2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Gogus pedi kullndigim icin elbiseme akmiyorda gogsum biraz buyuk oldugu icin gorntu olarak azcik rahatsiz olmya basldim lambada diye tabir edilen sutyenden takiyom o daha rahat oluyor digerlrine goere.emzirme sutyeni hangi yonedn rahat oluyo

Emziren anneler evde sutyen takiyonuzmu.sutyen sutun gelmesine engel olurmus oyle diyo cevremdrkiler.bende artuk evde salas salas dolasmktn sikilldim evde
Ben ilk günler takmiyordm ama emzirme sütyeni aldım emzirme atletim de var onları kullanıyorum bunlar normal sutyenlere göre daha rahat oluyor sıkmiyor istersen bir camasircida dene gör senin lambada dediğin nasıl bir sey
Kizlar bebegimin bezinin lastik izleri falan hep cildine cikyor cokmu siki bagliyom acaba
Bnm kiz 5 kilo oldu dogdugunda iki numarayla basladin goruncem bu bez büyük geliyor deyince bir numara aldım o da karnında bile iz yaptı bir de Pisik olunca iki numaraya gectim tekrar senin bebis kac kilo ve sen kaç numara beZ kullaniyorsun

Bu arada bildiğiniz çok iyi bir pisik kremi var mi kızlar etkili iyi bir şey siz ne kullanıyorsunuz

Bu arada bildiğiniz çok iyi bir pisik kremi var mi kızlar etkili iyi bir şey siz ne kullanıyorsunuz

Canım geçmiş olsun zaman zaman bizimde oluyor pişiklerimiz ben pişik olduğu zaman zeytinyağ sürüyorum inanılmaz farkediyor tevsiye ederim...

Emziren anneler evde sutyen takiyonuzmu.sutyen sutun gelmesine engel olurmus oyle diyo cevremdrkiler.bende artuk evde salas salas dolasmktn sikilldim evde

Canım ben bundan başka iki çocuk daha büyüttüm, hiç sütyensiz gezmedim sütüm de kesilmedi. Bunda bir kaç kere sütyeni çıkartıp yattım gece bütün süt akıp gitti. Bir de bu dönemde destekli sütyenler göğüslerin sarkmaması için gerekli. Her zamankinden daha ağır oldukları için emzirme döneminde göğüsler aşağı sarkar. Bence tak.

Kaynatılmış soğutulmuş zeytinyağını bir küçük pet şişeye koy. Pet şişenin kapağını çiviyle del. Altını her açtığında bir parça pamuğa yağdan sık ve bebeğin altını bu pamukla sil canım. Pişikse bir iki güne iyileşir. Ben bepantol de kullandım bunun yanı sıra, bir günde geçti. Hem de soyulmuştu benimkinin poposu.

Molfiksin yenidoganini aldim.3/5 kilo yaziyor uzerinde.evdeki tarti dogru ise bebegim 4 kilo yarin doktora gidcez.bimde satilan bez var onu taktim bakacsm ayni olacakmi.

sebamed in pişik önleyici kremi var. adı healing cream. pişik olunca da işe yarıyor, pişik olmasını da önlüyor. şiddetle tavsiye ederim. kızımda olmuştu bir kez sürdüm hemen iyileşti sonra ara sıra sürdüm bir daha hiç olmadı.

ayrıca kesinlikle ıslak mendil tavsiye etmem. asıl pişiği o yapıyor hangi marka olursa olsun. en güzeli ıslak pamukla temizlemek, yıkamak.

Son düzenleme:
bebeğimiz doyduğunu anlar mı? benimki sürekli emer sonrada bezini kirletir. sık sık değiştiriyorum ama popo kırmızı oldu.bebek 1 aylık

Denedim sebamedi ama gecmedi doktir travazolkrem yazmış onu aldım onu surcem şimdilik gecmezse zeytinyağını denerim tavsiyen icin tesekkur ederim canım

Bence de sarkar ben normal sutyen bile takmayi düşünüyorum ama onunla emzirmek zor oluyor dışarıda o yüzden takamiyorum

