2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar sağolun doktora gittim okmeydanı hast. riskli gebelık bölümü aydın kılınca fakat dr biz sana bakamayız perinatolojı olan bi hastaneye gıtmen lazım

sık kontrol edılmelısın ultrason kontrollerın ıı olmalı durum riskli ben seni basımdan savmıyorums enın ıyılıgın ıcın söyluyorum ne yazıkkı sorumlulugu alamayız dedi :KK43:

gene doktorsuz kaldım yanı nereye gıtsem gerı cevırıyolar çapa cerrahpaşa vakıf gureba zeynep kamıle fln git dedi oralarda varmıs evet de calısıyorum ve defalarca izin kullandım

zaten ultrasonda bebege baktı kalp atısı var ve güzel sorun yok su an dedi....ama ölçüme baktım sorun var bence pazartesı dr da iken

sata göre 7+3 olması gerekrıken 2 gun ılerı 7+5 ve 14 mm çıkmsıtı bugun sata göre 8+0 olması gerekrıekn 7+4 ve boyu 13 mm çıktı bu ne saçmalık anlamadım

bebegeıme Allah korusun bişe olmus olsa hanı kötüye gıtse kalbi atmazdı allah korusun ama hersey ıyı boyu haftası nıe öle çıktı anlamadım dr sordum ultrasonm değerleri

değişiktir dedi ama özeldkeı doktorum ile daha önce gıttımm devlet hast ultrasonalrı aynı cıkartmsıtı off cok sınır oldum bılıyorum kafaya takılıcak çok önemlı bısı dııl ama

benım durumumdakı bi insan takar yanı....şimdi napsam bılmıyorum hemen özeldekı doktoruma gidip bi gözüksemmı die düşünüyorum o daha ayrıntılı açıkalr en azından

veya okmeydanındakı dr yanlış ölçtü belkıde....ölçmeden şöle bi bakınca bile bugunkı bebek daha kucuk gozukuo çok üzüldüm yaa sonunda gene prof. rıza madazlıya gidicem galıba

bu kadar maddı sıkıntının içinde :KK43: :KK43: :KK43:

canım sıkma canını. ne yazık ki bu doktorların hepsi ayrı kafadan ses çıkarıyo. kimine göre normal olan kimine göre yüksek yada düşük. benimde 4 gün geri çıkıo bebeğim ama geç döllenme dedi sata göre... sen şimdilik bildiğin doktora git bu zaman içinde de araştırmaların sürsün. hem tehlikeli zamanlarıda atlatmış olursun.. ne yazık ki hepimizin maddi durumu yetmiyo bende doktor değiştiricem maddi yönden zorlucak bizi

ay shecim alıntı yapmadım uzun die canım sana bakayım demiştim biz bi kayıpla korkuyoruz sen neler yaşamışsın kokmakta haklısın ama ultrasondan ultrasona fark var deniyor belki ölçüm hatasıdır canım kalp atışını duymuşsun ya en önemlisi o minik pamuk yerleşsin annesine inşallah bende hep korkuyorum eşime şuan da özele mi gitsek baksak diyorum istiyorsan ama artık evham yapma olcağına varır diyor Ama Rabbim korusun bi kayıp daha kaldırmak zorunda bırakmasın bizi

ay her kontrolo giden yada içinde sıkıntı olanda korkuyoruz inşallah hep hayırlı haberlerle gelir eksiksiz tamamlarız tablomuzu

Ömür Dediğin- Kırşehir

kızlar bi topikte gördüm Rabbim evlatsiz birakmasin yokluk uzaklik herşey birgün bitiyor ama evlat rabbim kimseyi evlatsızlıkla sınamasın evet eş çok önemli ne güzel zaman geçiyor evde huzur mutluluk en öenmlisi ama aradan yıllar geçince tek eksik evlat oluyor kucaklarımız boş kalmaz inşallah :KK43:

huhuu kızlar,ben yeniyim dedim..benide listeye eklermisiniz dedim..kimse ilgilenmedi msjım görülmedi mi acaba,yada arada kaynadım galiba..

