2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

cnm benım kahve leke geldığı akşam acıl sezeryanla doğum yaptım 38 haftamda. bbek ters dönduğu ıçın bekletmedı dr.ıhmal etme derım

Yahu ne oluyor bu eylül bebişlerine. Ne atakmış toplu halde :) Hep aynıyız canım ya. Geçecek inşallah, dişimizi sıkmamız lazım.

ilk kizimda gecmedi emmeyince uyuyamadi agladi hep salladim uyuttum emzirdim duzelmedi 5 aylikken ek gidaya basladim rahatladi tabi cokta kilo almadi 9 ay uyutup emzirdim sonra baktim uykuda biberon aliyor 2 yasinda hala uykuda icer sansim ilkinde yuzum gulmedi buda ayni allah baska dert vermesin

Ben de iki hafta sonra ücretsiz izine ayrılacağım inşallah. Benim sütüm iyi kötü var. Bu aralar artımıştı da. Ama emmeyince o da gidecek diye korkuyorum. Ne yapalım dünyanın sonu değil. Hasta olmasınlar yeter. Benimki de uyurken içmiyor. Boğulur gibi oluyor ve kusuyor. Zaten çok kusan bir bebek. Kusması olmasaydı içtiği yeterdi belki de. Allah kolaylık versin sana da. İnşallah tez zamanda düzelirler. Yemeyen çocuk çok zormuş ya. Benim üçüncü kızım. Diğerleri genç kız. Bazen Allah affetsin ama pişman olmuyor değilim. Yorulduğumdan değil, bakamadığımı düşündüğüm için.

masallah buyutmussun sen canim ya benim ilk kizim tedaviyle oldu normal yoldan olmaz diye korunmuyorduk duru 1 yasina girdi baktim hamileyim basta cok agladim ama sukur kardesi oldu isim zor duruda ufak yakaladigi an yoluyo kardesini becerebilirsek 4 aylikken baslicam ek gidaya bide calpol surup ver kizina ates olunca 4 saattw bi baktin yuksek oyle fitil ver hemen dusurdugu icin zararli fitil

geçmiş olsun cnm bebeklerinize rabbim şifa versin

Kizlar bebeklerinize gecmis olsun.benimkide 4 gun sonra 3 aylik olacak. Benimkininde ataklarida yakinlasti.korkmaya basladim

Kizlar bebeklerinize gecmis olsun.benimkide 4 gun sonra 3 aylik olacak. Benimkininde ataklarida yakinlasti.korkmaya basladim

Korkma seninki belirtisiz geçecek galiba. Yoksa çoktan başlardın sorun yaşamaya. İnşallah yaşamazsın. Biz üç haftadır çekiyoruz. Nasıl büyüme atağıysa ayda bir buçuk kilo alan bebek bu ay toplamda 900 gr aldı. Hep kısa süreli emmekten. Ön sütü emdi yağlı süt geride kaldı. Doydu ama çok da kilo almadı. Sen inşallah rahat geçirirsin bu dönemi.

Son düzenleme:

Benim büyük kızım 14 e girecek yakında. Küçüğü ondan 22 ay küçük. Biz de senin gibi şok olduk ikincide yani :) Ben de çok ağladım. Dokuz ay gebelik depresyonu diye bir illet geçirdim. Ama çok şükür büyüttük gitti. Bu yıl evimize bir neşe olsun dedik bu bebişi yaptık. Biraz daha büyüsünler ne güzel oynayacakalr bir arada büyüyecekler göreceksin. İyi ki de erken olmuş diyeceksin. Allah size bağışlasın onları inşallah. Calpol istediğim halde doktorlar vermedi. Aşıdan önce bir fitil verdilerdi. Dün gece yarısını, bu öğlen de diğer yarısını kullandım. Çok ateşi yok ama bir ağrısı olduğu belli huzursuzluğundan. O yüzden verdim. Kabız çocuğun kaka yapaı geldi çıktı gitti fitil zaten.

insallah sizinkide duzelir.bu aylarda artik eskisi gibi kilo almazlarmis.500 gr alsalar bir ayda normal sayilirmis.sen ne dusunuyon bu konuda

Calpol ilaci yasaklandi gibilerinden haberler okudum diye hatirliyom belki ondan vermemistir.ates konusunda cok yoksa ates dusurucu vermemek lazim diye dusunuyom 38.5 bucuga kadar vermeyen anneler varmis onun yerine evin sıcaklığıni dusurup cocugu daha az kıyafet giydiriyomis.hassaaanne diye blog var orda okumustum.ates mikroplara karşı acilan bir savasmis.

7 8 adet ayva çekirdeğini oda sıcaklığında ki suya aksamdan koyun sabah 6 7 cay kasigi icirebilirsin gun icinde 2 3 kez .tecrubeli annelerin tavsiyesi

inşallah hayırlısıyla büyüsünler ben başka istemiyorum ya kızlarım çok uslular ilk kızımda sakindi oynardı gülerdi ama yemek sorundu ikincide aynı 3 ay 10 günlük sürekli gülüyor sesler çıkarıyor dönmeye başladı deliksiz gece uykumuz sık uzun gündüz uykumuz var ama buda yemiyor ama bebekleri çok sevsevde 24 yaşında ilk kızımı 26 yaşında ikinci kızımı doğurdum 30dan sonra gözüm yemez heralde sen ii cesaret etmişsin tebrik ederim büyücekler büyüyolarda ama ben çok yıprandım sürekli ağlıyorum kızlarda gülüyor

Arkadaslar Merhaba.Benim de 10 eylul dogumlu bir oglum var.Oglum da 2 gundur emmek istemiyor.Aksam kucagimda dolasarak emzirdim.Bu sekilde emdi.Siz de deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Canım calpol yasaklandı mı bilgim yok ama hala satılıyor. Burası Türkiye olur mu olur. Apranax da bir çok ülkede yasak Türkiyede serbest. Ateş düşürme yöntemlerinin hepsini denedim elbette. Çünkü büyük kızım doğduğundan beri düzenli olarak iki ayda bir bilinmeyen bir nedenle ateşlenir. Ateş 39,5 olur güler oynar ayakta gezer. O yüzden talimliyim. Bebeğimin ateşi 38,4 tü. Ona bile doktor ateşi yok dedi yani. Ben ağrısı varsa geçsin diye verdim fitili. Rahatladı ondan sonra. Ne bileyim, herşey herşeye karıştı.

Dedigin gibi burasi Türkiye. Facede bir grup buldum neler okuyom neler . kafam allak pullak oldu.tecrubeli olmsk güzel bişey. Ben böyle araştır iyom okuyom ama başıma gelince yapabilir miyim bakalim.

Evet üçüncü aydan sonra çok fazla kilo almıyorlar. her bebek bir olmuyor tabi. kız kardeşimin bebeği bir yaşındayken 15 kiloydu. sadece anne sütü aldığı halde. bana göre bebeğin sağlığı yerindeyse 500 gr yeter de artar bile. biz daha fazla alsın istiyoruz o ayrı tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…