2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

evet canım rotayı bilmiyoruz maalesef. 100 temel eser var ben de onu da okuruz mecbur.

canım geçen sene alan dersi aldın mı sen?
giden arkadaşların oldu mu?

atanan arkadaşlarım var ama dersaneyle mi bilmiyorum canım ben de almadım ders.
ya zaten dersane hocaları o soruları ne kadar anlatabilir ki? bizim alanı anlatabilecek hoca dersanelerde çalışmaz diye düşünüyorum. o kadar donanımlılar ancak üniversitede bulunur bulunursa o da.

hocam acaba y.lisans notları işe yarar mı?
çok ayrıntı bizim sorular

17,900 muş alanımızın ortalaması.
yani pek kimse yapamamış :18:

Gunaydin kizlar
Sedefonurcum seni burdaki diger kizlar gibi cok tanimiyorum ama yazdiklarindan kafanin nasil karisik oldugunu anlayabiliyorum. Maddi durumun nasil canim, ucretli yapmasan ama kesana gidip varsa bi yurda falan yerlessen dersane icin. Kafan rahat olur en azindan kpssye istedigin gibi konsantre olabilirsin. Ama maddi acidan zor olur diyorsan dersaneye gitmek senin icin en iyisi olur bencede.

canım benim yorumun için çok teşekkür ederim
keşanda kpss dershanesi yok. orda da eğer ücretli yapmazsam ev geçindirmem zor olabilir. annem desteklerim biraz diyo ama yine de ücretliden aldığım para olmadan zor olur. yani oraya gidersem ücretli yapmam lazım.
bugün de annemle tartıştık biraz. fikir ver dedim. keşana gitmemden yana. ücretli zormuş 90 puan almak da zor ücretliyle birlikte dedim. olsun koleje girersin seneye diyo. ya ben devlet okulunda öğretmen olmak istiyorum kimse anlamıyo ki beni.
bu evde kalırsan da düğüne kadar çalışman zor olur dedi, düğünden sonra da stres olabilir dedi. bak dedim ben huzur istiyorum. babam bağrındığında fln onu biraz uyarsan da kısık sesle konuşsa ben ders çalışırken dedim. adamı ben nasıl değiştireyim bu saatten sonra diyo.
şimdi de gelmiş bi psikoloğa git diyo, bi de ona danış diyo
offf

tünaydın canım ben fena saldım kendimi :18: 11 den önce uyanmıyorum

sedef durumuna üzüldüm gerçekten..diğer kızlar gibi bende bulunduğun yerde dershaneye gitmeni sabah çıkıp akşama kadar orada çalışmanı evi de sadece yemek yiyip uyumak için kullanmanı çare olarak görüyorum.huzursuz bi evde dershane olmadan verim alman zor gibi..annen haklı kimseyi değiştiremezsin..o zaman sen çevreni değiştireceksin..evde durmayacaksın..ücretli de alacağın max 1000 tl ile hem yaşayacağın ev sorumluluğu hem kpss sorumluluğu hem okul sorumluluğu kanımca seni daha çok boğacaktır..tek şeye odaklanmaya çalış kpss...yalvar yakar bi şelilde annene dershaneye gitmen konusunda baskı yap...

canım sağol yorumun için doğru söylüyosun. annem dershaneye gitmeme de bişey demiyo. yani kararı bana bırakıyo. ama burda kalırsam üzülmemden korkuyo. keşanda en azından kpss yi halledemesem de huzurlu olucağımı biliyo. hayatta kpss den daha önemli şeyler var diyo. sağlığın huzurun diyo. git orda rahat rahat kafanı dinle diyo. ama dediğin gibi işin içinde bi de kpss ye çalışma olduğu için iyice boğulabilirim.
sağol canım desteğin için

efenim sabah 10da uyandım normalde 11.30da uyanırım bana göre erken yani erken uyanmamın tek nedeni monamın uyumanın kimseye faydası yok sözünü kafama kazımamdı gerçekten çok teşekür monam
kalktım tarihten 60 soru çözdüm
günaydıııınnnn kızlar nerelerdesiniz....
tünaydınlar

sedefim ya benim annemler de öyle. cidden anlamıyorlar bazen bizim psikolojimizi. onların yaşadığı dönemle bizimki aynı değildi malum. o yüzden tam bizim kafada olmalarını beklemek de doğru değil. sen ne kadar diretsen de yine kendi dediklerinin doğru olduğunu düşünüyorlar. tecrübeyle sabittir tarafımdan.

biz anlıyoruz seni. en iyisi ücretli yapma çünkü kazanamazsan yine o eve döneceksin. bunları yine yaşayacaksın. dersaneye git akşama kadar çalış. evde de huzur olmasa bie gece çalışırsın. Allah çok büyük

Son düzenleme:

tünaydın çalışkanım benim maşallahhhh
vallahi çok doğru bi söz gerçekten
kuzum evet kesinlikle anlamıyolar. ona göre zaten eğitim fak. mezunuyum ya tamam illa kadrolu öğretmen olmak zorunda değilim. git koleje diyo bankaya diyo. mis gibi iş diyo. millet fabrikalarda çalışıyo sen iş beğenmiyosun a kadar gidiyo bu muhabbet
en iyisi kuzum ya sizin dediğiniz gibi yapıcam. ki bu en mantıklısı bu yıl için. bu akşam onurla konuşucaz bakalım.
bu arada ben böyle planlar yapıyorum ama hala ücretliden aramadılar zaten belki keşana çıkmıcak bile

sedefim sen okulla bile 77 aldın kpss den bence keşana git ücretli yap hafta sonuda dersaneye gidersin .ücretli ile ders çalışmak imkansız değil sana baglı en geç 3 te gel okuldan akşam tümüyle senin net tv vs yasakla kendine ben inanıyorum o evin sıkıntısından daha iyi çalışabilecegine

canım 2013 topiğindeyken bi arkadaş başka bi arkadaşının üyeliğini kullanıyomuş. o da bize vermişti üyelik şifresini fln. biz de oradan izlemiştik 1 ay kadar. bize de fikir olmuştu. ben çok beğendim kadının anlatımını. o madenleri enerji kaynaklarını hala unutmam mesela. kadın gerçekten aldığı parayı fazlasıyla hak ediyo. kendini yırtıyo dersi öğretirken.
kesinlikle katılıyorum canım. zaten bu şekilde bile bi sürü torpil dönerken o şekilde hele hiç şansımız kalmaz yani

sağol monam fikrin için. boğdum sizi de kendi dertlerimle bomba gibi aranıza dönücem ama senin çalışmalar nasıl gidiyo bakiim. dershane açıldı mı?

niloşum öyle mi diyosun? bi de benim alan sınavım da yok ya. bi gygk bi de eğitim var o biraz rahatlatıyo beni. gy zaten iyi benim. eğitim temelim de var. bi gk kalıyo geriye. ona ağırlık vermem lazım. tv zaten oraya almıcam. neti de sizler için bağlatıcam. burdan başka bi yere girmem.

sedefim en doğru kararı verirsin inşallah ama işte sizin taban puan yüksek olduğu için ben ücretli yapmamanı düşünüyorum ama yine de tüm yorumlara göre ölç tart kendini kuzum

tünaydıııın mı demeliydim :)))

tünaydıııııınnn

sedefim yüreği güzel kendi güzel arkadaşım benim hakkında hayırlısı olur inşallah :109:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…