2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bence baş büyüklüğünü kafaya takmamalısın. Bazı bebeklerin özellikle erkek olanların başı büyük olur genelde. Sorun olsaydı söylerlerdi sana. İki kilo çok iyiymiş, neyle besliyorsun? Ebe bana 600 gr ile 2000 gr arası normal kabul edilir demişti. Senin bebeğinin baş büyümesiyle benim bebeğiminki bir olmaz, aldığı aylık kiloya uyumlu olarak baş da büyür merak etme. Bir zaman sonra baş büyümesi yavaşlayacak beden hızlanacak.

saolasın canım ya benim bebeğimin iştahı iyi galiba sadece anne sütü. internet sitelerinde baya araştırdım saolsun kafa karıştırmaya birebirler. sizlere sorayım dedim ilk bebek olunca herşey şüphe verici oluyor:) tekrar teşekkürler

Maşallah maşallah Allah bereket versin sütüne :) Dediğim gibi takma kafana öyle ölçüleri. Ölçümler yüzünden bütün hamileliğim zehir oldu bana. Hep iki hafta 3 hafta geri çıkıyordu ölçümlerde. Hiç yiyemiyordum ben, suyla yaşıyordum bebeğim 38. haftada 3300 gr doğdu, 3000 gr ma düştü bir ay sonra 4460 gr olduk. Şimdi 55 günlük. Bakalım kaç çıkacak. Ama artık hiç takmıyorum bu tür ölçümleri. Bazı şeyleri akışına bırakırsan kafan rahat olur, yoksa ömür geçmez canım. Daha neler yaşayacaksın, tecrübe kazanacaksın ama içinde o korku hiç gitmeyecek. Sadece dengede tutmaya çalış endişelerini. 3 çocukda ve 14 yıllık anneliğimde bunu öğrendim ben :)

Bilemiyorum ki debeleniyor işte ilk 5-6dk yapmıyor süt bol inerken ama göğsümden çekince iki mizliyor sonra susuyor bir saat falan kendi kendine yatıyor oyun halisinda 4150gr dogdu 3800e düştü bir ay sonra 4750 oldu yani 950 gr aldi ama maşallah sizinkiler 1.5-2kg almış bnmki az almış yani bu sabah emzirdikten sonra dolaptaki sütümden verdim 30ml son 10 ml zorla icirdim dün rezene icirmistim 3-4 kaşık çatır çatır gaz çıkarıyor

Anladım maşallah Allah ömür versin hepsine. Benimde ölçümleri hep önde gidiyrdu hamilelikte biliyrum endişe çok zor daha doğrusu annelik hem güzel hem de zormuş. bebeğim doğunca annemi anladım:)

Maşallah bebeğine Allah nazarlardan korusun. Emziriyor musun, ben de çok merak ediyorum ikinci ay kilosunu. İlk ay 1500 gr almıştı.
sagol cnm,anne sutu veriyorum sadece allah hepimizin bebeklerini nazarlardan korusun

yaa bayanlar emzık kullanıyor musunuz? bı turlu almıyo oglum 1.5 aylıkken vermyı denedık damaklı ve yuvarlak uclu ıkısınıde almıyo sızler ullanıyormusunuz?uyumadıgı zamanlarda hep asında durayım ıstıyo ve işlerimi dahi yapamyorum sabahtan beri uyumadı d kalkamadım da basından emzık elımde verıyorum ama nafıle aıyo,bide midesi bulanmıs gıı yapıyo yaramaz ne yapsam bılemedım yaaa:26:

Son düzenleme:
kızlar kafayı yicem artık sütüm tam eskisi gibi arttı derken bir kaç gün uykusuz kalınca yine azaldı yorulsam azalıyor az yemek yemesem azalıyor emzirdikten sonra bebeğime 20 ml sağdığım sütten ya da mama veriyorum içiyor ne zaman sütüm için bişey yapmama gerek kalmadan sütüm bol bol gelecek yaa ya da hiç olmayacak mı acaba öyle bebeğim doğunca ilk iki hafta ne güzeldi dolu dolu olurdu göğsüm içemezdi bile hepsini işe başlayınca hepten azalırsa naparım ben yaa

Ya benim oğlum gündüz hiç durmuyo akşamüstü desen kolik bi başlıyo susturama kadar ölüyorum,gece de uyumamak için direniyo uyumuyo bi türlü,salla salla belimde kollarmda detman kalmadı akşam olan gaz sancılarımz bitse en azından. Eczaneden sab dimplex aldm ama kullanmadım faydasını gören varmı acaba kullansam gaz olup ağladğnda mı vermeliym??

