2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
cnm Alahım oğluna sağlıklı uzun uzun ömürler bu bebeğin içinde sağlıklı sıhatli kucağına almayı nasip etsin inşallahh...
çok doğru sölüyosun bunlara çok takılmamak lazım herşeyin hayırlısını diliyorum herkez için Allahımdan o en doğrusunu bilir bizim için :))

yapıyorum cnm yaa dinlenince iyi geliyo :)) evet cnm ılık duş alıyorum ve suyu direk oraya tutmuyorum ama kışın napcaz bilmiyorum benkaynar suyla yıkanıyorum çğnkğ :KK43:( evet cnm bi kaç hafta ara ver bundan sonra :))
ayyy ne güldüm yaaa kızz evde kendi doğumunu kendin yaparsın hee süpper olur :))

hahaha kışa kadar doğrumsu olruuz kızz naptınn :KK9: :KK9: :KK9: ayy ınsallah tabıı

zaten hadı kaısm aralık soğuk olsun 7-8 aylık olruuz o zaman sıcak su sorun olmaz sımdısı ıcın sorun bebemm :)

ay okuycam da ıste şimdi 5 yıl tıp 4 yıl bilmem ne uzmanlık vs vs derken gözüm korkuyo yoksa hepsının adını silerim piyasadan :KK37:

hem kadın doğum hem hematolojı hem perinatolojı fln okurum ordinaryus fln olurum ondan korkuyoruım :KK37: :KK37: :KK9: :KK9: :KK9:

ufak atayımda bebsıelrımzı de yesın daha kuccukler :KK9:

herkese güzel haftasonu diliyorum. kızlar alıntı yapacaktım çok uzun oldu bende özet yapayım dedim. geçenyıl mayıs ve haziranda hamileydim haziranın 24 ünde doğum yaptım ve bu ıl yine aynı aylarada hamileyim ne kadar enteresan değil mi?:))))))))))

kızlar size başımdan geçenleri kısaca anlatayım. oğluma hamileyken ilk kontrollerde herşey ultrason ölçümlerine göre normaldi daha sonra bebeğiniz biraz büyüyünce FL ölçümü alınacak ve bu ölçüm bebeğinizin gerçek ( ! ) gebelik haftasını verecek. sürekli gittiğim bir drum vardı ayhan bey (allah ondan razı olsun muhteşem biriydi) onun sonuçlarına göre herşey normaldi. 6. ayda ek olarak magnezyum kullanmaya başlayacağız bu kasılmaları krampları önlüyor lakin benim bünyem kabul etmedi aşırı derecede ishal yaptı acilen dra gittim bu başka dr du onun öçümüne göre FL uzunluğu 1 hafta geriden geliyor dedi eşinizle akrabamısınız diye sordu bebeğinizde down sendromu olabilir engelli olabilir vs vsv vs dedi . tabi ben yıkıldım 6. ay bitmek üzereydi bu dr neler diyordu? sonra bi dra daha gittim yasemin hanım onun ölçümünr göre FL 3 gün geriden geliyordu. bi risk var mı dedim bu çok düşük bi ihtimal dedi. sonra başka bi dra derken tam 5 dr ve 5 farklı ölçüm:)))))))
en sonunda bebeğim 39. hafta dolduktan sonra ters durduğu için doğum riskli olacağından sezaryenle dünyaya geldi 3140gr allaha çok şükür gayet sağlıklı hiçbir sorun yaşamadık.:nazar::nazar::nazar:
demem o ki ölçümlere fazla takılmayın içinizi en çok rahatlatan size huzur veren özelliklede güveninizi tazeleyen bir dr seçin önce allaha sonrada ona güvenin ve hamileliğinizin tadını çıkarın bazen drlar gayet acımasız söylemlerde bulunabiliyorlar çünkü.
filerim hepimiz sağsalim kucağımıza alırız yavrularımızı

canım ne kadfar doğru yazmıssın ya çok sukur Allah ım bagıslaısn :)

