2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

eşim saolsun bu konuda hakkını yiyemem. çok emek veriyor benim için kpss konusunda.
5 ay bana çok kıza bir zamanmış gibi geliyordu. böyle söylemen beni rahatlattı. saolasın :KK34:
canım valla ben de 7 netle başladım iki katı oldu hamd olsun. netten videoda izledim ztvnin ekol hocanın. üç haftadır bakamıyorum. sen de öyle yap hem kitaptan soru çözümlülere bak. hem videodan çöz. günde 4 saat mat çalış eşinde yardımcı oluyormuş bulunmaz şans bilemediklerini sor soruları çözdükçe dünyalar senin olur :KK55:

arkadslar soruma nereye sorucam bılemedım ama benım bı kac sorum var ya
ben iibf ogrencısıyım 2. sınıftayım ozel sırket ıstıyorum ama gecıcı olarak kpss ye hazırlanıp cepte olsun meslegım ıstııyorum sızce 3. sınıfta kendı kendıme hazırlnsam nasıl olur ???
yapabılırmıyım cunku bu yaz da ıng kursum olucak buyuk ıhtımal bı de kaldıgım derslerı yaz okulunda verıcem gunluk bı saat en azından azar azar calıssam nasıl olur ??????
ve nasıl calısmalıyım hanıg konulara agırlık vermelıyım hanıg kıtapları almalıyım offffffffff offffffff hıc bı bılgım yok
bı de benım genel kultur sıfır bu arada :KK52::KK52:

canım valla ben de 7 netle başladım iki katı oldu hamd olsun. netten videoda izledim ztvnin ekol hocanın. üç haftadır bakamıyorum. sen de öyle yap hem kitaptan soru çözümlülere bak. hem videodan çöz. günde 4 saat mat çalış eşinde yardımcı oluyormuş bulunmaz şans bilemediklerini sor soruları çözdükçe dünyalar senin olur :KK55:

2 katı oldu demek.... harika:KK34:
şu taşınma meselesini bi atlatayım matematik ağırlıklı çalışacağım.

Herkese iyi çalışmalar Rabbim zihin açıklığı versin :KK16:
Neler çalışıyorsunuz kızlar:KK6:

tarihten tavsiye edeceğiniz kavram haritalı öğrenme kitabı var mı bu ay tarihi tekrara başlıcam da soru bankası olarak PEGEM in tarih anayasa 5500 tavsiye ederim

tarihten tavsiye edeceğiniz kavram haritalı öğrenme kitabı var mı bu ay tarihi tekrara başlıcam da soru bankası olarak PEGEM in tarih anayasa 5500 tavsiye ederim

Pegemin ders notları canım kavram haritalarıyla anlatıyor. Ben tekrarlarımı ondan yapıyorum süper.

Pegemin ders notları canım kavram haritalarıyla anlatıyor. Ben tekrarlarımı ondan yapıyorum süper.

aynen :KK66: bende ordan yapıyorum tekrarları onun sadece osmanlı dağılma kısmını beğenmedim onun dışındaki konular süper özet önemli yerler var hep içinde

arkadslar soruma nereye sorucam bılemedım ama benım bı kac sorum var ya
ben iibf ogrencısıyım 2. sınıftayım ozel sırket ıstıyorum ama gecıcı olarak kpss ye hazırlanıp cepte olsun meslegım ıstııyorum sızce 3. sınıfta kendı kendıme hazırlnsam nasıl olur ???
yapabılırmıyım cunku bu yaz da ıng kursum olucak buyuk ıhtımal bı de kaldıgım derslerı yaz okulunda verıcem gunluk bı saat en azından azar azar calıssam nasıl olur ??????
ve nasıl calısmalıyım hanıg konulara agırlık vermelıyım hanıg kıtapları almalıyım offffffffff offffffff hıc bı bılgım yok
bı de benım genel kultur sıfır bu arada :KK52::KK52:

Canım ben sana cevap yazacaktım da unuttum. :KK17:
2. sınıftasın daha bence seneye başla ve yavaş yavaş sindire sindire çalış.
Günde bir konu çalışsan 5 ayı geçmez bile.
Matematiğinde iyiyse son sene bile yeter :)
Sana tavsiyem bilindik yayınları kullanman. Aslında bu sorunun cevabını çok verdim burada.
Konu da ihtiyaç,data,yediiklim,yargı
Soru da aynıları+ teorem, uzman,pegem, beyaz kalem vs...
Not tutarak çalış ve burda ihtiyaç yayınlığın uzaktan eğitim videolarının linkini paylaştım onları bulabilir misin çok mu geride bilmiyorum ama istersen bana özelden ulaş onların linklerini veriyim yazarak+ video izleyerek çalış ben öyle yaptım yani burda ki arkadaşlarda öyle yapıyor.
Genel kültür konusuna gelince üzülme hiç zor dersler değil çalışarak hayli hayli yapılır işte bir tarih o da diğerlerine göre uzun zaman alıyor (1-2 ay) onun dışında zorlanmazsın korkma...

