2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Türkçe ve tarihten 150 e yakın soru çözdüm birazdan sporumu yapıcam sonra vatandaşlık, mat ve coğdan 60 şar soru hazırladım onları çözücem.
Gece de tarih tekrarı ve coğrafya, vat tekrarı yapmayı planlıyorum.
Eğer uykum gelmezse yürütmeye giriş yaparım.

valla süpersin sevgi meleği
Çok düzenli programlı gidiyorsun beni de motive ediyorsun acayip
Ben tekrarlarımı hiç kaçırmıyorum düzenli şekilde gidiyorum,
ama hala çok eksiğim var kısa zamanda kapatırım inşallah
:44:

Kapatırsın canım merak etme. Ben hala madenlerde sorun yaşıyorum sürekli tekrar etmem gerekiyor.
Birde tekrarı aksatınca tarihte antlaşmaların maddeleri karışıyor.
Bu gece baya ayrıntılı tekrar düşünüyorum.
MAdenleri falan tekrar kodlucam kendime göre...

Son düzenleme:
Ben o madenleri hiç bilmiyorum ama girdiğim denemelerde ya da evde kendi çözdüklerimden geçen şeyi öğrendim bor türkiyede çok fazla varmış ama teknoloji yeterli olmadığı için nerdeyse hepsini yurt dışına ihraç ediyormuşuz, Konu çalışmasan da küçük bi iki şey öğreniyor insan denemelerden ama gözüm korkmuyor değil o madenlerden tarihi bi bitireyim de anayasaya geçeceğim sonra corafya ya başlayacağım bakalım. Kodlama kesinlikle çok işe yarıyor. Bi de sürekli tekrar etti mi tamam
Mesela Egedeki kırıklı dağları bi ara kodla öğrenmiştim MaYBAM diye hala aklımda Madra Yunt Bozdağlar Aydın MEnteşe diye :) Ki 2-3 ay oldu ona bakalı bi onu unutmadım tekrar da etmememe rağmen.

Kodlar çok işe yarıyor coğrafya ve tarihte misal mısırda kurulan türk devletleri çok soruluyor Tema olarak kodlanıyor hiç unutmuyorum. Misakı milli kabsar,
1. inönü sonucu milat gibi....

bende bugün tarihten 150 soru çözdüm :) konu tekrarımıda yaptım...

1,2,3,4,5 inci konular bitti çok şükür...

bu akşam 6.konuya geçiyorum...sonra bitirmeye 3 konum kalıyor..

sondan 2 konuyuda hallettim ilkeler ve dış politika...

şu tarihi tam tekmil bi bitirsem çok rahatlıycam gerçekten...

Bugün toplamda 300 soru çözmüş oldum. Tüm dersleri ilk defa birlikte çözdüm bugün:)
Ama hiç iyi olmadı beynim durdu resmen.
En basit sayılar konusunu bile çözemedim.
Durdu beynim ya :/ tarih ve vat tekrarı yattı bu gece yatacağım.
Sabah tekrarlardan başlarım ve bir daha tüm dersleri bir arada çözmem o kadar...

evet cnm hepsi bir arada olunca çok yoruyo insanı o yüzden ben muhakkak soru çözmeye başladım mı tek derste kalıyorum...

hele türkçe üstüne tarih coğrafya tam bulandırıyo hiç tavsiye etmem...

eveli gün ben 300 soru çözdüm tarihten ve gayet iyiydim devam etsem belki bi 100 soru daha çözebilirdim..

ama karıştırsaydım 150 de kalırdım..

Evet ben birde konular tamamen bitince her dersten 100 çözerim diyordum ama aman aman kalsın.
Artık hergün bir dersten 300-400 çözerim en azından yorulmam.
Şaka gibi ya beynim tamamen durdu.. İnşallah yarına geçer...