hahaha kışa kadar doğrumsu olruuz kızz naptınn :KK9: :KK9: :KK9: ayy ınsallah tabıı

zaten hadı kaısm aralık soğuk olsun 7-8 aylık olruuz o zaman sıcak su sorun olmaz sımdısı ıcın sorun bebemm :)

ay okuycam da ıste şimdi 5 yıl tıp 4 yıl bilmem ne uzmanlık vs vs derken gözüm korkuyo yoksa hepsının adını silerim piyasadan :KK37:

hem kadın doğum hem hematolojı hem perinatolojı fln okurum ordinaryus fln olurum ondan korkuyoruım :KK37: :KK37: :KK9: :KK9: :KK9:

ufak atayımda bebsıelrımzı de yesın daha kuccukler :KK9:

canım ne kadfar doğru yazmıssın ya çok sukur Allah ım bagıslaısn :)
ay kuzumm ay_she yazmak zor oluyo beaa eger mümkünse ismini alabilirmiyim :)) ayy varya sabah sabah güldürdün beni Allahımda seni güldürsün cnmm valla sen böle gidersen kesin bu piyasanın tozunu attırırsın :)) ayyyy denizeee girmekkk istiyorum benn yaaaaaa

ay kuzumm ay_she yazmak zor oluyo beaa eger mümkünse ismini alabilirmiyim :)) ayy varya sabah sabah güldürdün beni Allahımda seni güldürsün cnmm valla sen böle gidersen kesin bu piyasanın tozunu attırırsın :)) ayyyy denizeee girmekkk istiyorum benn yaaaaaa

yaa attırırm valla hem de gelen hastalrıma derım kı ben buraya forumalrdan geldım birgün forumda yazısırken

kadın doğumcu olmaya karar verıdm deip şaşırtırım kk ya üye falan yaparım eheueheue :KK9: :KK9: :KK9:

canım adımı tahmın etmek zor değil ayşe :KK9: aişe , ayşuuşa dahi diyen var kafana göre takıl faslı bi arkadasta

aichee benzeri bişi diodu köydede ayşalık derler :KK70: artık saldım cayıra mevlam kayıra :KK70:

amınn canımm :) valla ya serin serin ohşşşş :KK15:

yaa attırırm valla hem de gelen hastalrıma derım kı ben buraya forumalrdan geldım birgün forumda yazısırken

kadın doğumcu olmaya karar verıdm deip şaşırtırım kk ya üye falan yaparım eheueheue :KK9: :KK9: :KK9:

canım adımı tahmın etmek zor değil ayşe :KK9: aişe , ayşuuşa dahi diyen var kafana göre takıl faslı bi arkadasta

aichee benzeri bişi diodu köydede ayşalık derler :KK70: artık saldım cayıra mevlam kayıra :KK70:

amınn canımm :) valla ya serin serin ohşşşş :KK15:
yaaa ayşe olabilir dedim ama yinede doğrusu olsun diye sordum :)) ayyyyy ayşee yaa öldürdün beni burda heeee Allahım yaaaa ....
temmuzda ilk haftasonu için şarköy planımız var 2 günlük inşallah gidebiliriz de deniz kum güneşşşşşşşşş oyyyyyhhh:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

slm kızlar hangi folic plus kullananınız varmı günde 3 keremi içiyorsunuz.bana doktorum folibol vermişti 2 günde 1 tane içiyordum.tavsiye üzerinde folic plus aldım günde 1 tane dediler ama 3 tane içenide duydum

Ben tedavi aşamasındayken de şu anda da Folbiol u günde 1 kez kullanıyordum. Sağlık ocağında ki dr. um da testler istemişti. Oradaki testlerim normal çıktı Allaha şükür, sadece B12 Vitamn biraz düşük görünüyordu. Onun için de Folbiol u 2 ye çıkarttı dr.

