2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

test çözerken sisal bitkisi vardı paragrafta merak edip bakarım netten çünkü sadece sınav değil önemli olan kültürümü gelişirmek. hoşuma gitti hikayesi:

Sisal bitkisinin hikayesi: Bu bitki Amerika kıtasında, soğuk rüzgar, sert verimsiz toprak ve sıcak güneşte yetişen bir bitki. Yaprakları çok elyaflı, dokumada kullanılıyor. Elyafının kıymeti nedeniyle, bu bitkiyi daha verimli topraklarda yetiştirmeyi deniyorlar. Bitki yetişiyor ve çok daha büyükçe yaprakları çıkıyor fakat bakıyorlar yaprakların içinde elyaf yok.Sonra anlaşılıyor ki bitkinin kötü toprak, soğuk rüzgar, sıcak güneşle mücadelesi onun lifli yapısını meydana getiriyormuş.Yani içindeki cevheri geliştiriyormuş.İşte insan içindeki cevherde zorluklara katlanma ve mücadele ile gelişmektedir.

evet cnm var bi çok şeye var o sitede...

ekpss den de soru çözebilirsin üye ol dolu soru var orda...

güsel site ordan da çözüyorum ben..
tamam canım ekledim siteyi yarın üye olayım. bir paragrafta kelebekler vadisini anlatmış bir baktım görsellerden ne güzel görünüyor inşallah memur olup para kazanıp gitmeyi nasip etsin Rabbim.

tamam canım ekledim siteyi yarın üye olayım. bir paragrafta kelebekler vadisini anlatmış bir baktım görsellerden ne güzel görünüyor inşallah memur olup para kazanıp gitmeyi nasip etsin Rabbim.

İNŞ..amin..cnm..
hayırlısıyla güsel istediğimiz yerlere atanalım...
benim bu sene zor ama 2014 de beni kimse tutamaz ....

inş..ALLAHım sağlık versin...

iyi geceler kızlar:KK3: ben hem işte çalışıyorum hem bebek bekliyorum kalan zamanda ders çalışaya çalışsam da çok başaılı olamıyorum. T
rkçem şükür çok iyi, matematik desen 18 net çıkarırım en az ama sözelim çok kötü o yüzden tarihe ağırlık verdim başta bugün vaktim olunca 100 soru çözdüm. Bi yandan ev işleri zor oluyor. Umarım Allah hepimizin gönlüne göre verir. Bu sınava girebilmek benim için çok önemli inşallah girerim doğumum da kısmetse temmuzda olacak o halde bakalım nasıl gitcem:KK9::KK49:

iyi geceler kızlar:KK3: ben hem işte çalışıyorum hem bebek bekliyorum kalan zamanda ders çalışaya çalışsam da çok başaılı olamıyorum. T
rkçem şükür çok iyi, matematik desen 18 net çıkarırım en az ama sözelim çok kötü o yüzden tarihe ağırlık verdim başta bugün vaktim olunca 100 soru çözdüm. Bi yandan ev işleri zor oluyor. Umarım Allah hepimizin gönlüne göre verir. Bu sınava girebilmek benim için çok önemli inşallah girerim doğumum da kısmetse temmuzda olacak o halde bakalım nasıl gitcem:KK9::KK49:

benim de 2.5 yaşında bi oğlum var.. inan raat vermiyor ama yapcak bişey yok...
dün bi oturdum 300 soru çözdüm tarihten.. yeterki isteyelim.. cnm.. ama bebeğin doğduktan sonrada çalışabilirsin,
o dönmeler fazla uyuyorlr zaman kalıyor...

benim de 2.5 yaşında bi oğlum var.. inan raat vermiyor ama yapcak bişey yok...
dün bi oturdum 300 soru çözdüm tarihten.. yeterki isteyelim.. cnm.. ama bebeğin doğduktan sonrada çalışabilirsin,
o dönmeler fazla uyuyorlr zaman kalıyor...

Allah bağışlasın canım:emir_bebek: inşallah dediğin gibi olur her şeyin başı azmetmek

canım çalışınca evlide olunca çok zor cidden. o yüzden ev işlerine haftada iki üç saatliğine bir arkadaşını ayarlasan evi süpürse silse sana daha çok vakit kalır. ben çalışırken arada arkadaşlarım yardım ediyordu. mat onsekiz net çok iyi inşallah ben de o seviyeye gelirim.

