2013 Nisan Anneleri'nin Doğum Hikayeleri

1 Mayıs 2013,Neriman Nerimanov-Bakü

Kafamda bin tane düşünce var...
Faranjit olmuşum.Yatağımda uzanıyorum.Az önce bebeğime süt verdim,acaba doğru mu yaptım? ya hastalığım ona da geçerse? Zaten hiçbirşeyi bilerek yapmıyorum ki.Her şey el yordamıyla...
Annem birazdan ayrılacak yanımdan...evine dönecek...
12 günlük bebeğe tek başıma nasıl bakacağım?
Çok halsizim...Uykusuzluk,hastalıkla birleşince insan dermansız kalıyormuş.
Muhabbet kuşum tam karşımda aşkım,canım,tatlı kuşum benim diye ötüyor.Zaten ne zaman videoya çeksem tek kelime etmez.Şimdiyse gevezeliği tuttu...

1 Ağustos 2012 Nerimanov Mado- Bakü

Bugün doğum günüm!
Eşim sürpriz yapmış önce iftarımızı açtık,sonra da pastamı kestik...
Ancak ben regl olmalıydım bugün?

2 Ağustos 2012 Nerimanov-Şehzade restaurant-Bakü

İftarımızı açtık..Bugün de regl olmadım.Kafamda kuşkular var korkuyorum...

3 Ağustos Nerimanov- Azinko sitesi

Bugün gebelik testi yaptım.Sonuç:çift çizgi..Allah'ım inanamıyorum!..Hayır hiç mutlu değilim! Daha 3 aylık evliyim,bebeğe hiç hazır değilim! Ne yapıcam nasıl bakıcam ben çok kötüyüm...panik içindeyim...

5 Ağustos 2012 Oksigen hastanesi-Bakü

Bugün kan testi yaptırdım.Sonuç:334...Doktorun karşısında ağlıyorum...Bana düşük riskimin olduğunu söylüyor.İlaç veriyor.İstemeyerek de olsa kullanıyorum...Bebeğin kalbi 9. haftada atıyor,düşmüyor,inadına içimde büyüyor,kendini belli ediyor..kah ağlıyorum,kah göbeğimi izliyorum,günleri kovalıyorum..

15 Ekim 2012 Güngören-İstanbul

Kızım olacakmış...

19 Nisan 2013 Bakü Medikal Plaza Hastanesi 10.00

42. haftamdayım.Bebeğim bir türlü doğmadı.kalp atışları yavaşlamış spinal sezaryen olacağım...Ameliyat masasında bağıra bağıra ağlıyorum belden iğne fikri korkudan bayıltacak beni.. Ama ağladığıma değmedi ufacık bir ısırıkmış...
Sıcaklık sonrası uzatıyorlar beni masaya...
doktorum o kadar profesyonel ki çay doldurur gibi bebeği alıyor sanki 60 saniyede herşey bitti gibi.
Uzaktan bir ağlama sesi yanağıma değdirip fotoğrafımı çekiyorlar annem ve eşim sevinçle doluyorlar fotoğraf karşısında...

10.40

Odamdayım.Tek başıma tirtir titriyorum hemşireler üstümü örtüyor ama üşümekten değil biliyorum artık hamile değilim bebeğim de bu dünyada...
birazdan yanıma getiriyorlar, cam gözlü Elif Betül bana bakıyor bana ihtiyacı var biliyorum ancak ben güçlü bir annemiyim o an bilemiyorum...

1 Mayıs 2013 Bakü

Annem az önce gitti.İstanbul'a.
Artık kızımla başbaşayım.Ve artık biliyorum güçlüyüm çünkü anneyim...

canım çok sevindim doğum hikayelerine bakıyordum arada seninkine rastlamak için allah bağışlasın kızına allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah benimde kızım 2 buçuk aylık oldu atlattık ilk günleri çok şükür 40 gün çok zor sonrası düzen oturuyor alışıyorsun lohusalıkta fena yani ama hepsi geçiyor ağrılar sızılar acemilikler korkular kilolar evde bunalmalar hepsi geçiyor yeni doğum yapan arkadaşların hepsine allah sabır versin güç versin inşallah :)