bu arada ultraon görüntüleri topikimizee ikinci resim kuzumla bendenn :)))

yaaa ayşe olabilir dedim ama yinede doğrusu olsun diye sordum :)) ayyyyy ayşee yaa öldürdün beni burda heeee Allahım yaaaa ....
temmuzda ilk haftasonu için şarköy planımız var 2 günlük inşallah gidebiliriz de deniz kum güneşşşşşşşşş oyyyyyhhh:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

analdım canım :)

ne güzel bizim de planlar vardı busene kızlarla ama napcaz bılmıyorum :)

zaten bu yaz gorumcemın dugunu fln derken pek vaktım olmıyacak galıba bişelere :)

o değilde hava accık serin olsun bişe itemıom ya :KK70: çok sıcak olmasın Allah ım nitfen :)

analdım canım :)

ne güzel bizim de planlar vardı busene kızlarla ama napcaz bılmıyorum :)

zaten bu yaz gorumcemın dugunu fln derken pek vaktım olmıyacak galıba bişelere :)

o değilde hava accık serin olsun bişe itemıom ya :KK70: çok sıcak olmasın Allah ım nitfen :)

ayyy ivitt yaaa dün bi sağlık ocağına gittim geldim öldümm sıcaktan yandık yaa yandıkkk ....

Kızlar size bişey sorucam ben 19 mayısta bebeğimin kalp atışlarını duydum ondan sonra dr bana herşey yolunda testler verdi bana bunları yap,1,5 ay sonra gel dedi ikili testim 23 haziran 1,5 ay çok değilmi sizce ben ikili testi yapıp götürücem kafam karıştı siz nekadar sıklıkla gidiyosunuz ??????????

Kızlar size bişey sorucam ben 19 mayısta bebeğimin kalp atışlarını duydum ondan sonra dr bana herşey yolunda testler verdi bana bunları yap,1,5 ay sonra gel dedi ikili testim 23 haziran 1,5 ay çok değilmi sizce ben ikili testi yapıp götürücem kafam karıştı siz nekadar sıklıkla gidiyosunuz ??????????

cnm genelde doktor kalp atışlarını gördükten 1 ay sonra çağırıyo 1.5 biraz fazla ama 23 haziranada bişi kalmadı 2 hafta var vardır doktorun bi bildiği heralde sen içini rahat tut :))

günaydın anişler ve fasulyeleri :KK16:

ayşecim moralimizi yerine getirdin ay biz seni bekleyemeyiz ama tabi sen 60 yaştada doğumu becerttirirsen sana geliriz :KK9:

tuğba bende deniz istiyorum şu 3ay dolsun güneş tehlikeliymiş ama deniz faydalıymış buarada abimler edirnede onlarda şarkköycü ama ben gidemedim ki yengem çeşmeyi görünce bu ne bizim sahilimiz daha güzel demişti :)

songülcüm devlettemisin devlette genelde pek uzun ama doktorun haftasına gore çağırmıştır biz de 4 te keseyi gördük 3hafta sonar kalp atışına çağırdı 3hafta neki ama daha 2 hafta zor geçti

bide ayşe cim bize artık sıcak su yok doğuma yakında sıcak banyo doğumu tetikliyor diye doktorlar yasaklıyor ay ben bide çatıdayım yazın pişicem kışın donucam klima doğalgaz napcaz bilmiyorum

Son düzenleme:
hayır devlette değilim ben özel bana çok uzun geldi şuan 2 haftam kaldı gerçi ama merak ettim nekadar sıklıkla gidiyosunuz diye 19 mayıs kalp atışlarını duydum şimdi 23 bü bekliyorum çok uzun gibi geldi bana dr damdan test sonuçlarını gösterdikten sonra memnun kalmazsam başka dr aryıcam artık

banada çok geldi 23 bekliyorum ikili testten sonra dr davranışına göre karar vericem artık 2 hafta sabır artık

ayşecim moralimizi yerine getirdin ay biz seni bekleyemeyiz ama tabi sen 60 yaştada doğumu becerttirirsen sana geliriz :KK9:

