2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar şeker ölçüm aletimi buldum serviste düşürmüşüm :KK1:

bugün bir arkadaşımın daha hamile olduğunu öğrendik ayy çok güzel bir duygu yaa :KK16:

iyi inşallah hep böyle geçirirsin, hepimiz iyi geçiririz tüm gebeliği canım.
doktorum daha yok ki :26: daha doktor bulamadık, aramaya fırsatımız da olmadı zaten...hep maaşı bekliyoruz, ona göre gidip bi sabit doktor bulucaz inşallah. lekelenme de ilk kez oldu

kız küçüksün diye kızmıyım hadi özel doctor ne git devlete karşıyaka yada alsancağa sıra al al sana özel doctor ssk yokmu canım sizde devlettede takip edil yada ssk varsa senin orda kordon var git ona 30 35e bakıyor kız hepimiz krediliyiz az maaşlıyız anlarız ama sırf özele gitcem diede bekleme hem kalk sağlık ocağına da yazıl aile hekimliğine orayada sorabilirsin ki açılma kanamalarda hemen devlete yolluyolar

bide akıntı kesenin kensini dış etkenlere koruması temizlemesi kokulu ve kahve yeşil olmadıkça gelsin kızlar sorun etmeyin ay bende bugün şişliklerde indi bişeymi var demekten sade bulantı yok ama yemek yeme isteğimde yok bi kahvaltı etsem cum a gününü boş geçirmesem ne iyi olacak

nasıl özele gidicem diye tutturduğumu düşündüğünü anlayamadım doğrusu. anlamadan yargılamışsın, bir de küçüğüm diye kızmamışsın. sağol teşekkür ederim.
bilmeden anlamadan yorumlanabilecek şeyler burada paylaşılanların tümü, çünkü kimse kimsenin yaşadığını, şartlarını, durumunu detaylı bilmiyor görmüyor. yoksa hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu, nerelerde ne imkanlar olduğunu vs. ama biz aklın ve olgunluğun yaşta değil başta olduğunu düşünülenler ne yapıyoruz?kimseyi bu şekilde yargılamıyoruz. eğer bildiğimizden konuşuyorsak bilgimizi paylaşıp destek oluyoruz, ha yok bilsek de bilmesek de illa yorum yapmış olmak için konuşuyorsak, işte böyle yorumlar yapıyoruz.

burası destek-paylaşım platformu, kim ne anladıysa ona göre yorum yapılıp ahkam kesilecek yer değil.
yok "kızmiyim hadi" bilmem ne...sağol "abla" kızmaktan vazgeçtiğin için.
kızsaydın bi de ya? anlamadan yargılayıp kızma hakkını da bulduğuna göre kendinde?

Son düzenleme:
nasıl özele gidicem diye tutturduğumu düşündüğünü anlayamadım doğrusu. anlamadan yargılamışsın, bir de küçüğüm diye kızmamışsın. sağol teşekkür ederim.
bilmeden anlamadan yorumlanabilecek şeyler burada paylaşılanların tümü, çünkü kimse kimsenin yaşadığını, şartlarını, durumunu detaylı bilmiyor görmüyor. yoksa hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu, nerelerde ne imkanlar olduğunu vs. ama biz aklın ve olgunluğun yaşta değil başta olduğunu düşünülenler ne yapıyoruz?kimseyi bu şekilde yargılamıyoruz. eğer bildiğimizden konuşuyorsak bilgimizi paylaşıp destek oluyoruz, ha yok bilsek de bilmesek de illa yorum yapmış olmak için konuşuyorsak, işte böyle yorumlar yapıyoruz.

burası destek-paylaşım platformu, kim ne anladıysa ona göre yorum yapılıp ahkam kesilecek yer değil.
yok "kızmiyim hadi" bilmem ne...sağol "abla" kızmaktan vazgeçtiğin için.
kızsaydın bi de ya? anlamadan yargılayıp kızma hakkını da bulduğuna göre kendinde?

