2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

evet yutkunuyo ama ağzı kuru sankı. ilk aldığında nerdeyse süt taşıyo oluyo.anlayamıyorum bende. bıde çıkarıp çıkarıp tekrar alıyo herhalde sut gelmıyo ondan dıyorum
bu arada 3-3,5 aylıkken ishal aşısı yapılıyomuş ozel.drum mutlaka yaptrın dedı. sizede soyledımı dr

cnm o ası rotavirüs isimli bı aşı ,sağlıkocaklarında takıp edıyorlar mesela bız bugun gıttık kontrol vardı ay sonu asısı var,aşı takvımıne gore bu rötavırus aşısı olacak sen de hangı aşıları yaptırdığına bı bak bebeğinin karnesınden

Son düzenleme:

cnm bu ay aşı yok mu bizim 7 sinde 3 aylık olcak ama aşı 5 ocakda dedi 7sinde sadece kontrol var dedi size de mi öyle bilgi verdiler.

arkadaşlar mama sandalyesi araştırmaya başladınız mı fiyatlar çok ucuk acaba paraya kıyıp iyi birşey mi almalı yoksa idareten iş görecek birşey mi almalı karar veremedim ablam kızına almıştı 6 aylıkken şubatta 2 yaşına gircek hala kullanıyorlar onunki de iyi bir marka ama eşim ona o kadar para vermeye sıcak bakmıyor

canım göğsünü sıktığında gelmiyorsa bile emin ol bebek emince geliyo ben nerden biliyorum silikon uçla emziriyorum bebişimi emdikçe arada kontrol ediyorum silikonda hep süt birikmiş birde süt olup olmadığını bebeğin yutma sesinden anlarsın

aynı şekilde bizim doktorumuz da 3 aylık olunca rotavirüs aşısı yapalım dedi netten biraz araştırdım da gerçekten gerekli bir aşı yalnız bir yerde okudum iki tane rota virüs aşısı varmış marka olarak rotarix de domuz dna sı bulunmuş ve amerika onayından geçmemiş bu marka ama türkiye de kullanılıyormuş haberiniz olsun bence diğer markayı tercih edin onun adı rotateq

Son düzenleme:
bu ay ne kadar kilo aldı bebişin bu ay ne kadar alınması normal acaba

bu ay 900 gr almış cnm gecen ay 1800 almıştı,ama ebe gelısımı cok ıyı fazla kılo almasına gerek hıc yok dedı,normalde bız bebegın 400-500 gr almasını beklerız senınkı ustunde almış aynı b sekılde devam et dedı cnm,netten boy kılo oranlarına baktım da bıkac sıteye,onlara gore ogluşumun gelısımı ıyı maşallah,demekkı ılk aylardakı kadar fazla almayacaklar artık...

cnm bu ay aşı yok mu bizim 7 sinde 3 aylık olcak ama aşı 5 ocakda dedi 7sinde sadece kontrol var dedi size de mi öyle bilgi verdiler.

ishal aşısı 3 aylıkken engec 3,5 aylıkken vruluyomuş. sağlık ocakları soylemıyo çunku aşı ozel. drum mutlaka yaptırın dedı. 3,5 aylıkken gelın dedı. aşı fıyatına netten baktım 150 tl cıvarı.ama mecbur yaptırcaz tabı.ihmal etmeyın kızlar

ben o aşıyı biliyorum ama yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızım kendi doktorumuza da gidecez kontrola o zaman sorarım

ben ilk kizimi chicco almistim hem pahali hem cok yer kapliyor cokta kullanmadik 1 yasinda rahatca bizimle oturdu ikea nin sitesiydi sanirim netten bak hem ucuz hem az kaplayan parcalanan var 50 liranin altindami hatirlamiyorum ark kullaniyor cok durmuyolar zaten pahali alma

canım sma markalı mamayı dene bir de ben arada veriyorum severek içiyor

benim kızımında 5 gündür bir kez kakası yeşil oldu.sonra 6 gün ise 3 kez arka arkaya yeşil olunca korktum.ateşi huzusuzlugu emme isteksizlği yok,araştırdım biraz annesütünün sonundaki yağlı sütü almadığı icin kaynaklanırmış.ben emzirirken kızımı kendi bırakana kadar tek gögüsümü emziririm.sonraki öğünde ise diğerini emziririm gene kızım bırakana kadar.ee ben şimdi bu yeşilkakadan kurtulmak icin nasıl emzirmem lazım kızımı önerisi olan varsa sevinirim

Kizlar naparsam yapaym kızımi 12 .1den once uyutamyorum uyusada 1saat icinde uyaniyor .gunduz uyutmadım yok uyuttum yine olmadi yordum oyun
oynattim ne yaptıysam nafile işe yaramyor 2.3 saat ugrasıyorum anca uyuyor.arastriyorum kesintisiz uyumasi gerekyormus nerde uykuya hasretiz

Ben de senin gibi her öğünde bir memeyi emziriyorum. Yeşil kaka hakkında farklı söylentiler var. Ben bir yerde bebeğin memedeki sütün hepsini içmesiyle alakalı olduğunu okumuştum. Bebeğin iyi kilo alıyorsa bunlara takılma bence. Bir memenin tamamını emzirip, beş dakika da diğer memeye tutmak yeterli. Gerçi benim kızım 10-15 dakika zor emiyor, hemen uyuyor. Buna rağmen bir haftada maşallah 440 gr aldı. Demekki, doğru yoldayız.

Emzirmeden önce göğüs ucunu biraz sık, sütün gelmesini sağla. Benimki de arada 5 dakika bol bol geliyor, sonra kesilir gibi oluyor. Bebek de çekip çekip bırakıyor. Meme ucunu bir kaç kez sıkıp sütü gördüğümde tekrar emziriyorum, bu sefer lıkır lıkır yutuyor oluyor. Dene istersen.

Canım malesef her cocuk bir değil ben bunu doktorada sordum cocugu oldugu gıbı kabullenmeyı ogren her bunye farklı kımıne 12 saat uyku yetmezken kımı 4 saatte bıle dınc kalkar dedı benım kızımda 12 de 1 de gece uykusuna yatıyo sabah 8 e kadar ıkı saatte bır emerek uyuyo gayet keyıflı uyanıyo bıda uyumaya hıc nıyetı olmuyo gunduzlerıde ıkı saatte bır ayagımda sallayarak yarım saat 45 dk uyuyo ama aysgımdan bırakırsam hemen uyanıyo cok uykusuz ama doktor eger sersem gıbı bakmıyosa kafayı toparlıyamaz bıhal almıyosa gözlerı yarı acık dolanmıyosa sorun yok zorla uyutma o uykusu gelince kendı uyumak ister anlarsın dedı sanırım yapıcak bişi yok benım kızımda cok zor uyuyo zor dalıyo öle öle buyucekler sanırım saglıklı olsunlar nspslım bız ilk kırk gun sabah 5 lere kadar uyumsdık agladık hep oyuzden ben bugunlere sukredıyorum bazen cok yoruluyorum gunduz hiç bi iş yapamıyorum yemegı bıle aksam esim gelince hslledıyorum bu tempoya alısmak zorundayım sanırım yoksa norslim bozuluyo sınırlerım yıpranıyo oldugunu kabuletmek gerekiyo baska cocuklarla kıyaslamsmak lazım mesela bende kendı uyuysn cocukları duydukca sasıyorum nerdeee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…