2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

ARKADaslar merhaba. Ben 34 haftalik dogum yaptm kizim 2200dogdu. Suan tam 2.5 aylik 4900 Oldu bu aylarda olam bebislernz kac kilo oldu?premature annesi olmak boyle biseyms acaba yasitlarini yakaladi mi iyi bakabiliyo muyum gbi sorular gitmyo kafadanu

ARKADaslar merhaba. Ben 34 haftalik dogum yaptm kizim 2200dogdu. Suan tam 2.5 aylik 4900 Oldu bu aylarda olam bebislernz kac kilo oldu?premature annesi olmak boyle biseyms acaba yasitlarini yakaladi mi iyi bakabiliyo muyum gbi sorular gitmyo kafadanu

cnm çok ıyı kılo almış aslında.erken doğmuş ama gelışımı gayet ıyı uzme kendını.

önce sırt üstü yatırıyoruz fileye suyla kafası haric her yerini ıslatıyoruz sonra vücudunu sabunluyoruz ön tarafını.
daha sonra yüzüstü fileye yatırıp arka vücudunu sabunluyoruz.
yüzü fileye dönükken yüzüstü yatarken bir elimizle göğüs hizasından kaldırıp kafasını sabunlayıp duruluyoruz. ama o sırada kafasını vücudunu yay gibi gerip kafasını arkaya atıyor ağlıyor bu sırada bir kaç yudum su yutuyor burnundan falan bunu engelleyemiyoruz. böyle işte. kulağına su kaçmıyor yüzüstü kafasını yıkadığımız için :)

15 günlükten sonra reflüsü olmaya başladı o zaman anladım. kusma şeklinden duruşundan falan anladım. normal bebekler gibi kusmuyordu. doktorumda reflü dedi şurup verdi 2 tane. 1 hafta kullandım faydası olmadı. aradan 1 ay geçti 2. ay kontrolünde yine söyledim doktora ilaçları vermen lazım hemen geçmez bir kaç ay sürer dedi.

çok araştırdım internette reflülü bebekler için yapmam gereken her şeyi yapıp dikkat ediyorum ama faydası olmuyor canım.
doktorların dediğine göre ne zaman oturmaya başlarsa o zaman azalacakmış. yani 5. ayından sonra. bazı bebeklerin 1 yaşına kadar sürebiliyormuş reflülü durumları.

ilk doğduğuna bir uyumasında sağa, bir uyumasında sola, sonra tekrar sağa şeklinde yatırıyorduk yatıyordu
ama birinci ayı dolduktan sonra hemen sırt üstü dönüyor bizim cadı. iki elinide yukarı kaldırıyor kulaklarının yanında öyle uyuyor :)))

kızlar bir şey sorucam

benim kızım uyurken yüzüyle gözüyle çok oynuyor.
kafasını sağa sola çeviriyor bazen. ellerini kafasına götürüyor saçını çekiyor, gözüne parmağını sokuyor :)))
bunu yapıncada uyanıyor kendi kendini uyandırıyor :)))

sizin bebişlerde böyle yapıyormu?
yada rahatsızdamı böyle yapıyor. kulak ağrısı, grip falan olabilir mi?????????????

kulaklarını iyi temizlememize rağmen bir haftadır kulakları sürekli kir atıyor dışarı bu nedendir acaba??????????????*

Benim bebegimden aynen anlattiklarini yapio glisimlerinn bi parcasiymis gerinme hisdi gelince yaparlarmis ben uyurken kollarini bttniyeinin icine kundk yapar gibi sokuyorum o zamn uykusu bolunmuyo yapcak bisey yok

Arkadslar bebeginizi her emzirmeden ve altini acmadn once ellerinizi yikiyomuunuz benim bugun dogm gunum doktorumuzarafi biraz once hediye verdi bana kizimin kakasinda enfeksiyon cikmis kakasini yesil yapiodu tekrar test istedi moralim bozuldu

reddediyorsa yapcak birşey yok ki bizimkide 2 gündür isteksiz içiyor, ne oldu anlamadım ya nazar ya da mamadan tiksindi çocuk

Arkadslar bebeginizi her emzirmeden ve altini acmadn once ellerinizi yikiyomuunuz benim bugun dogm gunum doktorumuzarafi biraz once hediye verdi bana kizimin kakasinda enfeksiyon cikmis kakasini yesil yapiodu tekrar test istedi moralim bozuldu

dogum gunun kutlu olsun canım
canım altını acmaaaadan öne yıkamıyorum ellerım soguk oluyo oyle
ama emzırmeden önce ellerımı yıkıyorum

Son düzenleme:
ii aksamlar kizlar daha once soylemistim ama biraz tepki aldim sanki 23 aylik bi kizim var ve bi doktordan daha cok kendi tecrubelerime guveniyorum yesil kaka enfeksiyon dedim kabul etmeyenler oldu siz bi annesiniz bebegi tip okumus degil annesi bilir derin 3 aylik olacak kaka 2 gun yesilse hemen tahlil yaptiriyoruz enfeksiyon olabiliyor ki normal bakteri cok olur kakada ama en onemlisi bebek istahsiz idrarda koku akinti varsa ben ne zaman suphe etsem idrar yolu enfeksiyonu cikiyordu cocuk malesef istahsiz oluyor ve hemen tedavi edilmezse bobrek yetmezligi olabiliyor biz bebegimizi ya meme yada mamayla besliyoruz otmu yiyo yesil olsun derdi doktorum yesil kaka ins hastalik olmaz ama onemsenmeli popo her kakada yikanmali ve yikanmayan islak mendil en kaliteli olsada saglikli degil iki bebe annesiyim kendi evimin doktoru benim :)

ya dun aksam kızımın göz çevresi ve burun üstü yani kasının hemen altının mor olugunu farkettım bu neden oldu acaaba ne yapıcam bılmıyorum

