2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

hocam yol haritamız olsa işimiz kolaylaşır.
ama plan yapamıyoruz. hadi ercilasunun kitabı tamam başka hangi kitaplara bakmalıyız.
roman içeriği de çnemli. 100 temel eserin özetleri var onları okumalıyız.

evet canım rotayı bilmiyoruz maalesef. 100 temel eser var ben de onu da okuruz mecbur.

canım geçen sene alan dersi aldın mı sen?
giden arkadaşların oldu mu?

atanan arkadaşlarım var ama dersaneyle mi bilmiyorum canım ben de almadım ders.
ya zaten dersane hocaları o soruları ne kadar anlatabilir ki? bizim alanı anlatabilecek hoca dersanelerde çalışmaz diye düşünüyorum. o kadar donanımlılar ancak üniversitede bulunur bulunursa o da.

atanan arkadaşlarım var ama dersaneyle mi bilmiyorum canım ben de almadım ders.
ya zaten dersane hocaları o soruları ne kadar anlatabilir ki? bizim alanı anlatabilecek hoca dersanelerde çalışmaz diye düşünüyorum. o kadar donanımlılar ancak üniversitede bulunur bulunursa o da.
hocam acaba y.lisans notları işe yarar mı?
çok ayrıntı bizim sorular

kızlar fikirlerinize ihtiyacım var :KK5:
kafam o kadar karışık ki..
bugün bi arkadaşımla görüştük. o da sınıfçı, onun da ilk girişiydi. atanamadı.
biliyosunuz ben ücretli istiyodum keşana. sırf bu evden uzaklaşıp rahat rahat ders çalışmak için. ama geçen gün buraya bi arkadaş da yazmış, yorgun olucaksınız çalışmanız zor olucak falan diye. aynısını bugün arkadaşım da dedi.
o da önce ücretli yapsam mı diye düşünmüş, ama sonra vazgeçmiş. bi de dershaneye gitmeyi düşünüyo benim de kafama soktu şimdi kararsızım. diyo ki ''hadi bu yıl okuldu stajdı vize final vs bunlarla uğraştık, ama şimdi bunlar yok ve rahat rahat hazırlanabiliriz, dershaneye de gidersek 2014 de atanma ihtimalimiz çok yüksek, ama ücretli yaparsak yorgunluktan ders çalışamazsak 2014 de atanamazsak 2015 e kalırsak seneye dershaneye gitmek de istemeyiz, 2 kere sınava girdikten sonra hevesimiz de gider, hazır bilgilerimiz tazeyken bu sene bu işi halledelim'' dedi.
ne diyim mantıklı geldi.
ama dershane asla düşünmüyodum. o ihtiyaçla fem arasında kalmış. o geçen yıl feme gitmişti. ben ihtiyaca gitmiştim. ihtiyaçtan zaten hiç memnun değildim. ama fem onun anlattığına göre çok disiplinliymiş. zaten oraya gidenlerin çoğu atandı. hatta bu arkadaşım da 86 aldı atanıyodu ama 26 yı açtırmamış abisi.
neyse işte sonuç olarak kızlar ben şimdi napayım? haa bi de bizim evde tantana düğünden sonra da bitmicek biliyorum. geçen gün abimle nişanlısı kavga etmiş. nişanlısı hemen babamı arayıp abimi şikayet etti. babam da zaten bi huzursuzluk yaşasa annemle benden çıkaran bi insan. tubişim ve rengişim siz az çok evdeki durumumu biliyosunuz.
ne yapayım ben? alıp başıma keşana gidip orda hem ücretli hem kpss mi götüreyim?
yoksa burda dershaneye gidip ev dershane arası mekik mi dokuyayım?
annem bu evde rahat çalışamazsın diyo. onur dershaneye gidip adamakıllı hazırlanmandan yanayım diyo.

Gunaydin kizlar
Sedefonurcum seni burdaki diger kizlar gibi cok tanimiyorum ama yazdiklarindan kafanin nasil karisik oldugunu anlayabiliyorum. Maddi durumun nasil canim, ucretli yapmasan ama kesana gidip varsa bi yurda falan yerlessen dersane icin. Kafan rahat olur en azindan kpssye istedigin gibi konsantre olabilirsin. Ama maddi acidan zor olur diyorsan dersaneye gitmek senin icin en iyisi olur bencede.

