2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

:KK16:ne yapayım canım okul bitti ne olacam ne yapacağım telaşı sardı benide ücretliye başvurdum ama olmadı torpiller girince araya , hayırlısı böyleymiş dedim. Tek önemli şey kpss artık onun için uğraşıyorum. İşte dersane başladı haftada 4 gün, günde 5 derse çıkartmışlar ocaktan önce bitireceklermiş konuları iki kez tekrar edilecekmiş , bugünde geometri vardı hoca geldi hızlı hızlı yazdı geçti hiç birşey anlamadım hayatımda görmediğim şeyler bide biliyormuşuz gibi anlatıyor. hangisi soru hangisi formül onu bile anlamadım :KK37: anlamak için uğraştım olmadı Allahtan az çıkıyor geometri, coğrafya ve tarih çok iyi hocalar çok güzel eğlenceli anlatıyorlar,bugün matematiğe giren hocayı da beğendim. Uğraşıyorum olacak inşallah :KK16: okuyorum canım seninde durumlar karışık biliyorum çıkmak zorunda oluyorum yazamıyorum :KK50: düğünden sonra herşey düzelir canım üzülme , dersane işine ne yapacaksın karar verdin mi. aslında yazılsan dersanem var diye düğün telaşınından uzaklaşırsın, gidersin dersaneye akşama doğru gelirsin olmaz mı

canım benim önemli olan da zaten tarih coğrafya bence. geodan kaç soru geliyo ki şunun şurasında. çözümlü sorularla falan öğrenmeye çalış canım daha iyi. kuzum ücretliden beni de aramıyolar yahu deliricem. zaten gözümün önünde bi liseliyi aldılar. ama hiçbişey diyemedim çünkü lise mezunlarının da girme hakkı varmış. :KK47:
canım ben koca sene zaten huzursuzluk içindeydim. düğün geçse de bişeyin düzeliceği yok. önceden düğün mü vardı? burada rahat olucağımı sanmıyorum. öte yandan bi de geçen yılı düşünüyorum. tamam okul staj vize final vardı evet bunlar beni çok yordu. ama benimle aynı şekilde bu okul sıkıntısını yaşayan bizim sınıftaki 3-4 arkadaşım bu yıl atandı. bi de topik sahibimiz monalisa o da son sınıftaydı ve onun da okul sıkıntısı vardı ama tüm bunlara rağmen onun da p10 puanı çok yüksekti. yani demek istediğim belki de benim atanamam sırf bu ailevi problemlerimi kafama takmamdandı belki de.. belki de evde huzurum olsaydı, diğer arkadaşlarımın yaşadığı okul sıkıntılarını yaşasaydım sadece ben de onlar gibi atanabilcektim. ve bu kez de evden ayrılıp denemek istiyorum. evet yine fiziksel yorgunluğum olucak ücretlide. ama en azından huzurum olucak. belki de o huzur tüm fiziksel yorgunluğu alıcak. onur çok destek oluyo zaten sana yemek temizlik yaptırmam diyo. okuldan gelince 1 saat uyur dinlenirsin ondan sonra yemeğini yer uykun gelene kadar ders çalışırsın diyo. ama burda kalırsam 2 gün iyi çalışıcam belki, ama ertesi gün gene dibe vurucam. bu şekilde gitmiyo yani geçtiğimiz yıldan biliyorum. büyük ihtimal eğer çıkarsa keşana gidicem canım. inşallah Allah bu kararımı hayırlı kılar.

Oyyy kuzum :KK19: Ana yüreği işte kimselere layık bulamıyor kızını öyle diyorlar ama sonra gerçek olunca bozuluyorlar :KK1:
Benim annemde böyleydi. Sürekli şöyle damadım olsun ne isterdim diye. Sonra ben ona gerçekten ilgi duyunca 180 derece döndü :KK53:
Siz birbirinizi seviyorsunuz sorun yok boşverin duymayın hiç kimseyi. Allah yolunuzu açık etsin ikinizinde..

ah kuzum ah ya:KK31:
takma kuzum buna da alışacaklar nasıl olsa:KK14:
o ne kadar önceden, keşke önce onunla sevgili olsaydın dese de iş gerçeğe dönünce kabullenemiyorlar. eski düşüncedeler hala anne babalar.
bunları düşünme kuzum zamanla kabullenirler sen derslerine bak. ya düşünüyorum da biz bir şeylere o kadar canımızı sıkıyoruz ama zamanla hepsinin sıkıntısı geçiyor çok şükür. o yüzden üzgün olmak sadece yıpratıyor hiçbir şeyi halletmiyor.

