2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Birce; Canım seydam da yolunda gitmeyen bişeyler mi var? Hayır olsun inş ...
canim benim evet iyi degilim daha önceden yasamis oldugum hamileliklerimde oldugu gibi dünden beri otururken batma var altimda ,sanki bebegimin kalbi durmus gibi allah korusun ins yaniliyorumdur

seydam, çok geçmiş olsun. içini ferah tut. bence vücudunu çok dinleme. daha öncekilerden çok etkilendiğin için korkuyorsun ama bak epey ilerlemişsin bu defa, olumlu düşün olumlu olsun. netten de çok araştırma bence bazen insanın canını çok sıkıyor yazılanlar. hiç etkilenme onlardan. dualarım seninle...
canim cok sagol allah razi olsun bugün batmalar biraz olsun azaldi ama belim cok agriyor heran düsük yapacakmis gibi kendimi bi türlü kötü düsünmekten alikoyamiyorum rabbime emanetiz ins yarin sabah erkenden doktorumda randevum umarim hayirli haberle dönerim ama umudum yok sanki :KK5:

Tatlim merhaba. Uzun zamandir foruma gelemiyordum. Annem Turkiye'den geldi. Gunlerim yogun geciyor. Neler oldu sana boyle bitanem? Kendine iyi bak canim. Benim mide bulantim birazcik daha iyi sanki. Halsizlik devam. Belimde inanilmaz bir agri var. Agridan oturamiyorum. Duani bekliyorum. Ben de sana du edecegim. canim. Aklina kotu seyler getirme. opuyorum canim.

8+6 canım.Benimde kasık ağrılarım oluyor, çok şiddetli olmadığı sürece normal galiba.
bitanem merhaba benimde nerdeyse hic bulantim yok sadece dün baslayan asiri derece altimda batma var bugün biraz azaldi gibi , bide bel agrisi basladi korkuyorum hemde cok ins bebegime bisey olmamistir sabah doktordayim umarim hayirli haberler getiririm allahim korktugumuza ugratmasin ins duacinim canim

Evet bende biyerlerde okumuşum..Hamileyim diye rica edin geçmeyin yazıyodu..Bilmiyorum ki doktora sormak lazım.:44:

ya ben anlamıyorum neden herseyi biz sormak zorundayız sormassn sölemessen dogru düzgün bişeler sölemıolarr nereye gidersen git bu böyle

3 kağıtçılar.Gönder valla kargola yemeklerini, akdeniz kadınısın yemekleriniz güzeldir sende becerikliymişsin yemem mi ben onları ya :))

ay benimki atsında duymasamda olur :)

Canım kötü düşünme, inş herşe güzel olur bebeğinde bırakmaz seni.Üzülme lütfen.

teşekkür ederim canım benim......inaşallhh her şeyy güzell olurr :KK71:

biraz evvel benimde bi arkadaşım, yaşı 50 lere yakın.Hiç umutlu konuşmadı.Herşeye hazırlıklı ol dedi.Ama herkesin yazgısı aynı olamaz.Olacaksada olur.Allah hepimizden daha iyisini düşünür elbet, sonrasıda kötü olmasın hiç bi bebeğin.O yüzden rabbim hepimizin bebekleri için hayırlı yazgılar versin.
Benimki dana kadar oldu nerdeyse ama hala kalp atışı yok, atmayacaksa yapacağım bişeyde yok.
Evet çok istiyroum onu içimde taşımayı, canına vesile olmayı.Ama olmayacaksa olmayacakHayırlsı arkadaşalar.Üzülürek onlarıda üzüyoruz.Onların yaşama ihtimalini düşünerek mutlu olmak gerek diyorum.

Ve kapanışa geçiyorum.

Hepiniz mutlu umutlu güzel akşmlar olsun inş, hepinizi öpüyorum.Kendinize ii bakın lütfen.Üzülmeyin de...

