2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Benim gözümde evet...

Çünkü burada o siteye bir daha girmeyeceğini kırgın ve kızgın olduğunu söylemiştin.

Biz eşinden dolayı buraya uğrayamıyorsun sanıyorduk....

girmedim de zaten... 3 ay girmedim. sonra oradan arkadaşlar buldu tekrar...
geyik mi

neyse...

ben yuvaya döner gibi geldim ama herkes çok kızgın -haklı olarak-

ben sabrederim...

gitmiyorum işte

Bu site de,bu topik de kimsenin tapulu malı değil...

Kalabilirsin de gidebilirsin de...

Ama benim için ikisi arasında hiçbir fark yok.

Allah yolunu açık etsin.

girmedim de zaten... 3 ay girmedim. sonra oradan arkadaşlar buldu tekrar...
geyik mi

neyse...

ben yuvaya döner gibi geldim ama herkes çok kızgın -haklı olarak-

ben sabrederim...

gitmiyorum işte
nil oraya yazmasa aklına burası gelecek miydi?

Belki bana laf düşmez ama burda herkes çok bekledi seni ve diğerlerini.sitemleri ondan. Ve ben bile aktif yazmadığım halde kızdım. Seninle kopukda olsa konuşmalarımız oldu dertleştik. Ama bu yaptığına anlam veremedim gerçekten. Beni affet günahını almak istemem,boşanacağına inanmadım. Memurlarda güzel güzel anlatıyorsun eşini. Burdamı gerçeksin ordamı. Belkide orda eşin okusun diye öyle yazıyorsun, bilemem ama çelişkili.

onunla son 4 ayımız...
kalan zamanda kırmayalım istedik...
ailelerden doğuma kadar izin istemiştik, o zamana kadar 6 yılın hatrına ...
orada da eşime aşkımı anlatmıyorum okuduysan...
neyse..
demek ki her gidişin dönüşü olmuyormuş

Teşekkür ederim bebişim cümlemizin rabbim yardımcısı olsun inşallah...

Üzüldüm.. ama güzel anlatıyorsun ne biliym aranız düzelmiş ne güzel dedim. Amacım yargılamak değil yanlış anlama. Dikkatimi çekti sadece.

bu arada...
kızım olacakmış...

Allah analı babalı büyütsün inşallah ben seni tanımıyorum bu siteyi de çok seviyorum arkadaşlar çok içten sağolsunlar aranızda ne geçti bilmiyorum ama hamileyken boşanma kararı vermeniz doğru değil herkes bir şeyler yaşıyor ama çocuk olunca kendinizi değil onu ve psikolojinizi düşünmelisiniz diye düşünüyorum tut ki boşandınız o çocuğu görmeye gelmiyecek mi yine muhattab olacaksın iyi düşünün kendiniz için değil bebeğiniz için kendini de üzme hamilesin çocuğunu düşün

Arkadaşım sen dersaneye gidiyor musun?
Yok canım gitmiyorum. Bu sene dersanede çalışıyorum zaten. 4 gündü 3 e düşürcem galiba. Yorucu. Ders çalışmam diye korkuyorum. Sabah 9 akşam 7. Ders saati fazla geliyor.

Seninde kızın var sanırım. Kaç yaşında?

Ayrıca dersaneye gitmeyi düşünmüyorum artık bişey katmıyor bana yorgunluk ve zaman kaybından başka.

zorla dertlendim işte...

sadece 4 ay ömrünüz kaldığını öğrenseniz ne yapardınız?

peki...

evliliğinizin sadece 4 ayı kalsaydı?

buraya yazmadım..yazamadım...

her şey yazılmıyor işte...

bu sayfalara o kadar dert yazdım dertlendim ki...

ağacıma çıkarken hepsini toprakta bırakmak istemiştim...

adım "çelişkili" oldu.

evet, kocamla 4 ay sonra boşanmaya karar verdik...

ama bu o 4 ayda ağlayacağım demek değil...perde yıkamayacağım, turana ve dana babasına yeni çorbalar denemeyeceğim anlamına da gelmiyor...

bazen gitmiyor işte..gidiyor görünse de gitmiyor...

kimse anlamıyor bir anne neden her yerden herkesten kaçıp bir ağacın tepesine tüner...

neyse...

ne demiştik?

