2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ben adını duydum mu midem bulanıodu bende halsizlik çok yoktu eğer olsaydı serum bağlıcaktı yani ihtiyaçmış öyle dedi yoksa yatağa düşebilirmişim :KK5: bence sen kendin iste testi adını da söyle bazı dr lar biraz rahat oluyo pek aldırış etmiyorlar malesef:26:[/QUOTE]
çok kötü olursam acile gidecem zorla bi iki lokma bişyler giriyo boğazıma halsizlikte o yzüden oluyor sanırım kaç gündür aç dolaşıyorum aynaya baktımda belim baya incelmiş kilo verdim sanırım doktora gittiğimde söyleyeyim canım ama testin adı ne, ne testi istiycem tam olarak?

canım benim dr pek çok test yaptı ama çıkarken umarım keton fazla çıkmaz dedi dediği gibi de pozitif artı artı çıktı ki illa sonuçlar çıkınca hemen gel demişti gittim ilaç yazdı rahat ettim sayılır. kan testinin içinde KETON die bi madde canım

aa benim randevuda cumartesi :KK1:[/QUOTE]

Bende doktora sorup öyle basliycam kullanmaya. badem yagi cok tüylendiriyor diyorlar.

bende öyle biliyorum vazelin iyiyse onu sürelim ondan zarar gelmez :82:

benim ablam da hiçbir şey kullanmamıştı göbeğine hamileyken. hiç çatlak olmadı. kişiden kişiye değişiyor demek ki.

Yakamoz resimleirni grdm gözler harika maşallah bebişinin gömzleri sana benzesin
saol canım ben de oldum olası bi çocugum olursa kocacıma benzesin derdim hep olmazsa ikincide bana benzesin :KK9: sanki benim istegimle oluyo ya :KK1:
Cnm doktorunla konusunca bizle de paylasir misin ne tavsiye ettigini? Kizlar sizler ne dusunuyorsunuz ne kullanmak lazim catlaklar icin? Benim bir tanidigim ya badem yagi ya da vazelin, ikisinden birisini kullanmisti hamileliginin sonuna kadar, kizda neredeyse hic catlak yoktu, o yuzden ben de beyz vazelin kullansam diye dusunuyorum..

Haydi ciktim ben yorumlarinizi bekliyorum, iyi aksamlaarr. :KK3:
bi siteden alıntı yaptım kızlar bunlar doğal yöntemler:
Dr. Taşer’e göre basit önlemlerle gebelikte yaşanan cilt çatlaklarını en aza indirmek mümkün. Bu yöntemler arasında;
Cilde, masaj fırçası yardımıyla masaj yaparak, bu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak,
C ve E vitamini açısından zengin olan, cilt için yararlı meyve, sebze ve fındık gibi besinleri tüketmek,
Bol bol su içmek
Yeterli uyku almaya özen göstermek
Cildi yumuşak ve esnek tutacak, gerilme ile oluşan izleri önleyen, hamileler için özel olarak üretilmiş bir kremi her gün etkin bölgelere uygulamak yer alıyor.
bide kaysı yağını önermişler ...
ben adını duydum mu midem bulanıodu bende halsizlik çok yoktu eğer olsaydı serum bağlıcaktı yani ihtiyaçmış öyle dedi yoksa yatağa düşebilirmişim :KK5: bence sen kendin iste testi adını da söyle bazı dr lar biraz rahat oluyo pek aldırış etmiyorlar malesef:26:

canım benim dr pek çok test yaptı ama çıkarken umarım keton fazla çıkmaz dedi dediği gibi de pozitif artı artı çıktı ki illa sonuçlar çıkınca hemen gel demişti gittim ilaç yazdı rahat ettim sayılır. kan testinin içinde KETON die bi madde canım

teşekkür ederim canım doktora gittiğimde söyliyim yapılsın o zaman keton denilen madde çıkarsa gebelik için mi risk oluşturuyormuş anne içinmi?ay çok soru sordum galiba :KK17:

Son düzenleme:
Cnm doktorunla konusunca bizle de paylasir misin ne tavsiye ettigini? Kizlar sizler ne dusunuyorsunuz ne kullanmak lazim catlaklar icin? Benim bir tanidigim ya badem yagi ya da vazelin, ikisinden birisini kullanmisti hamileliginin sonuna kadar, kizda neredeyse hic catlak yoktu, o yuzden ben de beyz vazelin kullansam diye dusunuyorum..

Haydi ciktim ben yorumlarinizi bekliyorum, iyi aksamlaarr. :KK3:

ben sıvı vazelin kullandım duş sırasında.hiç çatlağım olmadı.badem yağı kıllandırıyor.
çoookkkkkk çokkkk da su içmiştim.

Son düzenleme:
ben adını duydum mu midem bulanıodu bende halsizlik çok yoktu eğer olsaydı serum bağlıcaktı yani ihtiyaçmış öyle dedi yoksa yatağa düşebilirmişim :KK5: bence sen kendin iste testi adını da söyle bazı dr lar biraz rahat oluyo pek aldırış etmiyorlar malesef:26:
çok kötü olursam acile gidecem zorla bi iki lokma bişyler giriyo boğazıma halsizlikte o yzüden oluyor sanırım kaç gündür aç dolaşıyorum aynaya baktımda belim baya incelmiş kilo verdim sanırım doktora gittiğimde söyleyeyim canım ama testin adı ne, ne testi istiycem tam olarak?

aa benim randevuda cumartesi :KK1:[/QUOTE]

bende öyle biliyorum vazelin iyiyse onu sürelim ondan zarar gelmez :82:[/QUOTE]

Aaaa Elagöz İzmirdeymişsin galiba..Bende İzmirdeyim..hangi doktora gidiyosun memnunmusun???:21:

merhaba kızlar bugün sabah 5.30da uyandım wcye gittim ve kanamam oldu. apar topar acile gittik serum takıldı hemen, kanamayı takip etcez dediler ama bi daha bişey gelmedi. doktor geldi daha sonra, ultrasonda baktı bebeğim 5 hafta 6gün görünüyormuş yolk kesesi oluşmuş, herşey normale dönecek gibi görünüyor dedi. inşallah en kısa zamanda...

ben tabi bebeğimi kaybettiğimi düşünüyordum, umudum yoktu yani. ama çok şükür hala sağlam güçlü benim bebeğim, inşallah annesine tutunup büyüyecek..

bu arada doktora sordum hiç kalkmadan mı yatmam gerek diye, o da aslında hareket etsen de hiç kalkmasan da düşecekse düşer dedi, takdir-i ilahi yani.. ama elimizden bişey gelmediği için istirahat tavsiye ediyoruz dedi.

işte böyle.. umarım bi daha hiç tekrarlamaz..

ayyy kıyamam bebekpoyraz karpuz demişti ben erik demiştim. Salatalık yee yada gökyüzü napacaktık avuçlar yalaaa memişe sür

ay onu okudugumda çok güldüm denerim :KK1: bide şey duymuştum tabi hurafe ama söyliycim canınız bişeyi çok istediğinde bi tarafınızı kaşımayın yoksa canınız ne istediyse lekesi bebeğe çıkıyo :KK1: saçma ama oluyo diyeni duydum ben yinede yapmıyorum nolur nolmaz :nazar: bide ablamda da oldu hurafelere inanmam ama canı çilek istediğinde gözünü kaşımış bebik doğdugunda göz kapağında minik çilek şeklinde kırmızı bi leke vardı tesadüfte olabilir ama ben işimi garantiye alim :KK9:

X