2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

türkçe bitsin de yavaştan coğrafyaya başlıcam.

dün yaptıklarım ve bugünkü planlarım bunlar.
sen ne yaptın bakalım MDree :))

Maaşallah çok iyi :)
Ben ne yaptım .... İşyerinde biraz soru çözebildim sadece ama yarın cumartesi umudum hafta sonunda
Şükürler olsun bugün CUMAAAAAA :)))))

oh oh bebişler rahat veriyomuş annesine :)
gerçekten dediğin gibi son 4 5 ay çok önemli.
saldımı gidiyor bilgiler.
şimdiden konular bitse de ben unuturum zaten
ancak tekrarlarla yürütürüm işi.
nedense çevremde çoğu bikaç ay çalıştım diyor. hayırlısı artık. bizim gibi hedefi yüksek olanlar başlamalı şimdiden

sevgi meleği sorumu görmedin galiba:)

k. bakma tatlım görmemişim.
ben sosyal hizmet okumadım. orda 2 ay staj yaptım.
sosyal çalışmcaılar. ailelerle ve gelen çocukların kabulü, mahkemeleri ile sorumlular.
izne gidecek olan çocuklar varsa ailesinin evine teftişe gidiyorlar.
ama bizim shçek de ki bayan çok rahattı. akşama kadar kitap okuyodu yayıla yayıla.
mahkeme yazılarını da bana yazdırıyodu.

ihtiyaçtan çalışma yada çok kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın etkilemek isteemem.
tairhte data iyi bütün yayınları inceledim çünkü.

bu arada evet yayınlarımızı söylersek iyi olur.
ben yargı,pegem, ve ihtiyaçtan soru, data, güvender den konu çalışıyorum.

Ooo senin bilgi birikimi varmış o zaman :)
Amin canım inaşallah emeklerimizin karşılığını alabiliriz

Hadi bakalım hoşgeldin :)
yanlız gün içinde neler çalıştığını buraya yazmanı istiyoruz.
nelerden yararlandığını da yazabilirsin.
benimde hedef 88 üstü.
kolay gelsin bize

artık rüyamda bile test çözüyorum inanır mısınız

link paylaşmıştık ama tekrar yazıyım canım.
İhtiyaç Akademi - Uzaktan Eğitim Dersleri

2012 çalışma grubu link paylaşım sayfamız:) (Memurlar.Net - Forum)

Maaşallah çok iyi :)
Ben ne yaptım .... İşyerinde biraz soru çözebildim sadece ama yarın cumartesi umudum hafta sonunda
Şükürler olsun bugün CUMAAAAAA :)))))

hadi bakalım sen yaparsın biliyorum nedense kazanacağını da hissettim.
ben bugün çalışamıcam.
uzun zamandır gitmediğimiz tanıdık ziyareti var.
akşama ancak çalışırım.

bu arada evet bende tombiş ama kilo verme çabası içerisindeyim :)
hadi sen doğum yaptın ben ne yaptım.
aslında son zamanlarda salladım. tekrar sabahları yürüyşe çıkıcam. bu mp3 fikri güzel oldu

BİR YAZI BULDUM HOŞUMA GİTTİ.
2012 KPSS’ ye Lise, Ön lisans ve Lisans tüm adayların girebileceğini ve her yıl 100 binin üzerinde adayın devlet memuru olduğuna dikkat çeken Fem Akademi Yetkilileri , memur alımlarının iki yılda bir yapılan KPSS sonuçlarına göre yapıldığını , bu nedenle adayların bilinçli bir şekilde 2012 KPSS’ ye hazırlanmaları gerektiğini söylediler.

KPSS de tüm adaylara genel kültür ve genel yetenek derslerinden 120 sorunun sorulduğuna dikkat çeken Fem Akademi öğretmenleri adayların hangi derse nasıl çalışmaları gerektiği konusunda taktikler verdiler.

İşte KPSS de Yüksek Puan Almanızı Sağlayacak Taktikler

Tarih (Suat CANBAY)

KPSS adaylarının en fazla zorlandığı derslerden olan tarih dersinden KPSS de 30 soru çıkıyor. Tarih dersine az da olsa her gün çalışılması gerekiyor.KPSS kursuna giden adayların derste konuyu görmeden ön hazırlık yaparak gelmeleri gerekiyor.Kursta anlatılan konu kurs sonrası mutlaka tekrar edilmeli , işlenilen konularla ilgili testler dikkatlice çözülmeli, bir konu tamamen bitirilmeden diğer konuya geçilmemeli, her ayın sonunda işlenilen konuların aylık tekrarı yapılmalı ve tarih dersi birden fazla kaynaktan çalışılmalı.

Matematik (Emin EREN)

KPSS de matematikten 30 soru geliyor. Soruların çoğunu biraz alt yapısı olan adaylar rahatlıkla cevaplayabilirler. Alt yapısı olan adaylarında daha önceden çıkmış KPSS sorularını incelemeleri ve konularla ilgili KPSS ayarında bir soru bankası bitirmeleri yararlı olacaktır. Aksi takdirde alt yapısı iyi olan adaylar bile sınavda zaman sorunu yaşayabilirler. KPSS de önemli olan verilen süre içinde soruları çözebilmek. Alt yapısı zayıf olan adaylara her KPSS matematik kitabı hitap etmeyebilir. Bu konuda uzman bir Öğretmenden tavsiye alabilir. Matematiği zayıf olan adaylar öncelikle matematik yapabileceklerine inanmalılar ve bildikleri konulardan başlayarak, bol bol soru çözerek çerçeveyi genişletmeye çalışmalıdırlar. Özellikle alt yapısı zayıf olan adayların matematiğe düzenli bir şekilde zaman ayırmaları , çözemedikleri soruları çözdürmeleri matematik alt yapılarının sürekli güçlenmesini sağlayacaktır.