Son düzenleme:
denemem netlerin iyi daha coğrafyaya başlamamışsın yarısını yapabiliyorsun. benimde seninle mat dışı aynı sayılır. mat bozuyor sadece. işin kötü yanı şu ana kadar mattan geçtiğimiz konulardan çıkan soruları yapamadım ben dünkü denemede başka şeyler yaptım mantık kurarak falan. ona üzüldüm demek yetersiz geliyor birde konunun üstünden bir ay geçti diyelim obeb hiç çözmedim. unutmuşum. tekrarda şart yani. ben de dün mattan üslü sayılara baktım bu da uğraştırır birkaç gün. çözümlemeyi tekrar ettim.

Kızlar iki gündür tarihten konu çalışıyorum soru çözmeye geçince anlıyorum ki beynimdeki tüm bilgiler birbirine girmiş.
Şıkları görünce evet böyle bi şey var ama hangi padişahtı ne zamandı hatırlamıyorm hiç. Bugün 3. Kez çalışacağım aynı konuya neden böye oluyor anlamadım.
Zamanla mı oturuyor sizde de yoksa siz soru çözerek mi oturtuyorsunuz? Bende önceden tüm konuya hakim oluyordum hep öyle test çözerken de tekrar etmiş oluyordum ama bu sefer bilgiler karıştığı ve oturmadığı için çözemiyorum soruları valla

Neyse çalışmaya devam

kızalar ben geldım başsağlığı dileyen herkseden allah razı olsun ıkı gun ankaradaydım dondum bugun ev ısı yapıcam onsan sonra oturum derslere tekrardan motvıe olmam lazım hayt bır sekıl devam edıyor bızler ıcın

Sürekli konu çalışmanın bir yararı yok kızlar, konu pekiştiren sorulardır...

osmanlının hepsini bi arada çalıştıysan öyle oluyor..

benim konu anlatımlı kitabım bölmüş böle iyi oldu...

tek tek çalışıp soru çözdüm oturdu konular..

ıslahatlar ve kültür uygarlık feci ezber çok o yüzden bu 2 konudan çok soru çözmeni tavsiye ederim cnm..

ıslahatlardan tam 750 soru çözdüm anca oturdu ve dahada çözücem yani..

kızlar selamlar...

topici baştan itibaren okuyamadım,takip ettiğiniz bir program var mı kendinize göre?

Sürekli konu çalışmanın bir yararı yok kızlar, konu pekiştiren sorulardır...
Evet sevgi meleği haklısın ama konuyu bilmeden de işte soru çözmek olmuyor insanın morali bozuluyor. Bi de pek konsantre olamadım bu aralar belki onun da etkisi vardır birazcık.
Bugün de hiç çalışmadım gibi bi şey oldu biraz oturdum derse az baktım sonra içim sıkıldı akşam çalışcam ama bi saat tüm konuyu hızlıca okuyup testlere başlayacağım çözemesem bile konuyu açıp tekrar okuycam soruya o şekilde tekrar bakcam.Bakalım aklımda kalacak mı

elkocum sen hangi kitaptan çalışıyorsun ben pegemin kitabından bakıyorum o da bazı konuları birleştirmiş işte osmanlıya yeni başladım. Kuruluş yükselme kültür uygarlık iç içe
sanırım biraz ağır geldi bana 30-40 sayfa arası sırf konu olunca ondan da aklımda kalmamış olabilir. Kuruluş yükselme ile ilgili diğer kaynaklarda hiç bi şey yok maalesef çıkmıyor diye koymuyorlar ama geçen sene bi soru vardı. O yüzden o konuyu pekiştirmek pek mümkün olmadı. Ama külür uygarlıktan da aşırı çok sorum var. Onları çözünce oturur herhalde bakalım. Biraz işlerim var onları halledeyim,8den 12 ye kdar çalışcam bugün :)

kızlar selamlar...

topici baştan itibaren okuyamadım,takip ettiğiniz bir program var mı kendinize göre?

Herkesin farklıdır programı ama biz burda genel olarak bi dersi bitirip soru çözüyoruz bolca sonra da başka derse geçiyoruz. Ben şu an tarihe başladım. Tarihin tüm konuları bitince de anayasaya geçeceğim anayasa bitince coğrafya sonra türkçe ve matematik çalışcam ben.

hoşgeldin fattum,
derslere bi başladı mı gerisi çorap söküğü gibi geliyor aslında merak etme motive olursun çabucak :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…