oyy kuzum benimm... anne işte.. iş gerçeğe dönünce böyle der. bak benim annem de onuru öğrendiğinde yok derslerini aksatmıcaksın yok o da aksatmıcak bu yaşta ne aşkı vs demişti. sonra onurla tanışmak istedi. tanıştıklarında onura bak kızıma şöyle yaparsan böyle yaparsan bilmemne.. yok o benim en değerlim kılına zarar gelmicek fln bildiğin tehtit etti çocuğu :KK30: önce damat demeye başladı. sonra onur, sonra oğlum, şimdi oğluş, onurişko :KK53:
diyodum ki bizim onurla işimiz nasıl olcak acaba. çünkü annem hep soğuktu. ben seni paylaşamam modundaydı. şimdi arıyo onuru ''oğluşum hadi gel sedef bize kahve yapsın da içelim karşılıklı diyo'' :KK37: şimdi benim pabucum dama atıldı :KK1:
sen hiç sıkıntı stres yapma. baştan öyle gönülsüz olurlar ama sonra onları sevdiler mi bizden hevesli olurlar. ki zaten annen sevdiceğinin nasıl biri olduğunu biliyomuş :KK31:

Canlarımmm.:KK16::KK16: Desteğiniz için çok teşekkür ederim,yazmasam çatlayacaktım.:KK14::KK53: Seneye kpss geçtiğinde babamla beraber öğrenmiş gibi yapacakmış,yani söylemedim farz ediyor.:KK6::KK6: Sıkıntı değil benim için,ben bunların çok daha ağır vakalarını atlatmıştım.:KK1::KK53: Neyse o hırsla dersin başına oturdum matematikten 2 konu,dil bilgisinden de 3 konu bitirdim.:nazar:

canım benim önemli olan da zaten tarih coğrafya bence. geodan kaç soru geliyo ki şunun şurasında. çözümlü sorularla falan öğrenmeye çalış canım daha iyi. kuzum ücretliden beni de aramıyolar yahu deliricem. zaten gözümün önünde bi liseliyi aldılar. ama hiçbişey diyemedim çünkü lise mezunlarının da girme hakkı varmış. :KK47:
canım ben koca sene zaten huzursuzluk içindeydim. düğün geçse de bişeyin düzeliceği yok. önceden düğün mü vardı? burada rahat olucağımı sanmıyorum. öte yandan bi de geçen yılı düşünüyorum. tamam okul staj vize final vardı evet bunlar beni çok yordu. ama benimle aynı şekilde bu okul sıkıntısını yaşayan bizim sınıftaki 3-4 arkadaşım bu yıl atandı. bi de topik sahibimiz monalisa o da son sınıftaydı ve onun da okul sıkıntısı vardı ama tüm bunlara rağmen onun da p10 puanı çok yüksekti. yani demek istediğim belki de benim atanamam sırf bu ailevi problemlerimi kafama takmamdandı belki de.. belki de evde huzurum olsaydı, diğer arkadaşlarımın yaşadığı okul sıkıntılarını yaşasaydım sadece ben de onlar gibi atanabilcektim. ve bu kez de evden ayrılıp denemek istiyorum. evet yine fiziksel yorgunluğum olucak ücretlide. ama en azından huzurum olucak. belki de o huzur tüm fiziksel yorgunluğu alıcak. onur çok destek oluyo zaten sana yemek temizlik yaptırmam diyo. okuldan gelince 1 saat uyur dinlenirsin ondan sonra yemeğini yer uykun gelene kadar ders çalışırsın diyo. ama burda kalırsam 2 gün iyi çalışıcam belki, ama ertesi gün gene dibe vurucam. bu şekilde gitmiyo yani geçtiğimiz yıldan biliyorum. büyük ihtimal eğer çıkarsa keşana gidicem canım. inşallah Allah bu kararımı hayırlı kılar.

