2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Kızlar bugün 3,5 saat çalıştım ve 350 soru çözdüm biraz matematik biraz türkçe karışık daha da çalışacağım :)

ahh canım ahhh benim okuma işi bitmez :) şimdik şöyle oluyor :)
bu okulları bitirince toplamda 3 ünivden mezun olmuş olucam daha önceden de 1 üniv okumuştum
ama ne yazık ki okuduğum bölümler benim çocukluktan beri hayalini kurduğum ,esas istediğim meslekler değil..hayat beni sürükledi farklı sektörleri denedim aklımın bir köşesinde hep o kaldı
bu sene girme nedenimde hayallerimin peşinden koşmak bunu gerçekleştirebilmek çok arzu ettiğim bölümü okuyabilmek için
bu sene yapamazsam ömür boyu içimde kalıcak biliyorum sonra çok pişman olucam KEŞKe dememek için
şansımı tekrar denecm diğer yıllarda yüzüm gülmedi bu yıl inş. olucak öyle işte anlatabildim mi ? :)

sevgimeleğim ihtiyaçın videoları vardı çok faydalı tarih-coğ-anayasa indirdim dinliyorum
matematikte varsa eklermisin ? mat. dinleyerek tekrar yapmış olurum

benim durumum da senin gibi.bir üniversite bitirdim,açıköğretim de okuyorum halen,ygs dgs ales kpss hepsine gireceğim,hakkımızda hayırlısı olur inşallah,ben üniversite bitince özel sektörde çalıştım biraz ama çekilecek gibi değil gerçekten,sınavlara hazırlanmak için bıraktım,hiç değilse kafam rahat olarak çalışabiliyorum,bir yandan da haftada 2 günlük bir ingilizce kursuna gidiyorum,ingilizcem gelişsin bari dedim.arkadaşlar hayat çok zor,biz bu sınavı kazanmalıyız,evli arkadaşlar ilerde çocuklarınıza daha iyi bakabilmek,daha iyi şartlarda okutmak için,bekar arkadaşlar kendiniz için çalışın.hepimiz ayaklarımızın üstüne sağlam basmamız için bu sınavı kazanmamız şart,dayanın,sıkın dişinizi.

Valla kimyon azmine hayran kaldım :) TEbrik ederim hepsinde başarılı olursun inşallah canım :)

MademoiselleBoleyn sana katılıyorum gerçekten bu sınavı kazanmamız şart asla pes etmemeliyiz. Bazen bana oluyor diyorum işte 300 soru çözdüm ya da şu kadar saat çalıştım yeter diyip başka işlerle uğraşıyorum. Ama artık pes etmeyeceğim asla yeter demeyeceğim. Bu sınavı kazanmak için hedefimizin 100 almak olması gerekiyor.Çünkü tüm türkiyenin girdiği bi sınav. İşimiz çok zor 90 üstü alıp açıkta kalanlar bile oluyor işi şansa bırakamayız ve her sene insanları ayırt edebilmek için aralara zor sorular serpiştiriyorlar genel kültür diyerek kpss kitaplarında olmayan şeyleri soruyorlar. Her şeye hazırlıklı olmak zorundayız gerçekten. Ben çalışırken asla şu bilgi çıkmaz diyemiyorum. Çünkü her şeyi sorabiliyor adamlar bunu son yıllarda iyice gördüm anladım yani.. Durmak yola çalışmaya devam :)

sevgimeleğim ihtiyaçın videoları vardı çok faydalı tarih-coğ-anayasa indirdim dinliyorum
matematikte varsa eklermisin ? mat. dinleyerek tekrar yapmış olurum

Bi şey soracağım o videolar 2010 dimi? ben netten 2010 u bulabildim bu sene de. Eğer öyle ise anayasaya bence çalışmayın çünkü bayaa bi değişiklik var anayasada. Eğer 2011-2012 ise o videoları ben nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim :)

Kızlar bugün 3,5 saat çalıştım ve 350 soru çözdüm biraz matematik biraz türkçe karışık daha da çalışacağım :)

maşallag cok guzel bende unıte bıtırdım 139soru cozdum az aslında bırazdan gıdıp bıraz daha 100 tane cozsem fana olmaz yanı

maşallag cok guzel bende unıte bıtırdım 139soru cozdum az aslında bırazdan gıdıp bıraz daha 100 tane cozsem fana olmaz yanı

bende paragraf soruları çözdüm türkçeden...100 tane..

deneme de çözdüm ama sadece türkçe...

deneme de türkçe 28-29 çıkıyo şu anlatım bozukluğundan nefret ediyorum yaa

bende paragraf soruları çözdüm türkçeden...100 tane..

deneme de çözdüm ama sadece türkçe...

deneme de türkçe 28-29 çıkıyo şu anlatım bozukluğundan nefret ediyorum yaa

onuda anlatırsın yedı ayda canım ınslalh hepsı tam cıkar darısı bızlere ınsallah canım bende 250 soruya tamamladım belkı daha fazlada olabılır kafam bunaldı yıne bu akşam ama dun daha ıyıdım 400 soru cozmustum neyse buna sukur

turkçeden 100 soruyu geçemiyorum paragraflar boğuyo beni

tarihten bi oturuşta 300 falan çözüyom ama...

bakalım inş..iyi bi puanım olur...