rezene denedin mi ben kızıma 3-4 çay kaşığı verdim dün sabaha kadar pırtladı

aynı bende oyleyım,mesela bugun ,annemden dun gece geldım su an sutum yok gıbı bebıs uyuyamıyo bence bu yuzden grıbım kalkıp karnımı doyuramadım da esm sagolsun yattı yıne kahvaltıdan sonra off off alıscaz da nasıl alıscaz bılmem:26::26::26:

Son düzenleme:

1.5 saat önce emzirdim üstüne doysun diye mama verdim 20ml içti uyudu şimdi sütümü sağdım 90ml falan çıktı iki göğsümden geçen hafta emzirdikten 1saat sonra sağdığımda 140ml çıktığını biliyorum ama maşallah senin tosunun iki kilo mu ne almış sanırım ama benim ki 950gr aldı ilk ay 4150 doğdu 3800e düştü sonra 4750 oldu dün sağdığımda 70-75ml çıkmıştı bakalım artık bol bol uyuyorum geç kalkıyorum ama kahvaltımı güzel yapıyorum akşam muhakkak yemek yiyorum üzüm yiyorum ya da suyunu içiyorum iki gündür şimdi de kalkıp muhallebi yapcam incir kaynatcam bakalım yarına artacak mı biraz daha bu arada en az 2lt de su

Son düzenleme:
cnm ben hıc sagıp olçmedım sımdıye kadar,pompayı yenı sıparıs verdım gelmedı elımle sagdıgımda da kasıkla erdım he zar zor ıcırdım yada doktum,sagıcam ılerde kullanmak ıcın pompayla,ama sen sagıp da strese gırme cnm her gunumuz bır olmuyo mesela ben anneme gıdınce cok mutlu oluyorum galıba yemegımde hazır gelıyo ya onume hemen anlıyorum sutum artıyo,bugun evde hasta halımle canım yemek de ıstemedı anıden azaldı ıste sımdı yemek yedım bırazcık,bende komposto ıcıyorum ıncırden,su ıcmeye calısyorum zorla da olsa,dereotu yıyorum her kahvaltıda hatta aksam masallah bebegıme, benım kıde ılk ay 960 gr almıstı cnm cok streslı anlar yasadım allaha şukur kı sutum kesılıp gıtmedı olanlara ragmen,ıkıncı ayda ıse cok sukur bebısımı dusunup ıyı beslenmeye calıstım oda bebısıme kılo olarak donmus bınlerce kez sukurler olsun,cunku kv hanım bebegımı doyuramadıgımı dusunuyordu buda ona cok guzel kapak oldu

mrhb rezeneyi nasıl yapıp verıyorsun bı tarıf edermısın lütfen
Canım bnm arkadaşım milupanin rezene çayını kullanıyor bebegine ben aktardan rezene tohumu aldım kendim onu kaynatip içiyorum bir su bardagi kaynar suya 2-2.5 çay kaşığı atıp demliyorum en az 10dk ondan kızıma da veriyorum ama soğuk tabi ben dün ilk defa verdim sabaha kadar pirt pirt yaptı kızım

Bn işe başlayınca bir annem bir kv gelecek annem gelince eminim sütüm bol bol olur ama kv gelince nolacak Allah kerim...

nlıyorum cnm aynı dusuncedeyım snınle,annem 18 gun kaldı hıcbı sıkıntım yoktu,gıttı alısana kadar zorlandım ama stres felan yapmadım,kv geldı bayramda kadın kalkıp yemek yapmadı 10 gunden fazla durdu,ogun vaktı kızına yemege gıttı aksam da ben yapana kadar kalkmadı yerınden,Allahtan ıse baslarsam onun bakması soz konusu degıl annem yakın ona bırakıp alırım,o kızlarının cocuklarına bakmıs hep benımde annem ılk kez anane oluyo ve daha genc onun bakmasını ısterım ve bırde kv kendı evını kıraya verdı kızlarında kalıyo bebegımı orda burda dolastırtamam bıze gelıp bakmasını da asla kabul etmem kı basından berı bırlıkte yasama yuzunden karsı cıktıgım ıcın sorunlar yasıyorum,

aman aman kalma bence de bakalım ben napcam Allah yardımcım olsun

canım bıssey sorcam gun ıcınde ne tuketıyorsunda sutun cok oluyor gecmısı okudumda sutunu sagıp dolaba koydugun bıle olmus aman masallah dıyelım de :) ne yıuorsunda sut yapıyor dedıgın gıbı benımde bısey yemeyı yorgun olunca olmuyor

Kizlar sut arttirmak icin sari leblebi boza balik doktorumun tavsiyesi ise yaradi bende bugun bol asure yedim mamada vermedim sutum tasti emzirdim 3 saatte bi sonrada sagdim 150 cc civari cikti asure tuketin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…