2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Coooooookkkkkkkkkk bunaldımmmmmm!!!! Cokkkk!!!
Sırtım belim kopuyor ama hala yerimde sayıyormuşum gibi :KK43:((
Birilerine dertleşmeye ihtiyacım var..

Al bendende okadar Denız agzıma mıçıyo Alıı tekım bırde ev almış başını gıdıyor valla hıç dur demıyorum gıttıgı yere kadar :)

merhaba kizlarr
bugun .3 aylik kont. vardi saglik ocagna goturdum
bende 3.doz tetanoz asimi oldum.bi dahaki gelevek yil..
ayca 3070gr dogmustu .5900 ve 60 cm cikt.
bu ay sadece 600 gr almis..
rota yida yaptirnadik daha..ablam orda cok rota vakasi yasanmiyosa fazlada gerek yok dedi.
iyic kararsiz kaldikkk...

tubaaaaa iyi olmus esine:KK1:
ilahi adaletttt..

bu arada cok ugraslarm snucu biraz emzik tutmaya baslad ayca:KK55: cok sevndimmm...dunyalar benm olduuu..:)))):KK16:

Bunalma canım yaa salla gitsin diycem ama olmuyorr... Dök içini burası bunun için de var:)

Selam kızlar :KK34:
Okuyorum sızlerı hep ama yazamıyorum yıne netım var artık bakabılıyorum..
Oğlumda yok yokk kızlar ya ınanılmaz bır şekılde yorgunum ben :KK43:
Yumurta ve sut urunlerı yemıyorum oglumun yuzu duzeldı demekkı sut aletjsı var ondada dogdugundan berı yuzu problemlıydı..
Hıç uyumuyor bırde agzıma edıyor sabaha kadar ağlıyor gunduzde uyanık oldugu her saat ağlamakla mesgul saçlarını çekıyor ellerını zor ayırıyorum sınırlı bocuk grıpten sonra perışan olduk..,
Meme emmıyor 7 kılo ıken 6300 3 duşmuştu şımdı dahada dustu kılosu :KK50:
Mama da yemıyor bıberonla ıçmeyı bılmıyor henuzz kaşıkla doksemde boguluyor sınır sıstemımı çokerttı :emir_bebek:
Eki Görüntüle 1021552 Eki Görüntüle 1021553 Eki Görüntüle 1021554

Oyuncaklardanda nefret edıyor bu arada bakışlara bakarmısınız :KK55:

Hoşgeldin canım tekrardan... Doktora özellikle de allerji doktoruna görün derim canım... Huzursuzluğu var diyorsun allerjiden de olabilir... Önüne geçersen hep birlikte rahatlarsınız... Kilo alamaması dahası vermesi de yine allerjiden kaynaklanabilir... Doktora tabi görün mutlaka... Yine kocaman Ali'cik bu arada üzme kendini.. mamayı da bir şekilde vermen lazım ancak sen ne maması veriyorsun? Süt allerjisi varsa ve sen normal mama veriyorsan senin diyet yapmanın hiç bir manası yok çünkü mamanın içinde inek sütü proteinleri var... özel mama kullanman lazım canım... yani senin doktora bu konuyla ilgii mutlaka gitmen lazım..Üzerinde mutlaka dur ileride daha büyük problemlere yol açabilir..

Gozlerımız hala mavışşş bu arada ama zumrut yeşılı olucak sanırımmm

Oy maşallah sana.. Yaa bu saatten sonra göz rengi döner mi acaba... Bizimki de mavi hala ama ben değişmesinden korkuyyorum:KK37:

Son düzenleme:
merhaba kizlarr
rota yida yaptirnadik daha..ablam orda cok rota vakasi yasanmiyosa fazlada gerek yok dedi.

ilahi adaletttt..

bu arada cok ugraslarm snucu biraz emzik tutmaya baslad ayca:KK55: cok sevndimmm...dunyalar benm olduuu..:)))):KK16:

Canım seninki sadece anne sütü mü alıyordu? 600 g almasına doktor ne dedi.. Benimki de 600 g aldı da doktor mamayı vermen lazım dedi kilosu biraz geri tabi benimkinin 5200 g'dı 3. Ay kontrolünde..

