2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaslar bebegim temmuz 10 da dogdu simdi yatar vaziyette asla durmuyor illa koltuk altindan tutup öyle tasiyacaksin ee yanliz oluncada bir zamandan sonra yoruluyorsun ne zaman yürütec kullanabiliriz yada destekli oturtabiliriz ayaklarinin üzerine basmak istiyor ve ne zaman yatirsam kafayi kaldirip oturmaya calisiyor biraz sonrada ciglik cigliga(büyükler pöcügü batar diye korkutuyorlar kucagimiza oturmanin bir zarrai varmidir cok dik olmamasi sartiyla???

güzel bir tevafuk bende 87 doğumluyum konyalıyım okulöncesi öğretmeniyim :))

aynen ne çok ortak yönümüz varmış. 87 dogumluyum temmuzda evlendim ve temmuz aannesiyim... :))

bende tarih ögretmeniyim ama yurt disina geldigim icin calisamiyorum temmuz annesiyim bende esimde oglumda yengec burcuyuz:)

bu sene atansaydım ben de izne ayrılacaktım ne güzel hem işim hazırdı hem bebeğimi rahat büyütürdüm
şimdi kpss sıkıntısı var ...

inşaallah 2013 eylülde görevdeyim .. :)

geçmiş olsun diyeyim, geçip gitsin inş..
ben de sezaryenliyim, kızım doğduğundan itibaren sağ gözü sürekli akıyordu..
dediğin üzere çapaklanma yoktu. bir gözünden sürekli yaş geliyordu..
dr göz pınarıyla alakalı olduğunu ve en geç bir yaşına kadar geçeceğini söylemişti..
söylediği masajı her gün defalarca yaptık, bi de tobreks diye bi damla verdi onu 3 gün kullandık,
akma durdu, damlayı bıraktıktan sonra tekrar başladı.. ben de masaja devam ettim..
neyseki 1,5 aylıkken akma durdu..

göz de çok hassastır, bebeğinin sıkılmasını anlıyorum,
ama sanırım şu aşamada yapabileceğin bir şey yok, :100: biraz daha bekle 6. ayda göz doktoruna gidersiniz..

Canim benim oğlanın gozude aynısı geçer gibi oluyor sonra gene yapışık uyanıyor , goz doktorunada götürdüm antibiyotikde kullandım nafile masajda yapıyorum kendiliğinden düzelmesini bekliyucem ben gözünü silcem küçük tulbentden ağız mendili aldım onlari kaynayıp onlarla siliyorum tek derdimiz bu olsun

Canım aynı sorun benim kızımda da var.senin dediğin gibi çapaktan gözünü açamıyordu.Ç.doktoruna götürdük.Damla ve masaj verdi.Damla ve masajı geçene kadar uygulayacaksınız dedi. Bizimki de hala geçmedi sanırım.Gelecek hafta doktora gideceğiz o zaman tekrar soracağım.Hala ara ara çapaklanıyor.1 ay sonra kızım 5 aylık olacakbiz de göz doktoruna o zaman götürmeyi düşünüyoruz.

aynı sorun bizde de var. doğumum normaldi. bence doğumla bi ilgisi yok. her bebekte olabiliyormuş, hastanede enfeksiyon kapabilen bebeklerde.
göz yaşı kanalı tıkanıklığı. masaj süt çay hepsini yaptık, ama en çok göz damlasının faydası oldu. doktoruna yazdır bence. bizde geçmişti ilk bir aydan sonra. geçen gün yine başladı, muhtemelen tozla alakalı bi durum, yüzünü gözünü üstümüze ellerine artık o an nerdeyse oraya sürtüyo benimki uykusu gelince,tozz girmiş tıkamıştır muhtemelen kanalı, gözkapağı bile kıpkırmızı yavrum kaşıyo sürekli. rahatsız ediyo mutlaka. arada yüzünü yıka. ellerinide. bide ıslak kulak çubuğuyla burun kenarından gözyaşı kanalına, kanaldan burun kenarına hafifçe masaj. bide o damlayı kullanın iyi geliyor.

