2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Dogdunun ertesi gunu oldu oglum sunnetini

bize hiç tavsiye eden olmadı böle şimdi sorun yaşıyoruz büyüdükçede sorun büyücek gibi, sıyırıyorum ama acıyor zavallım dayanamıyor bırakıyorum, mantarı hiç görmedik bile daha
şimdi kestirsek altı bezli nasıl iyileşcek, çokta hareketli maşallah kucaktan inmiyo, nasıl koruruz bilemiyorum. kafam çok karışık bu konuda...

hisseder tabi ki neden hissetmesin. azcık yanağına babasının kirli sakalı batsa ağlıyor
sadece daha hızlı iyileşir ,o var. çünkü hızla büyüyorlar bu dönemde. dokular da hızla iyileştirir kendini.

Biz sünnetini yaptırırken iyiki yaptırmışsınız çünkü enfeksiyona doğru ilerliyormuş çok sıkıntı çekerdiniz dediler. Sünnetten sonra pansuman için bir krem bir de pipiye damla verdiler. Plastik bardaklar var ya onları ortadan kesip iki ucu da açık olanı pipisine kapatıp öyle bezledim 1 hafta. Gerçekten hiç bir şey hissetmedi benim oğlum. Eve gelince korkudan calpol vermiştim ama gerek yokmuş. Sadece ertesi gün sargı yapıştığı için onu çıkartırlarken ve ondan sonra damlayı damlatırken biraz bağırdı ama sadece biraz. Başka da hiç sorun yaşamadım. Hatta benim oğlan yüz üstü yatarak uyur bardaklı olduğu için iki yastık arasına getirerek pipisini öyle yatırdım. Bence bir doktora gösterip yaptırmalısın bir an önce. Yöntem olarak da ben çooook araştırdım. bildiğimiz normal kestirme yöntemi haricinde klamp yöntemi var. Ama onun uzun süreli sonuçları tam bilinmediğinden çok önermiyorlar ve ileri de cinsel problemlere de neden olduğuna dair şeyler de duydum. Ama sende araştır ona göre karar ver. Ben erken yaptırdığım için de geleneksel yöntemle yaptırdığımdan da çok memnunum.

Psii merhaba canım. Oğlunu nerde sünnet ettirdin acaba bizde sünnet ettirmek istiyoruz da oğlumuzu. Bir de hangi çocuk doktoruna gidiyorsun sen psii?

ben Ankara'da Kadir Mutlu'ya yaptırttım. Çocuk doktoru da Koru Hastanesi'nde Gülcan Hanım'a gidiyordum ama bugün öğrendim ki hastaneden ayrılmış. Bir kerede Dikmen de Müşerref Erkan'a gitmiştik.

ben Ankara'da Kadir Mutlu'ya yaptırttım. Çocuk doktoru da Koru Hastanesi'nde Gülcan Hanım'a gidiyordum ama bugün öğrendim ki hastaneden ayrılmış. Bir kerede Dikmen de Müşerref Erkan'a gitmiştik.

Genel anestezi mi uyguladı acaba Kadir bey? Biz de şimdiye kadar Gülcan Hanım'a gidiyorduk demek hastaneden ayrılmış, kötü oldu bu durum ya hep aynı doktor takip etsin istiyordu oğlumu...

bebeğini sünnet ettiren varmı aciiiillllllllll

kesinlikle yaptırmanı tavsiye ederim..biz yeni yaptırdık.4 aylığız...dönmeye başlamadan yaptırmak daha da iyi...2 gün huzursuzluk yaptı. 2 gün calpol verdim tedbiren...genel anesteziyleydi...sargı bezi bağlıydı..bize hiç ilaç vermediler 4 gün sonra gel alalım sargı bezini dediler...3. günü kendiliğinden düştü..heleki sizin sorun varsa kesin yaptır gelişimini bile etkiliyormuş...bizde sorun yoktu ama babamız çok istedi erkenden olmasını...

