2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

ya kızlar çok yavaş çalışıyorum ya
Dün coğrafyadan bi konu bitirip test çözebildim ancak
Arkadaşım 2 haftada bütün konulkarı bitirmiş bütün dersleri.
Of ya!
Hiç sevmiyorum kendimi çok tembelim

Bu arada data coğrafyayı güzel anlatamamıs. yargı çok güzel anlatmış.
Btün soruları bile tek tek anlatmış.
Güvenderle yargıdan çalışıcam coğrafyayı..
Bittiği zamanda data ve ihtiyactan tekrar şeklinde okurum.
Bir de videoları unutmamak lazım tabi
Ama abim indirdiğim videolarımıkaynaklarımı silmiş
Dün akşamdan beri ona moralim bozuk o kadar çok uğraşmıştım ki

herkese gunesli bir sabaha uyanmış olan benden GÜNAYYYYYYYYDDDIIIIINNNNN...... gününüzün güzel geçmesi dilegiyle sevgiler...

aaa, cok uygunmuş tesekkurler inşallah inceleyip de alayım hem de konu anlatımlı... harika

maşallah kız sen yeterince hızlısın zaten moral bozma... ben yeni basladım belki yeni katıldım aranıza ama ben ancak 2 video konu anlatımı dinleyebildim...
sen kendini kimseyle kıyaslama herkesin konulara hakimiyeti farklıdır... hem daha onumuzde cok zaman var eksiklerini telafi edersin üzme kendini... sen ztn maşallah hem ders calışıyorsun hem kaynak yukluyorsun hem de gelip burda bizimle paylaşıyorsun daha ne olsun?

Son düzenleme:

kendine haksızlık etme canım.. bende sen tarihi bitirdim deyince böyle kötü hissetmiştim kendimi. emin ol biçok kişiye göre öndesin. hem önemli olan içine sinerek, kavrayarak öğrenmek...daha zamanımız çok bozma moralini.. bak ne güzel erkenden kalkmışsın.. çalışmnaya devam.. bu arada sen alana da hazırlanıyor musun sevgi meleği ?

ha bi de annen nasıl oldu umarım iyidir ?

Yok canım alana hazırlanmıyorum.
Tarihi biitirdim içime sindi evet ama coğrafyayı sevmedim hiç. Sırf bilgi sırf bilgi..
Annem iyi çok şükür. Parça almışlar işte 15 gün sonra patolojiden alıcak sonucuna göre tedavi yöntemine karar vercekmiş doktor.

Fiyatı çok uygun alabilirsin kaynağa ihtiyacın vardı zaten.
Ya tamam ama kaplumbağa gibiyim.
Millet deneme çözmeye başladı.
Bugün psikolojim bozuk galiba benim

bende tarihi sevemiyorum nednse.. şu an bende coğrafyaya çalşıyorum. coğrafya bana eğlenceli geliyo, biçoğu bildiğim şeyler zaten. çok geçmiş olsun annene...

Fiyatı çok uygun alabilirsin kaynağa ihtiyacın vardı zaten.
Ya tamam ama kaplumbağa gibiyim.
Millet deneme çözmeye başladı.
Bugün psikolojim bozuk galiba benim

sen kendine kaplumbağa diyosan ben neyim acaba.. maşallah sana...neyse kasma bu kadar biz sana güveniyoruz cnm

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar bende kendimi yavaş görüyorum osmanlı tarihim bile bitmedi
:26:

gunaydınnn arkadaslar
ben cografyayı ıhtıyactan calısıyordu ama elımde uzman karıyerın kıtabıda vardı ve ben cografyadan nefret eden bırı olaraktan cok begendım cok guzel anlatmıs sımdı ondan devam edıyorum.sızde bı ınceleyın derım

Tarihi en son lise 1 de almıstım testlerde vasat durumdaydım. data tarihte çok ileri durumda bence yani rakiplerine göre roman tadında.
Coğrafya ya bakalım bana sevdirecek bir yayın lazım. Yargının anlatımı da hoş ihityaca bakmadım daha. Kitabını indirmiştim ne güzel gıcık abim bütün kaynaklarımı yok etti.

İnşallAllah hep birlikte başaralım şu sınavı...

kızlar bende kendimi yavaş görüyorum osmanlı tarihim bile bitmedi
:26:

Osmanlı çok uzun bir konu. Ben bir hafta da zor çıktım içinden. Biter merak etme. bi de şu smileyi çok beğendim

Aaa olabilir hemen bakıyım canım teşekkür ederim

Son düzenleme:
Kızlar çok ilgimi çekti paylaşıyım sizinle dedim

Willendorf Venüsü; bilinen ilk heykel örneklerinden biridir. M.Ö. 30.000 - 25.000 yılları arasında yapıldığı sanılıyor. Büyük bir ihtimalle elde yapılmış olan bu heykel sadece 11.25 cm boyundadır. Abartılmış bir kadın anatomisini anlatan heykel, bereket sembolü olarak bilinmektedir.

