2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Daha öncede söylediğim gibi ben ihtiyaçdan dinlediğimde söylemişti. Ama bizim sınava yakın söyleyecek yine fb dan takip edebilirsin hakan hocayı

anladım cnm teşekkürler x deki anlatımı konuların tekrarı niteliğinde . . . ön gösterim gibi . . . ihtiyacta hakan hocanın inkılap antattığı dersleri bulamadım trablusgarba kadar var sonra başka hoca girmiş devreye . . . moda mod anlatıyor . . . akılda kalıcı değil malesef .

yaş 35 oldu bu sene son kez dedi eşim bir daha girme çok kastım çok heyecan yapmadım eylülde dersaneye başladım mayısta kızımın sağlık sorunları nedeniyle 3 hafta kapak açmadım toparlanmam aldı bayağa son 3 hafta gecemi gündüzüme kattım.yaklaşık 5 kitap bitirdim ,datanın ve yargıdan karma özet çıkardım.Tarih defterim 300 sayfalık özet vatandaşlık 230 sayfa.Yargı ve uzman kariyerin denemelerini bitirdim.
Ama coğrafyadan en basit 2 soruda yanıldım.
Tarihte keza aynen en kolaylar yanlış
Matematik yanılmıyorsam 24 net grafikler zordu kafam almadı en son oraya gelince.
Sınav çözme sıram tarih coğrafya vatandaşlık türkçe matematik oldu sıralamam hep böyledir matematiğe 45 dakkam kalmıştı yani 27 28 net olabilirdi.
Kısacası çalışmak faydalı özellikle farklı kaynaklardan ve anladım ki bol bol bol tekrar.Bu sene girermiyim bilmiyorum maden müh ilk 20 de olursan yerleşiyorsun kısmet

kızlar bende ılk defa greegım lıse lı olarak ama bgn kayıt yaptırdım evlıyım..ve 2007 de mezun oldumm banada fıkır verın hangı kıtap nasl calısayımmm ayrıca ev hanımıyımm bu bır + sanırım ne dersınız????:26:

Bu sistem bizi haddinden fazla mağdur etti, etmeye de devam ediyor Kim bilir daha kimlerin kaçıncı girişiydi.
İzleyenler görmüştür. Bir beden eğitimi öğretmenini hazin sonunu.
Daha kendi sınav yapma yeterliliğine sahi olmayan bir kurum, 120 dk 120 sorup bizim yeterliliğimizi ölçüyor.
Zaman versen ne olur sanki...
Hep emeklerimiz ziyan oluyor. Sosyal hayatından vazgeç, erkek/ kız arkadaşından ayrıl sonra gel hakkını yesinler...
Umarım senin için güzel bir sonuç olur. Seni bende 2010 topiğinden biliyorum. Geçmiş yıllarda ki puanında güzeldi aslında.
4001 düşünmüyorsun sanırım.

Valla sevgi meleği 4001 ler çok yüksek Ankarada :44:yoksa bu son yerleştirmede VKHİ şehir dışı tutuyordu benim ama evli ve çocuklu olunca böyle oluyor.2010 hüsrandı bu sefer türkçe belirliyeceek benimkini ama bakmayabilirim sanırm 2014 çok uzak kararsızım .Çalışmamı değerlendirirsem
Türkçe sadece yazım yanlışları, noktalama, anlatım bozuklukları
matematik geometri hariç hepsini çalıştım(geometri sorusunun birini yaptım)
tarih çok çalıştım
vatandaşlık çok çalıştım
coğrafya çok çalıştım
tek pişmanlığım Türkçe ve mat a çok zaman ayırmamak oldu diyebilirim

Önlisans da bu soru gelebilir gibime geliyor. Soru da beyaz kalem :))

I- Mimar Emin Onat
II- Mimar Orhan Arda
II- Mimar Vedat

Hangileri Anıtkabir'i inşa eden mimarlar arasında yer alır?
Cevap: 1 ve 2

Evli ve şehir dışına çıkamayanlar için öyle oluyor maalesef.
İnşallah geçen sınava göre daha yüksek alırsın.
Bende senin gibi gk yaladım yuttum. Şuan gy sardım. Bu bir ay onları yürütücem.
En azından soruları az çok yetiştirebilmişsin sınavda bu da bir fark demektir, kimse yetiştirememiş.

I- Mimar Emin Onat
II- Mimar Orhan Arda
II- Mimar Vedat

sevgi meleği bu soruyu bende bekliyordum çıkmadı :))
başbakanlara çalışın onları tekrar sorabilirler cumhurbaşkanlarını da bilin

sevgi meleği bu soruyu bende bekliyordum çıkmadı :))
başbakanlara çalışın onları tekrar sorabilirler cumhurbaşkanlarını da bilin
Onları biliyorum canım ya sizde gelmedi bizde gelebilitesi yüksek sanki :))
Ya denemem ben elimde çok sevdiğim bir test kitabım var bitti bi matematiği kaldı. Şimdi farkettim biliyor musun lisansmış Birşey olmaz dimi?

valla olsa olsa kpss de 120 net yaparsın tüh çözmeseydin keşke haha Rakiplere yazık oldu

I- Mimar Emin Onat
II- Mimar Orhan Arda
II- Mimar Vedat

yok artık yaaaa . . . anıtkabirin mimarına kadar yani . . . hiç sanmam . . .