kızlar sozede oluyormu gecenın yarısı hortladım don saga don sola uyuyamıyorum ya :KK43:
off zaten 2 canavar var evde (bırı benımkı dıgerı kızkardesımınkı) onlarla gunduz delı gıbı yoruluyorum seslerınden
sımdıde tam dınlenıcem uyuyamıyorum offff:KK14::KK14:

ay she
benımde her dr da farklı cıkıyordu olcumler son 2 kez gıttıgınde dogru cıktı
makıneden makıneye fark oluyor bence bırde ultrason kagıdında +-3 yazıyor yani tam tamına cıkmaz
onemlı olan kalbı atması oylede haftalarcada bır fark yoksa ıcını curutme bılıyorum ınsan kayıp yasayınca cok tedırgın oluyor
ama strese sokma kendını . ıns bebısler gelıcek saglıkla bıze. okmeydanı ıcın ben hıc guzel seyler duymadım ısabet olmus dr oyle demesı
ıns ıyı bır dr bulabılırsın canım

günaydın kızlar güzel bir hafta sonu geçirin inşallah eşim gecenin 2 sinde operasyona gitti il dışına bende sabahın köründe hortladım zaten hamileliğimin başından beri uykusuzluk çekiyorum sabahın 5 inde uyanıyorum ya ne olacak benim bu halim :KK43:

huhuu kızlar,ben yeniyim dedim..benide listeye eklermisiniz dedim..kimse ilgilenmedi msjım görülmedi mi acaba,yada arada kaynadım galiba..
hoşgeldin canım hayırlı olsun bebişin ne güzel ya günden güne kalabalıklaşıyoruz kalp atışlarını falan duydunuz sanırım değilmi :)

kızlar sozede oluyormu gecenın yarısı hortladım don saga don sola uyuyamıyorum ya :KK43:
off zaten 2 canavar var evde (bırı benımkı dıgerı kızkardesımınkı) onlarla gunduz delı gıbı yoruluyorum seslerınden
sımdıde tam dınlenıcem uyuyamıyorum offff:KK14::KK14:

ay canım yukardada yazdım beni mahfediyor uykusuzluk ya gece 12 de yatıyorum sabah 5 te ayaktayım sonrada okulda dersin ortasında başlıyorum esnemeye :)

günaydın ocak anneleriiii:KK3: hepimiz için çok güzel bigün olur inşallah...biz bugün bebeğimizi görmeye gidicez inşallah Allah bu yolda birlikte devam etmeyi nasip eder... ilk bebeğimde de de ocak annesi olacaktım,kısmet olmadı...4.kez yine ocakta doğum yapıcam bu kez olacak buna inanıyorum:KK17::KK17:

günaydın ocak anneleriiii:KK3: hepimiz için çok güzel bigün olur inşallah...biz bugün bebeğimizi görmeye gidicez inşallah Allah bu yolda birlikte devam etmeyi nasip eder... ilk bebeğimde de de ocak annesi olacaktım,kısmet olmadı...4.kez yine ocakta doğum yapıcam bu kez olacak buna inanıyorum:KK17::KK17:

günaydın sanada canım bende bugün dr. gitmeyi planlıyorum inşallah ikimiz içinde sorunsuz geçer canım ne yaptın tatil planını ne zaman yolculuk :)

Günaydın kızlar.
Ay_she'cim belki ultrason cihazındandır. İstersen kafan rahat değilse kendi doktoruna tekrar git...
Bir görün konuş. Canını da sıkmamaya çalış canım. İçinde duruyor ya :) Onu düşün...

