2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ben kızımıda aynı doktorda yapmışdım jfk daydı şimdi oraya geçdi Nadide Korkut
ama ben orda devam etmeyi düşünmüyorum cerrahpaşada istiyorum tam teşekküllü ve araştırma hastanesi orası özel gibi ilgi var hatta daha esprili ve insanı yumuşatıyorlar:) tavsiye ederim

hımm benim cerrahpaşaya gitme gibi durumum yok da medical parkta iyi doktor araştırıyordum.. sen nadide hanımda nasıl doğum yaptın ben normal doğum istiyorum, bunu da destekleyecek doktor arıyorum.. aslında kendi doktorumdan çok memnunum ama özel muayene tuzluya maloluyor..

inşallah sende duyarsın canım gittiğinde kalp atışlarını kaç haftalık oluyosun o zaman ?

güzeldir yemeklerim bak :) hernekadar bu aralar bulantıdan mutfaga giremesemde kocacım parmaklarını yediğini söylerdi :KK16: kalp atışını duyayımda kargolarım isterseniz kız, yeterki bebiş iyi olsun :KK9: veletlerin yaptıgını görüyonmu henüz hücreleri oluşmuşken bu kadar endişelendiriyorlar bizi ilerde naparlar kimbilir :KK1: dediğin gibi eşşek şakası bunların yaptıgı :)
3 kağıtçılar.Gönder valla kargola yemeklerini, akdeniz kadınısın yemekleriniz güzeldir sende becerikliymişsin yemem mi ben onları ya :))
bizlerde duyuyoruz canım ben doktora gittiğimde kalp atışı var dedi
ultrasonun sesini açtı bebek küçük olduğu için duyulmadı
ay benimki atsında duymasamda olur :)

arkadaşlar merhaba..nasılsınız ?

ben hiç iyi değilim :KK43: doktordan yeni geldim..kahverengi lekelenmelerim vardı..ve salak gibi daha önce söyemedim doktoruma.2,5 haftadır vardı.. bu gün tesadüf gezinirken düşük tehlikesini okudum ve doktorumu aradım,hemen beni çağırdı..gittim..progestan verdi..ve kendime dikkat etmem gerektiğini söyledi..eğer lekenlemelerim artrsa tekrar gideceğim..

bu arada bebeğimi gördüm..hem sevinç yaşadım..hem burukluk..ama müthiş bi duygu kocaman olmuş bebeğim..nasıl oynuyor nasıl hareket ediyor..benm gibi tez canlı olacak herhalde.....kalp atışını da tekrar dinledim..allahım nolursun koru bebeğimi..bunun için elimden geleni yapacağım..

:KK31::KK31:

benimle aynı durumda olan arkadaşlar tavsiyeleriniz varmı ?? inşalah hepimizi bebeği sağlıklı olur ve bizleri bırakmazlar..... :KK49:
Canım kötü düşünme, inş herşe güzel olur bebeğinde bırakmaz seni.Üzülme lütfen.

hımm benim cerrahpaşaya gitme gibi durumum yok da medical parkta iyi doktor araştırıyordum.. sen nadide hanımda nasıl doğum yaptın ben normal doğum istiyorum, bunu da destekleyecek doktor arıyorum.. aslında kendi doktorumdan çok memnunum ama özel muayene tuzluya maloluyor..

Benim sezeryan olmam gerekiyord öyle oldu mecburen ama normal doğum daha iyimiş istersen bi görün bence tüm dr lar normal doğumu destekler paragöz olanlar hariç:)) tabi

biraz evvel benimde bi arkadaşım, yaşı 50 lere yakın.Hiç umutlu konuşmadı.Herşeye hazırlıklı ol dedi.Ama herkesin yazgısı aynı olamaz.Olacaksada olur.Allah hepimizden daha iyisini düşünür elbet, sonrasıda kötü olmasın hiç bi bebeğin.O yüzden rabbim hepimizin bebekleri için hayırlı yazgılar versin.
Benimki dana kadar oldu nerdeyse ama hala kalp atışı yok, atmayacaksa yapacağım bişeyde yok.
Evet çok istiyroum onu içimde taşımayı, canına vesile olmayı.Ama olmayacaksa olmayacakHayırlsı arkadaşalar.Üzülürek onlarıda üzüyoruz.Onların yaşama ihtimalini düşünerek mutlu olmak gerek diyorum.

