2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Benimde bebegim uykunun arasında ve uyanıkken sebepsiz aglamaya başladı sanki biri bişey yapmış gibi ağlıyor ve son ses aklım çıkıyor çocuğa bişey oldu diye kısa suruyor ama sebebini bulamadbulamadik biz de

geçmiş olsun arkadaşım.Ben bu sorunumu kuru incirle çözdüm.Sabahları aç karnına suda bekletilip şişmiş incirlerimi yiyerek başlıyorum.Üzerine koca bir bardak su içiyorum. Bana iyi geliyor.Ancak suda bekletmeden tükettiğimde pek faydası olmamıştı.Bunu denemeni tavsiye ederim.umarım sende de işe yarar.

Benim bakıcım da akraba. Çocuğu 4 yaşında. Beni çok sever, ben de onu. O varken başkasına bırakamazdım. Ama içim hiç rahat değil. Normalde de hergün yemek ve temizlik için gelirdi bana. Sabah gelir ben işten dönünce çıkardı. İşinin içine bebek eklendi şimdi. Başka da ha deyince birini bulamıyorsun, güvenemiyorsun da kimseye. Şu ayı bir atlatayım ben bakacağım kuzuma inşallah.

Kızlar ya benim kızım aşırı uyur oldu, bir kerede böyle olması korkutuyor beni. Sadece emmek için uyanıyor peşine hemen uyumak istiyor. Oyalamaya çalışıyorum gözlerini ovuşturup ağlııyor. Emmesi de çok azaldı. Dün gece bir de on dakika zor emdi, ta sabah altıya kadar emmedi. Uyandırmaya çalıştım nafile. Bugün gündüz de 10 ar dakikalık 4-5 defa emdi. İki haftadır müdahalesiz kakasını da yapmıyor...Böyle olan var mı.

Korkmuş ya da nazar almış olabilirler, aklıma gelen tek şey bu

Tesekkur ederım canım onerın ıcın cok sagol hemen denicem sabahta icicem umarım sendekı gıbı bendede işe yarar :)

Arkadaşlar yeni üyeyim bugün mastit olduğumu farkettim acaba hangi branş hekime gitmeliyim...çok canım yanıyor ateşde cabası (

Bnm kiz iki gündür az az emiyor ve kusuyor arada bazen süt bazen de peynir gibi emerken ağlıyor ve uyku saatleri azaldı şimdi reflü mü bnm kızım:-(

Bnm kiz iki gündür az az emiyor ve kusuyor arada bazen süt bazen de peynir gibi emerken ağlıyor ve uyku saatleri azaldı şimdi reflü mü bnm kızım:-(

Canim aşısını yenimi oldu benim kizimda asi olunca ateslendi cok kustu zaten kusan bi bebekti asiyla beraber daha fazla kusmaya basladi hem sut hemde peynir gibi kusardi cok huysuz ne yapsan durmuyor emmiyor bazen gozunu uykudan acamiyor bazenee inatla uyumuyordu bu boyle 1hafta surdu o yuden kilo kaybetti 15 gunde 150 gr aldı kizim elimizde suzuldu gitti doktora goturdum reflu olabilir diye ilac verdi simdi kusmasi azaldi ama yine kusarsa sut gibi kusuyor bakalaim ne zaman gececek kusmasi

Ayin 21inde oldu aşı ama bu huysuzluk iki üç gündür var

her emmede kusuyorsa ve fiskirtaraksa refludur ama reflu olsa ilk andan olurdu baska bi sikintisi olmasin usutmek filan

Kizlar acil yardim dogum yapali 3 ay oldu ama daha dogum parami almadim nasil alicam nerden alicam prosedur nedir ne evrak goturmeliyim yanimda lutfen yardim edin istanbul bakirkoyde oturuyorum

kızlar benim kızımda doğduğundan beri reflü var. katı gidaya geçince düzelecek dediler
inşallah düzelir bebeğim (((((((((

her emmede kusuyorsa ve fiskirtaraksa refludur ama reflu olsa ilk andan olurdu baska bi sikintisi olmasin usutmek filan

Yok yok fışkırarak kusmuyor hiç babası emzirdikten sonra severken çok kusuyor bazen benim eşim biraz hirpalayarak sever de yoksa normal zaman da arada bir ya biraz süt gibi çıkarır yada peynir gibi üşütmüş olabilirim iki üç gün önce gece çok terlemişti saçları falan şu için de kalmıştı

bebeğin kusması ve ağzından fazlasını çıkarması, peynirimsi olması normal bir durum.

reflüdeki kusma fışkırır tarzda olmasıdır. kusmadan farkı budur. kustuğunda fışkırır hortumdan çıkar gibi. minik hortum :)))

benim kızım ilk başkta 4-5 kerer fışkırır tarzda kustu. ondan sonra süt dolu dolu ağzına gelip geri gidiyor. bir türlü kusmuyor.
mide kapakçığı tam gelişmediği için fazla süt ağzna gelip geri gidiyor buda onu çok rahatsız ediyor. genzine kaçıyor çoğu kez çok tehlikeli ödüm kopuyor her seferinde ((((((((((

ağzına gelip giden sütten sonra hırıltı oluyor boğazında. yarım saate yakın hırıltısı oluyor. midesinden rahatsız olmadığı zamanlar ana kucağında sessiz sakin duruyor uyumadığı zamanlar. ama midesi rahatsız olduğunda sürekli mızmız. sürekli kucak istiyor. bazen kucağa almak istemiyorum. yoruluyorum sürekli kucağımda tutmaktan iş güç yapamaıyorum. ama kucağıma alır almaz bakıyorum süt dolu dolu ağzına gelip gidiyor demek sıkıntısı varmış bu yüzden kucak istiyormuş diyorum üzülüyorum.

doktorum şuruplar verdi 8-9 gün kullandım hiç bir faydası olmadı. birde bu süt gelip gitmesinin peşinden hıçkırık tutuyor her gün. bazen günde 2-3 kere hıçkırık oluyor.

bu mide büyümesinden değil reflüden dolayı olan hıçkırık

Kizlar acil yardim dogum yapali 3 ay oldu ama daha dogum parami almadim nasil alicam nerden alicam prosedur nedir ne evrak goturmeliyim yanimda lutfen yardim edin istanbul bakirkoyde oturuyorum

ben işyerımın muhasebesını aradım onlarda bız gırdık ssk onayladı 15-20 gun sonra zıraat bankasına gıt al dedıler cnm. herhalde coktan işlenmiştir senın. zıraate gıt bakalım bı.iş başlangıç tarıhıni gırıyolar ondan 20 gun sonra yatıyomuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…