2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar, doğumdan 45 gün sonra spiral taktırdım ve nette araştırdığımda spiralden sonra en az 1 hafta ilişkiye girmeyin yazıyor. Doğru mudur? Spiral taktıranınız var mı? Memnun musunuz?

Kesinlikle kayısı kompostosu iç kayısıları da ye.ben sezeryanla doğum yapınca ilk 1hafta tuvalete çıkamadım,hergün sabah 6da bebeğimi emzirncr bende kompostoyu içtim bi kase.ama düzenli iç gerçekren faydası oldu sonra düzene girdi.inş şifa olur

selam kızlar, doğumdan 45 gün sonra spiral taktırdım ve nette araştırdığımda spiralden sonra en az 1 hafta ilişkiye girmeyin yazıyor. Doğru mudur? Spiral taktıranınız var mı? Memnun musunuz?

bende taktırıcam canım ama çok korkuyorum acıyor mu takılırken nerde taktırdın birde eczaneden mi alıcaz?? birde 45. gün olması şart mı?

Dogum yaptigim hastanede taktirdim cnm. Doktorum 40 gunden sonra taktirabirsin demisti. Hic acimadi desem yalan olur ama cokta dayanilmayacak bisey deil, 2-3 dk suruyo toplamda. Ki biz dogum yapmis insanlariz, spiral ne ki :))

inşallah canım saolasın hemen deniycem

O daha yumuşak oluyor emmesi kolay olduğu için seviyorlar belki de. Sen denemişsindir ama yine de söyleyeyim emziği dudaklarına sürt, hemen ağzına sokarsan kusar. Ağzına aldıktan sonra yavaşça içeri çekmesini bekle. Sonra da elinle azcık tut emziği ağzında. Bi zaman sonra cuk cuk emiyor. Uyuyacağı zaman emziği ağzına veriyorum. Galiba aklında yer etmiş hemen yyumuyor gözlerini. İnşallah emer bebeğin. Yılma derim :) Geçen ebe neden emzik veriyorsun emzir koy beşiğe uyusun dedi. Bazen bu doktorlar ebeler nasıl bir alemde yaşıyorlar hayatları gerçekten böyle dört dörtlük tıkırında mı çok merak ediyorum :))

Doğrudur. En azından taktiran bütün arkadaşlarım öyle söyledi. Onlara da doktor söylemiş. Yerinden oynayabilirmiş ilk günler. Ben de taktıracağım sekiz haftan dolunca gel doktorum. Salıyı bekliyoruz bakalım. Ayrıca nasıl olur da doktorun söylemez sana bunu yaa

Son düzenleme:
inşallah canım saolasın hemen deniycem

Canım ekim annelerinde bir arkadaş bir çay yapmış sütüm fışkırdı resmen diyor. Ben denemedim ama dene istersen. 4 Lt suya 2 çubuk tarcın 4 tohum karabıber 4 karanfil 1 havlucan 1 muskat 1 zencefil. Malzemeler bunlar.

ben kendi bedenimden bir beden büyük olan emzirme atletinden almıştım. çünkü hamilelik boyunca göğüslerim hiç büyümemişti. doğum yaptıktan bir kaç saat sonra göğüslerim biraz daha dolgunlaştı.
bence sıkı atlet giymen sezeryan için daha iyi. karnını toplaması lazım. bir çok kişi doğum sonrası korse takıyor. ben korse takmadım ama sıkı atletler ve badiler giydim. doğum sonrası ağrılarımı gerçekten azalttı.
sıkı bir şey giymesem iki elimle karnımı tutarak yürüyor ve geziyordum ama sıkı bir atlet giyince elin karnında olmadan daha rahat yürüyüp hareket edebiliyorsun.

ben kızımı emziğe alıştırdım. d vitamini ve gaz ilacını almakta zorlanıyordu. damlalarını ağzına damlatır damlatmaz emziği ağzına tıkıyordum bir kaç kere çekip atıyordu emziği ama bu sayede d vitamini ve gaz ilacını yutmuş oluyordu.

bıkmadan denerseniz bebeğiniz bir şekilde alışır emziğe. ben doğum yapmadan önce evde bulunsun diye NUK'un kauçuk pembe emziğinden almıştım. bebeğimde ona alıştı. bir çok bebek kauçuk emzeği daha kolay alıyor.

silikon memeli biberonum var mesela. kızımın çok sık hıçkırığı tutar. hıçkırık başladıktan 1-2 dk sonra su verince hıçkırığı kesiliyor.
hıçkırık başlar başlamaz su verince kesilmiyor. hıçkırığı kesilsin diye su veriyorum biberonuyla 2-3 yudum. biberonu silikon olduğu için almıyor o kadar çok uğraşıyorum ki bir türlü almıyor. ben uğraşırken bir iki yudum su içtiği içinde hıçkırığı kesiliyor