2009-2010 uzaktan eğitim bende tarih-coğrafya dinliyorum henüz anayasaya geçemedim ama dediğin doğru canım yenisi gerek
Valla kimyon azmine hayran kaldım :) TEbrik ederim hepsinde başarılı olursun inşallah canım :)
teşekkür ederimcanım inş. hepimiz tüm sınavlarda başarılı oluruz
aynen canım katılıyorum sana

Batı karadeniz dağları: KILIBIK

Köroğlu

Ilgaz

ı(joker)

Bolu

ı(joker)

Küre

Dünya genelinde ilk sırada yer aldığımız ürünler KÜFİ

KAYISI
ÜZÜM
FINDIK
İNCİR

Ege bölgesindeki ürünler ZÜHTİ

ZEYTİN
ÜZÜM
HAŞHAŞ
TÜTÜN
İNCİR
<!--[endif]-->

Türkiye'deki tektonik göller BASİT MUHASEBE

Burdur gölü

Acıgöl

Sapanca gölü

İznik gölü

Tuz gölü

Manyas Gölü

Ulubat gölü

Hazar (Hozapin) gölü

Akşehir gölü

Seyfe gölü

Eber gölü

Beyşehir gölü

Enerji üreten göller HET

Hazar
Eğirdir
Tortum

Türkiyede Etkili Olan Rüzgarlar KaYıP SaKaL

Karayel
Yıldız
Poyraz
Samyeli (Keşişleme)
Kıble
Lodos

Egenin Madenleri (LAZCUMA)

Linyit

Altın

Zımpara

Civa

Uranyum

Mermer

A........

Bakırın çıkarıldığı yerler: KADER

Kastamonu-küre

Artvin- murgul

Diyarbakır- ergani

Elazığ- maden

Rize- çayeli

Civanın çıkarıldığı yerler: KİM BU

Konya

İzmir

Manisa

B(joker)

Uşak

Karstik Göller: SOKAK

Suğla

Obruk

Kestel

Avlan

Kızılören

GAP tamamlanınca artacak ürünler: PASPaS

Pamuk

Ayçiçeği

Soyafasülyesi

Pirinç

a(joker)

Sebze

Dab. volkanik set gölleri : Van Gölünde Nazik bir adam Balıkların öldüğünü görünce çıldırdı.

Van gölü

Nazik gölü

Balık gölü

Çıldır gölü

Doğalgaz tesisleri OHA

O-ovaakça

H-hamitabat

A-ambarlı

Bütün bölgelerimizde olan ürünler (ekim alanı en geniş-BETÜŞ)

Buğday

Elma

Tütün

Üzüm

Şekerpancarı

Tektonik göller: MUSİBET

Manyas

Ulubat

Sapanca

İznik

Beyşehir

Eğirdir

Tuz

KIZLAR BELKI COGUNUZ BILIYORDUR AMA BEN BUNLARI YAYINLAYIM DEDIM BILMEYEN VARSA DIYE

Egede en çok yetişen ürünler :ZÜHTi..Zeytin,Üzüm,Haşhaş,İncir,Tütün

&#8226; Rüzgarlar: KaYıP SaKaL....Karayel,Yıldız,Poyraz,Samyeli,Kıble,Lodos

&#8226; İç Anadolu &#8216;daki Platolar HUCOB....Haymana,Uzunyayla,Cihanbeyli,Obruk,Bozok

&#8226; Ülkemizde Doğal gaz Santralleri:.OHA...Ova akça,Hamitabat ,Ambarlı

&#8226; Egede kırık dağlar : MaYBAM...Madra ,Yunt,Bozdağ,Aydın dağları,Menteşe

&#8226; Akdeniz&#8217;deki Karstik Ovalar : TAKKE....Tefenni ,Acıpayam ,Korkuteli, Kestel, Elmalı

&#8226; İhrac ettiğimiz Madenlerimiz. BaCaK MaBeT&#8230;. BAKIR,CİVA,KROM,MAGNEZYUM ,BOR,TUZ