tuğba bende deniz istiyorum şu 3ay dolsun güneş tehlikeliymiş ama deniz faydalıymış buarada abimler edirnede onlarda şarkköycü ama ben gidemedim ki yengem çeşmeyi görünce bu ne bizim sahilimiz daha güzel demişti :)

songülcüm devlettemisin devlette genelde pek uzun ama doktorun haftasına gore çağırmıştır biz de 4 te keseyi gördük 3hafta sonar kalp atışına çağırdı 3hafta neki ama daha 2 hafta zor geçti

bide ayşe cim bize artık sıcak su yok doğuma yakında sıcak banyo doğumu tetikliyor diye doktorlar yasaklıyor ay ben bide çatıdayım yazın pişicem kışın donucam klima doğalgaz napcaz bilmiyorum

canım daha 24 yasındayım ben şimdi başlasam 35 e doktorum iştee :KK9: :KK9: :KK9:

valla zaten ikinci bi üni okumak var ilerki planalrımda ama coğrafya mı şapsam diodum olmadı tıp okurum

yay burcuyumn bana imkansız yok :KK70: :KK70: :KK70: kazanmak sorun değil inan nası okurum bi düşünüyorum şimdi zor ya valla

kadın bebegını kaybetse önce ben ağalrım kürtaj mumkun değil yapamam elim varmaz e o zmaanda okul bitmez

ne analdık demi :KK9: en iyisi ultrasonculuk hacı :KK70:

ben lisedeyken sağlık ansiklopedileri okuyup,,acil bi durum olurda birini doğurtturmam gerekrıse napıcam onu öğrenıyrodum

yanı ee nolru nolmaz yıne de öle bi durumda kalsam riskli gebelık duurmu yoksa doğurtutum be

güvenıyorum yanı kendıme :KK9: :KK9: ayy şaka gibiyim hee

Tubiş sen hangi hasateneye gidiyosun sımdı ya da hangılerıen gittin :)

biz senle yakınız sanırırm yaa...hee bi de şey dicem şimdi sende de pıhtılaşma şüphesi varya

bak ben arastırdım bilgilendırım senı de kanunı sultan süleyman kadın doğum hastanesınde

perinatolojı yanı görüntüleme uzmanlarının çalıştıgı polklınık varmış zaten doğum hastanesı

ben oraya randevu alıcam 25 hazırana fln var randevusu oraya alıcam orda her tür ultrason vardır...

eğer sen de dopplera fln girmedıysen ve perinatolojıde incelenmek ıstersen oraya randevu al ıstersen canım

Merhaba kızlar. :) Nasılsınız? :)
iyiyiz cnm sen nasılsınn ???

cnm valla seviyorum ben orayı yaa kayınpederlerin yazlıgı var bahçede var meyve ağaçları falan denizde güzel özedim vallaa :)) gölgede otruruz denize girer çıkarız :))
canım daha 24 yasındayım ben şimdi başlasam 35 e doktorum iştee :KK9: :KK9: :KK9:

valla zaten ikinci bi üni okumak var ilerki planalrımda ama coğrafya mı şapsam diodum olmadı tıp okurum

yay burcuyumn bana imkansız yok :KK70: :KK70: :KK70: kazanmak sorun değil inan nası okurum bi düşünüyorum şimdi zor ya valla

kadın bebegını kaybetse önce ben ağalrım kürtaj mumkun değil yapamam elim varmaz e o zmaanda okul bitmez

ne analdık demi :KK9: en iyisi ultrasonculuk hacı :KK70:

ben lisedeyken sağlık ansiklopedileri okuyup,,acil bi durum olurda birini doğurtturmam gerekrıse napıcam onu öğrenıyrodum

yanı ee nolru nolmaz yıne de öle bi durumda kalsam riskli gebelık duurmu yoksa doğurtutum be

güvenıyorum yanı kendıme :KK9: :KK9: ayy şaka gibiyim hee
ayyyy ayşeee yaaa formundasın sen bugün heee ultrasonculuk bölümü heeeee :)))) yerim seni yaaaaa .....

