2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Kötü bi niyetleri yokmuş ki cnmm

ygs den geldim kıslar
çok şükür güsel geçti..

umarım güsel bi puan alırım :) emek verdim boşa gitmes inş... ama çok yoruldum diyebilirim

ygs den geldim kıslar
çok şükür güsel geçti..

umarım güsel bi puan alırım :) emek verdim boşa gitmes inş... ama çok yoruldum diyebilirim

çok sevindim canım Rabbim hakkında hayırlı olanı ihsan etsin sana. ve burada kpss için mücadele eden bizlerede gönlümüzden geçen neticeleri hayırlısıyla nasip etsin inşallah.

amin

ben bugün daha bakamadım aöf. dün gece birinci ünitenin sorularını çözdüm. sayısal şeyler çok hesaplamalarınıda öğrenmeye çalışmıyorum dediğin gibi sözel kısımları okuyup geçiyorum. hakkımızda hayırlısı. aynen ben de hiç sevmiyorum. neyse az kaldı haftaya bugün bir süreliğine kurtulacağız.

bizim ilk önce mat coğrafya türkçe başladı. türkçe coğrafya bitti. tarih ve vatandaşlık yeni başladı ilk ünitedeyiz. galiba ezber olunca sona bıraktılar. canım ben de bir ay güzel çalıştım kpss ye bu kadar. 61 netim var. tarihle vatandaşlık bitince 90 olur tahminim. evet konuları ihmal etme notlar çıkar öyle anlıyorsan ben tarihten öyle yapacağım. bugün gördükte bir sürü destan hakan var onları ezberlemek lazım. hep karıştırıyorum. ben de dün coğrafya konu anlatımlı kitabımı bitirdim. daha iki kitap bitirdim anca. şu aöf geçsin türkçe konu anlatımlı soru bankası bunları bitireceğim.

iyi hadi işten çıkınca dalmıştım ben de iyi oldu baya gerideydim yetiştim mattan diğerlerinde hala gerideyim. coğrafya türkçe bitti soru bankaları ve test kaldı. yargıdan gidiyorum ben. güzel.

yediiklim biraz zor. istikrar kolaysa ben ondan alayım. bilmiyordum. canım söyle hiç çekinme derslerim çok ağır falan de. yoksa ezerler böyle geçen gün ben de epey sinir oldum bu yüzden. milletin canı çok kıymetli. kapan odaya ders çalışacağım de. Allah merhamet versin onlara.

kızlar bu vatandaşlığa tarihe nasıl çalışayım ben yeni başladım malum var mı önerisi olan? tecrübelisiniz ne de olsa.

doğan ulu hocanın matematık vıdeoları olan varmı elınde var ıse bana lınk gonderebılırmı

kızlar bu vatandaşlığa tarihe nasıl çalışayım ben yeni başladım malum var mı önerisi olan? tecrübelisiniz ne de olsa.

Ben tarihte kavram haritalarından ve videolardan yararlandım. Tabi not tutarak da.
Vat. da da not ilk 4 konusunda video izledim. Yani notdan başka bir şeye gerek duymayan bir ders bana göre.
Düz bilgi olduğu için...
Ben öğrencilik hayatım boyunca ezber de yapmadım.
Yazarak beynime işledim

selamlar kızlar nasılsınız ?
nasıl gidiyor çalışmalar ?
bu topiğe uğramayalı baya oldu. ben anlatayım;
türkçeden günde 100tane soru çözüyorum. bunu standarda bağlamaya çalışıyorum.

tarihi de bitireli çok uzun zaman olmuştu ama bilgilerimin eksik olduğunu düşündüm.
data dan baştan çalışıyorum tarihi. ilkini yargıdan çalışmıştım. ama yeterli bulmadım.şimdi kurtuluş savaşı dönemindeyim :)

vatandaşlık yasama bitti ... darısı diğer konulara. çok sıkıcı

mat yerinde sayıyor gibi. karışım problemlerindeyim ama çok az net yapabiliyorum denemelerde.
7-8 net nasıl düzelteceğim bilmiyorum

kaldı coğrafya. onu da bitireli baya oldu. ondan da gün içinde karışık soru çözüyorum ama bazen ona bile zaman kalmıyor.

