2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

kızlar ders çalışmaya diye çıktım revani fırına koydum
yok ben gerçekten iyi değilim

kuzum onlarda senin numaran var mıydı? bu arada hala gelmedi mi kitaplar?
kuzum bizim izlediğimiz yol doğruydu. suçu kendimizde aramak anlamsız. biz hata yapmadık. evet eksiklerimiz olmuş olabilir. ama bu puanları hak etmedik. daha doğrusu ben kendi adıma konuşayım. puanım 78 sıralamam 7300. bana koyan sıralama oldu. önümdeki 7300 sınıfçıdan belki de yıllardır hazırlanan vardır benden daha çok şey bilenler vardır tamam anlıyorum. ama kendi okulumdaki sınıf arkadaşlarımdan da 85 üstü alan çok. ve bu 85 üstü alanların kimi dershaneye gitmedi, kimi gece gezmelerinden sabah uyku sersemi gelirdi, çoğu etütlere katılmazdı. ben bunlardan daha mı gerizekalıydım da onlar kadar yapamadım diye kendimi yedim bitirdim. ama hayır öyle değildi. ben daha çok emek vermiştim. sadece o en büyük gezegeni biliyo diye, orhan pamuğun konuşmasını biliyo diye, türkçe matları hızlı yaptı diye benden daha yüksek aldı. bu çalışmayla ilgili olmayan sadece onun mantık zekasıyla veya genel kültürde işine yarıcak bilgileri bilmesiyle ilgiliydi. ya da alan sınavı için sizin için konuşayım. üniversitede iyi bi eğitim alanlar o bilgileriyle yapmış oldular. şahsen bizim ünide hocalar sınavdan 1 gün önce fotokopi verirdi. ders hiç işlenmezdi zaten. ben üniye başladığımda tek bi defter almıştım. onu da hiç kullanmadan onura vermiştim. hiç deftersiz okulu bitirdim. sınavdan 1 gün önce verilen fotokopiyi çektirir, o gün onu ezberler ertesi gün sınav olurduk ve sınavdan çıktığımız an unuturduk. sizinkiler de böyleyse suç sizin mi şimdi? sistemde gerek kpss olsun gerek eğitim fakülteleri olsun o kadar çok hata var ki, o yüzden nolur kendini suçlama. nerde hata yaptım diye kendini sorgulama. sadece eksiklerini düşün. yine kendi adıma konuşayım. elimden geleni yaptım ama elimden gelen azdı, orda sorunum vardı. mesela hiç deneme çözmedim gibi bişey. konu çalışmaktan soruya vakit kalmıyodu. soru çözersem konular kalıyodu. ales geliceğini bilmeme rağmen ales hiç çözmedim. vaktim yoktu. haa bunları yapsaydım sonuç değişir miydi bilmiyorum ama en azından sınav anında soruları gördüğümde şok geçirmezdim.
biz yine de başarı öykülerini paylaşalım. bize şu yönden yararı olur inanılmaz motive sağlar. o yapmış ben de yapabilirim diyebiliriz. çünkü o başarı öykülerinde de defalarca girip kazanamayanlar da var. en azından umutlarını yitirmeyenler var. bize de umut sağlarlar.

monam kesinlikle katılıyorum. sen benim gönlümde kpssyi kazandın zaten kuzum. ama neye yarar desene? hata tamamen sistemden kaynaklanıyor. bu yıl tek yapman gereken alana yüklenmek. ama ilk bölümü de unutma ki bu seviyeden aşağı düşmesin. aslında olaya iyi tarafından bak, p10 puanının muhteşem olması üstündeki yükün az olduğunu gösteriyo. dediğim gibi tek derdin alan olsun. ee koca sene var önünde. 2 ay alana çalışmakla aynı şey mi? ben de kendi adıma en azından temel yaptım diyorum. en başından incik cincik çalışçak halimiz yok. temelimizin üzerine inşa yapıcaz sadece. bu yıl gitmemen hayırlı değilmiş demek ki kuzum. ama 2014 kesinlikle senin yılın olucak alana ben bile bi sınıfçı olarak öfkeliyim. ya daha geçen yıl sınıfçıları başka alana geçirdiler. adam sınıfçı ve hiç o eğitimi almadan başka derse giriyo. siz 4 yıl eğitimi alıyosunuz ve üstüne tekrar sınava tabii tutuluyosunuz. keşke ayaklanılsa bişeyler yapılsa, yapılıyo aslında ama sesimizi pek tınlayan yok. neyse bunlara sinir bozmak anca bizi yıpratır. bak yavaş yavaş alıştırıyoruz kendimizi. ders çalışmak da bize iyi gelicek eminim.

eline sağlık kuzum

o zaman revaniden bol bol yedikten sonra dersin başına geçmeyi ihmal etme

ben de türk kahvaesi yaptım kendime o bitince başlıcam inşallah

Aynen öyle canım benim,dersaneye sırf gy-gk eb 'nin üstüne daha fazla bir şeyler koyabilmek için yazıldım. Evet,tek avuntum temelimin olması canım.İnan psikolojik olarak desteğe çok ihtiyacım var,sene içinde de bun hep birlikte çözeceğimizi,birbirimize destek olacağımızı biliyorum. 2014 bizimdir inşallah.Elbette bir hayır var kuzum ama bilemiyoruz işte.