günaydın sanada canım bende bugün dr. gitmeyi planlıyorum inşallah ikimiz içinde sorunsuz geçer canım ne yaptın tatil planını ne zaman yolculuk :)

hadi bakalım bugn senden de güzel haberler bekliyoruz öleyse:) bugün gece gidiyoruz cnm 10 da uçak, çok fazla gezemiycez o yüzden tek tatilimiz eşimin memleketi olacak:) ama karadenizi çook seviyorum o yüzden beni süper bi tatil bekliyooo:nazar:

folbiol bende inanılmaz şişkinlik yapıyor bir de gaz sancısı:KK50::KK50::KK50::KK50:dün içmeyi unuttum sonradan farkettimki göbeğim şiş değil. ilk gebeliğimde folikplus kullanmıştım o da aynısını yapmıştı benim gibi vücudu folikasite reaksiyon gösteren var mı?????? varsa çözüm öneriniz nedir????????
cnm ben solgarın folicasitini kullanıyorum ve hiç bir yan etkisi yok şişlikte yapmıyo istersen deneyebilirsin :))
Kızlar yardım... Bugün 6+5. Gundeyiz. 6+2 de kalp atışını görmüştük.
Benim basından beri bulantım hiç olmadı, sadece göğsümde ağrı vardı. Sürekli kontrol ediyordum ağrı devam ediyorum diye.
Ama bugün ağrının çok azaldığını farkettim. Kötü birşeyler yoktur değilim?
Daha önce bir düşük yaşadığım için korkuyorum
cnm gögüs ağrısı geçiyo benimde geçti çokaz ara ara ağrıyo yani korkma cnm bu normal :))
kızlar sağolun doktora gittim okmeydanı hast. riskli gebelık bölümü aydın kılınca fakat dr biz sana bakamayız perinatolojı olan bi hastaneye gıtmen lazım

sık kontrol edılmelısın ultrason kontrollerın ıı olmalı durum riskli ben seni basımdan savmıyorums enın ıyılıgın ıcın söyluyorum ne yazıkkı sorumlulugu alamayız dedi :KK43:

gene doktorsuz kaldım yanı nereye gıtsem gerı cevırıyolar çapa cerrahpaşa vakıf gureba zeynep kamıle fln git dedi oralarda varmıs evet de calısıyorum ve defalarca izin kullandım

zaten ultrasonda bebege baktı kalp atısı var ve güzel sorun yok su an dedi....ama ölçüme baktım sorun var bence pazartesı dr da iken

sata göre 7+3 olması gerekrıken 2 gun ılerı 7+5 ve 14 mm çıkmsıtı bugun sata göre 8+0 olması gerekrıekn 7+4 ve boyu 13 mm çıktı bu ne saçmalık anlamadım

bebegeıme Allah korusun bişe olmus olsa hanı kötüye gıtse kalbi atmazdı allah korusun ama hersey ıyı boyu haftası nıe öle çıktı anlamadım dr sordum ultrasonm değerleri

değişiktir dedi ama özeldkeı doktorum ile daha önce gıttımm devlet hast ultrasonalrı aynı cıkartmsıtı off cok sınır oldum bılıyorum kafaya takılıcak çok önemlı bısı dııl ama

benım durumumdakı bi insan takar yanı....şimdi napsam bılmıyorum hemen özeldekı doktoruma gidip bi gözüksemmı die düşünüyorum o daha ayrıntılı açıkalr en azından

veya okmeydanındakı dr yanlış ölçtü belkıde....ölçmeden şöle bi bakınca bile bugunkı bebek daha kucuk gozukuo çok üzüldüm yaa sonunda gene prof. rıza madazlıya gidicem galıba

bu kadar maddı sıkıntının içinde :KK43: :KK43: :KK43:

canım bazı değerlerın gebelıkte yuksek olması noral die biliyorum ben helekı en baslarda doktorlar ufak artısları kafaya takmıyoalr vucut buyuk

bi değişime girdiği için tüm degerler alt ust oluyo bugun dr benım tahlıllerımede baktı pek çok üst veya alt deger vardı yanı noralı ıle tutmayan normal

bu kadarı normal tek normal olmayan idrarda iltihap var ve albumın cıkmıs ama albumın okadar yuksek diil şu an müdehala gerektırmıyo dedi böle yanı

