2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Kızlar erkek kardeşim de önlisans'tan hazırlanıyor bu sene kpss.ye. dershaneye yazıldı başladı ama ders calismakta baslayamiyor bir türlü. Meslek lisesi mezunu üniversiteye 1 test cozmeden geçiş yapti. Tüm bilgileri sıfır onun için çok sıkılıyor çalışırken. Ben uzaktan yardım etmeye çalışıyorum ama ne kadar yararlı olabilirim bilmiyorum inanın onun kazanmasini kendimden çok istiyorum.

Bundan sonra çalışma olayina tamamen müdahale etme kararı aldım zaten internetten sürekli gorusuyorum, ona program yapıp sonra uyup uymadığını kontrol edecek. Inşallah basarabilirim

Çok iyi yaparsın canım... Kendi oluşturamıyorsa senin desteğin çok faydalı olur.

Bende didem e fransız kaldım. Deden mi yoksa ?

Evet dedecim....

Çok sevindim ya sağolun kızlar zaman ayırdığını içinRabbim senin de gönlüne göre versin inşallah

kızlar öyt.de madalyalara çalışıyor musunuz :26:

Keyfim gelsin diye bekliyorum gelmiyor:)) anca topladım kendimi çok sert bi giriş yapcam inşallah. Bide ben son aylarda kopuyorum. Bu günlerde başlarsam süper olacak.
pirayem o keyif, o heves, o istek malesef hiç gelmiyor ama sen bi çalışmaya başla bak, ilk günlerde gene çok sıkılıcaksın. fakat konu bitince iş test çözmeye gelince ve o testten de doğruların çıktıksa daha da çözesi geliyo insanın hani derler ya istemek başarmanın yarısı diye, ben katılmıyorum. önce çalışıyosun ardından istek otomatikman geliyo zaten. yani bana bugüne kadar hep bu şekilde oldu son 2 günün. ne yapıcaksan yap, 1 aralıkta bahane istemiyorum
Bugün didemin 71.yaş günü...:124::124::124::124:
ben baştan didem diye bi kadın sandım desem Allah dedeciğine uzun ömürler versin kuzum maşallah
Çok sevindim ya sağolun kızlar zaman ayırdığını içinRabbim senin de gönlüne göre versin inşallah

tatlım, ben şöyle düşündüm. bence de sen dershaneye haftaiçi akşam git. çünkü zaten haftaiçi yeterince yoğunsun. ee haftasonu da dershaneyle yoğun olucaksın. iş sadece dershaneye gitmekle olmuyo çünkü. dershanedekileri bi de kendi kendine tekrar çalışman gerekiyo. yoksa hepsi havada kalıyo. eğer dershaneye haftasonu gidersen o dershanedeki konuları çalışman ve onlarla ilgili test çözmen için pek vaktin kalmıyo. haftaiçi akşam işten çıktığında çok yorgun olucaksın; ama şöyle bişey var. insan o yorgunlukla evdeyken ders çalışamıyo, fakat dershane insanın üstünde bi baskı gibi oluyo. o ortama girdiğinde çok yorgun olsan bile ister istemez hocanın anlattıklarını dinlemeye zorluyosun kendini. ya da hoca sana bi test veriyo onu çözebiliyosun, ne kadar yorgun olsan da. fakat sen işten sonra eve gelsen bunları yapamazsın. onun için öncelikle dershaneni haftaiçi akşam yap diyorum
sonrasında haftasonu tamamen sana kalıyo. haftaiçi iş+ dershane olarak yürüt. eve gelince yemek mi yapıcaksın mesela o sırada bebişinizi alana kadar yapıcağın yemek + temizlik işlerinde mp3 ten ders dinleyebilirsin. frmtr diye bi site var. bu sitede ihtiyacın uzaktan eğitim videolarının tüm dersleri var. bunları bilgisayarına indir. daha sonra internetten videoyu mp3 e çevirme programı indir. o videoları mp3 haline getirdikten sonra telefonuna at. telefonuna atılmıyosa, mp3 e at. mp3 ün yoksa bile artık çok ucuz mp3 ler var, geçen kipada 20 tl ye görmüştüm. onlardan bi tane edinebilirsin. yemeğini ütünü yaparken bunları dinle. tam kendini veremesen de işine yarar, kulak aşinalığın olur konulara.
bebişin 23.30 da uyuyosa, çok da geç bi vakit değil aslında. tamam işin çok erken başlıyo; ama bu işe baş koyduysan uykuda fedakarlık yapman lazım. burda sana 2 seçeneğim olucak: ya bebeğin uyuduktan sonra 2 saat çalış, saat 01.30 da yatsan 07.30 da kalksan 6 saat uyku az ama yetmeli malesef. ya da gece bebişinle birlikte aynı saatte uyu, sabah işe gittiğin saatten 1 saat önceden kalkıp çalış. ya da işte eğer imkanın varsa işe saat 07.30 da git. işin başlamadan önce iş yerinde bilgisayarın varsa ordaki bilgisayardan yine bu dediğim videoları izleyebilirsin veya soru çözme siteleri var, bu sitelerden 1 saat soru çözebilirsin. tabii iş yerindeki imkanına bağlı bu. eğer imkanın yoksa mecburen akşamları uykundan fedakarlık etceksin
şimdiii bunlar haftaiçi içindi. haftasonu bebişin kaçta kalkıyo? eğer erken kalkmıyosa işin kolay, erken kalkıyosa da onu öğlen uykusuna alıştırman gerek onun uyuduğu zamanlar yemek+temizlik yerine ders çalış. yemeği temizliği gürültüde de yaparsın, ama ders için insan çok sessiz bir ortam arıyo. ya şimdi havalar güzel olsa götür onu parka o salıncakta sallanırken sen de cep kitabından çalış dicem ama havalar da soğuk. haftasonu annen size gelse? kadının da işi gücü vardır ama napalım 1 yıl için buna mecbursun malesef. annenle bebişin 2 saat birlikte oyalansalar, sen 2 saat haftaiçi öğrendiğin konuları tekrar etsen süper olur. bi de bebiş kaç yaşlarında bilmiyorum ama onun sensiz de oyalanabileceği bi çizgi film vs şeyler aç. çocuklar çizgi filmi görünce nefes almadan izliyolar, hiç gıkları bile çıkmıyo o zaman baya rahat edersin yani
program konusunda tek söliceğim şey dershaneden önde git. hep bi sonraki haftanın konularını sen bir hafta önceden çalış. bu şekikde bi planın olsun. önde gidemesen bile birlikte götürsen de olur. yeter ki onlardan geride kalma.
kpss kimilerine evliyken kolay, kimilerine bekarken. ama şu bi gerçek ki çocukluyken gerçekten zor. ama sonuçta sen de tüm bunları çocuğun için istiyosun. o senin her zaman bi güç kaynağın olsun. öyledir de zaten.. zor ama imkansız değil diye de çok klasik bi lafı söylemek istedim
inşallah bu yıl burda hepimiz başarıcaz canım. sen belli ki azimlisin zaten. umarım hepimiz için çok güzel bi yıl olur. yine danışmak istediğin bişey olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…