Coğrafya (Şefik KARATAŞ)

Coğrafyadan toplam 18 soru çıkmaktadır. Sorular Türkiye Coğrafyasından gelmektedir, özellikle ekonomik coğrafya ağırlıklıdır. Coğrafya sorularını çözmek için bilginin yanında coğrafi bir kültüre sahip olmak gerekir. Bu nedenle konuları baştan sona okumak bir coğrafya kültür alt yapısı oluşturmak gerekir. Sorular geniş kapsamlıdır, birçok konuyu bir arada yorumlamak gerekir. Konular neden sonuç ilişkisi dikkate alınarak çalışılmalı , geçmiş yıllardaki sorular incelenerek, günlük düzenli zaman ayrılarak, bol bol test çözere KPSS ye hazırlanılmalıdır.

Vatandaşlık (Asım YİĞİT)

KPSS de vatandaşlıktan 12 soru geliyor. Bu sorulardan 2 yada 3 tanesi o yıla ait güncel konulardan diğer 9 soru ise 1982 anayasası ve temel hukuk kavramlarından geliyor. Adaylar çalışmasını yıla yaymalılar ,en az bir vatandaşlık kitabını sorularıyla birlikte çözmeliler, son 3 ayda güncel konuları tekrar gözden geçirmeliler , çıkmış soruları incelemeliler ve bol bol soru çözerek KPSS ye kadar olan süreyi değerlendirmeliler.

Türkçe (Halil EMİNSOY)

Çoğu anlam bilgisinden toplam 30 soru geliyor. KPSS de Türkçede başarılı olmak isteyen aday olabildiğince sözcük anlamı , cümle anlamı ve paragrafla ilgili sorular çözmelidir.Ancak şu da unutulmamalıdır ki 2011 KPSS ye bakıldığında dilbilgisi sorularında artışın olması nedeniyle dilbilgisi konusunda genel bir bilgiye sahip olunmalıdır. 2012 KPSS ye hazırlanırken dilbilgisiyle de ilgili sorular mutlaka çözülmeli .

femakademi.com dan alıntı

KIZLAR BUGÜN SİZDEN BİRŞEY İSTİYORUM VERECEĞİM LİNKTEKİ DENEMEYİ ÇÖZÜN.
BAKALIM ŞİMDİKİ NETLERİMİZ NE HALDE.
Murat Eğitim Kurumları

AKŞAM HEPİNİZE SORUCAM KAÇ NET YAPTIĞINIZI :)

benim 95 almam lazım

Ben eylül ayında giricem.. önlisans mezunuyum :) bende haftalık programlar yapıyorum .. geçen sefer senin gibi çalışmıştım ... önce konuları bitirip sonra test çözdüm ama olmadı.. şimdi karışık çalşıyorum ... her konunun ardından bir sürü test çözüyorum böyle gidicem bakalım nasıl olacak

hoşbulduk tam istediğim gibi bir topic valla :)
bende önlisans mezunuyum bölümün nedir?
Ben hafta içi çalışamıyorum çünkü özel sektörde çalışıyorum
Ama haftalık program yapıyorum ...

Bu haftdaki programım;

Coğrafya : Coğrafi konum ( bitti) - Türkiyenin coğrafi konumu
Geometri : Açılar ( bitti ) - Üçgenler
Vatandaşlık : Temel Hukuk kuralları - Türk Anayasa tarihi

Not : Bir Hafta : Türkçe-MAtematik-Tarih , Bir Hafta Coğrafya-Geometri-Vatandaşlık çalşıyorum.

canım kusura bakma görmedim,dün bi yerden indireyim dedim yavaş pc hem beni yedi hem zamanımı sonuçta indirdim mi indirdim ama değdi mi tabi ki hayır anlatan kadının ses tonu o kadar sinir bozucu ki yanımda olsa döverdim :) rakrak mıdır rakşak mıydı neydi.. akşam buraya bakayım bir de..

az önce hepsi buaradan 2011 yılının bayağı indirime girmiş kitaplarını yaprak testlerini falan aldım.geneli soru bankası.çok uygun bakın derim.bol bol soruya ihtiyacımız olacak.elimdeki kitapları bitirsem ben zaten 95 i alırım o kadar soruyu çzödükten sonra alınır herhalde

coğrafyadan türkiyenin coğrafi konumunu dinledim özet çıkardım.2. konusuna geçtim ama şuan 2 side tepemde diyebilrim çocukların.şu an onlarla ilgileniyorum ikisini uyutayım devam edceğim özet çıkarmaya

Ooo senin bilgi birikimi varmış o zaman :)
Amin canım inaşallah emeklerimizin karşılığını alabiliriz

evet tarihte sıkıntım yok benim :)) o aralar çalışırken ihtiyaçtan bakmıştım bir de datadan yararlanmıştımm ama 3 gündür hiç bir şey yapmıyorumm sizi takip ediyorum sadece

Arkadaşlar moral bozmak istemem ama ek atama olmazsa işiniz çok zor 89 la kapatan bölümler var ve bu puanlar 2012dede geçerli eğer ek atama olmazsa çok çok iyi puanlar almalısınızki 2011 lilerin önüne geçin lütfen sizde ek atamaya destek verin yoksa sizinde işiniz çok zor olucak malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…