Konu açtığım günden beri benim söylediğim şu:
Hanhi yayının kime nasıl hitap edeceği belli olmaaz.
Benim beğendiğimin anlatımını bir başkası beğenmez, onun beğendğini de ben.
Piyasa da bu yüzden çeşitli kaynaklar var.
Bize en yakın geleni, çalışılan dersi sevidirir zaten.
Bu yüzden seçici davranıp, yayınları gözden geçirmekte fayda var..

bende o yuzden dedım sevgı uzman karıyerı cok begendım cıdden gecen sene baya soru tutturmus yınede bı ıncele bakalım arkadasımdan aldım ama bı anayasa eksık o kıtabıda bulamadım bunlar tek satmıyorlar mı yaa bı bılgın var mı

ben data dan çalışıyorum 2012 tek kitap olanı aldım iyi güzel ama tarihte 2.ünitesinde yanlış bilgi koymuşlar hata tespit ettim . birde tarihte tam açıklama yapmıyor yüzeysel buldum . ben sözel çıkışlıyım liseden ve genellikle edebiyat tarihinden sanat tarihine kadar bir çok tarih dersini gördüm tarihimde çok kötü değildir ama önemli olan kavramları almamış hiç bilmeyende zorluk oluşturabilir yani hiç bu dersi bilmeyen tek bu kaynakla yola çıkmasın .

bende de aynı kitap var cnm dediğin gibi çok yüzeysel anlatmış. bende yanlışlarını ve eksiklerini farkettim. tek kaynakla kesinlikle yola çıkılmamalı zaten..

bende de aynı kitap var cnm dediğin gibi çok yüzeysel anlatmış. bende yanlışlarını ve eksiklerini farkettim. tek kaynakla kesinlikle yola çıkılmamalı zaten..

arkadaslar ben de data yayınlarının önlisanslılar için konu anlatımlı kitabını aldım ama cok özet bilgi içeriyor...tekrar için iyi ama bnm hiç bilgim yok tarihte... ayrıca ben kendimi bildim bileli tarih sevmem, tarihi hep sınav gecmek için mecburiyetten calışmışımdır yani bilgim tamamen sıfır... eksikleri farkedemem sanırım... bana tarihi sevdirecek, çalışırken şevk verecek kaynaga ihtiyacım var önerileriniz varsa paylaşmanız beni sevindirir.

öncelikle annenin iyi olmasına sevindim inşallah sonuc da iyi olur da sen de ailen de bu stresten kurtulur, acil şifalar diliyorum.

ben de coğrafyayı severim mesela...
sevginin dediği gibi herkesin ilgi alanı ve ona hitap eden kaynak farklı... önemli olan yararlanabilmek...

canım data roman gibi anlatmış
ihtiyaçla tarihe başla derim çünkü mizahi anlatımı var .
sonra sende karacanın setini biriktiriyorsun ordan devam et
en sonda datadan çalış .

ihtiyacı öneririm.

Datayı bir tek ben beğeniyorum bende mi sorun var acaba
Tabi diğer kaynaklara da bakıyorum ben tek kaynak yeterli değil.
Ama datanın eksik kaldığı bir taraf görmedim ben ihtiyacın videolarında, güvenderin ve yargının kitabında hep aynı bilgi.
Bir tek şeyin eksikliğini hissettim anav kültürü vs. onu almamıs data.

Bir de datanın önlisans-lise olanlarınında 2-3 çeşidi var.
2012 KPSS Tarih Konu Anlatım Data Yayınları

Kpss Tüm Dersler Önlisans Adayları İçin Genel Kültür Genel Yetenek 2012 DATA

2012 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Tek Kitap Data Yayınları

2012 KPSS Lise Önlisan Konu Anlatımlı Tek Kitap Data Yayınevi

bende gk-gy tek kitap olanı var güzel kötü değil ama tek kitap olduğu için mi bilmiyorum çok kapsamlı almamış mesela culus bahşişinden bahsederken onun ne olduğunu altına not düşerek yazmamış şimdi bunu bilmeyen anlamaz ve sıkılır.
ama şu var benimkisi tek kitap her dersten ayrı ayrı olanları daha iyidir .
ama data çok kötü bir kitapta değil açıkçası ben bu yıl bu yayını tanıdım ama konu kitaplarında en iyisi tek tek konu anlatan kitapları almak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…