Canım ben sana cevap yazacaktım da unuttum. :KK17:
2. sınıftasın daha bence seneye başla ve yavaş yavaş sindire sindire çalış.
Günde bir konu çalışsan 5 ayı geçmez bile.
Matematiğinde iyiyse son sene bile yeter :)
Sana tavsiyem bilindik yayınları kullanman. Aslında bu sorunun cevabını çok verdim burada.
Konu da ihtiyaç,data,yediiklim,yargı
Soru da aynıları+ teorem, uzman,pegem, beyaz kalem vs...
Not tutarak çalış ve burda ihtiyaç yayınlığın uzaktan eğitim videolarının linkini paylaştım onları bulabilir misin çok mu geride bilmiyorum ama istersen bana özelden ulaş onların linklerini veriyim yazarak+ video izleyerek çalış ben öyle yaptım yani burda ki arkadaşlarda öyle yapıyor.
Genel kültür konusuna gelince üzülme hiç zor dersler değil çalışarak hayli hayli yapılır işte bir tarih o da diğerlerine göre uzun zaman alıyor (1-2 ay) onun dışında zorlanmazsın korkma...

offffffffff offffffffff tarıhı bılmezmıyım cnm en sınrı oldugum ders nefret edıyorum bı de benım bolum calısma ekonomısı hukuk cok bızde ya bı sınır oluyorum kı ne yapcam bılemıyorum
matı severım de tarıh mıs hukukmus aman aman :KK52::KK52:bı gun sonra sosyolojı ondan sonrakı gun ınkılap sınavım var ve sozel derlsere calısırken manyak uykum gelıyo annem bı saat sonra benı uyuyo olarak gordugu anlar oluyo :KK52::KK52::KK52:
matım ıyıdı benım ama ahım sahım degıl unıde en ıyı mattan ıktısattan gecıyorum zaten :KK52::KK52::KK52:
oss de ınanırmısın tarıhı hatırlamıyorum da cografyadan 3 netımmı ne vardı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
cnmmatla kafa yormak ıstemıyorum onu son seneye attım ben sımdıden yanı ole dusunuyorum ben en cok ıkıtsattan ve hukuk derslerınden basarılı olmak ısıtoyurm (hoca bıze ole dedıgı ıcınole dusunuyorum ılerde fıkrım degısırmı bılemem )
ama hukuk cok bızde cıdden ve kelımeler anlamlar Allah ım sankı hukuk fakultesınde gıbı hıssedıyorum kendımı bazen :KK43::KK43::KK43:
bu hukuk calısma yontemlerı varmıdır onu cok merak edıyorum bılen varsa nolur soleyın
bırde tarıhten tabı
bu arada cnm soledıgın kıtapları arastırıcam ona gore seneye bırınıalıp baslıcam konu anlatımlı almama gerek varmı sence mesela bızım bı ınkılapcı kpss mustesarlık kaymakamlık vs. hazırlıgı ıcın kendı yazdıgı bı kıtabı onermıstı sınıfca onu almıstık her tarıhı olay yok ole uzun uzadıya lısedekı gıbı ama hanıısemıyararmı sence ???
cevabın ıcın cok ama cok tesekkur edrım cnm ben sımdı ozeldenmsj atıyım sana lınkı ıırrev serda ad aysen cok memnun olurum :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

aa ben de netten kavram haritası diye aratıp görsellere bakmıştım hazırı varmış iyi hadi ben de bir ara alırım. kendim uğraşmak istemiyorum. ben de ihtiyacın 24 saatte tarihini almıştım ama daha bakmadım yeni başladım zaten tarihe. başka var mı böyle değişik bildiğiniz kitap?

kızlarr biliyorummm çok geç kaldımmm amaaaa ben daha yeni başladım çalışmayaaaa çok sıradan bir soru olacak amaaa hazırlanma sürecinde neler yapıyorsunuzzzzz nasıl başladınızzz takdikleriniz neler???

kızlarr biliyorummm çok geç kaldımmm amaaaa ben daha yeni başladım çalışmayaaaa çok sıradan bir soru olacak amaaa hazırlanma sürecinde neler yapıyorsunuzzzzz nasıl başladınızzz takdikleriniz neler???

konu çalışıp bol bol soru çözeceksin başka yolu yok. Eğer lisansa gireceksen ben bir an önce başla derim 2 ayda konuları bitirip son bir ay da deneme çözersin.
Biz burda ders ders gidiyoruz arkadaşlarla önce tarihi bitirip sonra diğer derslere geçtik önceki sayfaları okursan baya bi taktik paylaşımı yapmıştık :KK1: :KK1:

$pegemtarihdersnotlar.jpg

http://turbobit.net/9vvkw4q311ek.html

valeri bendeki incecik turuncu bi kitap, bu eski basım mı resimdeki ?
paylaşım için teşekkürler merak ettim indirip bi bakim
valeri sağol canım ilk altı sayfasını çıkardım aslında nette çok uygunn fiyatı 3,90 da şu kargo parası 6 tl çok pahalı. 100 lik alışveriş yapıcam da bedava olacak. kitapçılarda ne kadar bilmiyorum artık ben ihtiyacın 24 saatte tarih kitabını 8 civarı bir fiyata almıştım.

X