Arkadaslar sadece anne sutuyle bebegini beslerken yalanci emzikte kullanan varmi??? Ben bebegimi emzirirken yalanci emzigede zar zor alistirdim fakat bu seferde benim nememi almakta sikinti cekti ve eskisi kadar istekli emmedi.sonra emzigi hemen kestim.bu seferde eski huysuz uykusuz haline geri dondu.benimle ayni durumda olan varmi.yoksa emzikle alskasi yokmu.

emzıkle alakası yok cnm bence benımkı emzıkde kullanıyor cunku
bu arada kızlar benım bebeğim 2 haftadır cok koyu yeşıl kaka yapıyo sarı susam tanelerı var arada.doktora gıttım oda mama yedığı ıçın normal olduğunu ,kılo almasa ıştahsız olsa sorun olacağını soyledı. onun dışında problem yok dedı.hemde cok pıs kokuyo burdan okudum bazı arkadaşların enfeksıyon olmuş benım dr nıye tahlıl ıstemedıkı hemde uzman dr yanı

cnm eskıler bu işi bılıyor. annem hep kundak derdı tabıkıde karşıyım bu duruma ama aslında haklılar. benım kızımında ellerı çok kıpırdakdı hep uykusunu boluyodu 2 gece annemde kaldım. uyurken tulbentle hafıf kollarını bağladı. görsen resmen hoşuna gıttı mışıl mışıl uyuudu ogun. hatta eşıme anlattıgımda olmaz bız yapmayalım dedı. baktım gecen gece oda uyutamamış battanıyenın altına sıkıştırmış kızımın ellerınımaşşlah o gece ıyı uyudu. her zaman yapmıyorum ama baktım uyumuyo yapıyorum rahat uyuyo cnm tavsıye ederım

Bende geçen hafta doktora gittğimizde sordum benimki de ara ara yemyeşil yapıyodu arada sarı oluyodu, sorun yok dedi normalmiş yani sonuçta emiyo sadece, kilo kaybı olmadığı huysuz olmadığı sürece bencede çok fazla evhamlanmaya gerek yok keyfini çıkarmaya bakıyorum:)

Şuan bebeğim için tek düşündüğüm şey eline nasıl bir oyuncak alsam, boyu uzadı alt almam gerek ayakları nerden baksam, akıllı bebek brayn cd lerini izletmeye başlasammı, elleriyle öyle tatlı oynuyorki uyurken onu daha fazla nasıl izlesem:)

Canım kilo alımı gelişimi iyiyse boşver Yaşıtlarını sen 34. Haftada doğum yapmışsın ben 42. Haftaya girerken doğum yaptım bnm kız 4150 gr doğdu iki bebeği karşılaştırmak doğru olmaz mesela ve senin kizin bnm Kızimdan 500 gr fazla almış sakin sıkma canını böyle bir konuya
Ben neredeyse iki haftalık olduğundan beri emzik veriyorum emmese beni ememezdi kızım çünkü Göğsümun ucu çok azdi eğer biberon yüzünden olaydi o zaman haklısın derdim

Ben hala uyuturken kundak yapıyorum ama sadece kollarını sarıyorum ayaklarını ve özellikle kalcasinı asla sıkmıyorum

Son düzenleme:
kızlar bebeği kesik kesik çok az veya reflüsü olup fışkırtan varsa doktorum bize bebelac thickener adlı kıvam arttırıcı mamayı önerdi ve bugün kullandım şükür kızım hiç kusmadı ben emziriyorum 25cc suda 1 kaşık mamayı hazırlayıp kızıma ya biberonla yada kaşıkla veriyorum biberonla beslerse dedi doktorum sütünün yada mamanın içine ekle çalkala öyle içir dedi doktorum ve emzirdikten hemen sonra yedirdim ben kusmasını engellesin diye işe yaradı benim kızım fışkırtmıyordu pek ama ağzını kenarından akıyodu hep inş işe yarıcak ilk defa kusmadık bugün

ben anne sütüyle emziriyorum mama hiç vermedim emzikte veriyorum. mememi reddetmiyor.
ama bazen benim mememi tam kavramıyor emzik gibi çekiyor sütü :))))

benim bebeğimde reflü var ne şuruplar, ne dik tutmalar, ne gaz çıkarmalar, ne başını yüksek tutup yatırmalar hiç bir şey işe yaramadı. 2 gündürde azdı reflüsü anlamadım bu durumu. acaba benim yedikelrim mi etki etti reflüsünün artmasına.
emziriyorum sütümden mi geçti. 2-3 gün üst üste azda osla turşu yedim o mu dokundu anlamadım (((((

ben hep bebek doktoruna gittim. sizin doktorunuz bebek doktoru mu? yoksa KBB ÇOCUK DOKTURU mu?
ben haftaya KBB ÇOCUK DOKTORUNA gitmeyi düşünüyorum. çünkü ağzına gelip giden sütten sonra boğazında hırıltı kalıyor, ses telleri tahriş oluyor hırıltılı hırıltılı yarım saat sonra geçiyor ((((((((

evet benim kızım yapıyor emerken bile iki eli gözlerinin üzerinde resmen parmaklarını gözlerine sokuyor ( geçende saçından bir tel kopardı.ama çok agladı kızım yaa (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…