Bugün doğum iznimi uzatmak için işe gittim... Ağustos 18'e kadar kızımlayım çok şükür:) arkadaşlarımı gördüm muhabbet falan bayağı iyi geldi:)) ama 6 saat emzirememeiş oldum eve geldiğimde ayakkabıyı çıkarır çıkarmaz pompaya koştumm:))) kolumu kaldıramıyordum nerdeyse... İnşallah mastit olmam yine:KK43:(

Yumurta ve sut urunlerı yemıyorum oglumun yuzu duzeldı demekkı sut aletjsı var ondada dogdugundan berı yuzu problemlıydı..
Hıç uyumuyor bırde agzıma edıyor sabaha kadar ağlıyor gunduzde uyanık oldugu her saat ağlamakla mesgul saçlarını çekıyor ellerını zor ayırıyorum sınırlı bocuk grıpten sonra perışan olduk..,
Mama da yemıyor bıberonla ıçmeyı bılmıyor henuzz kaşıkla doksemde boguluyor sınır sıstemımı çokerttı :emir_bebek:

Ay cok büyümüş Ali maşallah sübhanallah
Cok karizmatikk.
Pekte asabi kendileri :))

$1662336_10202977580348519_1715925696_n.jpg tEŞEKKUR EDERIM tEYZELER,tEYZELER.
Mırakar dr göturdum cıldıyeye ve benım dr normal dedıler ama bence normal değıl dr arıyorum sen kıme göturuyorsun?Anadolu yakasındaydın dımı..
Bırde canım mama vermıyorum almıyor zaten bebelac vardı denedım alsaydı ozel bır mama alıcaktım bırde ısal gıbıı oğlum bır kabız bır ısal orta yolu bulamadık..

Son düzenleme:
Ay cok büyümüş Ali maşallah sübhanallah
Cok karizmatikk.
Pekte asabi kendileri :))

Sağol Denız teyzesı buyuyo şukur Alı Kerem'mımız nasıl?
evet gulerken nerdeyse hıç fotoğrafı yok asabı sıpamın çook yandan guluyo hıç takmıyo benı guldurıyım dıye ne şekıllere gırıyorum dalga geçer gıbı gulup kafasını çevırıyor ve bır bebeğın karsısında mors oluyorum :KK1:

ama sennn çok tatlı olmuşsun kuzummmm maşallahh kırkbin kere :nazar::nazar:

Eki Görüntüle 1021664 tEŞEKKUR EDERIM tEYZELER,tEYZELER.
Mırakar dr göturdum cıldıyeye ve benım dr normal dedıler ama bence normal değıl dr arıyorum sen kıme göturuyorsun?Anadolu yakasındaydın dımı..
Bırde canım mama vermıyorum almıyor zaten bebelac vardı denedım alsaydı ozel bır mama alıcaktım bırde ısal gıbıı oğlum bır kabız bır ısal orta yolu bulamadık..

Ben anadolu yakasında oturuyorum ama allerji doktorumuz avrupa yakasında nişantaşında... İsmini özelden yazarım sana.. Allerji bazı çocuklarda ishal bazılarında kabız yapailiyormuş ancak bu illa onun allerjik olduğunu göstermez tabi... Kakası mukuslu mu kan hiç gördün mü bunlar önemli.. Kakasını çok iyi incele.. Öyle büyük büyük kan olmasına gerek yok bazen nokta kadar oluyor dikkatli inceleyince anlıyorsun...Karın ağrısı gibi kıvranma huzursuzluk var mı? ..Ha bir de egzamaları var mı?

Gozlerımız hala mavışşş bu arada ama zumrut yeşılı olucak sanırımmm

Kuzummmm naber yaa bi yakayamadım seniii
Beni ara da numaranı öğreneyimmmm
Bu ne kadar büyümüş eski halinden eser yokk
Tam kara oğlan olmuş veeee sana çok dönmüş gülayyyy
Babadan sapmış artık sana çok dönmüşl Aras da dönse:))

Canım seninki sadece anne sütü mü alıyordu? 600 g almasına doktor ne dedi.. Benimki de 600 g aldı da doktor mvamayı vermen lazım dedi kilosu biraz geri tabi benimkinin 5200 g'dı 3. Ay kontrolünde..
s.ocagna goturdum. dr a da gostermdim...ilk ay 1100 er gr almisti..nlara nzaran z. ama dert etmedim..am takipte olcam 15 gn boyunca evet sadec ann sutu liyor.
iki haft nce burunlari akiyodu.belki ndandir..cnku sutmu sagiyorum 120 ml ckiyor..yni sutum zaldi zannettim b ara mmelerim bir gunde fisss diye sondu...azaldi zannettm cok korktum...fisss kn sagdigimda en az 100 ml ckiyor.
sut yetiyor yani...sanirim hastaliktan boyl oldu.