Ve kapanışa geçiyorum.

Hepiniz mutlu umutlu güzel akşmlar olsun inş, hepinizi öpüyorum.Kendinize ii bakın lütfen.Üzülmeyin de...

canım bende dşük riski varmış..kahvrengi lekenelnmelerim oluyordu..ihmal etmiştim..doktorumu aradım bu gün ..hemen çağırdı beni..düşük riskim varmış...muaneye de bebeğimin büyüdüğünü de gördüm ve kalp atışını da tekrar duydum..içim rahatladı..ama ama ama amaa düşük riskim varmış :KK43:((( offffffff offffffff....ilaç verdi doktorum..ve bol bol dinlenmemi istedi...
miniğim nası büyümüştü ablası kocaman olmuş bi oynuyordu yernde durmuyordu :)) gözlerim doldu izlerken..hayran kaldım bebeğime...ona bişey olmasınn..

bu arada teşekkür ederimm canımm :KK71:

Allaha emanet canım bi şey olmaz.Sen kendini salma.Bende miyom var, hormon bozukluğu var neler neler var.Düşük riskim var.Hiç kendimi sıkmıyorum.Doktorum dedi ki, düşecek bebeği ne yapsan orda tutamazsın,tutunan bebek de öyle kolay kolay düşmez..O yüzden stres yapma boşuna.Sen 2 kalplisin, kalbini bozma hemen kötüye yorma..5 senelik evliyim ben.Çocuk umudum yokken geldi bu bebek..Biliyorum ki Rabbim ne isterse o olacak..Burda hamile biri var 5 kez düşük yapmış kusura bakmasın adı aklımda değil, ama çocuğu da varmış, inşallah bu hamileliği çok güzel geçer.Diyeceğim o ki, biz ne yaparsak yapalım herşey olacağına varıyo..Kalbimizi ferah tutmalıyız..Hep iyiyi düşün, kötüye odaklanma.Bişeyi 40 kere söylersen olur derler..Söyle bakayım, bebişimiz ne olacak :
Nur topu gibi sağasağlam dünyaya gelecek....Bize anneliği tattıracak..

arkadaşlar .. ne çok döktürmüşsünüz maaşallah..oku oku bitmedi hala 12 sayfam var..
ama ben bir şeyi kafama taktım..size sormam gerek..alışveriş merkezlerindeki girişteki tarayıcıdan geçtim ben çok defaa...bu bebeğimi ne derece etkiler...çok üzgünüm şu anda çokkkk:KK5:

Valla gerçekten de zor.
Bir de dün çıkarınca bugün iyice halsizleştim.Normalde bu kadar halsiz olmuyordum, ama bugün çok yorgunum.Ya bir de hafta sonunu çok yoğun geçirdim ben.Cumartesi misafirlerim vardı, pazar sabahı da arkadaşlarla kahvaltıya gittik, ordan alışverişe.Akşamı ettik..Sanırım artık eski faal günlerimdeki gibi olamayacağım..Anlamam gerekiyor da, ancak idrak ediyorum..
Ya bir de bişey soracağım, topuklu ayakkabı giyiyor musunuz ? . . .
giy canım giy ayakların şişince zati giyemiyeceksin .....
kızlar bişeyde duydun her hamilelikde ayak numarası 1 numara buyurmus dogrumu acep
Ne yemek yapacan kız, merak ettim...
Karnım mı acıktı ne..
Sanki yemek yiyebiliyo gibi soruyorum...