Gunaydin kizlar
Sedefonurcum seni burdaki diger kizlar gibi cok tanimiyorum ama yazdiklarindan kafanin nasil karisik oldugunu anlayabiliyorum. Maddi durumun nasil canim, ucretli yapmasan ama kesana gidip varsa bi yurda falan yerlessen dersane icin. Kafan rahat olur en azindan kpssye istedigin gibi konsantre olabilirsin. Ama maddi acidan zor olur diyorsan dersaneye gitmek senin icin en iyisi olur bencede.

canım benim yorumun için çok teşekkür ederim :KK16:
keşanda kpss dershanesi yok. orda da eğer ücretli yapmazsam ev geçindirmem zor olabilir. annem desteklerim biraz diyo ama yine de ücretliden aldığım para olmadan zor olur. yani oraya gidersem ücretli yapmam lazım.
bugün de annemle tartıştık biraz. fikir ver dedim. keşana gitmemden yana. ücretli zormuş 90 puan almak da zor ücretliyle birlikte dedim. olsun koleje girersin seneye diyo. ya ben devlet okulunda öğretmen olmak istiyorum kimse anlamıyo ki beni.
bu evde kalırsan da düğüne kadar çalışman zor olur dedi, düğünden sonra da stres olabilir dedi. bak dedim ben huzur istiyorum. babam bağrındığında fln onu biraz uyarsan da kısık sesle konuşsa ben ders çalışırken dedim. adamı ben nasıl değiştireyim bu saatten sonra diyo.
şimdi de gelmiş bi psikoloğa git diyo, bi de ona danış diyo :KK14:
offf :KK37:

tünaydın canım :KK16: ben fena saldım kendimi :18: 11 den önce uyanmıyorum :KK1:

sedef durumuna üzüldüm gerçekten..diğer kızlar gibi bende bulunduğun yerde dershaneye gitmeni sabah çıkıp akşama kadar orada çalışmanı evi de sadece yemek yiyip uyumak için kullanmanı çare olarak görüyorum.huzursuz bi evde dershane olmadan verim alman zor gibi..annen haklı kimseyi değiştiremezsin..o zaman sen çevreni değiştireceksin..evde durmayacaksın..ücretli de alacağın max 1000 tl ile hem yaşayacağın ev sorumluluğu hem kpss sorumluluğu hem okul sorumluluğu kanımca seni daha çok boğacaktır..tek şeye odaklanmaya çalış kpss...yalvar yakar bi şelilde annene dershaneye gitmen konusunda baskı yap...

sedef durumuna üzüldüm gerçekten..diğer kızlar gibi bende bulunduğun yerde dershaneye gitmeni sabah çıkıp akşama kadar orada çalışmanı evi de sadece yemek yiyip uyumak için kullanmanı çare olarak görüyorum.huzursuz bi evde dershane olmadan verim alman zor gibi..annen haklı kimseyi değiştiremezsin..o zaman sen çevreni değiştireceksin..evde durmayacaksın..ücretli de alacağın max 1000 tl ile hem yaşayacağın ev sorumluluğu hem kpss sorumluluğu hem okul sorumluluğu kanımca seni daha çok boğacaktır..tek şeye odaklanmaya çalış kpss...yalvar yakar bi şelilde annene dershaneye gitmen konusunda baskı yap...

canım sağol yorumun için :KK16: doğru söylüyosun. annem dershaneye gitmeme de bişey demiyo. yani kararı bana bırakıyo. ama burda kalırsam üzülmemden korkuyo. keşanda en azından kpss yi halledemesem de huzurlu olucağımı biliyo. hayatta kpss den daha önemli şeyler var diyo. sağlığın huzurun diyo. git orda rahat rahat kafanı dinle diyo. ama dediğin gibi işin içinde bi de kpss ye çalışma olduğu için iyice boğulabilirim.
sağol canım desteğin için :KK16:

efenim sabah 10da uyandım normalde 11.30da uyanırım bana göre erken yani:KK1: erken uyanmamın tek nedeni monamın uyumanın kimseye faydası yok sözünü kafama kazımamdı gerçekten çok teşekür monam:KK16:
kalktım tarihten 60 soru çözdüm:KK6:
günaydıııınnnn kızlar nerelerdesiniz....:KK14:
tünaydınlar:KK3:

canım benim yorumun için çok teşekkür ederim :KK16:
keşanda kpss dershanesi yok. orda da eğer ücretli yapmazsam ev geçindirmem zor olabilir. annem desteklerim biraz diyo ama yine de ücretliden aldığım para olmadan zor olur. yani oraya gidersem ücretli yapmam lazım.
bugün de annemle tartıştık biraz. fikir ver dedim. keşana gitmemden yana. ücretli zormuş 90 puan almak da zor ücretliyle birlikte dedim. olsun koleje girersin seneye diyo. ya ben devlet okulunda öğretmen olmak istiyorum kimse anlamıyo ki beni.
bu evde kalırsan da düğüne kadar çalışman zor olur dedi, düğünden sonra da stres olabilir dedi. bak dedim ben huzur istiyorum. babam bağrındığında fln onu biraz uyarsan da kısık sesle konuşsa ben ders çalışırken dedim. adamı ben nasıl değiştireyim bu saatten sonra diyo.
şimdi de gelmiş bi psikoloğa git diyo, bi de ona danış diyo :KK14:
offf :KK37:
sedefim ya benim annemler de öyle. cidden anlamıyorlar bazen bizim psikolojimizi. onların yaşadığı dönemle bizimki aynı değildi malum. o yüzden tam bizim kafada olmalarını beklemek de doğru değil. sen ne kadar diretsen de yine kendi dediklerinin doğru olduğunu düşünüyorlar. tecrübeyle sabittir tarafımdan.:KK1:

biz anlıyoruz seni. en iyisi ücretli yapma çünkü kazanamazsan yine o eve döneceksin. bunları yine yaşayacaksın. dersaneye git akşama kadar çalış. evde de huzur olmasa bie gece çalışırsın. Allah çok büyük:KK16:

Son düzenleme:
efenim sabah 10da uyandım normalde 11.30da uyanırım bana göre erken yani:KK1: erken uyanmamın tek nedeni monamın uyumanın kimseye faydası yok sözünü kafama kazımamdı gerçekten çok teşekür monam:KK16:
kalktım tarihten 60 soru çözdüm:KK6:tünaydınlar:KK3:

sedefim ya benim annemler de öyle. cidden anlamıyorlar bazen bizim psikolojimizi. onların yaşadığı dönemle bizimki aynı değildi malum. o yüzden tam bizim kafada olmalarını beklemek de doğru değil. sen ne kadar diretsen de yine kendi dediklerinin doğru olduğunu düşünüyorlar. tecrübeyle sabittir tarafımdan.:KK1:

biz anlıyoruz seni. en iyisi ücretli yapma çünkü kazanamazsan yine o eve döneceksin. bunları yine yaşayacaksın. dersaneye git akşama kadar çalış. evde de huzur olmasa bie gece çalışırsın. Allah çok büyük:KK16:

tünaydın çalışkanım benim maşallahhhh :KK16: :nazar::nazar::nazar:
vallahi çok doğru bi söz gerçekten :nazar:
kuzum evet kesinlikle anlamıyolar. ona göre zaten eğitim fak. mezunuyum ya tamam illa kadrolu öğretmen olmak zorunda değilim. git koleje diyo bankaya diyo. mis gibi iş diyo. millet fabrikalarda çalışıyo sen iş beğenmiyosun a kadar gidiyo bu muhabbet :KK19:
en iyisi kuzum ya sizin dediğiniz gibi yapıcam. ki bu en mantıklısı bu yıl için. bu akşam onurla konuşucaz bakalım.
bu arada ben böyle planlar yapıyorum ama hala ücretliden aramadılar zaten :KK1: belki keşana çıkmıcak bile :KK1:

sedefim sen okulla bile 77 aldın kpss den bence keşana git ücretli yap hafta sonuda dersaneye gidersin .ücretli ile ders çalışmak imkansız değil sana baglı en geç 3 te gel okuldan akşam tümüyle senin net tv vs yasakla kendine ben inanıyorum o evin sıkıntısından daha iyi çalışabile:KK54:cegine