yaptım bugun ıhlamur ballı, birazınıda oğluşuma içirdim ama ona pekmez damlattım 3,4 damla, bal yasak ya. içmiyo başka türlü, bide bi akıllı bi akıllı bıdıcık maması zannedip saldırıyo önce biberona bi kaç defa çekince anlıyo mama olmadığını , dudaklarını buruşturup itiyo biberonu, mandalina suyuna bayılıyo içsin aman c vitamini. benden aldığıda iyi ama kendide alsın, suyuda içmesi lazım ama sıpam onuda su olduğunu anlayınca itiyo.

ay şu hastalığım itesiye kadar uslu duraydı iiydi ama nerdeeeeee. hep kucak hep ayakta dursun velet sanki yürüyebiliyoda:) kendi duruyomuş gibi bi seviniyo bide çığlıklar gülücükler oh oh.
ay yoruluyorum bırakıyorum biraz başlıyo bu sefer sinir çığlıklarına. kaldırıcaksın sora ondanda sıkılıyo, bu sefer sen kalkıcaksın ayağa onu geziriceksin,
ayy allah sabır versin, çok zor.

işin kötüsü grip olmuşum. salya sümük hapşırık. sanırım onada geçti, hapşırıp duruyo, şimdide uykusunda öksürüyo
eyvah ne yapabilirimki, tavsiyesi olan varmı

geçmiş olsun cnm öncelikle benim oğlanda öksürüyor prospan diye bitkisel bir şurup önerdi dr.

Kizlar benim bebisimde 14 temmuz dogumlu doktor bu ay kan damlasi verdi .gunde 4 damla baslayan var.mi biizm gibi icmek.istemiyo geri itiyo ya.bide eczaneden aldim saglik ocagi hangi markayi veriyo bilen var.mi d vitaminide eczaden aldim .

Kizlar benim bebisimde 14 temmuz dogumlu doktor bu ay kan damlasi verdi .gunde 4 damla baslayan var.mi biizm gibi icmek.istemiyo geri itiyo ya.bide eczaneden aldim saglik ocagi hangi markayi veriyo bilen var.mi d vitaminide eczaden aldim .

kızım da 13 temmuz doğumlu, 4. ay kotrolunde kan ilacı verildiğini biliyorum..
kimi sağlık ocaklarında önce tahlil yapıyorlarmış, eksik görülürse veriliyormuş..
bize vermediler, açıkçası aklımda olmasına rağmen ben de sormadım..
d vitamini olarak monovit-d vermişlerdi sağlık ocağından..

bir de demir damlasının tadının çok kötü olduğunu duymuştum..
bi tadına bak istersen..
eğer öyleyse sütüne karıştır ver..
bir damla eksik içer ama midesi bulanmaz çocuğun..

bir de başka bi topikte okumuştum, kabız yapabiliyormuş :100:

Son düzenleme:
Kan ilacını aile hekimliğinde vermişlerdi ama ben doktorumuza sormadan vermedim doktor muayenemizde oda verince basladim ferrumu. Ama doktorumuz 1. Gün 1 damla 2. Gün 2 damla 3. Gün 3 damla 4. Gün ve sonrası 4 damla seklinde ver dedi. Bende öyle yapıyorum. Allahtan kızım içerken zorluk çıkarmıyor. Ben arada damlalarını unutuyorum sonra cok üzülüyorum (

bende 13 temmuz doguracaktm ama gelmedi bizim veletya bize kan tahlili yapmadi bocumum.bacaklari elleri hep soguk bakti bunlar soguk baslayalim dedi doktor .ben eczaneden aliom devit o daha iyiymis diyenlern yalancisiyim
.bi de cena hep sen cevap veriyon sanirim bana tesk:)