Of ne çok kafa şişirdim bugün.

kuzum katılıyorum yazdıklarına.bizi bizi böyle yıpratan bu sistem

artık kendimizde kusur arar olduk o hale getirdiler bizi.

o kadar hevesliyiz ki mesleğimizi yapmak için.düşünseler bi o çocuklara

nasıl faydamız dokunur.aaahh işte konuşulacak çok şey var aslında sedefim

biz ipin ucunu bırakmayalım bu senede bomba gibi hazırlanalım.Allah hepimizin yüzünü güldürsün

ellerine sağlık kuzum

biraz daha zaman ver istersen kendine rengişim:26:

kuzum ister istemez aklımıza geliyo gene de işte moralimiz bozuluyo. bana da dün annemler sevinçli bi şekilde 40 bin atama varmış diyolar. yani 40 bin çok sınıfçılardan da çok gider diye düşünüp seviniyolar. ne dersin bu duruma. olmıcak diyorum, olur olur 40 bin çok diyolar. takmışlar 40 bine bizi bizden kimse iyi anlayamaz kuzum

rengoş tubiş asgülümben de bi revani attım fırına

Son düzenleme:
Ya hu evde görmeniz lazım beni. Durup durup bağırıyorum. ''Beni istihdam etmeyen Meb utansın,hükümet utansın.''diye.

Anlayamaz Sedefim,çok haklısın. Bu ne böyle ayol,hamaratlığınız üstünüzde bugün.

Son düzenleme:
aynen kuzum. bizim fakültede hukuk isteyip de kazanamamış olup mecburiyetten öğretmenlik okuyanlar vardı. ve onların arasından şimdi atanıcak olanlar var. biz meslek aşkıyla yanıp tutuşaduralım. ösym ye göre çocukları sevip sevmemen mesleğini iyi yapıp yapmaman önemli değil. kpss den 90 alırsan iyi öğretmensin.

ivettttt her yönden donanımlıyız. hem kadrolu ev hanımlılığı hem de kadrolu öğretmen olma yolunda ilerliyoruz bizi alan yaşattı

ivettttt her yönden donanımlıyız. hem kadrolu ev hanımlılığı hem de kadrolu öğretmen olma yolunda ilerliyoruz bizi alan yaşattı

konuya daldım öyle özür dilerm :26:

ablacım posta girişin dolu diyor mesaj atamıyorum bir şey sorcaktım sana :26:

sen 2 yıl emek vermişsin bak bu kadar acıyor için bide beni düşünün dile kolay 6 yıl oluyor okul biteli
dediğin konuda çok haklısın atanan 42 binden hepsi emek vererek atanmadı içinde emekle kazanan belki 2000i geçmez
işin içinde nasip var evet ama en az adaletsizlikte var onun kadar bende alandan elendim kitap dahi son 1 buçuk ay kala çıktı çıkan sorular zaten oha dedirtecek türden hele bi soru sadece tarım bakanlıgının makalesinde var inanabiliyomusunuz zaten ucu bucagı yok benim b.KTAN alanımda bu yıl dersaneye kaydolacagım gkgy ve alan oldugu kadar bakalım ösym ve kader bana bu kez nasıl bi senaryo hazırlıyor

tatlım bizim sorunumuz üniversite egtmi bide sistem ben 3.sınıftayken değişti yeni dersler eklendi vs .ben 6 yıl oldu mezun olalı ne hatırlıyorum nede sorulanları çalışarak yapabilirim
bu arada bende kitapseçten yeni kitaplarımı aldım
eylülde tanıtım dersleri varmış ekimdede başlıyacaklarmış

kızlar revanini şerbetini döktüm ve fırına tavuk koydum bugün yemekler benden
bayağı da stres atılıyormuş böyle

Nasibe bir diyeceğim yok,elbette hayırlısı böyleymiş. Emeğiyle,hakkıyla kazanan insan sayısının ben de çok az olduğunu düşünüyorum ne yazık ki. Çıktı da ne oldu kitaplar.Güya Gazi Üniv.öğretim elemanları hazırlamış soruları,kendi yazılı sorularından,eğer öyleyse bu yıl alanda yine battık.

Sedefim benim numaram yok arkadaşımınki vardı. az önce aradım ama 1 kitap eksik göndermişler o da zaten pek önemsemediğim kitaptı. diğer soru bankaları varmış şükür.
tubim biraz daha zamana ihtiyacım var dedğin gibi
ayşegülüm şerbeti çeksin de yiyeceğim bakalım nasıl olmuş
monam bence de datlum
kızlar gelin siz de yiyin

Son düzenleme:

kızlar revanini şerbetini döktüm ve fırına tavuk koydum bugün yemekler benden
bayağı da stres atılıyormuş böyle
eline sağlık sedefim dayanamadın demi

rengişim bende fırında tavuk yaptım da geldim bi de pilav

utansınlar tabi monam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…