2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar pazartesi bebegimin 1 aylik kontrolu var.nelere bakiyor doktor.bide saglik ocaginda asi olicz.bu asi ates falanyapiyormu

slm sekerim doktor rutin kontrol yapacak kulak boğaz kaslarını kontrol edecek kilo boy falan işte ama önümüzdeki ay kalça çıkığı kontrolü isteyecek aşıya gelince aşı ateş yapmıyo zaten doğunca yapılan hepatit aşısının ikinci olacak bu arada gözün aydın bebeğini aylık bile etmişsin umarım sağlıklısınızdır nasıl doğum yaptın

Sagolasin canim uzun zamandir yoktun.sezeryan oldum.suyum geldi o gece sanci beklrdik hastnede sabaha karsi nstde bebegin kalp atisi zayifldydi sezeryn teklif etti doktorum bizde kabul ettik.sen npyon gorusmeyeli

Kalca çıkığı kontrolü 2 aylıkken mi yapiliyor bizim pazartesi yapilacak bebegim 35 günlük oluyor o gün

Kizlar biz 32 günlük olduk bebegim anne sütüyle besleniyor ilk günler normal diyorduk ama artık endiselenmeye başladık kizim 6 gündür kaka yapmıyor böyle bir durum yaşayan var mı aranızda

Kizlar biz 32 günlük olduk bebegim anne sütüyle besleniyor ilk günler normal diyorduk ama artık endiselenmeye başladık kizim 6 gündür kaka yapmıyor böyle bir durum yaşayan var mı aranızda

canım 4 güne kadar normal dıye bılıyorum ama 6 gun fazla sankı
gaz sancısından kıvranıyoduk yavrucak doktora götür mutlaka
banyo yaptırırken suyu en cok karnına dök bıde bacaklarını karnına dogru ıttırp gerı cektr ama bu hareketı gunde 3 5 defa felan yap
ınsallah ıse yarar

Kizlar pazartesi bebegimin 1 aylik kontrolu var.nelere bakiyor doktor.bide saglik ocaginda asi olicz.bu asi ates falanyapiyormu

bizim 1.ay kontrolmzde kalça çıkıgına bakılmıstı
boyuna kılosunu baktı doktor kalbını felan da dınledı bısıler yaptı :)
asısını da sağlık ocaaında yaptrdık hemsıre uyanık olsun dedı
bende nıye dedıgımde ıgne batınca uykuda cok korkmasın dedı

Spiral için normal doğum yapmış olmak gerekmiyor mu benim ilk çocuğum sezeryanla doğum yaptim ben de taktirabilir miyim gerçi ben korkarım taktirmaya da var mı sezeryan olup spiral taktiran

farketmiyor bende 2 kızımıda sezeryanla dogurdum kırkım çıktı kızım şuan 45 günlük pazartesi taktırcam kimi süt korur kimi adet başlayasıya kadar korur diyor ama alakası yok kuzenim kırkı çıktı ve hamile kaldı çok zorluk çekti şansa bırakmamak gerek

arkadaşım ebe sezeryanla dogum yaptıktan sonra ana sağlıkta taktırmış hastaneye bile gitmedim dedi tabi bende korktugum için iyi bi hekimde taktırcam ama ağrı olmadığını kısa sürdüğünü ve hafif bi adet sancısına benzediğini söyledi

kısslar nasılnız hpınızı ayrı ayrı cok ozledm.kızımla ugrasmktn pek fazla gıremıorum nete.cok sukur yaramz olmasa da yanndan ayrılamıorum 5 dk.pazartesı kırkımız doluyo memlekete gıttık geldk bayagı bı gezdık kızım ve babasıyla.kızımn burnu tıkanıyo emerken genzine kacıo süt o kadr panık oluyorum kı.sizin bebişler nasıl alıstık deılmı?

Benim bebegimin burnu da sabahlari hafif tikali oluyor.acaba hastaliktn mi tikaniyor pazartesi aylik kontrolumuz var ozaman sorcm unutmasssam.bizimkide sanki agzinda biriktiroy sutu sonra tikaniyo hemen ters ceviriyom hafiften sirtina vuruyom.annelik icgudusel bisey hemen adapte oluyor insan.

Doktora götürdük bugün doktor muayene için altını bir acti aa o da ne bizim kız kaka yapmış doktordan gelince gün içinde iki kez daha yaptı son yaptiginda soluğu banyoda fiskiyenin altında aldik:-D:-D
Bence de o süt korur işi hikaye

yatagına koydugumda kendi kendine uyuyan bir bebek hayal etmiştim, gerçekten hayalmiş):):):):):

aynen hayalmiş. benimki şimdiden kucağa alıştı. ne yapıcam bilmiyorum :)))))))))
alışmaz bebek o ne anlar diyorlar hikaye bal gibide anlıyor bu bebişler her şeyi :)

aynen hayalmiş. benimki şimdiden kucağa alıştı. ne yapıcam bilmiyorum :)))))))))
alışmaz bebek o ne anlar diyorlar hikaye bal gibide anlıyor bu bebişler her şeyi :)

Bence bebekler biraz daha buyudugunde kendi kendine uyuma aliskanligini kazandirabiliriz daha yeni dunyaya geldiled ve adapte suresince anne karninindaki rahatligini arayacaklar bide bebekler yuksek sesle soylenen şşşşşş sesiyle rahatlarlarmis.

arkadaşım mrb öncelikle bebeğin hayırlı sağlıklı ve mutlu bi ömür geçirsin inşlh. benimde kızım 36 günlük 2 haftadır kaka yapmama problemi yaşıyoruz hergün yapıyodu yapmaz oldu beşinci gün gliserinli fitilin yarısını verdim inanılmaz derecede doldurdu bezi yavrucak nasıl rahatladı anlatamam. sonra yine yapmadı 5. gün yine fitille yaptırdım ama bidaha vermeyi düşünmüyorm bağırsak tembelliğine yol açarmış çünkü.

Ben de 6. Gününde doktora götürdüm doktor muayene için bezi bi açtı aaa o da ne kaka :-D bizim kız güldürdü hepimizi kendi kendine yaptı çok şükür ayni gün 2 kez daha yaptı üstüne ve son yaptığında soluğu banyoda aldık fiskiyenin altında çünkü islak mendille falan olacak gibi değildi

Emziren anneler evde sutyen takiyonuzmu.sutyen sutun gelmesine engel olurmus oyle diyo cevremdrkiler.bende artuk evde salas salas dolasmktn sikilldim evde

Emziren anneler evde sutyen takiyonuzmu.sutyen sutun gelmesine engel olurmus oyle diyo cevremdrkiler.bende artuk evde salas salas dolasmktn sikilldim evde
Ben emzirme sütyeni mecburen takıyorum canım; takmazsam da eğil kalk birşeyler yapınca sütüm akıyor bu sefer de bluzum falan batıyor.Emzirirken de öbür memeden süt akıyor, yine batıyor. Senin akmıyor mu? Ben ilk oğlanda da iki sene sütten kesene kadar kullandım, hiç de sütüm azalmadı

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…