2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

hoşgeldin lilliabutterfly :)) lisanstanmı gireceksin tatlım ?

şimdiden kolay gelsin ve başarılar diliyorum :))

Evet canım ya lisanstan girmeyi düşünüyorum fakat çok bilgi sahibi değilim kpss a,kpss b dedikleri ne oluyor pek anlayamadım.ben hangisinden giricem?:2:yardım edin bana

Kızlar ben çok geç kaldım ya.daha hiç çalışmaya başlamadım:KK5: Hemen başlamam ve hiç zaman kaybetmemem lazım.bide sadece genel kültür genel yetenektenmi giricem yoksa alan derslerimdende girsemmi bana yardım edin nolur kızlar....

Kızlar ben çok geç kaldım ya.daha hiç çalışmaya başlamadım:KK5: Hemen başlamam ve hiç zaman kaybetmemem lazım.bide sadece genel kültür genel yetenektenmi giricem yoksa alan derslerimdende girsemmi bana yardım edin nolur kızlar....

Hoşgeldin canım yazdığın güzel sözler için bende sana teşekkür ederim.:KK42:
Geç kaldığın bir durum yok stres yapma yeter.
A ve B den girebiliyorsun bildiğim kadarıyla.
Ama A, B ye göre daha zor sanırım.
B den girip o bölümdeki kadrolardan tercih yapabilirsin.
Bu sene herkes B ye yoğunlaşmış durumda zaten.
Ben henüz lisans işletmeden mezun olamadığım için önlisanstan yani B gurubundan gireceğim.
Genel kültür ve genel yetenek var sadece.
Sende alan yapamam dersen b ye yoğunlaş derim.
Sıkı bir çalışmayla 2 ay gibi kısa bi süre de bitirirsin konularını.
Matematiğin ve türkçen iyise ki çok zaman harcıyorum demiştin ama, ilk olarak genel kültürden başlarsın.
Düzenli çalışırsan yapılmayacak bir şey yoktur biliyorsun ki.
Stres yapmayıp verim almaya çalış yeter ki.
Süre sorununu da ancak çok deneme çözerek aşabilirsin.
İhtiyacın kitapları o konuda işine yarar.
Test kitapları süre tutturuyor :)
Ders konusunda vs sormak istediklerini sorabilirsin, tekrar hoşgeldin...

Son düzenleme:
Bende ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim sevgi meleği

bir arkadaşım kpss b grubundan anca öğretmen adayları girebiliyor dedi bana bende şaşırdım hayır öyle değil dedim ama hayır öyle dedi.bende çelişkiye düştüm.aslında napacağıma karar veremedim sanırım kayıtlar nisanda eğerki nisana kadar genel yetenek ve genel kültür konularını bitirebilirsem o zaman alan derslerimede çalışırım.şimdilik sadece genel yetenek ve genel kültüre yoğunlaşacağım ve size yetişmeye çalışıcam.

Elimde şuan bulunan yayınları söyliyeyim
2008 yayını özgür iletişim gy-gk konu anlatımı
2008 yayın işte yayıncılık g-gk soru bankası
2010 önlisans-ortaöğretim konu anlatımlı genel yetenek ihtiyaç yayınları
ve son olarak 2011 de aldığım
2011 kpss uzman kariyer gk-gy konu anlatımı ile soru bankası kitapları mevcut

hanginleri çalışmamam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bunlara ilaveten 2012 yayını kitap almayı düşünüyorum datamı,yediiklimmi,ihtiyaçmı almalıyım

amma çok konuştum beeee:KK52:

Hayır öğretmenlerin ki ayrı canım a ve b ile ilgisi yok onlar eğitimden giriyorlar.
Ne kadar soru bankası çözebilirsen o sana o kadar kârdır.
Ama tavsiyem yeni basım "konu" kitaplarıdır.
Dilediğin 3 yayında güzel işini fazlasıyla görür.
Ben datadan çalışıyorum, aşık oldum kitabıma :KK16:
Ama burda kızlar genelde ihtiyacı sevdiler bende onu sevemedim.
Balık kılçığı, dallandırılmış ağaç vs bana göre değil.
sıkıldım bakarken bile.
Bana daha açıklayıcı uzun uzadıya birşey gerekti çünkü tarihte ve anayasada hiç bilgim yoktu.
Lise 1 de görmüştüm en son tarih ve coğrafyayı.
Anayasa da da üniv. de ticaret hukuku falan gördüm.
Yani ayrıntıları lazımdı bana.
Bu nedenle data benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.
Herkesin bir yayından aldığı verim farklı,
Sana illa ki şunu al diyemeyeceğim o nedenle.
3 ünden birini al derim. Yargıyı da düşün oda var bende anlatımı da güzel ve kaliteli bir yayın.
Son olarak başvurulara kadar bitirebilirsen dediğin gibi alandan girersin.
Kararını iyi ver sonuçta A grubu her yıl, B grubu 2 yılda bir yapılıyor.
B de A ya göre başarı şansı biraz daha fazla.