birde bu aralar ev taşıma derdindeyiz. türkiyenin öbür ucuna gidiyoruz desem yeri .
3-4 hafta oyalayacak bizi bu taşınma meselesi.
yerleşince de dershaneye başlamayı düşünüyorum. hızlandırılmış ders veren dershane bulabilirsem tabi :)

siz neler yapıyorsunuz ?

evet o kavram haritasının ilkini inceledim şimdi çıktı alamadım kendim hazırlarım artık benzerini. vatandaşlıkta kim en güzel anlatıyor? ztvninkini indirmiştim ben. pek fikrim yok bu ders hakkında öğreneceğim artık inşallah. ben de bugün mat baktım bilmeyince saatler sürdü sıkıldım falan. problemler. hiç aöf falan bakmıyorum içimden gelmiyor inan. çünkü soru çözsem sonra geriye dönüp baksam hatırlamıyorum süpermen değilim ki bir okumada anlıyayım ben de saldım artık gitti hayırlısı olsun.

Bende tarihin tüm konularına çalıştım ama hepsinden yeterince test çözmedim
Tarihten son 3 konunun testleri kaldı.
Bu aralar biraz boşladım dersleri havalar ısınınca gezdim vs. :)
Aslında her gün çalışıyorum 2 saatte olsa ama bu beni tatmin etmiyor malum 3 ay kaldı :26:
Şimdi tarih ile bütün dersleri bir arada yürütyrm tarih bitince açıkçası baya bi rahatladım
Çünkü en fazla konusu olan ders tarih :) MAtematik Türkçe zaten bende tamam tarih de tamam sayılır
Anayasanın ve Coğrafyanın ilk konularına önceden bakmıştım yani yaklaşık sözelden çalışmam gereken 10 ünite falan kaldı
Bir de baştaki konuları tekrar etmem lazım işte. Haftalık 1200 soru çözüyordum önceden şimdi 1500ü buluyorum bazen 400ü geçiyorum bazen konu çalışırsam 100 de kalabiliyor soru sayım. Konular bitince hedefim günlük 300 soru olacak.

matematiği iyi olanlara uzaylı gibi bakıyorum yanlış anlama da
eşimin matematiği de iyidir. şanslı insanlarsınız vesselam
ben yapamıyorum, sinirimden oturup ağladığım zamanlar da oldu.
kendimi aptal gibi hissettiğim zamanlar da...
5 ay kaldı bizim sınava.matematiği ilerletmem gerek. en azından 15 net yapabilsem keşke...

Bak ne güzel eşinin matematiği iyiymiş onu olabildiğince sömür derim
En iyi öğrenme yolu uğraşmak yapamadığında da yardım almaktır.
O yüzden anlayana kadar eşine anlattır gerekirse bıktır o derece
Ama benim böyle dediğimi eşine söyleme tabi
TEmelin olmadığı için zorlanıyorsunuz büyük ihtimalle çalışmaya devam et
daha 5 ayın varmış senin halledersin 5 ayda çok rahat bi şekilde hem de

eşim saolsun bu konuda hakkını yiyemem. çok emek veriyor benim için kpss konusunda.
5 ay bana çok kıza bir zamanmış gibi geliyordu. böyle söylemen beni rahatlattı. saolasın

Aynen valla bugün hiç ders yapmadım aöf soğuttu resmen çalış çalış sorular yanlış çıkıyor geçersem geçerim kalırsam kalır kafa patlatmak deyimini resmen yaşadım yani.
Valla bitsede kpss çalışsam ne kadar zevkliydi.
Bildiklerimizi unutucaz.
Vatandaşlıkta ihtiyacın 2010 videosundaki hoca çok güzel anlatıyor ama tabi güncel olmayan 4 vidyoyu izledim diğerleri güncel kaynak mecbruen yeni videolar.
paylaşmıştım burda 2012 nin vatandaşlığını...

tamam canım bakayım ben 2012 lere. dün gece çok az uyudum çocuk ateşliydi hala hasta bir haftada anca geçiyor bugün matematikten birkaç soru baktım anlamayınca çok uzun sürüyor. ama olacak yani mat doğru sayım arttı benim hamd olsun. şubat ayında günde beş saat falan mat çalıştım ben. inşallah haftaya yine öyle olacak. çok kitabım var onları heep bitireceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…