çokk güzell yazmışsın canım...fikirlerine katılıyorum tatlım

Allaha emanet canım bi şey olmaz.Sen kendini salma.Bende miyom var, hormon bozukluğu var neler neler var.Düşük riskim var.Hiç kendimi sıkmıyorum.Doktorum dedi ki, düşecek bebeği ne yapsan orda tutamazsın,tutunan bebek de öyle kolay kolay düşmez..O yüzden stres yapma boşuna.Sen 2 kalplisin, kalbini bozma hemen kötüye yorma..5 senelik evliyim ben.Çocuk umudum yokken geldi bu bebek..Biliyorum ki Rabbim ne isterse o olacak..Burda hamile biri var 5 kez düşük yapmış kusura bakmasın adı aklımda değil, ama çocuğu da varmış, inşallah bu hamileliği çok güzel geçer.Diyeceğim o ki, biz ne yaparsak yapalım herşey olacağına varıyo..Kalbimizi ferah tutmalıyız..Hep iyiyi düşün, kötüye odaklanma.Bişeyi 40 kere söylersen olur derler..Söyle bakayım, bebişimiz ne olacak :
Nur topu gibi sağasağlam dünyaya gelecek....Bize anneliği tattıracak..

canımm benim çok teşekkürr ederim..aminnnn..inaşallhh cnaım...bebeklerimiz bizi bırakmayacak..sağlıklı oalacaklarr inşallahh..bende de polikistik over kisleri var..belkide düşük tehdidi ondan oldu..bilemiyorum..aklıma gelmedi düşük tehdinin nedenini soramadım..aklım fena katışıktı o an :S

herşeyinn hayırlısı canım..:emir_bebek:

:KK49:
:KK71:

seydamm canım kötü düşünme lütfen...hem kalp atışını hisedemezsin ki tatlım..endişelenme sen..doktora git için rahat etsin..ben geç kaldığım için vicdan azabı çekiyorum ama inaşalh bebeğime bişey olmaayacak..bol bol dua ediyorum...

daha öncede yazmısdım koca karı tarıfi ama annem ebeden ögrenmiş göbegınzın alt kısmına kocanız kulagını koysun dinlesın pıt pıt pıt ses duyacak bebegı ne tarafda hissediyosannız o tarafa koysun kulagını bakalım duyacakmısınız eşim hergun geldgınde dinlıyor duyuyorum diyo bilemıyorum tabi koca karı tarifi işde:KK6:

daha öncede yazmısdım koca karı tarıfi ama annem ebeden ögrenmiş göbegınzın alt kısmına kocanız kulagını koysun dinlesın pıt pıt pıt ses duyacak bebegı ne tarafda hissediyosannız o tarafa koysun kulagını bakalım duyacakmısınız eşim hergun geldgınde dinlıyor duyuyorum diyo bilemıyorum tabi koca karı tarifi işde:KK6:

ayy ne güzelll..akşam kocacıma dinleteceğimm inaşallhh duyarr..bu gün doktora ilk kez benimle geldi..bebeğimizi gördüü,kalp atışını duydu..nasıl hayran izliyordu gözlerii doldu izlerken..

benım bücür solda valla benım kocada duydugunu soyluyor ama ne kadar dogru bılmıom

ayy ne güzelll..akşam kocacıma dinleteceğimm inaşallhh duyarr..bu gün doktora ilk kez benimle geldi..bebeğimizi gördüü,kalp atışını duydu..nasıl hayran izliyordu gözlerii doldu izlerken..

nazar degmesın ..işde bizde kendımızı öle avutuyoruz ne biliyim eşimin kulagı ultrasyonumuz oldu cok güzel bi duygu ama :KK9:

bebekpoyraz+, emineu, erkans35, hayalbaz, mah_buke, nazli_06, sezzzz, simal06

napıyosunuzzz alooooo

benım bücür solda valla benım kocada duydugunu soyluyor ama ne kadar dogru bılmıom

nazar degmesın ..işde bizde kendımızı öle avutuyoruz ne biliyim eşimin kulagı ultrasyonumuz oldu cok güzel bi duygu ama :KK9:

maşalhh maşalhhh fıstıklar..belkide doğrudur..bakalım saat 8 olsunda bende kocacıma dinleteceğim..:KK16::KK16::KK16:

itiraf ederimki burası ve sizler moralimi düzeltiiyorsunuz..:KK16::KK16:

iyi varsınızzzzzz:KK42:

ben yavaş yavaş kaçayım..ofisi toparlayıp çıkayım..herkesee iyi akşamlarr fıstıklar..kendinize ve bebişinizee çok iyi bakın...bol bol vitami demir kalsiyom alın..:KK49::KK54::KK54:

kocacım bi kilo somon balığı almış akşama pişirip yicem..sizde ihmal etmeyin annişllerr :KK16::KK16: cevizide bol yiyin..bebişlerimiz zekii olsunn :21:

ben yavaş yavaş kaçayım..ofisi toparlayıp çıkayım..herkesee iyi akşamlarr fıstıklar..kendinize ve bebişinizee çok iyi bakın...bol bol vitami demir kalsiyom alın..:KK49::KK54::KK54:

kocacım bi kilo somon balığı almış akşama pişirip yicem..sizde ihmal etmeyin annişllerr :KK16::KK16: cevizide bol yiyin..bebişlerimiz zekii olsunn :21:

güle gülle canımm bebişine kendine iyi bakk :KK3::KK3::KK3:

Kızlaaaaaaaaaar güzel haberlerim var :KK64: sizinle konuştuktan sonra bulantım arttı diye doktora zarar vermiycek bi bulantı ilacı yazdırmaya gittim bebişede baktı doktor hem bebek var hem kalp atışını gördük :KK66: :KK62: Allahım çok şükür gördüm sonunda kalp atışlarını daha çok küçük ama :KK66: fasulye kadar bişy :) ortada yanıp sönen bişy vardı onu gösterdi bak kalp atışı var diye :KK62: Allahım çok şükür kcagıma almayıda nasip et nolur :nazar: sadece 6 artı 4 üz bugün 6 artı 1 görünüyo dedi 3 gün de yumurtlamadan kaynaklanıyodur normal dedi ayyyy çok mutluyum Allahım herkese nasip etsin inşallah sevincimden napacagımı şaşırdım :KK70: ne güzel atıyodu kalbi ya :KK9: :KK9:

canım ben somon balığını iyi değil diye duydum bak hemen netten de buldum bi tane...ne olur ne olmaz dikkat et bence .

BALIK TÜKETİMİNE DİKKAT

Colombo, hamile bayanların ihtiyacı olan DHA miktarının henüz tam olarak bilinmediğini belirtiyor. Beslenme uzmanı Susan Carlson, hamilelik sırasında alınan DHA ile bebeğin davranışsal performansı arasında bağlantı olduğunu ortaya koyan pek çok çalışma bulunduğunu belirtiyor.

Gıda kaynaklı DHA’nın hamileler için sorun olabileceği belirtiliyor. Uzmanlar, ton balığı, somon balığı gibi civa miktarı düşük deniz ürünlerinden haftada en fazla iki porsiyon tüketilmesini tavsiye ediyorlar.

Somon balığının ton balığından daha az civa içerdiği, ancak PCB isimli kansere ve doğum kusurlarına neden olan zehirli kimyasalların somon balığında yüksek seviyelerde bulunduğu açıklanıyor.

Beslenme uzmanı Barbara Levine, hamile bir bayanın günde 250 mg DHA’ya ihtiyacı olduğunu ancak çoğu kadının bunun çok altında DHA tükettiğini belirtiyor.

Kızlaaaaaaaaaar güzel haberlerim var :KK64: sizinle konuştuktan sonra bulantım arttı diye doktora zarar vermiycek bi bulantı ilacı yazdırmaya gittim bebişede baktı doktor hem bebek var hem kalp atışını gördük :KK66: :KK62: Allahım çok şükür gördüm sonunda kalp atışlarını daha çok küçük ama :KK66: fasulye kadar bişy :) ortada yanıp sönen bişy vardı onu gösterdi bak kalp atışı var diye :KK62: Allahım çok şükür kcagıma almayıda nasip et nolur :nazar: sadece 6 artı 4 üz bugün 6 artı 1 görünüyo dedi 3 gün de yumurtlamadan kaynaklanıyodur normal dedi ayyyy çok mutluyum Allahım herkese nasip etsin inşallah sevincimden napacagımı şaşırdım :KK70: ne güzel atıyodu kalbi ya :KK9: :KK9:

ayyy sen delisin yaaa delii hehehehe senden cok ben sevindım canımsın yaa duramadın mide bulantısını bahene etdin gittin doktora gızz ben sana demedım mi benım yigenıme bişe olmaz diee heheheh :KK9::KK66::KK66:

X