"her gidişin dönüşü olmuyormuş demek ki..."

şunu da söylemesem olmaz...

kapıyı pat diye çekip aylarca ortalarda görünmeyip bir gün yine pat diye bir ağaç peyda edip "hayata dair yeniden" demişsem bu sayfalarda,

bu , defalarca gitsem de her dönüşümde beni "annem" diye karşılayanlar olduğu için...

şimdi gitsem..aylar sonra dönsem ve "yeniden" desem, kimse "sen bizi kullandın" da demez...

lalendam...

keşke okusan bunları ve cevap versen...

ortadan kaybolmuşken bana kaç mesaj attın...benim okuyup da ağlayıp zırlayıp da cevap veremediğim...

ama sen ki döndüğümde aynı lal sıcağınla sardın ya, "neredeydin "demeden... hatta her gün yazıp çizemesek de "beni unuttun" demeden...

"yukarıdaki üyeyi bir bulsam hiç bırakmayacağım" demiştin bir keresinde...en büyük sitemin bu oldu kelimelerde...

dostluğu bir yerde yazıp yazmamaya bağlayan...yazmayınca kullanılmışlık sayan...geri döndüğünde hesap soran "canlarım"

her gidişin dönüşü var da,

döndüğünde bazen kimseyi bulamıyor insan

Bu yazıları yüzümüze söylemeliydin...

Terk ettiğini söylediğin o siteye değil....

Bir kez daha hayal kırıklığına uğrattın.....

Son düzenleme:
canım benim çok üzüldüm. aynı benim babam ve etrafımdaki diğer bir sürü erkekler gibi.. öncelik her daim kendi ailesinde oluyo. halbuki artık eşinin ailesi sensin. ama bunun ayırdına varamıyolar. kpss için destek olmasa bile en azından köstek olmasın inşallah. dualarım seninle.
sen şimdi bize söyle bakalım. senin bölümün neydi? hangi derslerin kötü, hangileri iyi. hangilerini seviyosun hangilerini sevmiyosun? evli olduğun için bence sana aylık bi plan yapalım. en azından bi gün çalışamazsa bile ertesi gün telafisini verebilirsin. zaten maşallah azimlisin ve güzel bi planla bu iş tamamdır sen içini ferah tut
sağol kuzum, anca sayısala kafam basıyo işte
bence içinde kalmasın sen yine de bi data al kuzum. yoksa hep kafanda dönüp durcak, alsam daha iyi olurdu diye. ya da şöyle yap. baktın gördün testlerde bilmediğin çok şey oluyo. o zaman datayı kesin al. ama baktın tarihin gayet güzel, yetiyo. doğruların çok çıkıyo, o zaman gerek yok

monam ben senin sözellerdeki halinin, sayısal versiyonum şaka bi yana yok öyle çok iyi değilim; ama sözellere göre daha iyiyim sayısalda. sorunuz falan olursa anlamadığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım

kızlar bugün atanamamış kaderdaş arkadaşımla dışarı çıktık yeni geldim eve daha bişey çözmedim birazdan başlıyorum bu 2 günkü planımda rehberlik ve ölçme sorularını bitirmek hedefim

geldiğinde bazı kollar açık karşılar bazılarının sahibi yüzüne bile bakmaz...
dinleneceğimi bilseydim buraya yazardım
ama emindim oradan okuyacağına
sırf eleştirmek için
"bakın haklıydım" demek için
sessizce buraya kopyalamanı bekledim...
sen beni hayal kırıklığına uğratmadın
teşekkür ederim

ben bahaneler bulmadım ki gidişime...
şu şu sebepten demedim ki...
nil yazınca nasıl sevindim oınun sitem dolu sözlerine...
unutmamışlar dedim
koştum geldim
sadece geldim
sebepsiz...

ama her zaman yetmiyormuş

yine de takip ettiğinizi bilmek güzel...