ayy yapmadım vazfecdım kendıme havuc soydum onu yiyorum midem bulantı köfte cıkarmısdım esım gelınce kızartsın yesın:KK9:

arkadaşlar .. ne çok döktürmüşsünüz maaşallah..oku oku bitmedi hala 12 sayfam var..
ama ben bir şeyi kafama taktım..size sormam gerek..alışveriş merkezlerindeki girişteki tarayıcıdan geçtim ben çok defaa...bu bebeğimi ne derece etkiler...çok üzgünüm şu anda çokkkk:KK5:

keşke gecmeseydın ama zaten hiç bi doktor bu konuda uyarmıyo bu kadar cok etkılıyosa bebegi neden uyarmıyolar ki ... yada cok etkılıyomu ki

:KK9: işte ben de paragöz olanına rastlarım diye korkuyorum ama kısmet... :KK31:

anlarsın zaten konuşmalarından ..
evet kızlar hamilelikte ayak numarası değişiyor 37 idim 38 oldum hatta ozamanlar terlikle geziyordum ama üzerinden 5 sene geçince :)) buçuklu oldu yani 37.5 kilo ile doğru orantılı canlarım bence

selamlar kızlarrr...bugün itibariyle raporum bitti..yarın sabah kontrole ve oradan doooooru okula:)hiç canım çekmiyo valla yatmaya alıştım bi dekorkuyom bi daa olursa kanama die...ama bebişimi görcem yarın.maşallah her hafta görüşüyoruz kendisiyle:)inşallah iyidir dua edin:)

x-ray cihazlarında sakın geçmeyin bilmeden geçtiysek yapacak bişey yok güzelim napaıl kısmet:) bende bilmeden geçmişimdir ama öğrenince geçmedim . radyasyon yayıyormuş..

biraz evvel benimde bi arkadaşım, yaşı 50 lere yakın.Hiç umutlu konuşmadı.Herşeye hazırlıklı ol dedi.Ama herkesin yazgısı aynı olamaz.Olacaksada olur.Allah hepimizden daha iyisini düşünür elbet, sonrasıda kötü olmasın hiç bi bebeğin.O yüzden rabbim hepimizin bebekleri için hayırlı yazgılar versin.
Benimki dana kadar oldu nerdeyse ama hala kalp atışı yok, atmayacaksa yapacağım bişeyde yok.
Evet çok istiyroum onu içimde taşımayı, canına vesile olmayı.Ama olmayacaksa olmayacakHayırlsı arkadaşalar.Üzülürek onlarıda üzüyoruz.Onların yaşama ihtimalini düşünerek mutlu olmak gerek diyorum.

Ve kapanışa geçiyorum.

Hepiniz mutlu umutlu güzel akşmlar olsun inş, hepinizi öpüyorum.Kendinize ii bakın lütfen.Üzülmeyin de...

evet kesinlikle çok haklısın.. Alın yazımızda neyse o.. Allah taşıyamayacağımız yükü vermezmiş zaten bizlere.. iyi düşünmek lazım hep, "sadaka belayı önler, dua kaderi değiştirir" bu sözü hiç unutmamak lazım, dua etmek lazım.. e tabii moral de bozmamak lazım..

sana da iyi akşamlar hemşom :KK42: ben de ufak ufak kaçayım....

selamlar kızlarrr...bugün itibariyle raporum bitti..yarın sabah kontrole ve oradan doooooru okula:)hiç canım çekmiyo valla yatmaya alıştım bi dekorkuyom bi daa olursa kanama die...ama bebişimi görcem yarın.maşallah her hafta görüşüyoruz kendisiyle:)inşallah iyidir dua edin:)

inşallah iyidir canım bebegin umarım güzel haberlerle dönersin :nazar::nazar:

keşke gecmeseydın ama zaten hiç bi doktor bu konuda uyarmıyo bu kadar cok etkılıyosa bebegi neden uyarmıyolar ki ... yada cok etkılıyomu ki

Evet bende biyerlerde okumuşum..Hamileyim diye rica edin geçmeyin yazıyodu..Bilmiyorum ki doktora sormak lazım.:44:

X