canım kırdıysam özür dilerim tamam anlamadan yorum yapmam evet hepimiz alınganız ama sen yazmışsın sadece yakındaki hastaneleri yazmıştım ama ssk varmı diyede sormuştum tamam bidaha yorum yapmam ama alınma hakkımız varmı bak ben bugün sağlık ocagında yaşımdan dolayı niye buzaman kadar beklediğim için bile yargılandım cevap verdim mi hayır geç evlendim dedim karşıdaki seni tanımıyorsa sıkıntını bilemez tamam canım kırılma bidaha yorum yapmayı veririm geçmiş olsun sadece :106:

Emzirme dönemi için pek çok annenin meme başı hazırlığı yapmasına gerek yoktur
ancak anneler emzirmede başarılı olabilmek için bir şey yaptıklarında kendilerini rahat ve mutlu hissederler.
Eğer bir şeyler yapma ihtiyacı duyuyorsanız, meme başının içeride olması, gelişmemiş meme dokusu gibi
herhangi bir anatomik sorun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza muayene olun.

Meme başınızın normale dönmesi için özel sütyen giymenizin
ya da yumuşak olanların sertleşmesi için masaj yapmanın iyi bir fikir olup olmadığını doktorunuza sorun.
Meme başlarının uyarılması, doğumu başlatabileceğinden gebelik döneminde doktorunuzun önerisi olmadan masaj yapmayın.

Doktorunuzun onayıyla, bebeğinizin sert diş etleri için meme başlarınızın hazırlanmasında şu işlemlerden birini yapabilirsiniz:

Yıkadıktan sonra havluyla yumuşak bir şekilde ovarak,
Her gün evde bir süre üstsüz dolaşarak memelerin havayla temasını sağlayarak,
Sarkmaya eğilimli veya büyük değilse sutyen takmadan dışarı çıkarak meme uçlarınızın giysilerinize sürtünmesini sağlayarak
ya da
pencereli bir emzirme sutyeninin içinde günde birkaç kez parmaklarınızla ovarak
ve daha sonra meme kremi ile veya A ve D vitaminli merhemlerle, salata yağı veya bebe yağıyla birkaç damla kolostrum gelene kadar kayganlaştırarak
veya cinsel ilişki sırasında eşinizin meme uçlarınızı uyarmasıyla(bu işlem işe yaramasa da hoşunuza gidecektir.).

Bütün bu uygulamaların meme emzirmeyi kolaylaştırdığına dair herhangi bir bilgi yoktur,
ancak bazı kadınlar bunların yararı olduğunu düşünmektedir.
Masaj ve meme başlarının ovulmasının,
kadının memelerine dokunmaktaki çekingenliğini ortadan kaldırması gibi ek yararı da vardır.
Ve eğer emzirmenin rahat olması isteniyorsa bu gereklidir.

Emzirmek için memelerin hazırlanmasında daha önemli olan şey, zihinsel olarak hazırlanmaktır.
Emzirmek için öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin(doğum öncesi kursları, konuyla ilgili kitaplar, vs.),
bunu şiddetle öneren bir pediatr seçin
ve
sizi destekleyebilecek ve sorularınıza yanıt verebilecek başka kadınlar bulun.

[Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler kitabından alıntıdır.]

merhaba arkadaşlar. bu hafta sizleri takip etmekte zorlandım:) çok güzel paylaşımlar yapılıyor burda ya; harikasınız valla. epey zamandır neler olmuş, hepsinden bi habermişim!!!!! ben bu hafta inanılmaz mide bulantıları yaşadım, yatsam bidert kalksam bidertti yani...bide dün başlayan lekelenme olayı vardı:KK43: bugün doktorumu aradım, hemen gel dedi:KK43: öğretmenim ben, ama o üzüntüden öğrencilerime karnelerini bile vermeden hastaneye koştum ( o sevinci yaşatamadım kuzucuklaırma, karnelerini başka öğretmenden almışlar diye çok züülmüşler) neyse doktor bebek iyi dedi, kalp atışını da duyduk yavrumun:))))))))))ama rahim de kanama varmış, hemen progeston verdi ve 10 günlük rapor:KK43:((((((((((sık sık dinlenicem; umarım herşey düzelir!!!!!!!!!!!!!

kızçelerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
bana dua ediverin pazartesi 17 de doktor randevum var
kalp atışları için gidicem noooooooooollurrrrrrrrrrrrrrrr
dua edinde bir sorun olmasın canlarımmmmmmmmmmmmmm

içini ferah tut canım...ben de bugün gittim ve duydum kalp atışını:) 7+2 yim bugün!!! senden de bekliyoruz güzel haberlerini

içini ferah tut canım...ben de bugün gittim ve duydum kalp atışını:) 7+2 yim bugün!!! senden de bekliyoruz güzel haberlerini

merhaba arkadaşlar. bu hafta sizleri takip etmekte zorlandım:) çok güzel paylaşımlar yapılıyor burda ya; harikasınız valla. epey zamandır neler olmuş, hepsinden bi habermişim!!!!! ben bu hafta inanılmaz mide bulantıları yaşadım, yatsam bidert kalksam bidertti yani...bide dün başlayan lekelenme olayı vardı:KK43: bugün doktorumu aradım, hemen gel dedi:KK43: öğretmenim ben, ama o üzüntüden öğrencilerime karnelerini bile vermeden hastaneye koştum ( o sevinci yaşatamadım kuzucuklaırma, karnelerini başka öğretmenden almışlar diye çok züülmüşler) neyse doktor bebek iyi dedi, kalp atışını da duyduk yavrumun:))))))))))ama rahim de kanama varmış, hemen progeston verdi ve 10 günlük rapor:KK43:((((((((((sık sık dinlenicem; umarım herşey düzelir!!!!!!!!!!!!!

canım geçmiş olsun, bak ne güzel kalp atışlarını duymuşsun. hepimiz burda büyük ya da küçük sorunlar yaşıyoruz. kötü düşünme, üzülmemeye çalış ve içini ferah tut:)
seninle meslektaşız, bulantılarımdan ben de bugün okula gidemedim. vedalaşamadım öğrencilerle, üzüldüm ama bebişlerin ve bizim sağlığımız her şeyden önemli...

ay she cim sen tahliller konusunda bilgilisin ya benim aile hekimi iyi dedi ama ggt ve neut yüksek bakıyorum ggt alt ve alp düzgün fazla etkisi yokmuş ama neut u bulamadım karaciğer yağlanması alkolden dolayı diyor ama alkolde damlasını kullanmam gerçi ikiside sınırın virgüllü üstü ama yinede dikkat edeyim de gerçi karaciğer yağlanmasına kilo da etken bildiğim kadarıyla

Son düzenleme:
folbiol bende inanılmaz şişkinlik yapıyor bir de gaz sancısı:KK50::KK50::KK50::KK50:dün içmeyi unuttum sonradan farkettimki göbeğim şiş değil. ilk gebeliğimde folikplus kullanmıştım o da aynısını yapmıştı benim gibi vücudu folikasite reaksiyon gösteren var mı?????? varsa çözüm öneriniz nedir????????

folbiol bende inanılmaz şişkinlik yapıyor bir de gaz sancısı:KK50::KK50::KK50::KK50:dün içmeyi unuttum sonradan farkettimki göbeğim şiş değil. ilk gebeliğimde folikplus kullanmıştım o da aynısını yapmıştı benim gibi vücudu folikasite reaksiyon gösteren var mı?????? varsa çözüm öneriniz nedir????????