sevgi meleği çok acımasızsın arkadaşım. sınava baktığın gibi sadece tarih ve coğrafyadan bakamayız öyle oturduğu yerden kimse sınav kolaydı demesin çalışan yapardı demesin, demesin arkadaşım çünkü çalışan yapamadı. sınavdan çıkıyo biri ''aga çok kolaydı yeaa'' diyo, kaç yaptın diyosun kendi çapınca iyi bir seyler yaptığını sanıyor, kötü ama kime göre kötü evet bu sınav hiç çalışmayana göre kolaydı ama çalışanlar için zordu be arkadaşım çalışan kim varsa söylediği tek sey budur aksini söylüyosa yalan söylüyodur, çünkü çalışan öyle tarihten yapsam tamam matten yarılasam tmm demez bütüne bakar 1 senesine bakar adaletsizliği görür bir yerlerde. allah aşkına sınava girmeyenler yok sınava ben netten baktım sorular fena değilmiş demesin. denemem sen girdin sınava söyle sınav kolay mıydı? o türkçe soruları neydi ? öss dgs ales bilimum tüm sınavlara girdim böyle türkçeden soğumadım. bu arada derleme denmiş sorulara ya arkadasım o neyin derlemesi sınava giren bilir sorular noktasına virgülüne şıklarından haritasına kadar aynı 3 güncel konu hariç demiyorum ki kesin kopya var ama sorgusuz sualsiz ya bunlar sınavı kötü geçenlerin gazı denilmesi ayıptır, kaldı ki sınavın iptalini istemiyorum aynı stresi yaşayamam sizleride bu kadar ösymci görmek şaşırtmadı değil yani daha önce böyle skandallar olmasa tmm haklısın ama 2010 daki sınavı nasıl unuttun be arkadaşım adamlar hala kabul etmiyor suçu hemen teröre atsınlar. bundan bile prim sağlıyolar helal olsun. biz öğrencilere bile artık acımıyorum. hakediyoruz çok sinirlendim.

arkadaşım yazdıklarına tamamen katılıoyrum..ösyminin tüm sınvkarını nerdeyse bnde gördüm...
bu sene nerdeyse hiç çalışmadan girdim..ama soruları görnce anladım ki çalışsamda yapamayacakmışım...
geçen seneki sorular ve ondan öncekiler olsun, bu hepsinden farklıydı...çok fazla bilgi vardı..en güvendiğm türkçe idi..ama o bile kötü geçti...
ösym resmen oturmuş şöyle düşnmüş; biz ne yapalımda bu öğrencileri zorlayalım..

sınavım ne kadar kötü geçse de iptal edilmesini İSTEMİYORUM..bu stres bir daha çekilmez...ki iptal edilme söz konusu değil zaten...

Acımasız olduğumu düşünmüyorum. Bana sorular kolay gelebilir bunda bir aksi yönde göremiyorum. Ben bu ülkede hiç sınava girmemiş, türkçe, coğrafya, tarih çözmemiş insan değilim. Eğer o soruları çözemeseydim kendimde sorun arardım. Ben o zaman çalışmak için niye paralıyorum kendimi? Gayet net her şey. Denemem sınav sorularının alese benzediğini söyledi.
Geçen sene dgs sorularıda alesindi.
Ben burda belki milyon kez söyledim bunu. Ales, jana, janu çözün lütfen kızlar dedim. Beni kimse sallamadı o ayrı...
Ben demiyorum ki ben herşeyi biliyorum oley süperim. Kazanıcam, fullucem demiyorum. Yarınımızın garantisi yok. Benim başıma da gelebilir. Ufak bi stres herşeyi götürebilir.
Ama kendime inanmazsam da bu iş boş. Her riski göze almak lazım. Ösym bu yıl her sınavı Türkçeden vurdu, vurmadı mı? Bunun böyle olacağını da biliyordum. Görebildim bunu. Bu yüzden ösymye yüklenmiyorum. Bunun sinyali verdi yani. ...

Son düzenleme:

sonuna kadar haklısın,özellikle Türkçe Coğrafya abartıydı,tamam ayırt edici sorular olmalı bilen bilmeyen belli olmalı ama bu kadar da olmaz.Tarihte de bazı sorular aynı şekilde ancak branşı olanlar bilecek şekildeydi.o zaman branşına göre soruyorsa ben niye giriyorum bu sınava.ingilizce öğretmeniyim ıncığını cıncığını hepsini nereden bileyim!!
Evet ben de çalıştım bütün senemi buna verdim ama malesef havada karada kapamadım soruların hepsini!! ama sınav iptal edilsin de demiyorum,ama gerçekten çalıntı olayı varsa haketmeyenler atanıcak onlar yüzünden hakkıyla emeğiyle sınava girenler alt sırada kalıp atanamıcak.
bir de biz gy-gk artı 6 tane de eğitim dersi çalışıp giriyoruz,5 ders çalışmaya benzemiyor açıkçası.

ya kızın biri edebiyatçı olduğu halde türkçe sorularında zorlanmış...aynı şekilde matematiği çok iyi yapıyorum diyenler bazı soruları yapamamış..

konu dağılıyormu ne
lisans soruları zordu kolaydı tartışmaları için bir topic açılsa daha iyi olur sanırım

ben bugün coğrafyadan bölgeler konusunu bitirdim vee tam 400 soru çözdümmmmmmmmm çalışmaya başlayalı hiç bu kadar çözmemiştim de benim için bir ilk

önlisansçılaaar siz naaptınız lisanslar sıralarını savdı şimdik sıra bizde

valla benim matematiğim çok iyidir fulle yakın çıkarırdım ama zamanım yetmedi 23 mat işaretledim sanırım anca, yaptıklarım doğru ama daha fazla çıkarırdım da süre yetmedi mecburen türkçeye döndüm, genel kültüre gittim falan derken zar zor geçti yani
normalde 2009la beraber en zor sınavlardan biri deniyor 2012 için. normalde puanlar düşer ama eğer kopya varsa cidden o zaman kötü işte!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…