2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba en sonunda doğru konuyu bulmusum :eek:)
bende 8 hafta 5 günlüğüm kısmetse 18 haziranda bekliyoruz miniğimizi :eek:)
bana kalp atısını dinletmedi doktorum ama gösterdi atışlarını
12. haftada tekrar gideceğim
herkese sağlıkla keyifli güzel hamilelik dönemi diliyorum :)

Hoşgeldin canım.
Umarım sende rahat, sorunsuz bir hamilelik geçirirsin.

Hoşbulduk tatlım sağol

Evet öğlen girdiğimde duydum çok sevindim. Bu kadar erken öğrenmek mükemmel.
Bende sabah miniğimi gördüm ya çok mutluyum kızlar. İçim içime sığmıyor bugün.:KK66:

canım hayırlı olsun darısı yarına benim başıma :))

sabah yogaya gittim yine..cok iyi geliyo kızlar..hareketsiz gecirmeyin hamileliginizi. tabi riskiniz varsa bilemem de...bide benim mide bulantılarım evde özellikle buzdolabını acıtıgımda ya da mutfakda yoogunlaşıyor...en azından vaktiniz varsa kısa yürüyüşler yapın..temiz hava cok iyi geliyor..

benim düşük riskim bitsin mutlaka baslamayı dusunuyorum yogaya. Ne kadardır devam ediyorsun? Evde kendinde yapabiliyormusun?

benim düşük riskim bitsin mutlaka baslamayı dusunuyorum yogaya. Ne kadardır devam ediyorsun? Evde kendinde yapabiliyormusun?

yaklaşık bir yıldır pilates yapıyordum...ama yogaya hamilelik döneminde başladım aslında hamile kaldıgımı bilmeden başladım ama ögrenincede devam ettim.yaklaşık 2 ay oldu...kendim evde yapmıyorum hoca eşliginde yapıyorum bana normal yogadan farklı seyler yaptırıyor. ama sadece hamilelere özel yoga cdleri vs. var canım onlardan alıp evde hafif hafif başlayabilirsin..

Ay hiçbirşeye benzemiyor canım. Kalbim hala pıtır pıtır. Belki ilk diye bilmem, çok mutlu oldum hareket ettiğini görünce. :nazar: İnşallah sende sorunsuz görürsün miniğini.

Benim minik de hareket ediyormudur ki...
Gerçi bu babasının veledi, tembeldir..Uyur ben doktora gittiğimde..
Bana benzerse de kurtlu olur...Ortası yok yani...

ikili test icin 26 kasima randevu verdi ama ben bayram oncesi gidip gormek istiyorum
o yuzden kararsiz kaldim da bir zarari varmidir diye

yaklaşık bir yıldır pilates yapıyordum...ama yogaya hamilelik döneminde başladım aslında hamile kaldıgımı bilmeden başladım ama ögrenincede devam ettim.yaklaşık 2 ay oldu...kendim evde yapmıyorum hoca eşliginde yapıyorum bana normal yogadan farklı seyler yaptırıyor. ama sadece hamilelere özel yoga cdleri vs. var canım onlardan alıp evde hafif hafif başlayabilirsin..

şu an riskim oldugu için yataktan kalkmam bile yasak :) 3. aydan sonra ama baslamayı istiyorum. Merak ettiğim öğretmenle öğrendiklerini evde kendinde yapabiliyormusun. Yada mesela sadece gunde 1 saatmi yapabiliyorsun? Seni rahatlatıyormu bedensel ve ruhsal olarak

SÜREKLİ ULTRASONA GİRİLMEZ
’Hocam evime ultrason almak istiyorum’ diyenler bile var... Anne adayı bana böyle bir istekle gelirse, onu geri çeviririm. Çünkü her hafta ultrasona girmek, anne adayında strese neden olur. Aklı başında bir insanın da böyle bir talebi olmaz. Olsa bile doktoru onu ikna etmelidir. Çarşamba ultrasona girersiniz, bu sefer cuma günü de girmek istersiniz. O zaman 24 saat ultrason altında yatın!

BU BİR SAPLANTI
Bu durum psikiyatrik bir rahatsızlık olmasa bile saplantıdır. Aşırı istek, evham, annelik duygusunun aşırı olması ve şımarıklıktır. Normal kontrol 3-4 haftada birdir. Zaten bir sorun olduğunda biz anne adayını haftada iki gün bile çağırırız."

Prof. Dr. Faruk Buyru (İstanbul Cerrahi Hastanesi)
SADECE ZAMAN KAYBIDIR
"Hamileliğin ilk haftalarında kalp atışları duyulmuyorsa, o zaman daha sık kontrole alırız. Sadece son ay, anne adayı her hafta kontrole çağırılır. Beşinci aydan itibaren zaten anne adayı bebeğin hareketlerini hissetmeye başlar.

ZAMANA YAZIK!
Korkan ya da kaygıları olan anne adaylarını psikologa yönlendirmek yerine, öncelikle ayda bir kontrolün yeterli olduğunu anlatmak gerekiyor. Eğer ortada riskli bir gebelik varsa, annenin tansiyonu ya da şekeri çok yüksekse biz zaten gerekli kontrollere çağırıyoruz. Sık sık ultrasona girmek anne adayına ya da bebeğe zarar vermez ama buna hiç gerek yok. Bana böyle bir anne adayı gelse ve ’Her hafta ultrasona gireceğim’ dese kendinize başka bir doktor bulun derim. Hem annenin hem de doktorun zamanına yazık."

Doç. Dr. Kadir Savan (Medical Park Bahçelievler)
ANNE ADAYLARI MERAKLI
"Riskli bir durum yoksa anne karnındaki bebeğin ayda bir muayene edilmesi gerekir. Düşük tehlikesi, kronik hastalık ya da gelişme geriliği saptanırsa, o zaman her hafta düzenli muayenelerimizi yaparız

biri benden mi bahsetti
evet doğuma kadar psikopat olcam herhalde bebeğimi her an görmek istiyorum iyi olduğundan emin olabilmek ve büyüdüğünü görebilmek için

biri benden mi bahsetti
evet doğuma kadar psikopat olcam herhalde bebeğimi her an görmek istiyorum iyi olduğundan emin olabilmek ve büyüdüğünü görebilmek için

Ben de senin gibiyim..
Sırf bi terslik olur da, eşim ben sana demiştim der diye gitmiyorum doktora...
Gizli gittsem diyorum, çenem de durmaz, anlatırım hemen...
Ama burda kızlar anlattıkça heyecanlanıyorum..Kıpırdıyo, cinsiyeti belli falan dedikçe...

X