Hayır öğretmenlerin ki ayrı canım a ve b ile ilgisi yok onlar eğitimden giriyorlar.
Ne kadar soru bankası çözebilirsen o sana o kadar kârdır.
Ama tavsiyem yeni basım "konu" kitaplarıdır.
Dilediğin 3 yayında güzel işini fazlasıyla görür.
Ben datadan çalışıyorum, aşık oldum kitabıma :KK16:
Ama burda kızlar genelde ihtiyacı sevdiler bende onu sevemedim.
Balık kılçığı, dallandırılmış ağaç vs bana göre değil.
sıkıldım bakarken bile.
Bana daha açıklayıcı uzun uzadıya birşey gerekti çünkü tarihte ve anayasada hiç bilgim yoktu.
Lise 1 de görmüştüm en son tarih ve coğrafyayı.
Anayasa da da üniv. de ticaret hukuku falan gördüm.
Yani ayrıntıları lazımdı bana.
Bu nedenle data benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.
Herkesin bir yayından aldığı verim farklı,
Sana illa ki şunu al diyemeyeceğim o nedenle.
3 ünden birini al derim. Yargıyı da düşün oda var bende anlatımı da güzel ve kaliteli bir yayın.
Son olarak başvurulara kadar bitirebilirsen dediğin gibi alandan girersin.
Kararını iyi ver sonuçta A grubu her yıl, B grubu 2 yılda bir yapılıyor.
B de A ya göre başarı şansı biraz daha fazla.

HIMMM BAK BUNU BİLMİYORDUM ŞEKERİM DEMEK B 2 YILDA BİR OLUYOR O ZAMAN BEN B DEN GİREYİM OLMAZSADA SENEYE A DAN GİRERİM.TAVSİYELERİN İÇİNDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK YARDIMCI OLUYORSUN HERKEZE BEN UZMAN KARİYERİ 3 AY ÖNCE ALDIM AMA DAHA ÇALIŞMADIM O ZMANA DAHA 2012 YAYINLARI ÇIKMAMIŞTI.BEN BUNA İLAVETEN 2 YAYIN DAHA ALAYIM BUNLARIN DIŞINDA SORU BANKASI KİTAPLARI ALIRIM.DATAYI KESİNLİKLE ALICAM İKİNCİ OLARAKTA NE ALSAM KARAR VEREMEDİM.ŞU DEDİĞİN SİTEYE BAKICAM KİTAPSEÇTİ SANIRIM.HERGÜN SİZE RAPORLARIMI VERİCEM BU AKŞAM ÇALIŞMAYA BAŞLIYORUM BİR SAYFA BİLE OKUSAM KARDIR.ÇOK HIRS YAPTIM ŞİMDİ:KK1: BURDAKİ DAYANIŞMAYI GÖRÜNCE ÇOK HEVESLENDİM ALLAH NE MURADIN VARSA FAZLASIYLA VERSİN CANIM BENİM...:nazar:DEĞMESİN

HIMMM BAK BUNU BİLMİYORDUM ŞEKERİM DEMEK B 2 YILDA BİR OLUYOR O ZAMAN BEN B DEN GİREYİM OLMAZSADA SENEYE A DAN GİRERİM.TAVSİYELERİN İÇİNDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK YARDIMCI OLUYORSUN HERKEZE BEN UZMAN KARİYERİ 3 AY ÖNCE ALDIM AMA DAHA ÇALIŞMADIM O ZMANA DAHA 2012 YAYINLARI ÇIKMAMIŞTI.BEN BUNA İLAVETEN 2 YAYIN DAHA ALAYIM BUNLARIN DIŞINDA SORU BANKASI KİTAPLARI ALIRIM.DATAYI KESİNLİKLE ALICAM İKİNCİ OLARAKTA NE ALSAM KARAR VEREMEDİM.ŞU DEDİĞİN SİTEYE BAKICAM KİTAPSEÇTİ SANIRIM.HERGÜN SİZE RAPORLARIMI VERİCEM BU AKŞAM ÇALIŞMAYA BAŞLIYORUM BİR SAYFA BİLE OKUSAM KARDIR.ÇOK HIRS YAPTIM ŞİMDİ:KK1: BURDAKİ DAYANIŞMAYI GÖRÜNCE ÇOK HEVESLENDİM ALLAH NE MURADIN VARSA FAZLASIYLA VERSİN CANIM BENİM...:nazar:DEĞMESİN

2 haftadır sağlık sorunum nedeniyle bakamadım derslere.
bian önce halledip başlamam lazım.
oda en az 3 hafta eder oy oy :KK31:
Ne demek canım ben ne yapıyorum ki siz çalışmayı istemedikten sonra bende bu sayfa sayesinde ilerledim diyebilirim.
dataya ek olarak ihtiyac ve yargı derim.
soru bankasından bilinmedik yayınlar olmasın da istediğini çözersin.
kitapseçte çok uygun gerçekten yani geçim davası çok bayılmanın manası yok :)
hadi başla bakalım rabbim zihin açıklığı, gönül huzuru versin.