Hoşgeldin minik dünyam
Son kontrolümüzde doktorum oğlumun hala ters durduğunu unutup alttan muayene yaptığında acilmam olduğunu fark edince 15 Nisan olan dogum tarihi en erken tarih olan 9 Nisan'a alındı. Eşimle doktordan çıktıktan sonra ufak çaplı bir sok yasadık hemen annemi aradım haftasonu gelmesini söyledim. Ardından gölete gittik yapacaklarımızı sıraya koymak ve soku atlatmak için. Yapılacak o kadar şey vardı ki, en basta şekerlerimiz ayın 15ine göre sipariş edilmişti , haliyle hastanede ikram etmek üzere şekerimiz yoktu. Kaç ay el emegimi sakınan ben bir günde oğlumun çikolatalarını hazırladım nazar boncuguyla susledim seker sepeti bile hazırladım kolonya şişesini de süsleyince annem ve ablam abarttigimi dusunerek dalga gecti. altın yastığını rastgele girdiğimiz bir mağazadan aldık mavili seker birseydi ama benim planladığım yastığın yanından geçmezdi idare etti bizi neyse ki. Son eksikler alındı, temizlik yapildi, hastane çantası kapatıldı, oglusun besigi yapildi, Lohusa şerbeti hazırlandı. Ne tuhaf ertesi gün Lohusa olacaktım benim şerbetim hazırlanıyordu aman helvam kavrulmasindi :) Babam da yanimdaydi artık,sabah da Abi'm, yengem ve yeğenim yanımızda olacaktı. ablamın hazirlattigi fotograf çerçevesi son gün bize eğlence çıkardı fotograflar çekildi bol bol, bir ara babamla duygusal anlar yasadık, gelmeden önce çocukluk fotoğraflarıma baktığını söyledi gözlerimiz doldu , nereden nereye, inanamıyorum dedi ,Benim 9 aylık hamile göbeğimle onun bilmem kaç yıllık yağlı göbeğini tokuşturduk, sarıldık :) gece heyecandan uyumamayi beklerken kocamin koynunda mışıl mışıl uyudum e ama cok koşturdum, yoruldum :) Sabah kahvaltımı yaptım doğru Annemle kuaföre , güzelleştik oğluş için. Abim, yengem melos ve bal yeğenim de yanimdaydi artık Oglusum için üzerinde isminin olduğu ici hediye dolu özel bir kutu hazırlamışlar, tüm gece uğraşmışlar, bayildik, aaa annemin bilmem kacinci kez acip gosterdigi bebek bohcasini unuttum hani su oglus icin el emegi göz nuru hırka,Yelek, battaniye ve patiklerin olduğu:) Ne mutlu bana ki böyle sevgi dolu bir aileye sahibim diye şükrettim bir kez daha.
Ve artık hastaneye gitme vakti. Kocam heyecanlı ben heyecanlı , biraz da korkuyoruz ya bana birşey olursa, birbirimize çaktirmiyoruz ama ne zaman göz göze Gelsek hissediyoruz, gözler kizariyor,sulanıyor, tutuyoruz.
Artık hazırlanmaya başlıyoruz...odaya geçer geçmez herkesi çıkartıyorlar esim ben çıkmam diyor birazdan çağırırız sizi diyorlar istemeyerek çıkıyor. Sonra damar yolu açma , tansiyon, ameliyat elbisesi ve lavman(!)...ben Wcye koşarken hemşire çıkıyor herkes odaya dalıyor, wcden esime sesleniyorum, emraaaah herkesi çıkart sen kal. Herkesi kovalıyor odadan kendisi kalıyor çıktığımda gulusuyoruz, sarılıyoruz hemşireyi şikayet ediyorum kocama :) hemşire geliyor yine susuyorum. Sorular cevaplar... gidiyor.
O çıkınca odaya yine sevenlerimiz dolusuyor fotograflara devam. Korku gitti heyecan gitti,iddia ediyorum o serumda kafa yapıcı birşeyler var,hemşire ne kadar yok dese de ben Leyla oldum biliyorum.
Gitme vakti... Sedyeye alınıyorum sonda takacaklar , o ana kadar robot gibi her dediklerini yaptıran ben iste orda dur diyorum, sonda uyustuktan sonra yapılacak, hastanede bunu dile getiren ilk benmisim, bir arkadaşım sağolsun , akıllıyım :) sedyeyle koridordan çıkarken herkesle göz göze geliyorum gözlerim doluyor helâllik istiyorum asansöre girerken, kimseyi o kata almadıklarını söylüyorlar esim ben diyor elini tutuyorum , hemşireleri tehtid ediyorum sizin yüzünüzden doguma mutsuz giricem diye, hemşireler esime dönüp hadi sen gel diyorlar. Ve gidiyoruz el ele. Ameliyathane kapısında kocamla vedalasiyoruz artık yalnızım. Masaya yatırılıyorum , Spinal anestezi iğnesi için oturtuyorlar en korktuğum şey ya hareket eder de sakat kalırsam , neyse ki öyle olmuyor kuzu gb dediklerini yapıyorum ve iğne sırtımdan vurulduğunda hissettiğim tek şey sinek ısırigi :) yatıyorum perde çekiliyor , gulsah bacaklarında bir sıcaklık hissedeceksin diyorlar, bende öyle bir his yok diyorum hala mı yok ? Yok ! Simdi de mı yok? Yok oğlu yok!! Ayaklarımı hareket ettiriyorum kaldırıyorum sırf inansınlar diye,içimden aha simdi ayvayi yedik diyorum uyusmuyorum. Doktorum geliyor eliyle kontrol ediyor karnımı , yok donmemiş oğlun, kafası yukarıda diyor. Bende farkındayım hala poposunu aynı yerden çıkarıyor diyorum, " çıksın ben o popoya bir vurayım" diyor gülüyoruz ama ben hala Yusuf Yusuf hissediyorum iste arkadas. Doktor simdi seni temizliyoruz diyor karnımı siliyor ben panik " ben hissediyorum ha " diyorum! doktorum yatıştırıyor daha başlamıyoruz merak etme hazırlık asamasindayiz. Hazırlık bitiyor ve ben ayaklarımı bırak kaldırmayı oynatamiyorum , yapılanları hissediyorum birşeyler oluyor ama acı yok. Doktor başlamadık daha diyor , yalancı ! Tepemdeki isiktaki yansımayı takip ediyorum ben bildigin kestiler beni , makasın ucundaki gazli bezle tampon yapan hemşireye kadar görüyorum :) izliyorum pis pis,içimden sürekli dua ediyorum basimdaki anestezi uzmanı da habire sohbet etmeye çalışıyor dualarım yarım kalıyor sınır oluyorum adama, dua etmeyi bırakıyorum. İcimde bir basınç hissediyorum çekmeye çalışıyorlar sanki oğlumu, midemden aşağıya öyle bir his var , doktor soyle yap böyle yap bak surdan diye sessiz sessiz konuşuyor duymaya çalışıyorum yine çekiyorlar, yine , yine...sonra bir ağlama sesi, oğlumun sesi...doktor" kel kafalı bir bebek" diyor. Hem ağlıyorum hem gülüyorum tam istediğim gibi diyorum, gösteriyorlar yüzünü ağlıyor beyaz Tenli yuvarlak suratli oğlum. Cok karizmatik bir bebek diyor herkes gercekten de öyle mis gibi yüzü var, ağlıyor da ağlıyor. Yan tarafımda işlemler yapıyorlar ona izliyorum ağlaya ağlaya , sonra kundak yapıp yanağıma yaklaştırıyorlar önce öpmeye kıyamiyorum ağlıyor iyice dudağıma yanastiriyor hemşire öpüyorum deli gibi ağlayan oğluş susuyor beni hissediyor, o susuyor ben susamıyorum ağlıyorum ve götürüyorlar yanımdan. Birazdan babası da görecek ne hissedecek acaba diye düşünüyorum, bir yandan içimde bir sevinç çığlığı " kel oğluma herkes bayılacak ":) anestezi uzmanı bir ara dışarı çıkıyor esın gitmiş bebeğin pesinden diyor, " nasıl olur gitmez ki beni bırakmaz ki" diyorum. Benimle doguma girmek isteyen seni görmeden bir yere gitmem sen cikmadan kapidan ayrilmam diyen adam gitmiş mı, bir daha bak oradadir diyorum doktor da git bak aile faciasına sebep olacaksın diyor , gidiyor bakıyor , yok oradaymis ya günahını aldım adamın diyor, heyecanlaniyorum cihazlar hızlı hızlı ötüyor:)) sonradan öğreniyorum ki kocam beni beklerken kötü olmuş sadece 5 dakikaligina kendini sakinlestirmek icin ayrılmış. hemen geri gelmiş. Hem oğlumu düşünüyorum hem kocamı, istiyorum ki biri sürekli kocama gitsin gulsah iyi desin. Çünkü gercekten İyiydim ve bunu tekrar yasamak istiyorum diye içimden geçiriyordum. Neyse artık benim de yalnızlıktan kurtulup sevgi çemberine katılma zamanım geliyor. Kapıda biraz bekliyorum, kapının diğer tarafında kocam var biliyorum. 5 dk sonra da kocama kavuşuyorum. Ve ne yazık ki o anları net hatırlamıyorum. Yine aynı koridordan geciyorum mutluluktan ağlaya ağlaya odaya alınıyorum. Hazırlıyorlar beni, sevdiklerim Yine etrafımda :) babam sacimi yuzumu oksuyor " bu daha kendi bebek bebek " diyor annem ellerimi öpüyor koklayarak yine duygusal anlar:) ve bir zaman sonra içeriye ağlaya ağlaya bir bebek geliyor yanimdan hic ayrilmamak uzere Kucağıma veriyorlar, yine susuyor bu sefer ben ağlıyorum beni boylesine özel hissettiren bu biblo gibi yüze bakarak... Aklımdan gecen karnımda kelebekler uçuşturan tek bir cümle BEN ANNE OLDUM...:nazar::nazar::nazar:

canım yaaa çok güzel anlatmışsın;özellikle doğum anı ve oğluşunla karşılaşmanı okurken kendi doğumumu tekrar yaşadım :)
ne heyecanlı ne özel anlardı sayende hep birlikte yaşadık :KK16:
Allah yavrunu sağlıkla analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah:nazar:

canım eline sağlık değişik ama güzel bir anlatım olmuş..
hamileliğinle ilgili ilk günlerde ki kaygılarını çok iyi hatırlıyorum;şuan çok mutlu olduğuna eminim :)
güle güle büyüt kızını:nazar:

kızınla buluşmanız epey zor olmuş ama çok şükür mutlu son :)
Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah

canım çok sevindim doğum hikayelerine bakıyordum arada seninkine rastlamak için allah bağışlasın kızına allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah benimde kızım 2 buçuk aylık oldu atlattık ilk günleri çok şükür 40 gün çok zor sonrası düzen oturuyor alışıyorsun lohusalıkta fena yani ama hepsi geçiyor ağrılar sızılar acemilikler korkular kilolar evde bunalmalar hepsi geçiyor yeni doğum yapan arkadaşların hepsine allah sabır versin güç versin inşallah :)

Canım benim çook teşekkür ederim mesajına çok mutlu oldum evet bu aralar alışma sürecindeyiz birbirimize İnşAllah daha da iyi olacak herşey amin hepimize güç ve sabır diliyorum ben de :KK16::KK16:

Hoşgeldin minik dünyam
Son kontrolümüzde doktorum oğlumun hala ters durduğunu unutup alttan muayene yaptığında acilmam olduğunu fark edince 15 Nisan olan dogum tarihi en erken tarih olan 9 Nisan'a alındı. Eşimle doktordan çıktıktan sonra ufak çaplı bir sok yasadık hemen annemi aradım haftasonu gelmesini söyledim. Ardından gölete gittik yapacaklarımızı sıraya koymak ve soku atlatmak için. Yapılacak o kadar şey vardı ki, en basta şekerlerimiz ayın 15ine göre sipariş edilmişti , haliyle hastanede ikram etmek üzere şekerimiz yoktu. Kaç ay el emegimi sakınan ben bir günde oğlumun çikolatalarını hazırladım nazar boncuguyla susledim seker sepeti bile hazırladım kolonya şişesini de süsleyince annem ve ablam abarttigimi dusunerek dalga gecti. altın yastığını rastgele girdiğimiz bir mağazadan aldık mavili seker birseydi ama benim planladığım yastığın yanından geçmezdi idare etti bizi neyse ki. Son eksikler alındı, temizlik yapildi, hastane çantası kapatıldı, oglusun besigi yapildi, Lohusa şerbeti hazırlandı. Ne tuhaf ertesi gün Lohusa olacaktım benim şerbetim hazırlanıyordu aman helvam kavrulmasindi :) Babam da yanimdaydi artık,sabah da Abi'm, yengem ve yeğenim yanımızda olacaktı. ablamın hazirlattigi fotograf çerçevesi son gün bize eğlence çıkardı fotograflar çekildi bol bol, bir ara babamla duygusal anlar yasadık, gelmeden önce çocukluk fotoğraflarıma baktığını söyledi gözlerimiz doldu , nereden nereye, inanamıyorum dedi ,Benim 9 aylık hamile göbeğimle onun bilmem kaç yıllık yağlı göbeğini tokuşturduk, sarıldık :) gece heyecandan uyumamayi beklerken kocamin koynunda mışıl mışıl uyudum e ama cok koşturdum, yoruldum :) Sabah kahvaltımı yaptım doğru Annemle kuaföre , güzelleştik oğluş için. Abim, yengem melos ve bal yeğenim de yanimdaydi artık Oglusum için üzerinde isminin olduğu ici hediye dolu özel bir kutu hazırlamışlar, tüm gece uğraşmışlar, bayildik, aaa annemin bilmem kacinci kez acip gosterdigi bebek bohcasini unuttum hani su oglus icin el emegi göz nuru hırka,Yelek, battaniye ve patiklerin olduğu:) Ne mutlu bana ki böyle sevgi dolu bir aileye sahibim diye şükrettim bir kez daha.
Ve artık hastaneye gitme vakti. Kocam heyecanlı ben heyecanlı , biraz da korkuyoruz ya bana birşey olursa, birbirimize çaktirmiyoruz ama ne zaman göz göze Gelsek hissediyoruz, gözler kizariyor,sulanıyor, tutuyoruz.
Artık hazırlanmaya başlıyoruz...odaya geçer geçmez herkesi çıkartıyorlar esim ben çıkmam diyor birazdan çağırırız sizi diyorlar istemeyerek çıkıyor. Sonra damar yolu açma , tansiyon, ameliyat elbisesi ve lavman(!)...ben Wcye koşarken hemşire çıkıyor herkes odaya dalıyor, wcden esime sesleniyorum, emraaaah herkesi çıkart sen kal. Herkesi kovalıyor odadan kendisi kalıyor çıktığımda gulusuyoruz, sarılıyoruz hemşireyi şikayet ediyorum kocama :) hemşire geliyor yine susuyorum. Sorular cevaplar... gidiyor.
O çıkınca odaya yine sevenlerimiz dolusuyor fotograflara devam. Korku gitti heyecan gitti,iddia ediyorum o serumda kafa yapıcı birşeyler var,hemşire ne kadar yok dese de ben Leyla oldum biliyorum.
Gitme vakti... Sedyeye alınıyorum sonda takacaklar , o ana kadar robot gibi her dediklerini yaptıran ben iste orda dur diyorum, sonda uyustuktan sonra yapılacak, hastanede bunu dile getiren ilk benmisim, bir arkadaşım sağolsun , akıllıyım :) sedyeyle koridordan çıkarken herkesle göz göze geliyorum gözlerim doluyor helâllik istiyorum asansöre girerken, kimseyi o kata almadıklarını söylüyorlar esim ben diyor elini tutuyorum , hemşireleri tehtid ediyorum sizin yüzünüzden doguma mutsuz giricem diye, hemşireler esime dönüp hadi sen gel diyorlar. Ve gidiyoruz el ele. Ameliyathane kapısında kocamla vedalasiyoruz artık yalnızım. Masaya yatırılıyorum , Spinal anestezi iğnesi için oturtuyorlar en korktuğum şey ya hareket eder de sakat kalırsam , neyse ki öyle olmuyor kuzu gb dediklerini yapıyorum ve iğne sırtımdan vurulduğunda hissettiğim tek şey sinek ısırigi :) yatıyorum perde çekiliyor , gulsah bacaklarında bir sıcaklık hissedeceksin diyorlar, bende öyle bir his yok diyorum hala mı yok ? Yok ! Simdi de mı yok? Yok oğlu yok!! Ayaklarımı hareket ettiriyorum kaldırıyorum sırf inansınlar diye,içimden aha simdi ayvayi yedik diyorum uyusmuyorum. Doktorum geliyor eliyle kontrol ediyor karnımı , yok donmemiş oğlun, kafası yukarıda diyor. Bende farkındayım hala poposunu aynı yerden çıkarıyor diyorum, " çıksın ben o popoya bir vurayım" diyor gülüyoruz ama ben hala Yusuf Yusuf hissediyorum iste arkadas. Doktor simdi seni temizliyoruz diyor karnımı siliyor ben panik " ben hissediyorum ha " diyorum! doktorum yatıştırıyor daha başlamıyoruz merak etme hazırlık asamasindayiz. Hazırlık bitiyor ve ben ayaklarımı bırak kaldırmayı oynatamiyorum , yapılanları hissediyorum birşeyler oluyor ama acı yok. Doktor başlamadık daha diyor , yalancı ! Tepemdeki isiktaki yansımayı takip ediyorum ben bildigin kestiler beni , makasın ucundaki gazli bezle tampon yapan hemşireye kadar görüyorum :) izliyorum pis pis,içimden sürekli dua ediyorum basimdaki anestezi uzmanı da habire sohbet etmeye çalışıyor dualarım yarım kalıyor sınır oluyorum adama, dua etmeyi bırakıyorum. İcimde bir basınç hissediyorum çekmeye çalışıyorlar sanki oğlumu, midemden aşağıya öyle bir his var , doktor soyle yap böyle yap bak surdan diye sessiz sessiz konuşuyor duymaya çalışıyorum yine çekiyorlar, yine , yine...sonra bir ağlama sesi, oğlumun sesi...doktor" kel kafalı bir bebek" diyor. Hem ağlıyorum hem gülüyorum tam istediğim gibi diyorum, gösteriyorlar yüzünü ağlıyor beyaz Tenli yuvarlak suratli oğlum. Cok karizmatik bir bebek diyor herkes gercekten de öyle mis gibi yüzü var, ağlıyor da ağlıyor. Yan tarafımda işlemler yapıyorlar ona izliyorum ağlaya ağlaya , sonra kundak yapıp yanağıma yaklaştırıyorlar önce öpmeye kıyamiyorum ağlıyor iyice dudağıma yanastiriyor hemşire öpüyorum deli gibi ağlayan oğluş susuyor beni hissediyor, o susuyor ben susamıyorum ağlıyorum ve götürüyorlar yanımdan. Birazdan babası da görecek ne hissedecek acaba diye düşünüyorum, bir yandan içimde bir sevinç çığlığı " kel oğluma herkes bayılacak ":) anestezi uzmanı bir ara dışarı çıkıyor esın gitmiş bebeğin pesinden diyor, " nasıl olur gitmez ki beni bırakmaz ki" diyorum. Benimle doguma girmek isteyen seni görmeden bir yere gitmem sen cikmadan kapidan ayrilmam diyen adam gitmiş mı, bir daha bak oradadir diyorum doktor da git bak aile faciasına sebep olacaksın diyor , gidiyor bakıyor , yok oradaymis ya günahını aldım adamın diyor, heyecanlaniyorum cihazlar hızlı hızlı ötüyor:)) sonradan öğreniyorum ki kocam beni beklerken kötü olmuş sadece 5 dakikaligina kendini sakinlestirmek icin ayrılmış. hemen geri gelmiş. Hem oğlumu düşünüyorum hem kocamı, istiyorum ki biri sürekli kocama gitsin gulsah iyi desin. Çünkü gercekten İyiydim ve bunu tekrar yasamak istiyorum diye içimden geçiriyordum. Neyse artık benim de yalnızlıktan kurtulup sevgi çemberine katılma zamanım geliyor. Kapıda biraz bekliyorum, kapının diğer tarafında kocam var biliyorum. 5 dk sonra da kocama kavuşuyorum. Ve ne yazık ki o anları net hatırlamıyorum. Yine aynı koridordan geciyorum mutluluktan ağlaya ağlaya odaya alınıyorum. Hazırlıyorlar beni, sevdiklerim Yine etrafımda :) babam sacimi yuzumu oksuyor " bu daha kendi bebek bebek " diyor annem ellerimi öpüyor koklayarak yine duygusal anlar:) ve bir zaman sonra içeriye ağlaya ağlaya bir bebek geliyor yanimdan hic ayrilmamak uzere Kucağıma veriyorlar, yine susuyor bu sefer ben ağlıyorum beni boylesine özel hissettiren bu biblo gibi yüze bakarak... Aklımdan gecen karnımda kelebekler uçuşturan tek bir cümle BEN ANNE OLDUM...:nazar::nazar::nazar:

Gözlerim dolu dolu okudumçok güzel yazmışsınız o anki ruh halini... Rabbim evladınızı size bağışlasın inşallah...Darısı başımıza

Öncelikle TSK iyi dileklerin icin laterne.

KiZlar hepinizin gozu Aydın tek tek okusam da tek tek alintilayamadim .
Zaten uzun oluyor birde alintilayinca...
İlk posta ...

Vilin senin ve esinin dogum hayaline güldüm zor bir dogum olmuş ama uzun ömürler dilerim

Bebeğim ,ben turkiyede yabanci gibiyim nerdeyse kiz sen oralarda iyi duruyorsun.kac yildir ordasin.bebeğine uzun ömürler.

Bebeci dogumda bile kurbisin.
Güzel bir hikaye olmuş ta yapılana nasil bakmak istersin kiz.ben acıya cok dayanikliyim ama bakmam bakamam...
ENİS paşaya uzun ömürler .

Ve
Lena ,
Herkesten farklı olarak söyleyeyim kimse kusup atarlanmasin he :KK53:
Bir tek senin hikayende cok duygulandim:KK43: annenin gitmesinde ki aci,yalnızlık, gurbet ...
Elif Betül sultana uzun ömürler dilerim...

İlk posta ...

Vilin senin ve esinin dogum hayaline güldüm zor bir dogum olmuş ama uzun ömürler dilerim

Bebeğim ,ben turkiyede yabanci gibiyim nerdeyse kiz sen oralarda iyi duruyorsun.kac yildir ordasin.bebeğine uzun ömürler.

Güzel bir hikaye olmuş ta yapılana nasil bakmak istersin kiz.ben acıya cok dayanikliyim ama bakmam bakamam...

Ve
Lena ,
Bir tek senin hikayende cok duygulandim:KK43: annenin gitmesinde ki aci,yalnızlık, gurbet ...

Amin cnm sagol..ben burda dogdum buyudum..annemlerde 35yildir burdalar..

İlk posta ...

Ve
Lena ,

Sağol canım duygulanmana sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim :KK43: anne hasretini biliyosun biliyorum....

Ben de senin evlatlarına uzun ve hayırlı yaşlar dilerim canımm

hanipeks, beni de oğluşumu da ekler misin?
müsait birgünde de doğum hikayemi yazmak isterim:))

Anne catlax83
BDT 25.04.2013
Doğum tarihi 19.04.2013
Doğum şekli Sezeryan-Spinal
Cinsiyeti Erkek
Bebeğin Adı Umut Aras
Boyu 50 cm
Kilosu 2890 gr
Şehir Erzurum

16 Nisan 2013 39+2 deyiz. Saat 17:00 de dr kontrolümüz var.
Suyumuz, kalp atışımız, nst sonucumuz her şeyimiz iyi…
Dr en fazla 1 hafta daha beklerim kendi gelmezse 23 nisanda sezaryene alırım diyor
Aşırı akıntım olduğu için fitil verip gönderiyor bizi.