hepinize slm
nasılsınız bakalım kızlar :KK1:
size imreniyom valla bende ne bulantı var nede şişkinlik sadece hiçbişey yemek istemiyorum ufffff inşlah sorun olmaz
dr banada folbiol yazdı kullanıyorum..bu topikte bi arkadaş demişdi akşam yatarken içiyorum eczacıya sordum olur dedi
bende öyle yapıyorum içip uyuyorum
hiç bi şikayetim yok.. iki hafta önce çok şiştim ama şimdi normale döndüm.
sadece bel ağrım çok nefesimi kesiliyor ağrıdan
ALLAHA emanet olsun minişlerimiz

Kızlar yardım... Bugün 6+5. Gundeyiz. 6+2 de kalp atışını görmüştük.
Benim basından beri bulantım hiç olmadı, sadece göğsümde ağrı vardı. Sürekli kontrol ediyordum ağrı devam ediyorum diye.
Ama bugün ağrının çok azaldığını farkettim. Kötü birşeyler yoktur değilim?
Daha önce bir düşük yaşadığım için korkuyorum

günaydınlar veeeeeeee hayırlı cumalar fıstıklar ve onların çekirdekleri :KK16::KK16::KK16:

ozfer canım doktora gidebiliyorsan git ve gidemiyorsan bol su iç dinlen ama takip et eğer kahverengiler artarsa erteleme çık doktora
ay bende beklicem çıkmıcam diyorum ama kocişede özele başlasak baksakmı bebişe diyorum çünkü daha 10 gün var kalp atışlarını duymamıza of geçmio günler bide hiç belirti yok darken zaten büyük mm ler ağzıma gircek gibi geliyo dünden beri acıda var belirtiler geriden bebiş geriden aman büyüsün tutunsun da meleğim yavaştan bekler annesi onu

depremi yaşayanlara geçmiş olsun bende izmitliyim rabbim korusun hepimizi öyle kötü günlerden izmirde de en ufak depremde bilir benimkiler hemen arar ay çok kötü ama buda doğal bi olay yapılacak hiç bişey yok

göbüş topikine biz gelemeyiz :18: zaten çogunuzun doğum kilosu bile olamıyacak bi kilodayız ne işimiz var öyle topiklerde sürtmeyip oturayım uslu uslu topikimde :KK53:

ama ultrason fotolarına geliriz inşallah hele bi kalbi atıp gelişsin meleğim görürüz inşallah kardeşlerinide
ay sorma canım ya bende şimdiden 5 aylık hamile gibiyim :)
slm kızlar hangi folic plus kullananınız varmı günde 3 keremi içiyorsunuz.bana doktorum folibol vermişti 2 günde 1 tane içiyordum.tavsiye üzerinde folic plus aldım günde 1 tane dediler ama 3 tane içenide duydum
canım ben folic plus kullanamadım saatelrini ayarlayamadım bir türlü hep unutuyordum folbiol daha pratik geldi günde bir tane içiyorum ondan :))
Merhaba kızlar :21::21: bende geldim bende ocak annesi olacağım inş Allah hepimize sağlık sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin tam böyle bir topic açıcaktım ki ohoooo açılmış sohbetler koyulaşmış benide listeye ekleyin lütfen :KK49::KK49::KK16::KK16::KK16:
hoşgeldin canım hayırlı hamilelikler geçirelim inşallah hep birlikte:)
ya kızlar size bi sorum daha var benim gögüs ucum çok çıkık değil bunun için şimdiden yapılabilecek bişey var mı?
benimde öyle canım bende göğüs kalakanı diye bir şey var sanırım onu kullanmak zorunda kalacam :)
Merhaba tüm adaylar :KK34: Ben de dün gümbür gümbür kalp atışlarını duydum,:nazar: ilgili arkadaş listeye beni de ekleyebilir mi acaba ?