2,5 yaşında bir minnoşum var rabbim iyiki onu bana vermiş herşeyim o benim rabbim senin oğluşunuda size bağışlasın canım çalışırken gerçekten hazırlanmak zor ben gidiyorum dersaneye ama hazırlanamıyorum geçtiğimiz hafta gidemedim...

kimse yuvası bozulsun istemez
ama bizimki zaten ite kaka gidiyordu...
dostça bitsin dedik...
yan köydeyim zaten...

neyse..
ben de oğlumla hazırlanmıştım. Allah yardımcınız olsun

Konuştukça batıyorsun farkında mısın ?

Biz seni dinlemedik değil mi ? Beraber üzülen,sana dualar eden,beraber çalışma programları yapan biz değildik.

Yaptığına kılıf uydurmaktan başka bir şey değil bu...

Sen bize gelmedin turkceanne....

Ya da bizimle hiç olmadın...

Böyle bir oyuna da gerek yoktu...

Bence kapatalım bu mevzuyu artık. Herkes bize bizim verdiğimiz kadar değer vermeyebiliyor.
Bu yine tescillendi ve bitti.

Son düzenleme:

bi kere sen burda bize ''ne yaşadın, neler oldu, demediniz'' diyemezsin
ben sana tüm topik adına mail attım
hatta ders programını merak ediyoduk. ama sen bana ''çok kötüyüm dua edin'' deyince ben de sana ''ders programını falan boşver sen yeter ki iyi ol, noldu, neyin var, nolur habersiz bırakma, seni çok merak ediyoruz'' dedim
sen de bana ''uçağa binicem inince konuşuruz'' dedin. o anki halimi düşünsene. sen kendini benim yerime koy bi. ne kadar kötü oldum biliyo musun?
uçağa da biniş o biniş.. en son bunlar 2 eylülde oldu. bi daha da senden haber alamadım.
ta ki uçaktan inip kiraz ağacına bindiğini görene kadar..
çok merak ettim, ettik.. ama artık umrumda değilsin.
haa yine de yaşadıkların eğer gerçekse çok zordu, umarım bundan sonra iyi bi hayatın olur/olmuştur.
ama burda bize yazmak için çok geç kaldın.. hele ki akşam kendi aramızda keşke en azından bi açıklama yapsaydı dedikten sonra bugün gelip yazman daha bi absürd olmuş.
memurlarda mutluluklar dilerim sana..

hak verin demiyorum ki...
ama kullanıldık da demeyin
demeyin bee

kapıya geldim desem, elimde kurabiye...

şimdi herkes dışarı mı atacak beni?

sevmeseniz de olur...
ben kıyıdan köşeden bakınırım

evet kullanıldık. sen bana hamile olduğumu kuzenim bilmiyo dedin, ben bütün kızlara mesaj attım hamile olduğunu kuzeni bilmiyomuş, ona göre topikte konuşalım dedim. sırf senin aile içi problemin olmasın diye uğraştık
şimdi bakıyorum da takvimini yapmışsın fln. ya yap da zaten, istediğini yap. ama biz senin için bu kadar uğraşırken, sen keşke bize açıklama yapsaydın.
kurabiyeni memurlara ver. kirazın yanında değişiklik olur

Sağolasın bebişim ben önlisans mezunuyum ithalat ihracat bitireli 10 sene oldu özel bir şirkette 08:30-18.00a kadar çalışıyorum eve gitmem akşam 7 yi buluyor kızıma annem baktığı için sabah oraya bırakıp akşam alıyoruz tabi yemeği yedikten sonra annem sağolsun eşim bazen 20.00 da bazen 22.00 da gelip alıyor bizi vardiyalı çalışıyor kendisi.Kızım 23.30 gibi uyuyor.Hafta sonu dershane ev işi çamaşır yemek kızım oyun oynamak istiyor tekrar dahi yapamıyorum dersane ye haftaiçi akşam mı gitsem canım tüm ayrıntıları yazdım sizler daha biliçlisiniz ben okulu bitireli uzun bir zaman oldu bilgiler sıfır hangi dersi nasıl çalışmalıyım dersaneye gidip video da izlemem gerekiyor mu bazı hocalar iyi değil anlattıklarını tam anlamıyorum umutsuzlanıyorum vazgeç bu işten diyorum kendime bu arada benim evde internetim yok pazartesi girip bakabiliyorum yazdıklarınıza sakın unuttum sanmayın iyiki varsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…