Merhaba arkadaslar eski uyeyim kkya ama uzun zamandr girmiyodum ilk kizm 2011 dogumlu ikinci ise 9 eylul 2013..arada baktiyodum yazdiklariniza hem tecrubelerimi paylasayim hem de sizin tecrubelerinizden yararlanayim dedim. Ilk kizim 2.5 yasindz oldugu icin unutmadim bi cok seyi hala dun gbi aklimda:) buyuk nehir kucuk selen..selen 37 hafta dolunca dunyaya geldi gelisimi 35 haftalikti 2200 gr dogdu. Nehir de 2500 gr dogdugu icin aliskindim:) selen su an 3600 falan ilk ay 1 kg aldi ilk gunler ememesine ragmen kucuk oldugu icin, simdi emiyo sukur sadece anne sutu aliyo..size en buyuk tavsiyem bol sivi alip bebekler uyurken uyumaniz yemek yapmk tdmizlik yapmak icin ugrasmayin aksam esiniz gelince supurup silersiniz ya da bnm gbi tek elde brbis diger elde supurge toz bezi dolanirsiniz:) uyku ve sividan baska artran bi sey yok sunu ye bunu ye diyenleri dinleyip bosa kilo almayin :) bnm iki melek arasnda yas farki az oldugu icin uyumaya firsatim olmuyo ikisi bazen gundz ayni anda uyuyo o zmn yarim saat anca uyuyorum ilk kizimda sutum daha boldu simdi daha az hissdiyorum. Ilk kizimi 2 yil emzirdim umarim bunda da surer o kadar. Pisik sorunu olanlar gordum mustela cok guzel bi krem onu tavsiye ederim. Pisigi onlemenin diger yolu poposunu uslak mendil ya da pamukla sildikten sonra tuvalet kagidini dokundurup kurulamak islakken baglarsaniz pisik gecmezvcok uzun yazdm kusura bakmayin:)

kızlar bnde zytınyagı kullanıyorum pısıklere aslında sebamed ve hametan krem vr ama zeytınyagı hem yumusatıo hem kaygan oldugu ıcn bez acıtmıo kızımın poposunu.cok sukur bı kere pısık oldk.bugun kırkımız cıktı cok mutluyum:)bısey soracagım sac boyatma konusunda ne dusunuyorsunuz boyatan vr mı

Kızlar merhaba uzun zamandan beri giremiyorum ya özledim valla

süt artırmak için ben humana still tea içiyorum bide rezene milupanın(içine de bir tatlı kaşığı kimyon atıyorum gazı alsın diye) o da süt artırıyomuş bide tabi günde en az 3 3.5 litre su.

bebişler nasıl inşallah keyifleri yerlerindedir bu arada benim doğum yapalı 44.gün adet oldum aranızda aynı durumu yaşayan var mı ben pek ihtimal vermedim ama doktor başlamış dedi bu kadar erken olur mu ya

kızlar merhaba umarım siz ve bebişleriniz çook iyidir...kızım 25 günlük oldu bikaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim...
kızımı 2-3 saatte bir emziriyorum ama gece derin uyuyor bazen 3. saatte uyandırp emziriyorum acaba 5 saat falan uyusa kaldırmasam bişey olur mu??
kızım uyanık olduğu müddetçe hep emmek istiyor ağzı balık gibi hep açık hep aranıyor aç olmadığına eminim ama hep öyle birde bazen gün içinde 6-7 saat uyanık kalıyor bir türlü uyutamıyoruz
son sorum :) korunma yöntemi olarak ne düşünüyorsunuz bana doktorum spiral önerdi korkuyorum biraz taktırmaktan kullanan var mı?

Bebeğin hayırlı olsun öncelikle. Kırkın çıkınca bizde kırk başı derler beş gün adet olursun sonra emzirme bitene kadar olmazsın genelde. Ama kadından kadına değişir tabi. Yani senin yaşadığın normal, bundan sonra her ay olacaksın diye bir şey yok canım. Ben kırkım çıkınca beş günlük kırk başını oldum iki çocuğumda da. Emzirmeyi kesene kadar da adet olmadım. Etraftan da hep böyle olduğunu duydum. Şansına ne çıkarsa artık :)

Canım bebeğin zamanla emme zamanını kendisi ayarlayacak. Benim bebeğim de gündüz uyandırmasam 5 saat uyuyordu emmeden. Sarılığı olduğu için uyandırıp emzirdim. Aslında normal zamanda uyandırmaya gerek bile yokmuş. O zaten acıkınca yaygarayı basar. Ama ana yüreği işte. Aranamsı da normal, bir bebek kendini sakinleştirmenin tek yolu olarak emmeyi bilir. O yüzden emmek ister. Gerçekten aç olduğ anları anlarız zaten, saldırır memeye resmen. Canı oyun istediği zaman memeyle oynar. Sabrına bağlı, vaktin bolsa, sıkılmıyorsan bebişini sık sık memene al derim. Hem sütüne faydası var hem bebeğin sakinleşmiş olur. Korunma yöntemi olarak ben de spirali düşünüyorum. Szeryanlı olduğum için doktorum 8 hafta sonra hiç ilişkiye girmeden gel dedi. Biz daha 35 günlüğüz. Korkma hiç acımıyor. Kendini kasmazsan tabi. Özellerde de takılıyor sağlık ocaklarında da devlet hastanelerinde de. Devlette ücretsiz, özellerde baya bir para. Bunu da ekleyeyim dedim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…