aynı mantıkla dusunup sölemıs oalbılır

cnm benim sen ultrasona takılma bak ben aynı hastanede bi pazartesi bi salı gittim pazartesi ultrasonda 8+1 olmalıyken 8 çıktı salı günü 8+2 olmalıyken doktor ultrasonu azıcık bastırdı bebeğin tam ölçüsünü almam lazım dedi aynı ultrasonda bi 8+5 bi 8+6 çıktı oyuzden ona çok takılma cnm bebek sağlıklı ise gerisini boşver :)) ama illa çok kafana takıldıysa kendi doktoruna da git ama üzülme bebeğide üzme olurmu cnm
iyi geceler kızlar yaa ne zaman biticek bu uyku halleri bu hafta hep kız uyudu ben uyudum gece 1 den 2 den önce uyumayan ben şu anda gündüzde uyumama rağmen bayılmak üzereyim biraz topiğimizi okuyup öyle uyuyayım dedim ama yok anacım kafa düşüyor ne olcak bu haller..bide bu hiç birşey yiyememe durumu çok kötü başlangıçta 53 ken şu an 51 kiloya düştüm hiçbirşey yiyemiyorum su bile içemiyorum....allah kolaylık versin hepimize...

ahh cnm yaa aynısı bendede var sürekli uyumak istiyorum ve ben 67.5 la hamiş kaldım bu sabah tartıldım 64.5 e inmişim diet yaparken gram gitmiyodu şimdi de boyna kilo veriyorum bakalım daha ne kadar gitcek

kuzumm günaydınnnn inşallah kuzum kaçta gitcen doktora güzel haberle gel inşallah duy kuzucuğunun pıt pıt larını öle gel tamammı cnm :))) sen güzel düşün cnm herşey yolunda ve ocak annesi olcann :))

günaydınn :)) hadi bakalım hayırlı haberlerle gel inşallahhh

kuzumm günaydınnnn inşallah kuzum kaçta gitcen doktora güzel haberle gel inşallah duy kuzucuğunun pıt pıt larını öle gel tamammı cnm :))) sen güzel düşün cnm herşey yolunda ve ocak annesi olcann :))

inşallah tubişim beraber doğuruz:) seninde iyi olmana çok sevindim gelişmeleri takip ediyorum bol bol dinlen yorma kendini canım sen bilirsin işini zaten :KK66:)

hadi bakalım bugn senden de güzel haberler bekliyoruz öleyse:) bugün gece gidiyoruz cnm 10 da uçak, çok fazla gezemiycez o yüzden tek tatilimiz eşimin memleketi olacak:) ama karadenizi çook seviyorum o yüzden beni süper bi tatil bekliyooo:nazar:

kuzummm nereye gidiyon sennn kaçırdımmı ben :))

ay shecim alıntı yapmadım uzun die canım sana bakayım demiştim biz bi kayıpla korkuyoruz sen neler yaşamışsın kokmakta haklısın ama ultrasondan ultrasona fark var deniyor belki ölçüm hatasıdır canım kalp atışını duymuşsun ya en önemlisi o minik pamuk yerleşsin annesine inşallah bende hep korkuyorum eşime şuan da özele mi gitsek baksak diyorum istiyorsan ama artık evham yapma olcağına varır diyor Ama Rabbim korusun bi kayıp daha kaldırmak zorunda bırakmasın bizi

ay her kontrolo giden yada içinde sıkıntı olanda korkuyoruz inşallah hep hayırlı haberlerle gelir eksiksiz tamamlarız tablomuzu

İnşallah canım yaa
canım evet kalbi atıo dedi hemde güel atıo hanı az fln diil bazen yavas atıo o da sorun ya yok öle bişey yanı
ama kafama takıldı ıste geceyı zor ettım bugun özeldekı dr a gidicem bu doktorlar paranoyak şizofren yapıcak benı
sonunda hangısıne guvenıcemı sasırdım...biliyorum fark oluyo ama işte ama.....