sen ne is yapiyodun nasil uzattin iznni.
bnmde haftaya bitiyor..rapor alcammm

s.ocagna goturdum. dr a da gostermdim...ilk ay 1100 er gr almisti..nlara nzaran z. ama dert etmedim..am takipte olcam 15 gn boyunca evet sadec ann sutu liyor.
iki haft nce burunlari akiyodu.belki ndandir..cnku sutmu sagiyorum 120 ml ckiyor..yni sutum zaldi zannettim b ara mmelerim bir gunde fisss diye sondu...azaldi zannettm cok korktum...fisss kn sagdigimda en az 100 ml ckiyor.
sut yetiyor yani...sanirim hastaliktan boyl oldu.

sen ne is yapiyodun nasil uzattin iznni.
bnmde haftaya bitiyor..rapor alcammm

Aynı benim kız da ilk iki ay 1100 g aldı bu ay 600 g.. Benim de çok katı diyet yapmama rağmen miktar olarak sütüm var.. Sağdığım vakit senin gibi 120 hatta biraz zaman geçmişse üzerinden 160 ml bile çıkıyor ama benimki kalitesiz tabi... Hastalıktan olabilir tabi arayı kapatır hemen inşallah:)

Ben bir kamu kurumunda araştırma görevlisiyim canım... Geçen yaz bebekten dolayı onunla vakit geçireyim diye izne hiç çıkmadım 21 iş günüm vardı birikmiş önce onu kullanıcam sonra da 3 ay ücretsiz kullanıcam sonra da bu senenin yeni haketmiş olduğum iznini kullanarak ağustos ortasını bulacağım...karışık oldu biraz ama:)

bugün biz de sağlık ocağına 3 aylık izlem için gittik,
6500 gr 65 cm olmuş kuzum, bu ay benim yavruda önceki aylara göre az tartı almış
ilk ay 1250, ikinci ay 1600 almıştı bu ay 700 gr almış
ama bir haftadır hasta olmasından kaynaklandığını düşünüyorum çünkü bir haftadır eskisinden az emiyor
aile hekimimiz az alması sorun değil zaten ayına ve doğum kilosuna göre kilolu bir bebek dedi

amaaaan bir dolu alıntı yapmıştım hepsi gitti, şimdi bir daha baştan geçmişe dönmem lazım :KK4:

merhaba kizlarr

ilahi adaletttt..

maşallah kuzuya, benimki de az almış bu ay, ben hastalıktan diye düşünüyorum
sen de geçenlerde hasta diyordun belki o yüzden az almıştır ayçacık

Yaa bu saatten sonra göz rengi döner mi acaba... Bizimki de mavi hala ama ben değişmesinden korkuyyorum:KK37:

8 aylık olduğunda göz renkleri tamamen oturuyormuş, o zamana kadar dönebilir ama dönse de yeşil olur en fazla
benim kardeşimin de doğduğunda maviymiş gözleri 6 aydan sonra yeşile dönmüş şu an zümrüt yeşili gözleri

En güzelini yapıyorsun.benim kızıma herkes şaşıyordu hiç yemek seçmez ve çok güzel yemek yer.hiç ona ayrı bişey pişirmedim biz ne yediysek yedi:-)oğlumada aynı şeyi uyguluyorum:-)

ay ne güzel, yemeyen çocukla uğraşmak çok zor
ben doktorların tavsiyesiyle yetiştirmeye çalıştım kızımı verme dediklerini vermedim, bu ay şjunu ver bunu verme derken şimdi hiçbirşey yemeyen bir çocuğum var

canım neyin var, neye bunaldın :KK19:

maşallah ali ye çok yakışıklı bir delikanlı olmuş :nazar:

Tabi ki
Zaten normal olam renk o
Sarı veya yeşilse belki endişe edilebilir. Ki anne sütü alam bebeklerde kaka rengi önemli değil kan olmadıkça