Canım soruları görünce ben bittim dedim zaten vitamin soruları kafa yapmıştı.Coğrafya da tuz biber oldu.Gidip orta boy coğrafya haritası alıp masamın karşısına astım canım.Başka derslere çalışırken bile bakıyorum.Belki aklımda bir şeyler kalır diye.Çoğunlukla da hayal kuruyorum acaba nereye atanıcam diye.Dediğin siteye baktım da canım dersler ücretliymiş,sen satın mı almıştın:26:
canım 2013 topiğindeyken bi arkadaş başka bi arkadaşının üyeliğini kullanıyomuş. o da bize vermişti üyelik şifresini fln. biz de oradan izlemiştik 1 ay kadar. bize de fikir olmuştu. ben çok beğendim kadının anlatımını. o madenleri enerji kaynaklarını hala unutmam mesela. kadın gerçekten aldığı parayı fazlasıyla hak ediyo. kendini yırtıyo dersi öğretirken.
mülakat varsa işin işinde mümkün değil hakkın hukukun olması. Direk istediğimizi alıcaz demek bu.
O kadar koşulu sağlayıp mülakatta ( % 99) elenmek bir sınavı kazanamamaktan çok daha kötü sonuclar doğurur
kesinlikle katılıyorum canım. zaten bu şekilde bile bi sürü torpil dönerken o şekilde hele hiç şansımız kalmaz yani
Kuzum değmez ücretli için 1 seneni yakmaya.Boşver.Sabah bir çık evden,soru çözümü vardı,etüt vardı diye geçiştir yatmaya yakın gel eve.Adam yerine koymuyorlar,verdikleri para zaten komedi,o yüzden ben dersaneye gidip disiplinli bir şekilde çalış diyorum kuzum.:KK54:

sağol monam fikrin için. boğdum sizi de kendi dertlerimle :KK5: bomba gibi aranıza dönücem ama :KK55: senin çalışmalar nasıl gidiyo bakiim. dershane açıldı mı?

sedefim sen okulla bile 77 aldın kpss den bence keşana git ücretli yap hafta sonuda dersaneye gidersin .ücretli ile ders çalışmak imkansız değil sana baglı en geç 3 te gel okuldan akşam tümüyle senin net tv vs yasakla kendine ben inanıyorum o evin sıkıntısından daha iyi çalışabile:KK54:cegine

niloşum öyle mi diyosun? bi de benim alan sınavım da yok ya. bi gygk bi de eğitim var o biraz rahatlatıyo beni. gy zaten iyi benim. eğitim temelim de var. bi gk kalıyo geriye. ona ağırlık vermem lazım. tv zaten oraya almıcam. neti de sizler için bağlatıcam. burdan başka bi yere girmem.

sedefim en doğru kararı verirsin inşallah ama işte sizin taban puan yüksek olduğu için ben ücretli yapmamanı düşünüyorum ama yine de tüm yorumlara göre ölç tart kendini kuzum:KK31:

tünaydıııın mı demeliydim :)))

tünaydıııııınnn :KK16:

tünaydın çalışkanım benim maşallahhhh :KK16: :nazar::nazar::nazar:
vallahi çok doğru bi söz gerçekten :nazar:
kuzum evet kesinlikle anlamıyolar. ona göre zaten eğitim fak. mezunuyum ya tamam illa kadrolu öğretmen olmak zorunda değilim. git koleje diyo bankaya diyo. mis gibi iş diyo. millet fabrikalarda çalışıyo sen iş beğenmiyosun a kadar gidiyo bu muhabbet :KK19:
en iyisi kuzum ya sizin dediğiniz gibi yapıcam. ki bu en mantıklısı bu yıl için. bu akşam onurla konuşucaz bakalım.
bu arada ben böyle planlar yapıyorum ama hala ücretliden aramadılar zaten :KK1: belki keşana çıkmıcak bile :KK1:

sedefim yüreği güzel kendi güzel arkadaşım benim hakkında hayırlısı olur inşallah :109:

X