&#8226; İhrac Ettiğimiz Ürünler: Ç SıNıF TAKİM..ÇAY,SEBZE,NOHUT ,FINDIK,TURUNCGİL ANTEPFISTIĞI ,KAYISI ,İNCİR, MERCİMEK

&#8226; Gübre Fabrikaları: BİSİMGEM...Bandırma,İstanbul,Sivas,İzmir,Mardin,Gi resun,Elazığ,Mersin

&#8226; BAKIR çıkarılan ve işlenen yerler; K A D E R&#8230;(Kastamunu-küre)(Artvin-murgul) (Diyarbakır-ergani)(Elazığ-murgul) (Rize-çayeli) İşletmeler için Ortadaki harflere bir de "samsun" ekleyin.Yani "ADES"

&#8226; DEMİR çıkarılan ve işlenen yerler; S A M İ (Sivas-divriği ve kangal) (Adana-feke ve kozan)(Malatya-hekimhan ve hasançelebi) (İzmir-dikili ve torbalı) İşletmeler ise S ve A harfleridir.(sivas ve izmir)

&#8226; Doğu Anadoludaki madenler MeraKLı KABakÇı DEMİR...Manganez,Krom,Linyit,Kükürt,Krom,Kaya tuzu,Çinko Demir

&#8226; Ege bölgesi maden ve enerji kaynakları: JETKiLiMCiZADe jeotermalenerji,Krom,Linyit,Mermer,Cıva,Zımparataş ı Altın ,Demir

&#8226; Tektonik Göller: MUSİBET...Manyas,Ulubat,Sapanca,İznik,Beyşehir,Eğirdir,Tu z

&#8226; Heyelan Set Gölleri: UYSAT...Uzungöl,Yedgöller,Sera,Abant,Tortum

&#8226; Volkanik Set Gölleri: ERÇEKli NAZİK,HAÇLIyla beraber VAN GÖLÜnde BALIK tutarken ÇILDIRdı. Erçek gölü,Nazik gölü,Haçlı gölü,Van gölü,Balık gölü,Çıldır gölü

&#8226; Egedeki platolar: YUBBi...Yazılıkaya,Uşak,Banaz,Bayat,

&#8226; G.Doğudakı platolar: DUAA...Diyarbakır,Urfa,Antep,Adıyaman

&#8226; Enerji üretilen göller "HET"....Hazar gölü, eğridir gölü, tortum gölü.

&#8226; Marmaradakı tektonık gölleri:KUlİS...Kuş(manyas) gölü,Ulubat gölü,L---,İznik gölü,Sapanca gölü

&#8226; Sigara fabrikası bulunan İller:SİİMBAAT...Samsun,İzmir,İstanbul,Malatya,Bit lis,Adana,Tokat

&#8226; Bakır merkezlari MaKaM SEM SEzsiz harfler....M= Murgul artvin, K= Küre Kastamonu M= Maden elazığ. SEM Samsun,ergani ve murgul

&#8226; ülkemizin bölgelere göre nüfus yoğunluğu MEGAKID(Orada a ve g yi değiştirin akılda kalsın dıye öle kodlandı meag kıd aslında sıralama) Marmara,Ege,Akdenız,G.doğu,Karadenız,Iç Anadolu Doğu anadolu

&#8226; Türkiye'deki tektonik göller:BASİT MUHASEBE B urdur gölü,A cıgöl,S apanca gölü,İ znik gölü,T uz gölü,M anyas Gölü,U lubat gölü,H azar (Hozapin) gölü,A kşehir gölü,S eyfe gölü,E ber gölü,B eyşehir gölü,E ğirdir gölü

&#8226; KARSTİK GÖLLER:S S K.....S alda gölü,S uğla Gölü,K estel Gölü
&#8226; zımpara taşı çıkan yerler: İDAM....İ ZMİR,D ENİZLİ,A YDIN,M MUĞLA

&#8226; Türkiyedeki kağıt fabrikaları: KAZMaM GiBİ K(Kastamonu-Taşköprü),A(Afyon),Z(Zonguldak-Çaycuma),M(Mersin-Taşucu),A,M(Muğla-Dalaman) G(Giresun-Aksu),İ,B(balıkesir),İ(İzmit)

&#8226; KIZILIRMAK ÜZERİNDE BULUNAN BARAJLAR: HoKKA...Hirfanlı,O,Kesikköprü,Kapulukaya,Altınkaya

&#8226; YEŞİLIRMAK ÜZERİNDE: HAS...Hasan uğurlu,Almus,Suat uğurlu

&#8226; FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE:KAK...Keban,Atatürk,Karakaya

