2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

doğru diyosun canım olumsuz düşünen insanlardan sessizce uzaklaşmak lazım
sonuçta atanamayan varsa atananlar da var
sınav sistemi berbat ama başka çaremiz de yok çalışmaktan başka
bende bugünlerde başlamayı düşünüyorum canım

Aynen canım sistem yanlışta olsa sonuçta bu sistemle seçiliyoruz ve çalışıp 90 üstü alanlarda bizim gibiler sadece çok hırslı ve kararlılar :26:
Biz neden öyle olmayalımki...
Sen de bir an önce başla olur mu başlayınca devamı geliyor canım benim inşallah hepimiz bu yıl atanıp gideceğiz moral bozmak yok birbirimize moral vermek var

inşallah canım

mrb kızlar..dün üni.den arkadaşım ile msj laştık..kendisininde kızımla yaşıt kızı var..7 seneden sonra bu sene atandı..hatta dün facebook ta işine meb de öğretmen yazdı.çok imrendim..çalışmaya başladığımı söyledim...o da dediki iyi yapmışsın şimdiden başlamakla matematik falan çalışma alan çalış.bu sene yüksek alan herkes alana ağırlık vermiş dedi...bu arada branş sosyal blg..alancılara ve zümrelere duyrulur..

merhaba zümrem
evet alan yapan gitti bu yıl
ben mi yanlış çalıştım diyorum kendi kendime ama
sorular zordu bence :26:

tünaydın çalışkan kızlarım
ben de dün tarih ve coğrafya çalıştım tarihten osmanlıya, coğrafyadan iklime geçtim.vatandaşlık ve alana başlayamadım hala:97:
bir an önce başlayacağım ama inşalah

tuğbim bir konsantre olsun o zaman görün onu nasıl çalışıyor başlaması için psikolojik baskıya devam

Son düzenleme:

merhaba zümrem
evet alan yapan gitti bu yıl
ben mi yanlış çalıştım diyorum kendi kendime ama
sorular zordu bence :26:

ben sınavdan çıktığımda eşime dedim ki bunlar öğretmen değil bilim adamı arıyorlar heralde...(eşim bankacı) eğri sağa kayınca ne olur biliyor musun dedim..aa size bunu mu sormuşlar dedi..ekonomi sorusu yaa...ve hala kolay diyorlar bizim sorulara pess..sınavdan sonra yılmıştım hocam.bırakacam artık yeter her sene stres diyordum fakat kazanan arkadaşları görüp dinleyince umutlanıyorsun.neden olmasın diyorsun..umut hiiç bitmiyor..

çok pis ders çalışırım

çalışkan kuzum benim

pes etmek yok hocam inşallah emeklerimiz boşa gitmez :13:

ben eğitimci değilim ama belki size moral motive olur diye yazayım dedim ;

yakın bi arkadaşım bu yıl Anadolu lisesinde öğretmenliğe atandı , çokta mutlu, hiç ataması olmayan bi branşı var hemde, eşinin ailesinin hakkında söylediklerini duymuş çok gaza gelmiş , bi hırs yaptı , gizlice çalışmış onlardan, sonra pek umudu da yoktu tercih yaptı bekliyordu olmasa demicekti yine, ama bi baktıki eşiyle aynı şehirde istediği olmuş işe başlayınca arayıp kapak yaptı resmen , ve yılların içinde biriktirdiği tüm acıyı o sn ye atmış maşallah dedim helal olsun, çoluk çocuğa rağmen, okul biteli yıllar olmuştu, çok takdir ettik ve sevindik valla , darısı başımıza , inş. herkese gönlündekini verir Allahım.

demekki ihtiyacımız olan tek şey HIRS

inşallah intelligent
hırs lazım ama fazlasının zarar olduğunu düşünenlerdenim

Merhaba tatlım teşekkür ederim değerli fikirlerin için. Bu yıl gidip okumama imkan yok maalesef eğer istediği bölüm olsaydı gidecektim şimdi şartlar değişti babam hastalandı annem tek başına idare edemiyor dersaneye bile gidip yük olmak istemedim. Seneye belki gidebilirim İnşallah atanırım da gerek kalmaz.
Ders çalışma konusunda başarı ilk önce istemekle oluyor bilirsin o yüzden ya çok iyi olduğun dersleri başla bitir ya da çok zorlandığın veya bir kolay bir zor ders olarak git. Neye çalıştığın değil nasıl çalıştığın önemli. Mutlaka istikrarlı ol 1 gün çalışıp 2 gün bırakma ipin ucu kaçıyor. Dersane zaten sana kolaylık sağlar. Dersleri bol tekrar yap ve soru çöz...

Merhaba...

Yine stres,yine üzüntü,yine sıkıntı... Annem dayanamayıp sordu artık...:44: '' x seni neden bu kadar arayıp soruyor,aranızda bir şey mi var ?'' dedi... Ben de onayladım. Ne ara buldun,eskisini bunun için mi bıraktın,o atandığı yerde başka birisini bulur,baban sana başkasını bulma demedi mi...vs.vs.vs...

Konuşmuyoruz şimdi. Hayır,anlamadığım nokta daha geçen gün ''Keşke x gibi biriyle görüşseydin üniversitede,hem terbiyeli hem de hemen mesleğini eline aldı,2 yıl kendini harcattın.'' demişti.

Offf....

