2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

mrb arkadaşlar.öncelikle herkese bebeğini sağlıkla büyütmesini diliyorum. 43 günlük bebeğim var benimde.geceleri altını değiştiriyor musunuz yada uyandırıp emziriyor musunuz.uyuyan bebeğimin altını değiştireyim daha rahat uyusun derken uykusu kaçıyor gaz sancımız başlıyor sonra sabaha kadar oturuyoruznormalde gözü kapalı emip tekrar uyuyacakken uykusunu açıyorum altını değişince.napim içim el vermiyo öyle uyutmaya.siz ne yapıyorsunuz gece alt değişimini?bide benim sütüm yetmiyor azen.sma bebek sütü veriyorum.iki kaka arası 12 saati buluyor o zaman.bide mama verince daha çok gazı oluyor sanki.bugün kendime kaynattığım rezene tohumundan oğluma da içirdim 30ml.inş bi sakıncası yoktur.almanyada bebeklere biberonla içirtiliyormuş kuzenim söyledi gaza iyi gelir içir diye.inş bi sakıncası olmaz.yavrum sabaha kadar kıvrandı.adaçayı yağı(acı elma yağı)ile masaj yaptım ama işe yaramadı sanki

Bnmki de 1.5 aylık ve bir haftadır gece yatirinca en az 5 saat uyuyor dün gece uyuttuktan 2.5 saat sonra emzireyim dedim ama ne ağzını açtı ne gözünü ben de geri yatirdim doğduğu ilk günlerinde bile sarılık için iku saatte bir emzirirdim ama önce iyice uyandirirdik yoksa emmezdi
Benim arkadaşım milupanin rezene çayını iciriyordu bebegine ben kendim aktardan aldığım rezeneyi anasonla karıştırıp içiyorum ama bebegime vermiyorum dün elma yağını ben de denedim zeytinyağı ile karışık şimdilik bir fark yok ama daha bir kez denedim bakalım bikaç gün daha uygulayacağım keskin bir yağ olduğu için sadece topuguna masaj yapcam ben karnina z.yagi sürcem

bayanlar bi sorum olcak. Bebeqim gece belirli bi saatten sonra uyumuo cam gibi bakio. Uyumayincada ben yatsam aglio ilgi istio.kirkimiz bugun cikti daha. Acaba gunduzleri cok mu uyutuyorum ben, duzene girmesi lazimmis internette oyle yaxio gunde uyudugu uyandigi saatleri yazip kac saat uyuyo onu hesaplamaya calisiyorum gunduze geceye bolmeye calisiyorum uykusu duzene girsin diye. Gece uyuyamayinca sinirleniorum ..

canım geceleri altını ben de ilk başlarda açıyordum ama uykusu dağılıyordu. şimdi yatırmadan önce bezini değiştiriyorum sabaha kadar altını açmıyorum. kaliteli bez kullandığım ve sürekli dalinin pişik kreini sürdüğüm için pişik sorunu da yaşamadık. dediğin gibi bende üzülüyorum ama sorun olmuyor yani. rezene çayı içirmenin bir zararı yokmuş.mama konusunda ben bir ara göğsümün biri tedavi olduğu için tek memeyle idare ettik o dönemde mama takviyesi yaptık.şimdi hem meme hem de akşamları mama veriyorum.ben de sma mama veriyorum ve severek içiyor.durum aynı yaniii.tek korkum biberona alışıp memeyi reddetmesi.çünkü ilk anda meme doluyken çok güzel emiyor. süt azalınca kendini yormak istemiyor memeyi itiyor mızlanıyor..

canım ben akşam 8 gibi uyandırıp 11-12 ye kadar uyanık tutmaya çalışıyorum. böylece yorulup uyumuş oluyor.

sana medela nın biberonunu öneririm canım biberonun dizaynı aynı anne memesi gibi yapılmış bebek çektikçe geliyo diğer biberonlarda ise bebek çekmese bile kendiliğinde akıyormuş ve bebek tembelliğe alışıyormuş biberonda süt kolay geldiği içinde anne memesini istemiyormuş ayrıca medela nınkinde süt kendiliğinden akmadığı için bebek rahatça yutkunabiliyo istedikçe içiyo biz kullandığımızdan beri bebeğimin kusmaları bile azaldı kesinlikle öneririm

bende primanın sarı çizgili olanından kullanıyorum çiş yapınca rengi mavi oluyo çizgilerin.bende dokunmayayım gece o zaman.rezene iyi geldi gibi.

anne olmak çk zormuş.bütün gece uyumadım daha doğrusu oğlum uyutmadı.saat 3ten sonra uyumuyordu zaten dün gece hiç uyumadı.üstelik ben de üşütmüşüm midemi terli terli yataktan fırlıyorum her gece her gece afedersiniz ishal olmuşum kolum kalkmıyo dizlerim tutmuyor bbide oğlum bütün gece uyutmadı.yorgunluğum her gece daha da birikiyor.benim gibi olan var mı?sütüm az geliyo yorgunluktan.mama veriyorum çk gazı oluyo filan.depresyona gircem.hiç kimsem yok yakınımda.çk zor geçiyo günler.her gün güneşin doğduğunu ve battıgını görüyorum.43 günlüğüz bu uykusuzluk ne zaman bitecek?

