2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

havadan mıdır nedir bugün üstümde ağırlık var

havadandır canımyamurlu kasfetli bi hava var bende çocuğu uyuttum kendimde uyumamak için zor duruyorum sabahta erken kalkıyorum bu saatler zor geçiyo daha bugun bişey yapamadım girdiğim denemedeki netlere baktım türkçeden abuk sabuk yanlış yapmışım yaprak test çözdüm tarh ve coğrafyadan onlarda 50 soru falandı şimdi coğrafya çalışcam bizim dershanedeki hoca bi garip daha 2 konudayız denemelerde netleri çoğaltmak için bu hafta full coğ çalışıp konuları bitircem zaten 7 konu falan heralde sevginin ihtiyaç videosunu indirdim ondanda dinliycem artık hocayı şimdiy kadar beklediğime pişmanım sizin tarih coğ konu çalışma bittimi

Benim tarih coğ bitti canım.
Vatandaşlıktan 3. ünitedeyim.
oda bitsede artık normal deneme çözmeye başlasam

Bugün benim durum çok fena. Öyle az çalıştım ki Halbuki pek iyiydim sabahtan... Offff

Bugün benim durum çok fena. Öyle az çalıştım ki Halbuki pek iyiydim sabahtan... Offff

Valla bugün ben hiç çalışmadım.
Geç kalktım işlerim vardı oydu buydu derken bu saat oldu.
Ancak test çözer vatandaşlığı çalıştığım yere kadar okurum.
Artık ilk üniteyi kazıdım beynime

oooo harikasın canım..benimde en büyük derdim genel kültür.en çok ona yoğunlaşmam lazım.matematiği direk soru çözümü olarak başlayacağım amacım az sürede çok soru çözmek.türkçe konularınıda hızlı hızlı bitirip onuda soru çözümü olarak devam ettirmek.genel kültüre çok zaman ayırmam gerekecek.konuları hallet sindir soru çöz...

ya ne güzel biz çok geç kaldık gibi tarih coğ vat hiç yok bende coğ bitiriyim tarihide okuyup soru çözerim artık denemelerde kendimi kötü hissediyorum gk kısmı yok gibi bide artık türkçede zor oluyo kızlar hafife almamak lazım

aynen gk halletmem lazım ama ilk konular çok sıkıcı çok ezber var camiler medreseler yok beylikler nerde falan nasıl ezberlemeli bilmiyorum tek bildiğim saçdm ilk beylikler hangisi nerde falan bilmiyorum ama

Bağyanlar kasmayın kasarsanız olmaz bu iş...
elffciğim ne nerde tabiki ezberleyemezsin.
Hem ezber yapmayın eninde sonuna unutursunuz
Öğrenmeye çalışın.
Misal veriyorum;
Mısırda kurulan devletler: TEMA ( tolunoğulları, eyyubiler, memlükler, akşitler)
İlk türk beylikleri : DSMAÇ ( danişmentliler, saltuklular....)
Ege yetiştirilen ürünler : ZÜHTİ
İnönünün sonuçları : MİLAT
valla ben çalışırken hep bunun gibi kodladım kendi kendime.
Ve çok işe yarıyor.
artık okumaktan da bıktım.
O kadar emek verip kazanamamak da var şu sınavı çok tırsıyorum:18:

Sağol canım.
Bitsinde işte genel büyük bir tekrar yapıcam.
Türkçe ve mat da konu çalışmayı düşünmüyorum.
Mat konularını şöyle gözden geçircem video izlerim belki.
Full teste dönmem lazım artık.
Benm daha aöf derslerim var çünki.

Bugün ne çalıştım?

Tarih 2 deneme ( 4 yanlış 2 sinin sorusunu okumayı unutmuştum )

Coğrafya 2 test(3 yanlış dikkatsizliğimden)

Vatandaşlık 3 test( İhtiyaç yayıncılıktan çözdüm. İlk konu ile ilgili testleri. O daha farklı almış 3 boş soru bıraktım diğer ünitenin konusuyla ilgiliydi çünki. onun dışında diğer sorularım doğru)

Türkçe 1 deneme.

İşte böyle canlar
İyi geceler...

ii akşamlar arkadaşlar.siteye yeni üye oldum.müh.fak 2011 mezunuyum.kpss ye çalışmaya yeni başlıcam.çok karamsarım şuan türkçe matematgm gayet ii.tarih coğr vat dan bşe blmyorum.szce temmuza kadar donanımlı bi şekilde yetşrmi konularım.ya bide dershaneye yazılmayı düşünüorum.dershane olayına nasıl bakıosunuz?

Yetişir canım ama düzenli bir program ile çalışırsan.
Dershane konusunda bişey diyemiyorum.
Mat.ı kötü olanlar gitmeli bence.
Sözeli çalışarak yapabilirsen hiç uğraşma
Ben gitmiyorum gk bitti sayılır.

Evettt bugün çok kararlıyım çalışma konusunda. 2 saate ev temizliğim biter sonra ver elini coğrafya, tarih.. :)

ya bn aslında eylül gbi başlamıştım yaklaşık 1 ayda tarihi fln yarılamıştım sora bi koptum kopuş o kopuş dershane konusunda seninle aynı düşünüorum ama sanki dershane insanı daha bi sistemli yapıo.evde bilgsayar tv rahatlık vs insanı braz tembelliğe itio ama zaman daraldı artık adam akıllı başladım bugün.yorumların için teşekkür ederim canım kolay gelsin herkeseeeeee

Evet haklısın o konuda.
Herkes evle ders çalışmayı aynı ölçüde yürütemiyor.
Bende işte 2 ayı geçmiştir çalışmaya başlayalı.
Ama hergün kafa patlatıp, saatlerce çalıştığımı söyleyemem.
Misal dün 2 saat soru çözdüm sadece bu.
Anayasaya bu hafta başladım. 3. ünitedeyim.
Az olsun ama öz olsun diyorum.
Çalışma mantığını kavradıktan sonra hiçbir engel yok.
dershaneye gidip verim alamamak da var.
Ki artık teknoloji çok ilerledi.
Videolardan çok kaliteli hocaların derslerini izleyebiliyorsun.
gittiğin dershanenin kaliteli hocaları olacağının garantisi yok malesef.
he kötülemiyorum ama insan başarmak istesin sadece.
Motive eden, hırs veren sadece insanın kendisidir.

Son düzenleme:

aynen katılıyorum sevgicim.
önce azim sonrası çalışmak , zaten azim çalışmayı sağlıyor.
ders çalışmak için çok güzel kitaplar testler yayınlar var.

aynen katılıyorum sevgicim.
önce azim sonrası çalışmak , zaten azim çalışmayı sağlıyor.
ders çalışmak için çok güzel kitaplar testler yayınlar var.

Ay lostcum valla yaramı deştin şimdi elimdekiler bitsinde yediiklim alsam diye kitapların gözünün içine bakıyorum
Valla dershaneye verilen parayla yayın yığarım odaya ben

kızlar bende düzenli çalşıyorum artık oturttum sonunda çalışma programımı :)
İnş. kazanır ve atanırız bazen geliyorlar bana ya olmazsa diye , stres için daha çok var ama değil mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…