2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Bilmiyorum canım,daha doğrusu hiç denemedim.:26:

ben ilk yemek yapmayı bir erkek arkadaştan öğrenmiştim
üniversitede arkadaşları yemeğe davet ettik. yemeği de o yaptı. tavuk soteydi.
ona yardım edeyim derken bir bakmışım öğrenmişim
sonraki bir gün ben denedim.
işte ilk yaptığım yemek tavuk soteyle öğrenmiş oldum

Ya ben de yapmıyorum ama yapanları izliyorum,bilhassa annemi. Gerçi bakmakla öğrenilse kedi kasap olurdu ya. Sevgilim çok güzel yapıyor benim ya.

Ya ben de yapmıyorum ama yapanları izliyorum,bilhassa annemi. Gerçi bakmakla öğrenilse kedi kasap olurdu ya. Sevgilim çok güzel yapıyor benim ya.

sevdicekten öğrenirsin kuzum o zaman
benmki de atanınca öğrendi. iş başa düşünce

Annem de evlenene kadar hiç yapmamış,o da öyle diyor,iş başa düşünce yaparsın diyor.

Ah kuzummm benim sevgilim de gider inşallah bu atamada.

gider inşallah Monam. nasibinde varsa olur. şimdi düşünme sen bunları.

bugün keşanı aradım ebonum. sen gel başvuruları alıyoruz dedi. yarın kısmetse sevdicekle keşan yolcusuyuz
sana enezde merkez okul mu çıkmıştı kuzum yoksa köyü müydü?
kuzum çok isterdim seninle tanışmayı. ama pazar öğleden sonra mezuniyet fotosu çekilmeye gidicem. hala çekilmedim artık o da çıksın aradan. ama iptal olursa ben sana cmt msj atarım
şehir merkezinde pek kahvaltı edilcek yer yok. kahvaltı mekanları daha çok karaağaç yolunda var. eğer gitme imkanı bulursanız karaağaça gidin. orduevinin hemen sağında özel trakya hastanesi var onun bahçesinde simit sarayı var. orda kahvaltı edebilirsiniz.
türk kahvesi seviyosan kahve diyarına gitmelisin kahvesi müthiş. kahve diyarı bankaların karşısında. bankalar nerde diye kime sorsan gösterir, bankalar da çarşıda çünkü. orduevine 5 dk uzaklıkta. cafede oturmak isterseniz yine bankaların yanında meydan cafe var. orası da güzeldir. orduevinden dümdüz yolu takip ettiğinde 5 dk sonra karşında kuzum.

ben de ben de :122: ben zaten çoğu şeyi yanık severim. bundan sonra poşette yaparım ben de artık kuzucum. daha leziz oluyo.

hehe ne güzel olmuş. insan bi kere yaptıktan sonra zaten iyice anlıyo kuzum. ondan sonra şunu da yapayım bunu da yapayım diye heves ediyo. ben liseye kadar yemek yapmayı bilmiyodum. lise 1deyke sanırım üvey abim kanser olmuştu ve annem sürekli onunla hastanede kalıyodu. akşam eve çok geç geliyolardı. bi de o yorgunlukla anem yemek yapıyodu. iş başa düştü dedim ve bi gün poğaça yaptım. yalnız akla bak insan bi sulu yemek yapar. daha o zamanlar hamur işlerine daha çok ilgim varmış demek ki her gün her gün değişik bi hamur işi yapıyodum. 1 sene kadar hastanede kaldılar o 1 sene ben hamur işini iyice öğrendim.
bundan bikaç yıl sonra annem bi ara işe girmişti. babamla evde acıkmıştık. sulu yemek yapmaya hala cesaret edemiyorum bu sefer de pilav yapayım demiştim. açtım netten bi pilav tarifi buldum. bi de kötü bi huyum var ölçüsüz asla bişey yapamıyorum. göz kararı uygulayamıyorum. neyse tam ölçüsüne göre bi pilav yaptım ve harika olmuştu. annem o zaman demişti ''herkes pilavı güzel yapamaz sen bunu yaptıysan gerisi güzel gelir yemeklerin en önemlisi pilavdır'' demişti. ayıptır söylemesi pilavı güzel yaparım ama sulu yemeklerle aram yok. belki de sulu yemekleri sevmediğim için

sevdicekten öğrenirsin kuzum benim müstakbel kayınvalidem de evlendiğinde bilmiyomuş. kp yapıyomuş yemekleri. bi gün kp aramış akşama iş arkadaşlarımla yemeğe gelicez diye. kv çıkmış evden dışarı ağlamış ağlamış. komşusu geçiyomuş ordan neden ağlıyosun demiş. ben yemek yapmayı bilmiyorum x akşama arkadaşlarını yemeğe getircek napıcam ben demiş. komşusu da hiç üzülme gel bakalım evde neler var demiş. evde olan şeylerle ikisi birlikte ortaya güzel yemekler çıkarmışlar. eşi ve arkadaşları da yemekleri çok beğenmiş. kv komşusuyla yaptıklarını söylemiş. kp ben senin bilmediğini bilmiyodum ben sana öğretirim demiş, o öğretmiş. hala daha yemekleri birlikte yaptıklarını bilirim onurdan.

Ben kartları açık oynadım Sedefim,sonradan başımı ağrıtmasın diye. Yemek yapamadığımı biliyor yani.Ya aslında tam olarak öyle de değil.Teori var ama pratik yok.

Kırmızılı yere bittim.