Doğuma 1 haftam var diye deli gibi alışveriş yapıyoruz 4 tane büyük marketi geziyoruz.
İlçede oturduğumuz için evde bir eksik olmasın diye stok yapıyorum.
Yemek yemek için bir yere gidiyoruz arkadaşları görüp onlara takılıyoruz
Gece 11 e kadar beraberiz.12de eve geliyoruz poşetleri yerleştirmeye başlıyorum.
Yorulup bir kısmını bırakıyorum.
Oturup 1 kase erik ve 1 kase çekirdek yiyip 01.30da fitili koyup yatıyorum.
Saat 02:45 o da ne????? Altımı ıslatmış gibiyim. Fitil erimiş sızmış diyorum.
Deli gibi uykum var 10 dk kadar tekrar dalıyorum.
10 dk sonra aklım başıma geliyor pijamamı yokluyorum yataktan fırlayıp wcye gidiyorum
Eyvahhhh!!!! Suyum gelmiş.
Eşimi uyandırıyorum kalk suyum gelmiş diyorum uyku sersemi “ ne suyu”diyor.
Tekrar wcye gidiyorum suyla birlikte kanamada başlamış.
Eşim dru ve aileleri arıyor. Dr hemen gelin diyor.
Doğum mu başlıyor ne???? İnanamıyorum…
Eşim valizleri, bebek çerçevelerini, şerbet bardaklarını, çikolatalarımızı arabaya taşıyor.
Bense evi toplamaya çalışıyorum akşamdan kalan poşetleri yerleştirip,çamaşırları katlıyorum.
Eşim kapıda patlamak üzere “ hadi evde doğuracaksın yolumuz uzun” diyor.
Tamam geldim diyorum.
Allahım 2 kişi çıktığımız şu eve hayırlısıyla 3 kişi dönmeyi nasip et diyerek kapıyı kilitliyoruz.
Kapıyı aç bişey unuttum diyorum. Eşim sinirleniyor ne unuttun bırak artık diyor.
Çikolataları koyacağım gondolu almayı unuttum diyorum.
Eşim söylenerek kapıyı açıyor bir hışımla alıp çıkıyorum.

40 dklık yolu 20 dkda gidiyoruz. Dr kapıda bekliyor nstye gönderiyor.
Nstye giriyorum kalp atışı yok, noluyor diye panikle bağırıyorum dr sese geliyor.
Hemşire nstye bağlayamamış ondan kalp atışı yokmuş. Tamam usgye gelin asansörle diyor.
Ben drun arkasında tazı gibi çıkıyorum. Usgde her şey normal, sıra geldi tuşe muayenesine…
Açılmam yok, kanamam var sabun gibi pıhtılaşmış kanama
Dr ben sizi riske atamam sezaryen diyorum diyor.
Eşimde, bende tamam diyoruz.
En son ne zaman bişey yedin ne yedin diyor.
Gece 1de 1 kase erik 1 kase çekirdek diyorum.pis boğazlı der gibi bakıyor bana 
Bütün odalar doluymuş 10 yataklı hastane zaten.
Eyvah! Tıp’a mı göndericek derken sizi tüp bebek katına alıcam diyor.
Tüp bebek transfer odasıymış erkekler giremiyor. Odaya yalnız giriyorum.
Hemşire pembe önlükle arkamdan geliyor. Giyinmeme yardım ediyor,
Damar yolunu açıyor, Eşimi çağırın diyorum yine erkekler bu kata alınmıyor diyor.
Sondayı takacak hala eşimi sayıklıyorum…
Hemşirenin ilk sonda denemesi başarısız takmışken sonda çıkıyor.
Tekrar başa döndük hemşire takmak için çırpınırken ben eşim diye çırpınıyorum.
2. denemede sonda çıkmıyor oldu galiba diyor.
Eşimden tel. isteyin diye yalvarıyorum. Tel geliyor…
Eşimi arıyorum bebeğin kıyafetlerini tarif ediyorum, hasta bakıcıya fotoğraf makinasını ver diyorum.
Sonra annemleri arıyorum yola çıkmışlar bile…
Benim daha vaktim var acele etmeyin uykusuzsunuz diyorum kapatıyorum.
Oysaki teli kapatınca ameliyata giricem.
Gitme vakti geldi…
Odadan çıkıp asansöre binicem.
Eşimle konuşamıyorum, öpmeme, hakkını helal et dememe bile izin yok.
Aralık kapıdan eşimin koridora bakmaya çalıştığını fark ediyorum.
Meraklı, tedirgin, panik olmuş suratını görüyorum, asansör geliyor ameliyathaneye çıkıyoruz.
Spinal iğnesi yapılıyor, uyuşmam beklenirken dr sohbet ediyor benimle.
Bizim kontrolden sonra dr hiç eve gitmemiş ben o geceki 4. Doğumum.
Tüm personel hastanedeymiş, kimseyi beklemek zorunda kalmadık.
05:05 oğlumun sesini duyuyorum . allahım hayatımda duyduğum en güzel ses…
Hemen mauayene için götürüyorlar yanımdan
sonra erkeklerin giremez dediği odaya bırakıyorlar oğlumu
eşimin haberi yok oğlum tek başına odada.
Dr dikişi bitirip çıkıyor, siz bebeğin yanına niye gitmediniz diyor.
Baba-oğulun ilk karşılaşması…eşim kucağına alınca ağlayan oğlum hemen susmuş.
biraz sonrada ben geliyorum eşim, oğlum ben başbaşayız.
Öksüz, yetim gibi kimse yok yanımızda eşimde ben de hala şaşkınız.
Her şey bir anda oldu bitti. 9 aydır heyecanla beklediğimiz oğlumuz artık kucağımızda.
Allahım isteyen herkese bu duyguyu tattırsın.
Evlatlarımızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu nice yıllar nasip etsin inşallah.

Dr en fazla 1 hafta daha beklerim kendi gelmezse 23 nisanda sezaryene alırım diyor

Doğuma 1 haftam var diye deli gibi alışveriş yapıyoruz 4 tane büyük marketi geziyoruz.
Gece 11 e kadar beraberiz.12de eve geliyoruz poşetleri yerleştirmeye başlıyorum.
10 dk sonra aklım başıma geliyor pijamamı yokluyorum yataktan fırlayıp wcye gidiyorum
Eşim valizleri, bebek çerçevelerini, şerbet bardaklarını, çikolatalarımızı arabaya taşıyor.
Bense evi toplamaya çalışıyorum akşamdan kalan poşetleri yerleştirip,çamaşırları katlıyorum.
Tamam geldim diyorum.
Allahım 2 kişi çıktığımız şu eve hayırlısıyla 3 kişi dönmeyi nasip et diyerek kapıyı kilitliyoruz.
Kapıyı aç bişey unuttum diyorum. Eşim sinirleniyor ne unuttun bırak artık diyor.