Liseli ha...:KK14: Vay anasını diyorum sadece...:KK55: Ban yemek istemiyorum.:KK28::KK30:

Aslında sen böyle deyince ben de mi başvursaydım diye düşündüm.:44: Ama şöyle bir şey var Sedefim ben geçen yıl da 1 yıl önceden hazırlıklıydım yani temel atmıştım,geçen yıl kat çıktım üstüne.:KK53: Hoş,alan bizim binayı toz duman etti ama.:KK31::KK9: O yorgunluk 1 saatlik uykuyla da geçer,güzel demlenmiş 1 bardak çayla da,sevdicekle edeceğin 1 saatlik tatlı bir sohbetle de...:KK16: O yüzden ben senin bu yıl Rabbimin izniyle güzel sonuçlar alacağına inanıyorum.Rabbim güzel kalbine göre versin.:KK16:

ben eğitimci değilim ama belki size moral motive olur diye yazayım dedim ;

yakın bi arkadaşım bu yıl Anadolu lisesinde öğretmenliğe atandı , çokta mutlu, hiç ataması olmayan bi branşı var hemde, eşinin ailesinin hakkında söylediklerini duymuş çok gaza gelmiş , bi hırs yaptı , gizlice çalışmış onlardan, sonra pek umudu da yoktu tercih yaptı bekliyordu olmasa demicekti yine, ama bi baktıki eşiyle aynı şehirde istediği olmuş işe başlayınca arayıp kapak yaptı resmen , ve yılların içinde biriktirdiği tüm acıyı o sn ye atmış :KK1: maşallah dedim helal olsun, çoluk çocuğa rağmen, okul biteli yıllar olmuştu, çok takdir ettik ve sevindik valla , darısı başımıza , inş. herkese gönlündekini verir Allahım.

demekki ihtiyacımız olan tek şey HIRS :KK34:

çok teşekkür ederim intelligent.Bizi en çok üzen insanlar bazen bizi asıl olmamız gereken yerlere ulaştırabiliyor.Azimli olan insanın Allah'ın da izniyle yapamayacağı şey yok.:KK54:

Haklısın canım huzur çok önemli bende ailemle sorunlar yaşadım o kadar boğucu bişey ki seni anlıyorum çok şükür geride kaldı. Hakkında hayırlısı olsun canım ,bir haber var mı ücretliden, önce lisans mezunlarının hakkı var (tabi çok şey dönüyor alıyorlar) ama şikayet et bence , senin için iyi olacaksa inşallah haber gelir canım , ücretliyle birlikte dersleri yürütebileceğini inanıyorum zaten inşallah bundan sonra güzel şeyler olur hakkında :KK16:

Merhaba...:KK3::KK14:

Yine stres,yine üzüntü,yine sıkıntı...:KK14: Annem dayanamayıp sordu artık...:44: '' x seni neden bu kadar arayıp soruyor,aranızda bir şey mi var ?'' dedi... Ben de onayladım.:KK42: Ne ara buldun,eskisini bunun için mi bıraktın,o atandığı yerde başka birisini bulur,baban sana başkasını bulma demedi mi...vs.vs.vs...:KK19:

Konuşmuyoruz şimdi.:KK14: Hayır,anlamadığım nokta daha geçen gün ''Keşke x gibi biriyle görüşseydin üniversitede,hem terbiyeli hem de hemen mesleğini eline aldı,2 yıl kendini harcattın.'' demişti.:KK14:

Offf....:KK14::KK14::KK14:

monam kuzum sıkma canını sen anneler böyle işte :KK19:
üzülme seni incitmek için dememiştir anneciğin.zaman her şeyin ilacı
zamanla alışırlar bu duruma :KK54:

Merhaba tatlım teşekkür ederim değerli fikirlerin için. Bu yıl gidip okumama imkan yok maalesef eğer istediği bölüm olsaydı gidecektim şimdi şartlar değişti babam hastalandı annem tek başına idare edemiyor dersaneye bile gidip yük olmak istemedim. Seneye belki gidebilirim İnşallah atanırım da gerek kalmaz.
Ders çalışma konusunda başarı ilk önce istemekle oluyor bilirsin o yüzden ya çok iyi olduğun dersleri başla bitir ya da çok zorlandığın veya bir kolay bir zor ders olarak git. Neye çalıştığın değil nasıl çalıştığın önemli. Mutlaka istikrarlı ol 1 gün çalışıp 2 gün bırakma ipin ucu kaçıyor. Dersane zaten sana kolaylık sağlar. Dersleri bol tekrar yap ve soru çöz...
Geçmiş olsun canım rabbim acil şifalar versin babana inşallah...Sen daha tecrübeli olduğun için bana göre sence hazırlanmaya karar vermekli iyi mi yaptım kızımn vaktinden çalıcam hafta sonları gidecem dersaneye hafta içide işteyim liseyi bitireli 13 yıl oldu daaa.....:KK50::KK50:

Geçmiş olsun canım rabbim acil şifalar versin babana inşallah...Sen daha tecrübeli olduğun için bana göre sence hazırlanmaya karar vermekli iyi mi yaptım kızımn vaktinden çalıcam hafta sonları gidecem dersaneye hafta içide işteyim liseyi bitireli 13 yıl oldu daaa.....:KK50::KK50:

herşey birazda onun geleceği için zaten. Atandığında iş saatleri açısından da rahat olacaksın. Rapor alman gerektiğinde alabileceksin vs vs. Özelde 2 kere rapor alsan 3. de kapının önündesin maalesef tolerans yok. Hem kendi hem de kızının geleceği için iyi bir fırsat suçlama kendini iyice hazırlan :KK34:

bugün uyumayım ders yapam diye dayandım kahve içtim aldım elime harita çalışayım diye ,:KK53: markete gidilecekti annemle markete çıktık yemek yap derken boşa gitti çalışamadım yine , sade coğrafyayı tekrar edip test çözdüm biraz :KK37: başım çatlıyor uykusuzluktan kahve aldım biraz lost bakayım uykum açılırsa tarih tekrarı yapıp test çözecem. uyusam ders çalışmaya az zaman oluyor , uyumasam uykusuzluktan başım ağrıyor ders çalışamıyorum ne yapacam ben ya :KK31:

bugün uyumayım ders yapam diye dayandım kahve içtim aldım elime harita çalışayım diye ,:KK53: markete gidilecekti annemle markete çıktık yemek yap derken boşa gitti çalışamadım yine , sade coğrafyayı tekrar edip test çözdüm biraz :KK37: başım çatlıyor uykusuzluktan kahve aldım biraz lost bakayım uykum açılırsa tarih tekrarı yapıp test çözecem. uyusam ders çalışmaya az zaman oluyor , uyumasam uykusuzluktan başım ağrıyor ders çalışamıyorum ne yapacam ben ya :KK31:

zamanla düzene girer her şey sucum :KK34:

sedefim avatarın ne güzel olmuş öyle :103:

Niyetine girmişsin hocam,devamı gelecektir inşallah.:KK16::KK12:

Sedefim avatarına kocaman maşallah.:KK17::nazar::nazar:

slm arkadaşlar bende katılıyorum aranıza bugünden itibaren başlıyorum çalışmaya bölümüm okulöncesi öğretmenliği bu sene mezun oldum...

kızlar bugün pek çalışamadım:KK25:
150 coğrafya çözdüm iklimi bitirdim nüfusa giriş yaptım
tarih de çalışacaktım ama üşengeçlik mi desem ne desem çalışamadım bir türlü:KK14:

zorluyorum kendimi :KK53: içim uyuyor ama
tarih tekrar edip coğrafya testi çözdüm :KK53: yarın coğrafya var harita çalışıyorum sevdim mi ne :KK52:

biraz zaman geçsin alışıcaz uykusuzluğa falan canım :KK55:

coğrafya sevilmez mi sucum :KK16:

coğrafyayı sevmiyorum diyen sendin demi geçen günlerde

bak nasıl kanın kaynamış coğrafyaya :87:

kuzum kararın hayırlı olsun. niyetlendin ama inşallah ücretli çıkar be kuzum:26:
ayrıca o ne güzel avatar öyleee:nazar:
kuzum alışırsın uykusuzluğa da bir kere bünyeyi alıştırdım mı öyle gidiyor:KK34:
660 soru çözmüşüm :KK53: beyin terk :KK37:

maaaşallahhh canım:nazar::nazar:

slm arkadaşlar bende katılıyorum aranıza bugünden itibaren başlıyorum çalışmaya bölümüm okulöncesi öğretmenliği bu sene mezun oldum...

hoşgeldin :KK3:

kızlar bugün pek çalışamadım:KK25:
150 coğrafya çözdüm iklimi bitirdim nüfusa giriş yaptım
tarih de çalışacaktım ama üşengeçlik mi desem ne desem çalışamadım bir türlü:KK14:

ooyy kuzum benim :KK19:
sıkma canını yarın çıkartırsın acısını :KK54:

X