Ben kartları açık oynadım Sedefim,sonradan başımı ağrıtmasın diye. Yemek yapamadığımı biliyor yani.Ya aslında tam olarak öyle de değil.Teori var ama pratik yok.

Kırmızılı yere bittim.

monam boşver bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. sen öğrenmişsin bil de yapma. yemekleri de o yapıversin canım. biz çalışan bayanlar olucaz. görevler eşit

monam boşver bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. sen öğrenmişsin bil de yapma. yemekleri de o yapıversin canım. biz çalışan bayanlar olucaz. görevler eşit

Kardeşimin bir lafı var,işi bilcen işe gitmicen diye;benim yemek yapma da o hesap olacak desene. Yok kuzum ya bakma böyle dediğime,çok istiyorum ona yemekler yapmayı. Aşkla da yapacağıma eminim.

Yalnız ütüyü onun üstüne yıkmaya çalışıyorum,hala anlaşamadık o konuda.

kardeşinin lafına aynen katılıyorum pıtırcığım
tabii insan sevdiğine yemek yapmak ister hasta olduğunda çorba içirmek ister kar yağdığında kalpli kurabiyeler yapıp dışarda onları sıcak sıcak yemek ister
kuzu ya benimki de temizlik konusunda aşırı titiz önceleri bu duruma çok seviniyodum. ne güzel temizliğe doymayan bi erkek ama sonraları bu durum çok sinirimi bozmaya başladı. kendimi işe yaramaz hissediyorum. abartıyo çok. bulaşıkları yıkarken nasıl zevk alıyo görmelisin. nefret ediyorum bulaşık yıkamaktan ütüyü saatlerce yaparım ama bulaşığı sevmesi benim lehimeydi ama bi kere keşana gittim. beni odasına götürdü sen burda yarım saat bekle geliyorum dedi. bekle bekle pcden oyun açtım oynuyorum 2 saat geçti ondan sonra geldi. banyoya çamaşır suyu kokusundan girilmiyodu, mutfak dolaplarını bile silmiş. bi kere tezgaha çamaşır suyu dökmüş, o çamaşır suyu yere damlamış halı beyazlamış. bi bağrındım. neymiş mermerdeki bakteriler ölsün diye yapmışmış. koltukta elinde bardak bişey içemezsin. o bardak ya sehpada durcak ya da elinden hemen alıyo dökülürmüşmüş. bizim evde tuvalete girmiyo. sanki benim annem pis de tuvaleti temizlemiyo sanki hiç bi kere kavga ettik bu konu yüzünden sinirlerim bozuldu ağlıyorum. gözyaşım koltuğa damladı. elimden mendili alıp koltuğu silmeye başladı. ah leke olcak vah leke olcak deyip duruyo. evlenince ben banyoyu o tuvaleti temizlicekmiş. tuvalet daha hijyenik olmalıymış. resmen bana ben senden daha iyi temizlerim diyo. sigarayı bi rahatla içemiyorum. küllüğe söndürdüğüm an gidip o çöpe dökülüyo küllük yıkanıyo. dur be çocuk belki daha içicem. cafede otururken çaylarımız bittiyse bardakları hemen garsona aldırıyo neymiş dağınıklıkmış masada. ay bu konuda çok dertliyim içimi döktüm valla bi çakıcam ona şu smileydaki gibi görcek gününü

yok canım bana köy çıkmıştı son iki ay
verdiğin bilgiler için sağol canım
kısmet diyelim ozaman sedefcim

kızlar bugün 1 hafta oluyor kargom için eğer bugün ulaşmazsa elime sonraki gün getirirlerse kabul etmicem.
madem kargo firması iyi değil o zaman firmayı değiştirsinler
boş yere kendi adları da bu şekilde kirlenmesin.

yok canım bana köy çıkmıştı son iki ay
verdiğin bilgiler için sağol canım
kısmet diyelim ozaman sedefcim
tamam eboncum, sağol sende ücretli konusunda beni çok bilgilendirdin.

bence de rengoş bu ne yahu. insan da yeni kitap hevesi bırakmadılar.
ben de kitapseçi iyi bilirdim, herkese önerirdim. gördük nasıl olduğunu

kuzum aslında suçun çoğu çalıştıklar kargo firmasında
zaten aradıklarında kargo pek bilgi vermiyor dediler tenezzül etmiyorlar heralde
bir de geçen yıl senin yaşadığın olay aklıma geldi kapıda ödeme yaptığın halde kapıya gelmemesi bir de seninle suçlu oldukları halde kavga etmeleri falan
şu kitaplar bir ulaşsın da elime uzun süre kargo adı duymak istemiyorum

canım bende dün sabah sipariş ettim kitapseçten bugun sabah msj geldi yarın teslim edeceklermiş hatta şubeyi aradım siz geç geldi diyince yanlışlıkmı oldu diye kız yarın teslim etcez dedi sende bi şanssızlık oldu sanırım canım

valla canım bu 2. oluyor.
artık kitap siparişi vermek istemiyorum o derece caydırdılar beni
umarım bugün gelir .

Son düzenleme:

Kuzum okurken ben gerildim ayol bu ne böyle ? Valla sakınan göze çöp batarmış,o titizlendikçe daha kötü oluyor baksana. Hatırladım sen böyle deyince,birkaç kez daha dert yanmıştın bu konudan,hala aynısınız demek.

Kuzum hakikaten ya niye böyle oldu sende ? Hangi kargoydu bu Sürat mi ? :44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…