Benimki cikariyo sennkine.mash.ben direk 4 damlayla.basladm bugun vermedm ama almiyo ya..ferrum eczaneden mi aldin yoksa saglik ocagimi verdi

Benimki cikariyo sennkine.mash.ben direk 4 damlayla.basladm bugun vermedm ama almiyo ya..ferrum eczaneden mi aldin yoksa saglik ocagimi verdi

Saglık ocağı ferrum degil başka kan anladı ismi verdi şimdi aklımda degil bizde kalmadı dediler ama olsaydı verceklerdi belki de gerçi devit icin de aynı şeyi soylemislerdi sanırım vermek istemiyorlar pek:) sütüne karıştırdı istersen yada hemen su ver ardından.belki alır

sağlık ocağı ferro sanol demir ilacı veriyor, benim bebeğimde alerji olduğu için demir damlasına henüz başlamadık.

bebeğini sünnet ettiren varmı aciiiillllllllll

Ben 2 aylikken yaptirdim op dr cengiz gidener arastirdim cok yaptirmadan once izmirde en iyi 2 opr. Dr beraber calisiorlar 950 liraya yaptirdim ama cok memnunum degdi sunnet oldu sadece ilk idrarinda agladi ve birdaha aglamadi sunnet yerine excipial hydro die bi krem verdi 3-4 gun kullandim her altini degistirdigimde ayrica oyle sargi falan yoktu direk bezini bagliyordum 1 hafta sonra kontrole goturdum tamamen iyilesmisti 1 sene sonra yine kontrole cagirdilar cok ilgililer

4 ayi doldurduktan sonra destekli otutabiliorsun bizim dr oturtabilirsin dedi 6. Aydan sonra yurutec kullanabilirsin kafayi belli bi sure tutup pat saliolar yurutecin onune vurur allah korusun once vucudunu dengede tutup oturmayi ogrensin sonra koy

bebeğini sünnet ettiren varmı aciiiillllllllll

biz 4 ay önce gün almıştık göztepe eğitim arastırmadan, haftaya olcaktı. doktorla gittim görüşmeye, genel anestezi yaptıklarını öğrendim, o zaman silin bizim randevumuzu dedim iptal ettirdim. ben lokal istiyorum, el kadar bebeği tam bayıltılmasını istemiyorum zaten doktorumuz da lokal yaptırın demişti.

bize de verdi doktorumuz kan damlası ferrum,
doktora deviti de veremiyorum süte karıstırıp veriyorum dedim, bunu da oyle yapayım mı dedim
olmaz dedi, süte karıştırılmaması gerekiyormuş, deviti verebilirsin sütle ama kan damlası olmaz dedi.
bi de kabız yada ishal yapabilir dedi, kakanın rengii değişebilir dedi.
oğlum kabız yada ishal olmadı ama kaka düzeni bozuldu, kıvamı değişmedi ama bazı gun yapamadıgı oluyo.

4 ayi doldurduktan sonra destekli otutabiliorsun bizim dr oturtabilirsin dedi 6. Aydan sonra yurutec kullanabilirsin kafayi belli bi sure tutup pat saliolar yurutecin onune vurur allah korusun once vucudunu dengede tutup oturmayi ogrensin sonra koy

bizim doktrumuz yürüteçi önermedi, biz hoppala aldık.
içinde oturuyo oyuncakları ile oyalanıyo, oyun halısı yerine hoppala bize daha uygun geldi cunki oğlum yatmayı sevmiyo, ayakta yada kucakta durmak istiyo, ayaklarını basmayı seviyo..

içine koyduk henuz hoplamıyo ama oyalanıyo hiç değilse birazcık. müziği de dikkatini çekiyo.
bugunle dun arasında da fark var ama, biraz biraz kendini sallamaya basladı, keşfettikçe daha iyi oynayacaktır diye düşünüyorm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…