Kızzzzz
Niyr hatırlamayalım seniii
Tabi hatırjadım şahsenn:)) iyi olmanıZa çook sevindim
Herkes iyi rutin sıkıntılar haricinde. Şükür hiç birimizde ciddi sıkıntı yok
Biz buralardayız sende gelirsin artık arada

canım sarı ve yeşil kaka normal demişti bize doktor

Babymix de ne oluyoki:-)
Ben köyden süt getirtiyorum her hafta yogurt yapıyorum bugünde gelecek.inek sütünden.geçen ayran yapmıştım annem bi baktım benim oğlana içiriyo hiç bişe olmadı:-)
Annem emzigi yemek sularına batırıp veriyo:-)

bende diyorum azcık tattırayım kızım gibi hiçbirşey yemeyen bi çocuk olmasın diye ama cesaret edemiyorum

Kizlar nasilsiniz ya? Gecen pazardan beri yazamadim. Pazar günü Esim anneme kalmaya gitmeme izin vermiyo demiştim hatirlarsaniz. O gün bizim elektrikler gitti saat 15.30civari netten baktik 5te gelecek saat beş oldu yok bi daha baktim 7de gelecek gelmedi ev soğudu buzhane Ahmed uyandi durmuyor sardik sarmala dik arabaya gidip dolasalim bari dedik ciktik. Bizi saat 9a kadar oyaladilar. 9dada gelmedi saat gece 2de gelecek dediler esime ilk elektrikler kesilip arabaya binerken anneme gidelim bari bos bos dolasmayalim dedim. Gelir birazdan demişti. Sonra velhasil mecbur anneme gittik o saatte bizi birakti gitti o:) artik nasil içten dua ettimse Allah kabul etti çarşamba aksamina kadar kaldik annemde kardeşimin de doğum günüydü:)) Allahim eşimin kalbine yumusaklik versinde gideyim inş. Kafa dagitmak çok iyi geliyo bana

Annemlerdeyken Ahmed zor kaka yapiyo diye doktorumuz çocuk cerrahina yönlendirdi. Popoda darlik varmi diye. Dra gittik muayene etti Dr parmagiyla yavrum tomar tomar yas döktü ya:KK43:(. Darlik var 12 mm ilk buji verdi bende çok geniş degilmi sonra catlamasin dedim. Zaten amacimiz çatlatmak genişletmek dedi içim çiz etti..

Sonrada ortapediye görürdüm Dr yardimci doç olunca güvendim muayenede hic bi sorun yok çok saglikli bi bebek dedi. Siz ölçümlere bakmayin ortapedi Dr unun muayenesi önemlidir ölçü alinirken kipordamis olabilir dedi. Güzelce anlatti bize saolsun. En azindan bi tane güzel hbr alabildik.

Simdi kendi evindeyim ve buji meselesi canini sikiyo sekiz gün oldu hala kaka yok mapicaz bilmiyorum

canım başka bir doktora daha göstermeden kullanma o buji denen zıkkımı,
ortopedi randevunuzun güzel geçmesine sevindim inşallah kaka probleminiz de en kısa zamanda hallolur inşallah

Aynı benim kız da ilk iki ay 1100 g aldı bu ay 600 g.. Benim de çok katı diyet yapmama rağmen miktar olarak sütüm var.. Sağdığım vakit senin gibi 120 hatta biraz zaman geçmişse üzerinden 160 ml bile çıkıyor ama benimki kalitesiz tabi... Hastalıktan olabilir tabi arayı kapatır hemen inşallah:)

Ben bir kamu kurumunda araştırma görevlisiyim canım... Geçen yaz bebekten dolayı onunla vakit geçireyim diye izne hiç çıkmadım 21 iş günüm vardı birikmiş önce onu kullanıcam sonra da 3 ay ücretsiz kullanıcam sonra da bu senenin yeni haketmiş olduğum iznini kullanarak ağustos ortasını bulacağım...karışık oldu biraz ama:)

İzin olayı süper olmuş cano cok sevindim.
Ohhhh agıstosa kdr kuzunlasınn

eladeniz günde 5-6 kere kaka yapıyoo az az ama normal renkte kıvamıda normal endişelenmelımıyım sayısı çok mu kızlar

Sormayın kızlar......
Yetmeye çalışmak beni çok yordu.
Evde cok bunaldım
Bi yere gidemiyoruz. Tek basımıza bişey yapamıyoruz
Ztn Aral dışarda cok yoruyor
Basbasa bişeyler yapmak lüx oldu.
Cok bunaldım :KK43:
Sırt ve bel ağrılarım feci durumda..

X