam bile "şu aylarda kilo vermiş olman lazımdı aslında" gibisinden laflar ediyo sinirimi bozuyo...
kızlar ne dicem çok ultrasona girmek ii değil diyolar 9 ay boyunca 5-6 defa felan yeterli diyolar peki nasıl olcak bu biz 15 günde bir giriyoruz şu sıkıntılı dönemi anlatana kadar

mecbur girmek gerekiyo, onu radyasyondan dolayı söylüyorlar bir de her ultrason aynı tarihi vermiyor ama ona bakarsan cep telefonundan bile inanılmaz radyasyon alıyoruz, 15 günde bir gidince en azından radyasyon açısından çok sorun olmaz ama dizüstü bilgisayar ve cep telefonu çok daha zararlı.

canım ultrason ses dalgaları yayarak görüntüleme yapıyo ve bi zararı yok

sonucta her gun değil 15-20 gunde bi giriyrouz ultraoan kı düşük tehlıeksı ıle hastanede yattıgımda

gunde 4-5 kez alıyoalrdı ultrasona

keşke bende versem millet diyo 5 aylık gibisin

canım benımde göbek var ama gaz sıskınlıgı galıba ama kılom düşmüş bende anlamadım :)

kızlar benı de eklermısınız
ist..yaş.31 27 ocak kilo 55

ekelrım canım :)

merhabalar ;

ayy evet yaaa ınsallahh :KK52:

canım aman bulanmasın su an ıs yerındeyım acaip bulantım var herkes burada

mnsiaifr var ve ben bazen arkamı dönüyorum ani öğürme gelıo napıcamı bılemıyorum çok zor :KK43:

Mrb kızlar nasılsınız bakalım nasıl gidiyo.Ben çok şükür iyiyim.Annem yanımda sölemiştim geleceğini antepten bu yüzden çok giremiyorum.Maşallah baya yazılmış azda olsa biraz sayları okucam umarım hepiniz iyisinizdir.Kendinizede bebişlerinizede dikkat edin...

oh en güzel canım :) annemde bugun bana gelmıs yemek yapmsı aradı söledi sağolsun anneler olamzsa napcazz :)

kızlar bu arada ben 2,5 kilo vermişim :KK1:

bu sabah tartıldım
öf yaa neredeyse sırf bu kilo muhabbetinden dolayı mide bulantım olsun iştahım kesilsin diycem yaa. ne güzel bak ilk aylar kilo verenler 2. ve 3. trimesterlerde fazla kilo almazlarmış.
kızlar suay diğer topiğe bebeğini düşürdüğünü yazmış geçen pazartesi günü.çok üzüldüm sizlerede haber vereyim dedim.bende merak etmeye başlamıştım nerde diye.
rabbim kimseye yaşatmasın böyle bi acıyı...
amin ya inşallah bir daha yaşamaz aynı acıyı. of çok kötü oldum yaa.
kızlar suay82 ve 34moni bebeklerini kaybetmişler :KK43: :KK43: :KK43:

Allah ım ikisinede sabır versin en kısa zamanda yeni bebekler nasib etsin inşallah :KK43:
amin amin allah kimseye yaşatmasın, inşallah çok yıpranmadan yeniden hamile kalırlar da sağlıkla kucaklarına alırlar bebeklerini.
arkadaşlar bana dua ediverin olurmuuuuuuuuuuuuu

bu akşam saat 17 de randevum var kese büyümüşmü diye bakılcak bide pıt pıtları görebilcekmiyiz bakalım
Rabbimden hayırlısı ne olur dua ediverinnnnnnnnnnnnnnn teyzeleriiiiiiiiiiiiiiii
allah hayırlısıyla dyursun kalp atışını, göstertsin sağlıkla büyüdüğünü canım. gelince hemen yazasın buraya haa:KK34:
günaydın kızlar iki arkadaşımızada geçmiş olsun onlar için çok üzüldüm rabbim hayırlısını nasip etsin
ayşecim senin durumunu daha yeni gördüm çok geçmiş olsun canım progestan gerçketen çok işe yarıyor 15 gün içtim doktor artık içmene gerek yok dedi çok şükür kanamamda yok mide bulantılarımda varla yok arası hani diyolar ya bebek ii olunca miden bulanırmış ben lafa gıcık olmaya başladım ya normelde kontrolüm 6 temmuz ama dayanamayıp gidicem bu hafta içim hiç rahat deil

ya olur mu hiç öyle şey allah aşkına ne alakası varmış bulantıyla bebeğin sağlığının yaa. çok bulantısı ve istifrası olanların rahatlaması için söylenen plasebo etkisi gören bi söylenti o sadece. hiçbir doktor asla söylemez öyle bir şeyi. işte benim pimpiriklenmeyelim, fazla araştırmayalım dediğim şey bu yüzdendi. doktorun söylediğinden çıkmayalım, kontrollerimizi aksatmayalım yeter. yoksa bak allah korusun sırf böyle düşüncelerin stresinden daha çok zarar görürüz(ben de aynı durumdayım o yüzden üstünde duruyorum).

laptop u kucağınıza asla almayın ,benimki sephada duruyor,öyle yazıyorum,telefonda dikkat etmek lazım işte,aman benim elimden düşmüyorrr
ben tv de ben uygulayamadım,ama belki siz uygularsanız.
telefonu ilk edeceğiniz zaman hemen kulağınıza koymayın,1-2 sn bekleyin,çünkü ilk aradığınızda,ilk telefonunuz çaldığınızda yaydığı elktromanyatik ölçümü yapılmıştı ve çok yüksek çıkmıştı.
birde avm lerden xray lardan geçmeyin

selam kızlar 15 gündür yoktum basıma neler geldi neler!
yediğim bişi dokunmus doktor öyle dedi ürtiker mi neyim alerjik bişi oldum 3 gün kasındım durdum sonra mecburen ilac verdiler 10 günde rapor maraşa memlekete gittim hava degişimine iyi geldi mis gibi dag havası suan iyiyim sükür.
sabahta kontrole gittim bebeişim aynı internet görüntüsü gibi yan durmus hersey net doktor cok iyi harika dedi kalp atısları görünüyordu pıtpıt yaaaaaaaaaabayılmamak elde degil tüm dertlerimi unuttum

sizler nasılsınız nasıl oldunuz. benim bulantılar gitti gibi ama ara arada geldiği oluyor cok ac kalmamaya calısıyorum teyzemler sağolsun durmadan yedirdiler ay sistim dedim ama kilo almamısım pek sevindim

ben hiç internete giripte midesi bulanınca bulanmayınce ne olur ne olmaz diye okumuyorum,başta okudum çok tedirgn oldum,çok şükür deyin,çok dillandirmeyin,bazılarının sonradan olanlarda varmışş:))

evet annemde sölemişti ben iki doktora birden gidiyorum hem özele hemde devlet hastahanesine şimdi çarşamba kalp atışlarını duycaz allah izin verirse perşembede devlete gidiecm yine.. annemde sık sık ultrasona girme diyo ama ben 2 doktora birden gözükmek istyrum

X