Ben de yalnızım,çok zor bi doğum yaptım,üstüne mastit oldum,doğumda kan kaybım çoktu günlerce yatakta kaldım,sadece eşim vardı ama o da işe gidince yemeğim bile yoktu,beslenmem sıfır,moralim sıfır,doğal olarak sütüm kesilecek şu an neredeyse...bebeğime mama veriyorum o da gaz yapıyor,ben de çok uykusuzum...tek kurtarıcım gece eşimin saat ondan 3 e kadar bebeğe bakması,hergün 5 saat yarı uyur şekilde dinleniyorum...sen de eşinden yardım işte,çünkü yorgunluk ve uykusuzluk bende stres yaptı,bebeğime sevgi şefkat gösteremez hale geldim,sinirlerim tepemdeydi,bu bebeğe de yansıyor...kesinlikle birilerinden yardım al,yoksa çok zor ;(

doğum yapan arkadaşlar
emzirme atleti diye bir şey varmış. netten gördüm inceledim. içinde kendinden sütyenli güzel birşeye benziyor. kullanıyormusunuz tavsiye eder misiniz.ne zaman almalıyım (26 haftalığım şuan). sanırım çok erken almamak lazım. doğuma yakın mı almak lazım yoksa doğumdan sonra mı? fikriniz var mı?

Ben doğum yapmadan bir kac hafta önce aldim nbb marka olanı cok rahat hatta emzirme sütyeni alana kadar keşke hepsini ondan alsaydim dedim atlet de sutyenle aynı etkiyi yapıyo atlet olunca emzirirken sadece üstündeki kiyafeti Sıyırıyorsun belin Falan da açılmıyor bence en az bir tane al

bende primanın sarı çizgili olanından kullanıyorum çiş yapınca rengi mavi oluyo çizgilerin.bende dokunmayayım gece o zaman.rezene iyi geldi gibi.

canım aynı bezi kullanıyoruz. ben çok memnunum primanın beyaz paketteki bebek bezlerinden. seninde dediğin gibi üstünde sarı çizgisi var çiş yaptığında mavi yada yeşil oluyor. çiş yaptığını anlıyorsun.
ben her gece her uyanmasında altını değiştirirdim. 1 haftadır her uyanmasında altı pis olmuyor. artık geceleri altını değiştirmiyorum.
gece 12 de yatmışsa o sırada temiz bezle yatmış oluyor zaten birde sabah değiştiriyorum. arada uyanırsa bakıyorum ama dediğim gibi 1 haftadır geceleri yapmadığı için bezi temiz oluyor

çok teşekkür ederim cevabın için.peki bedenine nasıl kara verdin. doğumdan sonra göğüsler süt dolunca büyüyorya. bir de sezeryan olcam atletin sıkı olmaması lazım. doğumdan sonra da almak için dışarı çıkamam.en büyüğünden mi almak lazım acaba...

Son düzenleme:

canım allah hepimize yardı etsin gerçekten işimiz zor bebeğin aç olduğu için uyumuyo olabilirmi çünkü benim bebiş öyleydi ben sütüm yetiyo zannediyodum doktora bir gittik bebek hiç kilo almamış mamaya başladık ağlamalar kesildi uykusu düzene girdi şimdi sütümde arttı çok şükür mamayı günde bir sefere düşürdük belki senin sorununda açlık olabilir

sutum azaldi bugun stresten. Acaba ney cogaltir bilgisi olan varmi

En önce stres yapmamak arkadaşım kafanı rahat tut dua et güzel şeylet düşün.bol sıvı al,hoşaf,komposto özellikle humana nın süt arttırıcı çayını hergün iç.bende ilk zamanlar çok işe yaradı.

Canim ben 30.hafta gibi aldım sanırım yalan olmasin tam üstüme göre almadım biraz büyük aldım ama en büyük beden de alma kac beden giyiyorsun bilmiyorum ama mesela bnm hamile kalmadan önce 85ti hamileliğin sonuna doğru 90 oldu şu an hem 90 hem 95 oluyor 100 beden büyük geldi
Saracogluunun kuruincir kuru birebirmis.sagmak zorunda kalcaksinz diyor.

Neymiş ki o kür nasıl yapılıyor web sitesi falan var mı

gogol amcaya yaz saracoglu kuruincir kuru cikar resmi sutesi var.8 9 kuruincir ikiye boluyon onu klorsuz suda kaynatiyon.gunde iki bardak iciyon diye hatirliyom .yapmaya firsatim yok dersen al kuruincirleri lopur lopur ye o da fayda veriri ven hamile kalmak istedigimde bu kuru yapmak yerjne incirleri yediydim hormonlarimi normal seviyeye cektiydi.bu kuru hamile kalmak isteyenlerd yapabilir ama prolaktin yani sut hormonu yuksek olanlar yapmasin diyordu saracoglu.emziren kadinlar yapabilir demisti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…