Oyyy kuzum Ana yüreği işte kimselere layık bulamıyor kızını öyle diyorlar ama sonra gerçek olunca bozuluyorlar
Benim annemde böyleydi. Sürekli şöyle damadım olsun ne isterdim diye. Sonra ben ona gerçekten ilgi duyunca 180 derece döndü
Siz birbirinizi seviyorsunuz sorun yok boşverin duymayın hiç kimseyi. Allah yolunuzu açık etsin ikinizinde..

ah kuzum ah ya
takma kuzum buna da alışacaklar nasıl olsa
o ne kadar önceden, keşke önce onunla sevgili olsaydın dese de iş gerçeğe dönünce kabullenemiyorlar. eski düşüncedeler hala anne babalar.
bunları düşünme kuzum zamanla kabullenirler sen derslerine bak. ya düşünüyorum da biz bir şeylere o kadar canımızı sıkıyoruz ama zamanla hepsinin sıkıntısı geçiyor çok şükür. o yüzden üzgün olmak sadece yıpratıyor hiçbir şeyi halletmiyor.

aynısını yazmışız

Herkese merhaba Dün dershanem başladı uğrayıp yazamadım buraya, sayfalar hızla ilerlemiş..Herkes toparlanma çabasında gördüğüm kadarıyla, Allah yardımcımız olsun..Ben de yeni kpss döneminin açılışını yapmış oldum zorla da olsa, tarih ve coğrafya başladı dersanede mat sonra başlayacakmış dersler dönüşümlü devam edecek ama mat yetişecek mi diye telaşa düştüm ben de şimdi..Gerçi çok acele kendim mata başlamam lazım..Bakalım ne olacak

sucummmmm kuzum benim napıyosun? pek konuşamadık senle. kusura bakma benim kafa yerinde değildi pek. sen bu yıl bu işi hallediceksin. geçen sene neler çektin o stajdan kuzum. hatta yazın bile çektin yanii. ama şimdi bunların hepsi geride kaldı kuzum. okullarımız bitti. bu yıl daha rahatız. dershanen de iyiymiş sevindim. geometri soru çöze çöze olur kuzum. görmekle ilgili. hoca iyi anlatsa bile senin o açıyı görmen lazım. bunun için de bulmaca çözer gibi canın sıkıldığında geo çözmeye çalış. bi süre sonra tak tak tak hemencecik çözüceksin. zaten kpss de pek kasıntı geo soruları gelmiyo.
evet tatlım ama malesef hakkariye atanmış 90 la garibim 2012 de de 82 almış
kızlar ya ben bi türlü motive olamadım bu ay öyle gececek sanırım
anladım niloşum. bravo valla kıza helal olsun. az buz bi puan değil. bana çok güzel umut oldu niloşum iyi ki anlattın bunu. böylelerini görünce o yaptı ben neden yapamayayım ki diyorum tercihlerime baktım az önce oraları tercih edenlerin karşısında puanı da yazıyo. 98, 96 alan var onlar yaptıysa ben de yaparım anacım. aa benim neyim eksik onlardan
ekimde tam gaz olucaz inşallah nilim
canım 7 iklimin dershanesine gitceğim için düşünmüyorum onu almayı bütün yayınlar çıksın da bi karar vercem artık
canım benim bi arkadaşım izmirdeki 7iklime gitmiş ordan çok memnundu. kitapları zaten harika. gerek konu anlatımı gerek soru bankası olsun.

oyy kuzum benimm... anne işte.. iş gerçeğe dönünce böyle der. bak benim annem de onuru öğrendiğinde yok derslerini aksatmıcaksın yok o da aksatmıcak bu yaşta ne aşkı vs demişti. sonra onurla tanışmak istedi. tanıştıklarında onura bak kızıma şöyle yaparsan böyle yaparsan bilmemne.. yok o benim en değerlim kılına zarar gelmicek fln bildiğin tehtit etti çocuğu önce damat demeye başladı. sonra onur, sonra oğlum, şimdi oğluş, onurişko
diyodum ki bizim onurla işimiz nasıl olcak acaba. çünkü annem hep soğuktu. ben seni paylaşamam modundaydı. şimdi arıyo onuru ''oğluşum hadi gel sedef bize kahve yapsın da içelim karşılıklı diyo'' şimdi benim pabucum dama atıldı
sen hiç sıkıntı stres yapma. baştan öyle gönülsüz olurlar ama sonra onları sevdiler mi bizden hevesli olurlar. ki zaten annen sevdiceğinin nasıl biri olduğunu biliyomuş

ne yapayım canım okul bitti ne olacam ne yapacağım telaşı sardı benide ücretliye başvurdum ama olmadı torpiller girince araya , hayırlısı böyleymiş dedim. Tek önemli şey kpss artık onun için uğraşıyorum. İşte dersane başladı haftada 4 gün, günde 5 derse çıkartmışlar ocaktan önce bitireceklermiş konuları iki kez tekrar edilecekmiş , bugünde geometri vardı hoca geldi hızlı hızlı yazdı geçti hiç birşey anlamadım hayatımda görmediğim şeyler bide biliyormuşuz gibi anlatıyor. hangisi soru hangisi formül onu bile anlamadım anlamak için uğraştım olmadı Allahtan az çıkıyor geometri, coğrafya ve tarih çok iyi hocalar çok güzel eğlenceli anlatıyorlar,bugün matematiğe giren hocayı da beğendim. Uğraşıyorum olacak inşallah okuyorum canım seninde durumlar karışık biliyorum çıkmak zorunda oluyorum yazamıyorum düğünden sonra herşey düzelir canım üzülme , dersane işine ne yapacaksın karar verdin mi. aslında yazılsan dersanem var diye düğün telaşınından uzaklaşırsın, gidersin dersaneye akşama doğru gelirsin olmaz mı

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…