Ben herkese tavsiye ederim türkiye geneli sınavları, sınav morali bozmak için değildir ki sınav eksiklerinizi görüp kapatmak için inanılmaz bir fırsattır bence. Ben eksiklerimi görerek üzerine gidiyorum. Ben ilk girdiğim sınavda 65 aldım sonra 70 ondan sonrakinde 75 aldım git gide yükseliyor yani. Amaç da o yani eksikleri zamanla kapatmak. Bir dahakinde de hedefim 80 almak. Dersaneye gitmediğim halde internetten araştırıp dersanelerin sınavlarını takip ediyorum sürekli çok da iyi oluyor bence. Adı üstünde deneme gerçek sınav değil ki yüksek puan almak zorunda değiliz yani.
canım bunlarda net sayıların ne? ben de üslü sayıların videosuna araştırayım netten

canım bunlarda net sayıların ne? ben de üslü sayıların videosuna araştırayım netten

Şimdi sınav sonuçlarına baktım da bi tanesini buldum ondan 78 almışım onun netlerini yazıyorum 75 diye aklımda kalmış en iyi sınavım bu şimdilik

Türkçe: 24 NET
Matematik: 27,5 NET
Tarih 14 Net
Coğrafya 9,5 Net
Vatandaşlık 2,5 Net
-----------------------------------------
Toplam olarak
Genel Yetenek: 51,5 NET
Genel Kültür : 26 NET
TOPLAM: 77,5 NET

Osmanlıya başladım acayip karışık geldi kızlar :26:
bitirdim çalışmayı bitirdim derken bi kere okudum kültür uygarlık kuruluş yükselmeyi
Baya da uzunmuş haa oku oku zar zor bitirdim
SAnırım çok çok test çözmem lazım
Ama baştan bi kere daha okuycam şimdi hepsini

Şimdi sınav sonuçlarına baktım da bi tanesini buldum ondan 78 almışım onun netlerini yazıyorum 75 diye aklımda kalmış en iyi sınavım bu şimdilik

Tarih 14 Net
Coğrafya 9,5 Net
Vatandaşlık 2,5 Net
Toplam olarak

Güzel canım. Havalar düzelsin de tg denemelerine bende giricem. Görmek istiyorum kendimi tr de ne durumdayım...

Tarih 14 Net
Coğrafya 9,5 Net
Vatandaşlık 2,5 Net
Toplam olarak

matematıkten 27 netı nasıl yapıyosunuz valla helal olsun! ben matematık için umutsuz vakayım 15 net yapsam zil takıp oynarım

matematıkten 27 netı nasıl yapıyosunuz valla helal olsun! ben matematık için umutsuz vakayım 15 net yapsam zil takıp oynarım
valla çok kolay :) Nasıl dersen şöyle açıklayayım :) Herkesin bilgi dağarcığını araba gibi düşünebilirsin, insan doğduğunda bilgisi sıfır araba gibidir. Kimisi bu arabayla hız yapar baya bi yol alır, kimisi de arabasını garaja kitler yıllarca hiç yol almaz. Eğer matematik için geçmişte hiç yol almadıysanız kilometreniz sıfırdır, ama biraz yol aldıysanız belki 20 km yol gitmişsinizdir önünüzde 80 km yol vardır gidilecek. Herkesin her ders için kilometresi farklıdır, ama önemli olan ne kadar yol alıp almadığınız değildir geçmiş geçmişte kaldı çünkü önümüze bakmak lazım, önemli olan önünüzde kaç kilometreniz olduğudur. Aradaki farkı kapatmak da çok yol alarak çok çalışıp çok soru çözerek olmakta. Ben zamanında matematiğe çok çalıştım çok soru çözdüm o yüzden netlerim iyi geliyor.

Bence hayatta herkes matematik biliyordur. Hiç markete gidip de alışveriş yapmayan yoktur sanırım. 2TL lik bi şey alıp kasiyere 10 TL verirseniz 8TL para üstünü de alırsınız. Bu da bir matematiktir.Ama nedense bazıları bunu gözünde büyütüp korkuyor. Aslında matematik dediğin bu kadar basit bir olaydan ibaret yani Kpss matematiği öyle en azından :) Çalıştıktan sonra bütün dersler çok basittir. Ben öyle düşünüyorum yani.

X