2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Canım soruları görünce ben bittim dedim zaten vitamin soruları kafa yapmıştı.Coğrafya da tuz biber oldu.Gidip orta boy coğrafya haritası alıp masamın karşısına astım canım.Başka derslere çalışırken bile bakıyorum.Belki aklımda bir şeyler kalır diye.Çoğunlukla da hayal kuruyorum acaba nereye atanıcam diye.Dediğin siteye baktım da canım dersler ücretliymiş,sen satın mı almıştın:26:

Yok hocam Türkçe.

Bilemiyorum hocam.Fazla geciktirmeyin bence.Ben çok az da olsa bakıyorum.Çünkü yazıldığım dersanede alana fazla önem verilmeyecekmiş gibi geldi konuştuğum adamın sözlerinden.Büyük ihtimalle derse gircek hoca Eski Türkçe anlatmayacak.

kızlar mülakat için canınızı sıkmayın kaç bin öğretmen var hangisini mülakata alacaklar Allah aşkına. geçen de bir yazı okudum böyle bir şey söz konusu olamaz diye. alan sınavını getirmeye benzemez mülakat.
ben de hiç ihtimal vermiyorum. boşa üzülmeyin.
muhatım nerelerdesin
evet dedim ya alan cok zordu kuzum ya ercilasunun dil tarihi kitabından çalış. aöf kitaplarını indir zaten sorular oradan gelmiş.

Son düzenleme:

Hiç de bakasım yok. Ve nasıl çalışacağımı bile bilmiyorum.

hocam pc nin kablosu bozuldu da eşim yeni yaptı :)
bi süre o yüzden yoktum. malum bide dersaneler başladı. haftasonları giremiyorum o yüzden.
hocam ercilasunun kitabından 3 soru çıkmış bu yıl. arkadaşım onun özetini çıkarmış. o atandı. fotokopisini çektirip bana gönderecek. ona o şekilde çalışcam. aöf nin de kitaplarını arıyorum bakalım. acaba açık öğretim edebiyatın vize ve final sorularına bakmak işe yarar mı ki ?

bilmem ki canım facede görmüştüm yazmışlardı aöfliler. bir soru bizim sınav sorumuzdu diye.

çok şükür sen nasılsın canım
inan nerden ne soracakları hiç belli olmaz bunların
benim tavsiyem alana farklı kaynaklardan çalış tek kitaba
bağlı kalma

Son düzenleme:

bilmem ki canım facede görmüştüm yazmışlardı aöfliler. bir soru bizim sınav sorumuzdu diye.
yaaa, ne şans ama onlar için,
o zaman bakmakta fayda var.
hocam bizim alan sınavı için doktora düzeyindeydi diyolar.

çok şükür sen nasılsın canım
inan nerden ne soracakları hiç belli olmaz bunların
benim tavsiyem alana farklı kaynaklardan çalış tek kitaba
bağlı kalma
hocam soruları piyasadaki kaynaklar tuttumamıştır, yani yanından bile geçmemiştir.
ünivede bile sormadılar bize bu soruları

öyleydi zaten kuzum soruları görünce feleğim şaşmıştı

doğrudur hocam
alan sınavı getirdiler sınava çok az bir süre kala alan kitapları
çıktı üstüne saçma sapan sorular sordular:99:
diyecek bir şey bulamıyorum artık

öyleydi zaten kuzum soruları görünce feleğim şaşmıştı
hocam alanda korkum yoktu ama soruları görünce fena oldum.
özgüvenim sarsıldı açıkçası.
ama kafaya koydum yaşadığım ilde dereceye gircem.
başladım bile mate.
günde 30 mat çözsem bile büyük kazanç benim için.

sınava girmeden önce benim de özgüven tavandı kuzum
ama soruları ilk gördüğüm anı anlatamam şok olmuştum. sınıfa bir döndüm baktım herkes havaya bakıyordu
bakalım bu sene nasıl olacak

doğrudur hocam
alan sınavı getirdiler sınava çok az bir süre kala alan kitapları
çıktı üstüne saçma sapan sorular sordular:99:
diyecek bir şey bulamıyorum artık
peki bulunduğunuz şehirde alan dersi veren kurumların durumu nasıl?
alan kursuna gidenlerin başarısı iyi mi?

sınava girmeden önce benim de özgüven tavandı kuzum
ama soruları ilk gördüğüm anı anlatamam şok olmuştum. sınıfa bir döndüm baktım herkes havaya bakıyordu
bakalım bu sene nasıl olacak
hocam yol haritamız olsa işimiz kolaylaşır.
ama plan yapamıyoruz. hadi ercilasunun kitabı tamam başka hangi kitaplara bakmalıyız.
roman içeriği de çnemli. 100 temel eserin özetleri var onları okumalıyız.

peki bulunduğunuz şehirde alan dersi veren kurumların durumu nasıl?
alan kursuna gidenlerin başarısı iyi mi?
benim bölümüm sosyal bilgiler bu sene dershaneye gidicem
yaşadığım şehirdeki üni.de sosyal bilgiler öğretmenliği bölümü yok geçen sene de dershanede
6 tane öğrencileri varmış bizim bölümden 4 tanesi atanmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…