canım sıkma canını. ne yazık ki bu doktorların hepsi ayrı kafadan ses çıkarıyo. kimine göre normal olan kimine göre yüksek yada düşük. benimde 4 gün geri çıkıo bebeğim ama geç döllenme dedi sata göre... sen şimdilik bildiğin doktora git bu zaman içinde de araştırmaların sürsün. hem tehlikeli zamanlarıda atlatmış olursun.. ne yazık ki hepimizin maddi durumu yetmiyo bende doktor değiştiricem maddi yönden zorlucak bizi

ben sımdıye kadar devlete gıttım ve özeldekı dr gittim muayenesı o kadar pahalı değil ama ıste onalrında
donanımalrı yok doppler fln yok mesela e oalnı da pahalı yıen de bugun öğlen ısten cıkınca bı gıdıcem bakalım
içim rahat etmıycek yoksa gece boyu uyyamadım düşünmekten

ay she
benımde her dr da farklı cıkıyordu olcumler son 2 kez gıttıgınde dogru cıktı
makıneden makıneye fark oluyor bence bırde ultrason kagıdında +-3 yazıyor yani tam tamına cıkmaz
onemlı olan kalbı atması oylede haftalarcada bır fark yoksa ıcını curutme bılıyorum ınsan kayıp yasayınca cok tedırgın oluyor
ama strese sokma kendını . ıns bebısler gelıcek saglıkla bıze. okmeydanı ıcın ben hıc guzel seyler duymadım ısabet olmus dr oyle demesı
ıns ıyı bır dr bulabılırsın canım

inan çok tedırgınım uyyamadım ağladım ya bısey olursa diye esım de bak önckeınde kanamalar olmsutu
yıen de bısey olmamıstı bosuan kuruntu yapıyosun dıyo azbıraz haklı ama......hep sarıldım sarıldım ağladım o korkuyla :KK43:

evet +- 2 yazıo zaten bır de canım benım daha oncekınde kanamam olmsutu bu sefer olmadı dunkı ultrasonda doktordan cıkınca farkettm
kanama alanına benzer bi yapı var bugun onu da sorucam hatta resmı ekleyım sizde bakın yanı göz var nizam var
o alan ya ıkıncı bı kese olusumu ya da kanama alanı baska ne oalbılırkı ? bi de öle olsa dr uyarırdı heralde diyorum ama

hayırlısıyla git gel inşallah canım sende ufaklıkta Allaha emanet olun inşallah :) karadeniz muhteşem ya tamda mevsimi valla bizim yerimizede tadını çıkar canım :)

sağol canım ya bakalım pıt pıt ları duyabilecekmiyiz bizde aynı anda 2 dr. gidiyorum biri pzt. dedi biri çarşamba bugün gideceğim dr. pzt demişti ama belki alttan bakarsa duyabiliriz kalp atışlarını duyunca üstümden büyük bir yük kalkacakmış gibi hissediyorum sonrada diyorumki o zamanda başka bir şeyi stres yaparsın sen diyorum :) tuğbacım senin kanaman nasıl oldu canım çok takip edemiiyorum inşallah sıkıntı yoktur şimdi

cnm benim sen ultrasona takılma bak ben aynı hastanede bi pazartesi bi salı gittim pazartesi ultrasonda 8+1 olmalıyken 8 çıktı salı günü 8+2 olmalıyken doktor ultrasonu azıcık bastırdı bebeğin tam ölçüsünü almam lazım dedi aynı ultrasonda bi 8+5 bi 8+6 çıktı oyuzden ona çok takılma cnm bebek sağlıklı ise gerisini boşver :)) ama illa çok kafana takıldıysa kendi doktoruna da git ama üzülme bebeğide üzme olurmu cnm

yaaa ınsallah benımkdıe öel bişeydır zaten doktor alel acelel baktı cıktı verdı ya belkı de yanlıs ölçtü kazma :)
inşallah öledir yaaa canım bugun özele gidicem bakalım ınsallah rahatlamsı bı sekılde dönerim

canım bu arada sordugunu soramadım doktor dediğim gibi cevap veremıycem biz sana bakamayız dedi..öyle yani....

Aysecim lutfen korkma.. Bebek mucizenin diger adi.. Eger gercekten kucuk ciktiysa bile ultrasonda sorun olmasa dahi, arayi hizlica kapatabilecek bi mucize onlar.. Allahima sigin ve korkma eminim ki bir daha ki gittiginde normal haftayi yakaladigini goreceksin.. Moralimiz cok onemli bizim bu pihti sorununda benden daha iyi biliyosun sen kuzu.. Allahim sizi korusun insallah canim

X