Yaş 29
kİLO: 55
bebeğin muhtemel doğum TARİHİ:12 OCAK
ilk bebek
il: ankara
darısı başımıza inşallah canım benimde randevum çarşamba günü ama ben yarın ilaç yazdırmak için gidecem gitmişkende belki alttan kalp atışlarını duyabiliriz :)

inşallah sorun çıkmadan dönersin canım :)

Benim basından beri bulantım hiç olmadı, sadece göğsümde ağrı vardı. Sürekli kontrol ediyordum ağrı devam ediyorum diye.
canım göğüs ağrısı kısa bir sürede geçiyor zaten canını sıkma benim şimdiki devam ediyor ama her iki şekildede normal yani canını sıkma:)
hepinize slm
nasılsınız bakalım kızlar :KK1:
size imreniyom valla bende ne bulantı var nede şişkinlik sadece hiçbişey yemek istemiyorum ufffff inşlah sorun olmaz
dr banada folbiol yazdı kullanıyorum..bu topikte bi arkadaş demişdi akşam yatarken içiyorum eczacıya sordum olur dedi
bende öyle yapıyorum içip uyuyorum
hiç bi şikayetim yok.. iki hafta önce çok şiştim ama şimdi normale döndüm.
sadece bel ağrım çok nefesimi kesiliyor ağrıdan
ALLAHA emanet olsun minişlerimiz

bende bazı zamanlar bulantı oluyor çıkarıyorum ama genel anlamda sendeki durum bendede mevcut canım hiçbirşey yemek istemiyorum herşeyden tiksindim gibi ama olsun bu mide bulantılarını öyle çok bekledimki:)

diğer arkadaşlar sizler nasılsınız nasıl gidiyor hamilelik alışabildinizmi ben alt komşumun kızı var 1.5 yaşında kaç zamandır kucağıma alıp sevemedim öyle özledimki ama düşük tehlikemden dolayı dikkat etmem lazım ..

canım geçmiş olsun, bak ne güzel kalp atışlarını duymuşsun. hepimiz burda büyük ya da küçük sorunlar yaşıyoruz. kötü düşünme, üzülmemeye çalış ve içini ferah tut:)
seninle meslektaşız, bulantılarımdan ben de bugün okula gidemedim. vedalaşamadım öğrencilerle, üzüldüm ama bebişlerin ve bizim sağlığımız her şeyden önemli...

aa meslektaşız demek; sevindim canım...güzel dileklerin için sağol:))) dediğin gibi herkesin bünyesi farklı, hamilellikte de farklı sorunlar illa ki oluyor kimimizde (olmasa çok iyi ama)tabiiki önce bebişlerimizi düşşüünmemiz gerek:) aman onlar iyi olsunlarda!!!!!!!!

görüşrüz canım, inşallah hayırlı haberlerinle dönersin..

dualarımız sizinle kızlar:) güzel haberlerle dönersiniz inşallah...

kızlar sağolun doktora gittim okmeydanı hast. riskli gebelık bölümü aydın kılınca fakat dr biz sana bakamayız perinatolojı olan bi hastaneye gıtmen lazım

sık kontrol edılmelısın ultrason kontrollerın ıı olmalı durum riskli ben seni basımdan savmıyorums enın ıyılıgın ıcın söyluyorum ne yazıkkı sorumlulugu alamayız dedi :KK43:

gene doktorsuz kaldım yanı nereye gıtsem gerı cevırıyolar çapa cerrahpaşa vakıf gureba zeynep kamıle fln git dedi oralarda varmıs evet de calısıyorum ve defalarca izin kullandım

zaten ultrasonda bebege baktı kalp atısı var ve güzel sorun yok su an dedi....ama ölçüme baktım sorun var bence pazartesı dr da iken

sata göre 7+3 olması gerekrıken 2 gun ılerı 7+5 ve 14 mm çıkmsıtı bugun sata göre 8+0 olması gerekrıekn 7+4 ve boyu 13 mm çıktı bu ne saçmalık anlamadım