Ha doğurduk ha doğuracağız derken 2.5 aylık oldu bebeğim. Şimdi de iş başı yaptım ve ağla ağla akşam ediyorum. Ne zormuş ayrılmak öpe seve teslim ediyorum sabah babama

canım üzülme senin gibi bir çok çalışan anne var.
bebeğin çok küçük haklısında bir yandan ne diyebilirim ama üzülme yinede.

bu arada kızın benim kızıma çok benziyor :)))))))))))) bizde dün tam 2 aylık olduk

vallahamı:) hahaheheheh keyifli büyüt inşallah

Kizlar ben kafayi yemek uzereym bebegm hep memede ve kucakta uyuyor sadece yerine indirdgm an agliyor uyumasina ragmen
Napcm bana akıl werin hc bsy yapamiyorum odaya tıkıldm kaldim doymuyor mu acaba gazida cok kiyamam agliyor hep

canımya inş iyi olcaz.bu günler geçecek.ben rezene tohumu kaynatıp içiriyorum çk sevmedi ama midesine gidiyor.iyi geldi gazına sanki.sende de gaz sorunu devam ediyorsa sende dene.benimde doğumda kimse yoktu.sezeryan oldum.eşimden başka kimsem olmadı bu zor günlerde.annem gelmedi eşiminde annesi üvey zaten.ama Allah yardım ediyor çabuk iyileştim hep ayaktaydım mecburen bide düzeni tutturdukmu uykumuzu alınca karnımız doyunca herşey daha güzel olacak.moralini yüksek tut.doğumdan hemen önce yeni taşınmıştık kimseyle samimiyetm yok aptmnda.karşı komşum sanırım ağllamalarımı duymuş kapımı tıklattı gel bana dedi gittim biraz oğlumla ilgilendi iki sohbet ettk moralim düzeldi.uyumak istersen bana bırak uyu dedi.hiç bırakmadım ama teklifi bile rahatlattı.

bende mama veriyorum artık uyuyo gazı içinde rezene içiriyorum o da iyi geliyo sanki

Kizlar ben kafayi yemek uzereym bebegm hep memede ve kucakta uyuyor sadece yerine indirdgm an agliyor uyumasina ragmen
Napcm bana akıl werin hc bsy yapamiyorum odaya tıkıldm kaldim doymuyor mu acaba gazida cok kiyamam agliyor hep

Dostum sabır yakında düzelecek inan hepimiz yaşadık o anları. 1.si emzik alıştırılacak. 2. gaz ilacı olan sab simplex alınacak. 3. sen sakinleşeceksin:) gazı için baktın hiç susmuyor yıkayacaksın bebeğini duştan sonra acayip gaz atar bbekler. ona ayak masajı yap. ben youtubeden gaz giderici masajları izledim onları yapıyorum bebeğim rahatlıyor. olmadı açıyorum bezini makatı da azcık açıyorum ayakları göbeğine doğru itiyorum gazını atıyor. Allah kolaylık versin. gaz yapıcı yiyecekler yeme.

İlk önce sen kendine iyi bakacaksın. Annesin güçlü olacaksın. bilir insan kendini hangi yiyecek zinde tutar. sen iyi olursan bebeğinde iyi olacak inş. uykusuzluk bitecek Allah'ın izniyle. bir arkadaşım bebeğini gece yıkadı ve yedirip uyuttu çocuk sonra gece uyumaya başladı o şekilde kurtuldu uykusuzluktan. ben gece 1 defa kalkıyorum mamasını verip yatıyorum. o beşikte oynayarak uyuyor. sütün içinde arttırıcı çaylara bisküviye ve hoşafa başla dostum. mamayı aptamil alıyorum içerisinde gaz söktürücü maddeler var. biberonda gaz yapmayan chicco biberonu. bunlara dikkat edersen keyifle büyütürsün bebeğini. ama herşeyin başı sensin! SEN KENDİNE İYİ BAKKİ BEBEĞİNDE RAHAT BÜYÜSÜN. öpüyorum Bunlar imtihan :) ama güzel imtihan

bende öyleydim bi kaçgüne kadar aynısıydı.yataga koyamıyodum hemen uyanıp ağlıyordu.sadece mememde susuyordu.hep emmek istiyordu.mama verdim derin uyudu.mama ver bende veriyorum.yorgunluktan sütüm gelmiyordu kucağımdan indirmediğim için yoruluyodum tabi.mama verdim o da uyuyo ben de dinleniyorum sütüm de geliyo.rezene çayı yap kendinde iç ona da içir ben biberona doldurup veriyorum.almak istemezse azcık şeker kkarıştır içir.gazını alıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…