&#8226; EGEDE İLK SIRADA YER ALAN MADEN YATAKLARI (LAZCUMa)
L İNYİT
A LTIN
Z IMPARA TAŞI
C İVA
U RANYUM
M ERMER
a
&#8226; bölgelerin ayrılmasında etkili olan faktörler =YENİDEN
Y erşekilleri
E konomi
N üfus ve yerleşme
İ klim ve bitki örtüsü
DEN ize göre konum
&#8226; İç anadoludaki ürünler: BEŞPAY
B uğday
E lma
Ş eker pancarı
P atates
A arpa
Y teşil mercimek
&#8226; İpekli dokuma: BİG
B ursa
İ stanbul
G emlik
&#8226; Ülkemizde olmayan madenler: KiTaP
K obalt
T itanyum
P latin
&#8226; Kapatılacak madenler: CıVıK
C iva ( kanserojen)
V olfram (rezerv az)
K ükürt ( rezerv az)
&#8226; Bakırın çıkarıldığı yerler: KADER
K astamonu-küre
A rtvin- murgul
D iyarbakır- ergani
E lazığ- maden
R ize- çayeli
&#8226; Civanın çıkarıldığı yerler: KİM Bu
K onya
İ zmir
M anisa
B (joker)
U şak
&#8226; Karstik ovalar( şehirler) : BADeM Ismarla
B urdur
A ntalya
D enizili
e (joker)
M uğla
I sparta
&#8226; Bor Madeni: BEBeK
B alıkesir,bigadiç,susurluk
E skişer-seyitgazi
B ursa
e (joker)
K ütahya- emet
&#8226; GAP tamamlanınca artacak ürünler: PASPaS
P amuk
A yçiçeği
S oyafasülyesi
P irinç
a (joker)
S ebze
&#8226; Batı karadeniz dağları: KILIBIK
K öroğlu
I lgaz
ı (joker)
B olu
ı (joker)
K üre
bırde bunlar cografya kısayollar ezberleyemenlere

fattum kısaltmalar için teşekkürler ben coğrafyadan hiç bi şey bilmiyorum coğrafya ile başım dertte sevmiyorum sanırım ondan. biraz bakmıştım ama unuttum onları da tekrar etmedim zaten çalışmama rağmen bi sürü yanlışım çıkıyor o çalıştığım yerlerden de
Neyse onu da hallederiz artık zamanla :)

rica ederim işine yarar emnım en az ıcıdnen 3 veya 4 tane gelır bunların zaten

kızlar meraba ne zamandır doğru düzgün çalışamıyorum iyice salladım.halbuki benim hepinizden daha fazla çalışmam gerekiyor.çünkü yolun en başındayım siz test çözümlerine geçtiniz bile maşallah benim daha yığınla konularım duruyo.3-4 gündür sorunlarım vardı.allaha şükür hallettim gibi.beyaz eşya konusunda sözlümün ailesiyle biraz sorun yaşadım baya ağladım sinirden buzdolabıyla televizyonu almaya gideceklermiş hiç bana ne istersin hangi marka düşünüyosun diyen yok.valla bi sinirlendim ağzıma geleni söyledim.ben 10 kere evlenmiyorum bi kere evleniyorum diye şimdi ben ne istersem onu alacaklar.offff neyse sizleride kendi sorunlarımla boğuyorum burda.kusura bakmayın canlarım.canım sıkkın olunca hiç ders çalışasım gelmiyor.ve dün toparladım kendimi türkçe 1. üniteyi bitirdim üstünede 200 soru çözdüm.bugün matematik 1. üniteyi bitirmeyi düşünüyorum inşallah.hadi öptüm sizleri kocaman.

slm kızlar...

sevgi meleğine noldu yaa öylee ?
fattum çok sagol bende hemen kaydettim pcme..

gecen gun benım mat pek iyi değil guvenderin ygs mat setını aldım mecburen..

sizler ne güzel derslerıne testlerınıze en onemlisi planınıza hakımsınız masallah .. keşke bende oyle olabılsem

biraz saglık sorunlarım var bugun 3tüp kan verdım yarın sonucları alıp safrada ameliyat sırası alcam doktordan sağ kolum mosmor bide bişey sorucam ben yasmin kullanıyorum şimdi ameliyat nedenıyle 1gun bile içmemezlik yaparsam ne olur ? yada içmedim diyelim tekrar baslamak için 7gun gecmesinimi beklıcez bilen varsa benıde bılgılendırsın kafama takıldıda...

denemem tşkler bende bakıcam bi ara pcye not ettim lınkleri

lilliabutterfly;canım kesınlıkle çok haklısın.. sonucta boyle şeyler bikere alınıyor .. bizde eşimle yanımıza kımseyı almamıstık eleele verdık ne istiyorsak onu aldık ama sonrasında ıkı tarafta kıyametı koparttı :):) neyse onemli olan benım ve eşimin istedıklerını almak oldu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…