bebegeıme Allah korusun bişe olmus olsa hanı kötüye gıtse kalbi atmazdı allah korusun ama hersey ıyı boyu haftası nıe öle çıktı anlamadım dr sordum ultrasonm değerleri

değişiktir dedi ama özeldkeı doktorum ile daha önce gıttımm devlet hast ultrasonalrı aynı cıkartmsıtı off cok sınır oldum bılıyorum kafaya takılıcak çok önemlı bısı dııl ama

benım durumumdakı bi insan takar yanı....şimdi napsam bılmıyorum hemen özeldekı doktoruma gidip bi gözüksemmı die düşünüyorum o daha ayrıntılı açıkalr en azından

veya okmeydanındakı dr yanlış ölçtü belkıde....ölçmeden şöle bi bakınca bile bugunkı bebek daha kucuk gozukuo çok üzüldüm yaa sonunda gene prof. rıza madazlıya gidicem galıba

bu kadar maddı sıkıntının içinde :KK43: :KK43: :KK43:

ay she cim sen tahliller konusunda bilgilisin ya benim aile hekimi iyi dedi ama ggt ve neut yüksek bakıyorum ggt alt ve alp düzgün fazla etkisi yokmuş ama neut u bulamadım karaciğer yağlanması alkolden dolayı diyor ama alkolde damlasını kullanmam gerçi ikiside sınırın virgüllü üstü ama yinede dikkat edeyim de gerçi karaciğer yağlanmasına kilo da etken bildiğim kadarıyla

canım bazı değerlerın gebelıkte yuksek olması noral die biliyorum ben helekı en baslarda doktorlar ufak artısları kafaya takmıyoalr vucut buyuk

bi değişime girdiği için tüm degerler alt ust oluyo bugun dr benım tahlıllerımede baktı pek çok üst veya alt deger vardı yanı noralı ıle tutmayan normal

bu kadarı normal tek normal olmayan idrarda iltihap var ve albumın cıkmıs ama albumın okadar yuksek diil şu an müdehala gerektırmıyo dedi böle yanı

aynı mantıkla dusunup sölemıs oalbılır

benimde bulantılarım yok olması da önemli değil kafana takma bence benim iki arkadaşımda hiç bulantı yaşamadan hamileliklerinin tamamladılar bence kafana takma miden bulanmıyorsa bol bol ye bence sonra başlarsa yiyemeye bilirsin

ben de aranıza katılmak istiyorum 7 +6 günlük hamileyim :) bu siteyi yeni keşfettim ben de aranıza katılmak istedim çok mutluyummm Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah kızlar beni de baştaki listeye eklermisiniz

il : izmir

ilk bebiş muhemel tarih : 19 ocak 2013

sat: 1 4 nisan 2012
kilo :53

Son düzenleme:

canım ben de 7 +6 günlük hamileyim hiç bulantım kusmam olmadı inşallahta olmaz bu kötü bi anlama gelmiyo içini ferah tut ben de en başta korkuyodum ama araştırdım herkeste olmazmış benim annemde de olmamış anneme çekmişim galiba bu konuda :) sadece bazen boğazıma bi su geliyo gibi oluıyo ama kusma kesinlikle yok göğüslerim şiş şve ağrı oluyo en belirgin olansa halsizlik hep uyku hali

iyi geceler kızlar yaa ne zaman biticek bu uyku halleri bu hafta hep kız uyudu ben uyudum gece 1 den 2 den önce uyumayan ben şu anda gündüzde uyumama rağmen bayılmak üzereyim biraz topiğimizi okuyup öyle uyuyayım dedim ama yok anacım kafa düşüyor ne olcak bu haller..bide bu hiç birşey yiyememe durumu çok kötü başlangıçta 53 ken şu an 51 kiloya düştüm hiçbirşey yiyemiyorum su bile içemiyorum....allah kolaylık versin hepimize...

X