Genel anestezi mi uyguladı acaba Kadir bey? Biz de şimdiye kadar Gülcan Hanım'a gidiyorduk demek hastaneden ayrılmış, kötü oldu bu durum ya hep aynı doktor takip etsin istiyordu oğlumu...

yok canım genel değil lokal anestezi. sıkıldığı için benim oğlan biraz ağlamıştı. ama ben genel olmasını istemedim zaten. ben memnun kaldım açıkçası. walla gülcan hanım dan bende memnundum kötü oldu gerçekten...

Gülcan hanım 6 aydan sonra yaptırın sünneti demişti.Biz de beklemeyelim dedik ama sünnet işi gözümde çok büyüyor açıkçası. Genel anestezi ben de pek istemiyorum ama oğlumda sakince durmaz herhalde.

slm arkadaşlar benim 4 aylık bir bebeğim var 2 ay sonra işe başlayacağım depo yapmak için süt saklama poşetleri aldım oda 180 lik ama ben sütümü sağdığımda 180 lik çıkmıyor yanı poşet tam dolmuyor.siz nasıl yapıyorsunuz yani gün içinde tekrar sağıp aynı poşete eklemelimiyim(poşet beklerken dipfirizdemi yoksa alt bölümde mi durmalı) dipfirize atmak için?yoksa çıktığı kadarını atıp dipfirize sonra yine aynı poşete gün içinde koymalımıyım kafam karıştı.nasıl yaptığınızı anlatırsanız çok sevinirim...şimdiden çok teşekkürler...

Foruma girmeyeli o kadaaaaar uzun bir zaaman olmuş ki. En son hamileyken birşeyler yazmışım 2012 temmuz anneleri sayfasına. Bugün pek bir duygusal günümdeyim. eskileri yad etmek istedim ve tekrar sayfaya girdim. Nereden nereye diyorum, tam 9ayımı bu forumla geçirdim. Aynı sevinç ve sıkıntıları yaşayan insanların varlığını bilmek büyük bir destek oldu bana. Bebeğime kavuştuktan sonra fırsat bulamadım Sadece doğum anımı paylaşabilmiştim. Şimdi kızım 4.ayının içinde. Bende 2hafta önce işe başladım. O kadar zor geliyor ki ayrılmak. Hamileyken onu hep yanımda taşıyordum daha kolaydı o zaman ( kocaman göbeğime rağmen).

Bizim doğumdan beri var olan bir problememiz var. Sizlerde yaşadınız mı merak ediyorum. Bebeğim doğduktan sonra ki hafta her iki gözünde de hafif hafif çapaklanma başladı. Bir kaç gün sonra gece emzirmek için uyandığım sağ gözü bembeyaz akmıştı. o kadar çok korktum ki bir an için felaket senaryoları yazdım. Doktorumuz göz pınarlarının tıkalı olduğunu ve özellikle sezeryan doğumlarda ( sezeryan doğum yapmayı hiç ama hiç istedim, son an da acil sezeryana girdim ve doğum sonrasında günlerce normal doğum yapamadım diye üzüldüm ağladım, bir gün sezeryan nedeniyle böyle birşeyle karşılaşacağım aklıma geliyordu ) bu duruma daha sık rastlandığını belirtti. Ilık su ile göz bölgesinin temizlenmesini önerdi, antibiyotikli bir göz damlası başladı ve günde 4 kez olmak üzere gözüne masaj yapmamızı önerdi. 6.aya kadar %80 1 yaşa kadarda %90 düzelme olduğunu belirtti. 1hafta ilacı kullandık masajı uyguladık hafif bir azalma oldu ama geçmedi ve hala devam ediyor. 3 hafta önce iki gözünde de tamamen geçer gibi oldu sonra yeniden tekrarladı. bu arada zaman zaman doktorun önerisiyle ilaç tekrar kullandık. Onun dışında sütümle sildim, sütümü damlattım, çay ile sildim yani herşeyi denedim. Özellikle banyo sonrasında sağ gözünde ki çapaklanma daha da artıyor. Diğer günler çok daha az oluyor. Bu arada masaj uygulamayı ve ılık su ile temizlemeyi hiç bırakmıyorum. Her geçen gün endişelerim artıyor. 4,5 aylık olmak üzere ve hala geçmedi. Bu tür vakalarda belirttiğim yöntemler cevap vermez ise 1yaş sonrası anestezi ve sondalama ile göz pınarlarını açıyorlarmış. Doktorumuz 6.ayda göz doktoruna yönlendireceğini söyledi. Dün gece yatırmadan önce banyo yaptırdım ve sabah yine sağ gözü sap sarı uyandı. Yavrucum çapaklardan gözünü açamıyordu. Çok üzüldüm. Sonradan aklına birden geldi acaba şampuanı sebep olabilir mi diye? Mustela vücut ve saç için olanını kullanıyorum.Anatialerjik bir ürün ama yine de belli olmaz. Sizlerden böyle birşey yaşayan var mı? Ne yapmalıyım???, Göz doktoruna 6.ayını beklemeden mi götürsem????? Bir an önce çözüm bulmak istiyorum Artık kızım çok sıkılıyor gözleri temizlenip masaj yapılırken, izin vermemeye çalışıyor.