Nstye giriyorum kalp atışı yok, noluyor diye panikle bağırıyorum dr sese geliyor.
Hemşire nstye bağlayamamış ondan kalp atışı yokmuş. Tamam usgye gelin asansörle diyor.
Ben drun arkasında tazı gibi çıkıyorum. Usgde her şey normal, sıra geldi tuşe muayenesine…
Gece 1de 1 kase erik 1 kase çekirdek diyorum.pis boğazlı der gibi bakıyor bana 
Damar yolunu açıyor, Eşimi çağırın diyorum yine erkekler bu kata alınmıyor diyor.
Eşimi arıyorum bebeğin kıyafetlerini tarif ediyorum, hasta bakıcıya fotoğraf makinasını ver diyorum.
Gitme vakti geldi…
Meraklı, tedirgin, panik olmuş suratını görüyorum, asansör geliyor ameliyathaneye çıkıyoruz.
Her şey bir anda oldu bitti. 9 aydır heyecanla beklediğimiz oğlumuz artık kucağımızda.
Evlatlarımızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu nice yıllar nasip etsin inşallah.

ağzına sağlık canım, çok güzel anlatmışsın, tam gurbetlik doğum olmuş:)
çok şükür bebeğin ve sende iyisiniz:)

Kiz su gelmiş deyince dedim kaldı poşetler eyvaah:KK53: valla aklım çıktı .allahtan halletmissin.

Allah uzun ömür saglık huzur mutluluk versin evine bebeğine esine sana.gule gule büyüt.

Dertsiz kız o sondayi alıp kulağına sokarım ben o hemşirenin,, ne o oyle iki kere :)) aciya dayaniklisin demek ki :))

Allah oğluna hayırlı uzun ömür nasip etsin.. Anasıyla babasıyla doğacak kardeşleriyle :KK52:

Son düzenleme:
:nazar: Allahım 2013 Nisan Annelerinin bebeklerini sağlıklı ve kolaycacık kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :nazar:

:nazar: 2013 Nisan Anneleri Doğum Tablosu :nazar:

Anne :KK49:B D T
:nazar:
Doğum Tarihi
ve Haftası
Doğum Şekli
ve Saati
Cinsiyeti
Bebeğin Ad
ı:nazar:
Boyu
Kilosu
28y
11.02.13
32+6
Epidural
Kız + Erkek
Derin Lal &
Deniz Burak
2230 gr
& 2005 gr
Balıkesir
MRL_26
29y

02.04.1318.02.13
33+6
Spinal

Kız+Kız:nazar:Derin
& Duygu
2065 gr
& 2165 gr
İstanbul
melishhh16.04.1328.02.13
33 + 3
Normal D.
17.45
:nazar:45 cm2320 grAnkara
bh807607.04.1308.03.13
35+6
Erkek
2590 grİstanbul
annecilik10.04.1313.03.13
36+1
Sezaryen
Kız
İstanbul
erzulum20.04.1313.03.13
34+4
Sezaryen
12.30
Kız

2500 grErzurum
BoO10.04.1315.03.13Normal DoğumKız
Fatma

Ankara
_dmt16.04.1318.03.13
35+5
Sezaryen
16.35
Erkek
3200 grKırıkkale
naneli_limon04.04.1322.03.13Sezaryen:nazar:
tuncss04.04.1322.03.13
38+
Sezaryen-GenelErkek
Ali Emir

Ankara
ersnil08.04.1322.03.13
38+
Sezaryen-Genel
10.30
Erkek
Arasİstanbul
alewmee02.04.1323.03.13Sezaryen
08.30
:nazar:Antalya
DytEda13.04.1324.03.2013

Sezaryen
05.48
Erkek
MirzaAnkara
sernil27.04.1324.03.2013

23.40
Kız
Bursa
esmer_lover07.04.1326.03.2013Normal D.-Epidural
13.56
Erkek
49 cm3480 grİstanbul
PeriLous26.03.2013Sezaryen-GenelKız
Elif Eylül45 cm2600 grİstanbul
vitamin8702.04.1326.03.2013Sezaryen
13.45
Kız
Zeynep NazSamsun
hamile02.04.1327.03.2013

Normal D.
04.30
Erkek
Ufuk51 cm3550 grAnkara
umutege1605.04.1327.03.2013

13.08
Erkek
Kaan3350 grİstanbul
Mezopotamya8204.04.1328.03.2013
Sezaryen
12.30
Kız
YarenMardin
mert12.04.1328.03.2013Sezaryen
13.40
Erkek
3100 grKilis
tunanecc18.04.1328.03.2013Sezaryen-Spinal

Kız
Nehir50 cm3400 grİzmir
yagmur.08.04.1328.03.2013

Yurtdışı
dilem_04.04.1329.03.2013Sezaryen-Spinal
10.00
Erkek
Rüzgar54 cm4830 gr İstanbul
lovely1707.04.1329.03.2013
Normal D.
09.00
Kız
Kübra50 cm3200 gr
encan11.04.1329.03.2013SezaryenErkek
3500 gr
MsFlowerGirl10.04.1330.03.13Normal D.-Epidural
19.35
Kız
A.B.D.
laterne28.03.1330.03.13Sezaryen-EpiduralErkek
Rüzgar
Eymen

Eskişehir
nemu345513.04.1330.03.13SezaryenKız
İstanbul
Appletiser29.03.1301.04.13SezaryenErkek
ela6801.04.13Sezaryen
10.00
Kız
50 cm3200 grŞanlıurfa
Yüksek_Voltaj11.04.1301.04.13Sezaryen-Spinal
11.15
Kız
Rana