biz senle yakınız sanırırm yaa...hee bi de şey dicem şimdi sende de pıhtılaşma şüphesi varya

bak ben arastırdım bilgilendırım senı de kanunı sultan süleyman kadın doğum hastanesınde

perinatolojı yanı görüntüleme uzmanlarının çalıştıgı polklınık varmış zaten doğum hastanesı

ben oraya randevu alıcam 25 hazırana fln var randevusu oraya alıcam orda her tür ultrason vardır...

eğer sen de dopplera fln girmedıysen ve perinatolojıde incelenmek ıstersen oraya randevu al ıstersen canım

cnm ben ilk bahçelievler medicalparkla başladım benim özel siğ. vardı ama doğum poliçem bu yıl yapıldıgından bu seneyi kapsamıyo muayenesi 100 tl oldugundan ve normal doğum 2500 sezeryan 3000 oldugundan artık devam edemicem en son avcılar hospitale gittim 40 tl muayenesi noormal doğum 600 sezeryan 1000 tl oyuzden burdan devam edicem :))
yaa o hastaneyi eşim söledi bana hatta başhekimi eşimin müşterisinin babası ama çok uzak kalıyomuş bize oyuzden vageçtik bide bakmıştım randevuda çok geç tarihe veriyo

cnm ben ilk bahçelievler medicalparkla başladım benim özel siğ. vardı ama doğum poliçem bu yıl yapıldıgından bu seneyi kapsamıyo muayenesi 100 tl oldugundan ve normal doğum 2500 sezeryan 3000 oldugundan artık devam edemicem en son avcılar hospitale gittim 40 tl muayenesi noormal doğum 600 sezeryan 1000 tl oyuzden burdan devam edicem :))
yaa o hastaneyi eşim söledi bana hatta başhekimi eşimin müşterisinin babası ama çok uzak kalıyomuş bize oyuzden vageçtik bide bakmıştım randevuda çok geç tarihe veriyo

canım ben de safa hastanesıne gıdıyorum benım evıme çok yakın acil bişi olursa die dosya actrıdım orda doktordan da gayet memnunum ama donanım

eksıklıgınden doğum için oraya gıtmeyı dusunmuyorum....cunku ben safra kesesı amelıyatı oldum pıhtılaşma oldugu ıcın müdehale öncesi

4 ünite plazma verdiler damardan ve sezeryan öncesi de aynı işlem gerekıcek sanıyorum hemaotlogum rapor yazdı bu yuzden

yanı aynı sey sezeryandada gecerli olucak ve özel bi yerde sezeryan demek ilacı susu busu derken pahalıya patlayabılır bi de hamtologu vs

yoksa yandım dıye dusunerekten devleti seçeyım dıyrum ama özeldekı doktor güven verırıse bana açıklamasını guzel yaparsa elbette

özelde yaparım canım iş yerınde bi abi varda eşi hamıel onunda jfk hast. ali osman koyuncuoğluna gidiyolarmış muayensı 85 lira

ama süper doktor çok ilgili numaarsını vs verıomus dvemalı kontakta kalıyomussun fln şimdi söledi...baktım netetn herkes memnun

olamdı madazlıya gıtmeden ona mı gıtsem acaba diye dusunmeye basladım ama bilemıyorum çok muallaktayım :) arastırıyorum hala

bi de kanunı de şirinevlerden tek minibüsle gidiliyomus öle dedi bana kardesım ben bahcelievlerde oturuyorum

oradanda memnun olan insnalar var bayaa

iyiyiz cnm sen nasılsınn ???

cnm valla seviyorum ben orayı yaa kayınpederlerin yazlıgı var bahçede var meyve ağaçları falan denizde güzel özedim vallaa :)) gölgede otruruz denize girer çıkarız :))

ayyyy ayşeee yaaa formundasın sen bugün heee ultrasonculuk bölümü heeeee :)))) yerim seni yaaaaa .....

eheuehu kafa dagıtmaya calısıyorum :)

X