ama yaaa benim oğlan dönüyo.geceleri yüzüstü yatıyo, sora kucaktanda hiç inmiyo, illa evde gezdirip durucam, öle çok mutlu oluyo. hele bi bırak yere.aman amaaan yıkar başına evi
offffff ne yapıcam ben yaaa

benimde çok büyüyordu o yüzden yaptırdım zaten, aklımdan çıktı çok da rahatladım :) sakince durmuyorlar evet o yüzden bacaklarını tutacak kişi çok önemli...

ah benim bu oğluşumun türlü türlü huyu çıkıyo.şimdide giydirirken çığlık atıyosoyunurken gülücük:)çıplak dolaşıcak beyefendi.eh ulen velet seneye yaz gelsin sende yürümeye başlarsın nasipse seni bitek külotla bırakıvericem. öle dal tabak:) dolaş ortalıktaa

bide bir inat bir inaaaaaaat aman aman.kime çekti bilmem ki
uykudan gözleri kıpkırmızı huysuzlanıp duruyo. ama uyutayım diyorum. uyumamak için nasılda bağırıyo.neyse senmi inat beninmi dedim
şimdi baygın uyuyo eşşek sıpası
ben kazandııııııııııııııııııımmmmmm

işin kötüsü grip olmuşum. salya sümük hapşırık. sanırım onada geçti, hapşırıp duruyo, şimdide uykusunda öksürüyo
eyvah ne yapabilirimki, tavsiyesi olan varmı

Mrrb canim sende benim gibidin demk bende normal dogum.cok istedm dayndim 15 suni sanci cektim ama sezeryannasip oldu hala dusunrm bende ne olmadi diye sukur ediyorum cocugm saglikli ben saglikkli ama aklimada geliyr.bizde capaklanma vardi masj ve giz damlasi verdi doktor gecti ama simdude bi gozu digerinden kucuk bizm doktorda 6 . Ay goz doktoruna ginderrm.dedibekliyrz Allah butu bebislere saglik sifa versin

işin kötüsü grip olmuşum. salya sümük hapşırık. sanırım onada geçti, hapşırıp duruyo, şimdide uykusunda öksürüyo
eyvah ne yapabilirimki, tavsiyesi olan varmı

Gecmis.olsun bende gribim.ama ole bole degil cumartesnden beri cekiyrm usume titremeyle ertesi gun yutkunama simdide nedes almiyom.bebiste surekli kucak istiyr antiniyotk te vermiolar emziriom diye cok zor ya hic bole.olmmstm.hem.kendime.bak.hem cocuga onunla oynayamiom bile sesm.cikmio doktor.maske.tak.bol.bil.ellerini yika dedi sende ole tap bebiste sut aliosa atlatr cabuk herkes ile.diyo sende ihlamur limon bal.sicak bisiler ich e bide kusburnu c vitamini sutten bebege gecerms bol ic ..

merhaba bende temmuz annesiyim 10 temmuz 2012de oglum semih efeyi kucagima aldim 10 gün sonra gözünde capak oldu tam gözünün kenarina burnunun en üst kismina dairesel sekilde bikmadan masaj yapin cok faydasini göreceksiniz günlerce belki haftalarca ama devam edin

benimkide ayni giyinirken ciglik cigliga soyununca mutlu bende yazi bekliyorum umarim yasinda yürür hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…