İstanbul
somewherecold10.04.1301.04.13Sezaryen-Spinal
11.35
Erkek
49 cm3700 grAnkara
wosgi12.04.1301.04.13Normal D.
16.35
Erkek
Ege49 cm3050 grİzmir
chosy10.04.1302.04.13Sezaryen-Spinal
09.00
Erkek
3200 grKocaeli
LimonluParfe08.04.1302.04.13Normal D.-Epidural

Kız
Nehir52 cm3750 grİstanbul
tcq303.04.13Normal D.-Epidural
07.30
Erkek

50 cm3850 grİzmir
ycl201208.04.1303.04.13Sezaryen-Epidural
11.30
Kız
ElifAntalya
huysuzmelek03.04.13Sezaryen-Genel
17.00
Kız
İzem Ela51 cm4000 grKayseri
ErdeminE31.03.1304.04.13Sezaryen-Genel
07.32
Erkek
56 cm4270 grİstanbul
enaturel04.04.13Sezaryen-Spinal
14.20
Erkek
Efe3900 grBursa
meryem3804.04.13Sezaryen-GenelErkek
50 cm3600 grKayseri
aysern29.04.1304.04.13Sezaryen-GenelErkek
Hamza49 cm2830 grİstanbul
sopakuzuli04.04.13Sezaryen
İstanbul
sipsezan04.04.13Kız
İzmir
sedagg16.04.1305.04.13Sezaryen-GenelKız
Elif55 cm3600 grEskişehir
katinamm04.04.1305.04.13Normal D.-Epidural
13.50
Erkek
Alperen54 cm3600 grİstanbul
vilin06.04.13Normal D.-Epidural
01.35
Kız
Zeyneb Ülkü50 cm3400 grSamsun
tossamavisi11.05.1306.04.13
35+0
Normal D.-Epidural

47 cm3150 grAntalya
ela051406.04.13
36+0
Kız
2900 grİzmir
pztf04.04.1307.04.13Sezaryen-Genel

Kız
49 cm2900 grKahramanmaraş
tomurcugumm01.04.1307.04.13Normal D.-Suni S.Erkek
İstanbul
morgokyuzu17.04.1308.04.13Normal D.
10.38
Erkek
50 cm3250 grİstanbul
haticemutlu8219.04.1309.04.13Sezaryen-Epidural
09.30
Kız
Ela50 cm3580 grMuğla
ofpufya17.04.1309.04.13Sezaryen-Spinal
10.45
Kız

49.5 cm3340 gr

Bebeci21.04.1309.04.13Sezaryen-Spinal
14.20
Erkek
Enis50 cm3750 grİstanbul

benideeeee ekler misinizz çok mutlu olurummmm

Tamam geldim diyorum.

Gitme vakti geldi…

Dertsizim ne güzel anlatmışsın tatlım hala tebessüm halindeyim :)
geride ne poşetleri bırakmışsın,ne de gondolu :KK9:

Allah yavruna,anasıyla babasıyla sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin,hayırlı evlat olsun inşallah..

ağzına sağlık canım, çok güzel anlatmışsın, tam gurbetlik doğum olmuş:)
çok şükür bebeğin ve sende iyisiniz:)

Kiz su gelmiş deyince dedim kaldı poşetler eyvaah:KK53: valla aklım çıktı .allahtan halletmissin.

Allah uzun ömür saglık huzur mutluluk versin evine bebeğine esine sana.gule gule büyüt.

Dertsiz kız o sondayi alıp kulağına sokarım ben o hemşirenin,, ne o oyle iki kere :)) aciya dayaniklisin demek ki :))

Allah oğluna hayırlı uzun ömür nasip etsin.. Anasıyla babasıyla doğacak kardeşleriyle :KK52:
valla canım o anda sonda falan gözüm görmedi. ama şu an afedersin idrarımı yapamıyorum yanma falan değil sondayı takarken zorlamadan olduğunu düşünüyorum. bi de ilk gün akşama kadar çıkartmadım gelen giden çok oldu wcye gidemem dedim.

Dertsizim ne güzel anlatmışsın tatlım hala tebessüm halindeyim :)
geride ne poşetleri bırakmışsın,ne de gondolu :KK9:

Allah yavruna,anasıyla babasıyla sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin,hayırlı evlat olsun inşallah..
amin kızlar rabbim cümlemizin evlatlarını korusun sağlık sıhhat versin.

poşetleri halletmeden gider miyim hiç :KK53: ama hastaneden eve geldiğimde evin içinde at koşturmuşlar gibiydi.

canım bebeğin hayırlı olsun öncelikle sağlıkla büyüsün..benimde akşam 9 gibi suyum geldi ve kanamada vardı ama doktor sabaha kadar sancı bekledi bende suyla birlikte kanama gelmesinin normal olduğunu zannettim çünkü hiç önemsemedi doktor.suyla birlikte kanama olması normal mi? bu konuda bilgin var mı? senin doktorun sezaryen önermiş çünkü kafam karıştı..:S

canım bebeğin hayırlı olsun öncelikle sağlıkla büyüsün..benimde akşam 9 gibi suyum geldi ve kanamada vardı ama doktor sabaha kadar sancı bekledi bende suyla birlikte kanama gelmesinin normal olduğunu zannettim çünkü hiç önemsemedi doktor.suyla birlikte kanama olması normal mi? bu konuda bilgin var mı? senin doktorun sezaryen önermiş çünkü kafam karıştı..:S
sağol canım. gece drun yanında mıydı peki.yoksa sabah mı geldi?benim dr hiç normal doğumdan bahsetmedi tehlikeye atamam dedi. kanama olması normal değilmiş sanırım.

Benim dr sabah geldi gece başka bi dr vardı ama sabaha kadar uğramadı bile.doğum başlamış yatış yap bekleyelim dedi.hatta nst de bebeğin kalp atışları sorunlu çıktı bi kaç kez.dr bi kere geldi baktı bişey söylemeden gitti.üstelik özel hastaneydi.gidip konuşcam bu konuyu ama emin olmak istiyorum

X