ne zamandır aklımdaydı söylemeyi unutuyorum.
şu sitede çok güzel kaynaklar var.
Beğendim.
Sizde yararlanın mutlaka arkadaşlar.
kpss doktoru - hergün bir kpss denemesi

yine harikasın sevgi meleği
bu arada saat 22:00 da başladım çalışmaya.bende senin gibi tarihten başladım önce çünkü hafıza haritasını çıkartmak istiyorum çok meraklandım.eğlenceli gibi gözüküyor.fakat bu akşamlık bu kadar çünkü yarın iş var fırsat buldukça işte çalışırım.

Bende biraz yavaş ilerliyorum 2 saatte anca
islamiyet öncesi türk tarihi
1.1.türklerin tarih sahnesine çıkışı
türk adının anlamı
türklerin ana yurdu
orta asyada kurulan ilk uygarlıklar
türk göçleri
1.2.ilk türk devletleri
büyük asya hun devleti

bu kadar çalıştım ve özet çıkarttım.

Yarın çokkkkk çalışıcam kızlar sizi çok öpüyorum

İlk gün için başlangıç çok güzel canımcım maşallah :nazar:
bende yatacağım birşey çalışmadım.:KK50:

Sağol canımcım şuan işteyim ve nesfit ile kahvaltı yapıp kilo vermeye çalışıyorum:KK1:
Kilom iyice sapıttı bi bakıyorum 58 kg bi bakıyorum 60 valla ne güzel bi ara 55 kg dum hazirana kadar acilen 5-6 kilo vermem lazım
diyet günlüğüne bende katılmak istiyorummmm:KK3:

günaydın arkadaşlar herkese mulu ve huzurlu bi hafta diliyorum

ben matematik çalışıyorum şu sıralar akşamda türkçe çalışıyorum. mat. özel ders alsam sizce faydalı olurmu ama hiç bilgim yok ders saatinin ücreti ne kadar çalışıyorum-evliyim bi de hocanın saatleri bana uyarmı bilmiyorum.... herkese zihin açıklığı diliyorum kızlar:)

merhaba canım .. sen yine iyisin ben daha baslamadım ama nıyetıne gırdım :KK66: 24 ocak gibi baslamayı dusunuyorum.. suan evimden uzagım cunku :KK43:

bu saatten sonra bende düz memurluk dusunuyorum,alana gözüm yemıyor ama bi yandanda acaba demekten alamıyorum kendımı...

herkes emeklerının karsılıgını alır insallah.. Allah hepimize zihin acıklıgı versin amin :KK66:

günaydın arkadaşlar herkese mulu ve huzurlu bi hafta diliyorum

ben matematik çalışıyorum şu sıralar akşamda türkçe çalışıyorum. mat. özel ders alsam sizce faydalı olurmu ama hiç bilgim yok ders saatinin ücreti ne kadar çalışıyorum-evliyim bi de hocanın saatleri bana uyarmı bilmiyorum.... herkese zihin açıklığı diliyorum kızlar:)
ders videoları işine yaramadı mı canım özel ders düşündün?
sana faydası olur illaki yapamıyorum dersen.

facebookta
Online KPSS | Facebook
burda sorulu cevaplı var. bn memnunun. iş yernde oldugum için bkmak iyi oluyor:)
topiği açtığımdan beri öneriyorum bunu :KK31:

Sağol canımcım şuan işteyim ve nesfit ile kahvaltı yapıp kilo vermeye çalışıyorum:KK1:
Kilom iyice sapıttı bi bakıyorum 58 kg bi bakıyorum 60 valla ne güzel bi ara 55 kg dum hazirana kadar acilen 5-6 kilo vermem lazım
diyet günlüğüne bende katılmak istiyorummmm:KK3:

tatlım kendi diyet topiğime pek uğramaz oldum.
diyet günlüklerine aç biz yorum yaparız şüphen olmasın.

merhaba canım .. sen yine iyisin ben daha baslamadım ama nıyetıne gırdım :KK66: 24 ocak gibi baslamayı dusunuyorum.. suan evimden uzagım cunku :KK43:

bu saatten sonra bende düz memurluk dusunuyorum,alana gözüm yemıyor ama bi yandanda acaba demekten alamıyorum kendımı...

herkes emeklerının karsılıgını alır insallah.. Allah hepimize zihin acıklıgı versin amin :KK66:

valla canım bugün işyerinde fırsat buldukça bakayım dedim tarihe fakat afedersin ama bi b... anlamadım.bu ne len türkçe matematik olsa neyse yine anlıyorum onları en sona sakladım.tarihi napıcam bilmiyorum.yandımmmm.:KK17:

X