2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

[
SEYDAM kullanicisindan alinti

kizlar benim dün aksam yatmaya yakin akintiyla karisik biraz lekelenmem oldu cok korktum o korkuyla uyumusum bugün sürekli kontrol ettim kendimi bisey yok sizlerdede oldumu bu durum, biliyorsunuz benim bebeklerimin kalbi durmustu 5 kere ayni seyleri yasiyacagim diye cok korktum ...
ama ben hic böyle lekelenmeyle karsilasmamistim ins bisey olmaz yarin sorucam doktoruma duacim olun olurmu??kendinize dikkat edin opuyorumnanaktan
[/QUOTE]

Seydam,Gecmis olsun. Canim senin icin bu yaziyi buldum. Oku istersen.
Simdi nasilsin?

Kanamanın Sebepleri Neler Olabilir?

•Tutunma kanaması; Gebeliğinizin ilk dönemlerinde çok az miktarda lekelenme veya kanama saptayabilirsiniz. Bu, döllenmeden yaklaşık 10-14 gün sonraya denk gelir. Yerleşme veya tutunma kanaması şeklinde de ifade edilir. Döllenen yumurtanın rahiminize tutunması sırasında oluşur. Normal adet kanamanıza göre daha erken, damla damla ve daha açık renkte görülür. Uzun da sürmez. Bazı kadınlar bu hafif kanamayı adet kanaması olarak düşünüp hamile olduklarının farkına bile varmazlar. Tutunma kanaması
•Rahim ağzındaki değişiklikler;Gebe kaldığınız zaman, rahim ağzındaki kan miktarında ve kan akımında artış olur. Böylece bu bölgede, cinsel ilişki veya karın egzersizleri gibi olaylardan sonra hafif kanama olasılığı meydana gelir. Gebelikteki bu tip kanamalar genellikle normaldir.

Doktorunuza ne zaman haber vermeniz gerekir?

Eğer gün içinde hafif bir lekelenmeniz oldu ve geçtiyse kontrole gittiğinizde bunu doktorunuza söyleyin. Lekelenme veya kanama bir günden daha uzun sürerse 24 saat içinde bunu doktorunuza söyleyin.

Son düzenleme:
Neyse belki ilerleyen zamanlarda daha fazla olur. Kese görünüp kalp atislari duyuldugu herkes rahatladigi zaman

Leylacım beni de eklermisin lütfen özel mesaj atamıyorum
yaş 29
sat 31 ağustos
kilo 70
tahmini doğum tarihi 7 haziran

şimdiden çok teşekkürler canım

selam bayanlar bugün inanılmaz bi korku yaşadım anlatamam hafta başında yaptırdığım tahlillerimi gösterdim doktora ya dışarı atacak yada dış gebelik dedi bi tahlil daha yapıp emin olalım dedi ay o 1 buçuk saati nasıl geçirdiğimi hatırlamıyorum dualarla hastanedeki bebişleri izlemekle gözlerim dolu dolu.Neyse ki sonucum iyiydi tahlil sonucu ultrasona baktı keseyi gördü ama o stres bana yetti doktorumu değiştirme kararı aldım hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

bu arada çizelge nasıl düzenleniyor arkadaşlar ayrıca listede ismimi görmek isterim
sat 3 eylül yaş 28

mrb arkadaşlar kendinizde ne gibi değişiklikler hissediyorsunuz ? bende henüz mide bulantıları başlamadı fakat sürekli acıkıyorum cokacimcoook

bendede mide bulantısı yok şükür sadece koku alma duyularım fazlalaştı komşulardan kim ne yemek yapmış koku alabiliyorum :) nadiren sağ kasığımda hafif ağrı oluyor geçici.

merhaba arkadaşlar bende 31 agustısta olmuştum eylül 19da trasferim oldu ve hamileyim tam 3 haftalık tam dogum tarihini hesaplamadım benide listeye yazarsanız 56 kiloum ve kasıklarım acayip agrıyo özellikle ayakta fazla durdugum zaman cuma ultrasona gircem bakalım hayırlı haberler alırım 32 yaşındayım ve 2 bebgimi bekilyorum kızım 9 yaşımda bira uzun ugraşlardan sonra geldi inşallah bizi bırakmaz

Son düzenleme:
arkadaşlar nezaman kese gözüküyor ben sabahları apikopal folbiol polivit içiyorum akşamda evikap içiyorm birde 3 ay boyunca progestan vajinada günde 3 kere kullancam siz neler içiyosunuz birde ben görseydim şu keseyi

selam kizlar bende doktordaydim bugün biraz kafam karisti acikcasi 13de catlatma ignesiyle hamile kaldigim icin 3 haftalik filan oluyor hamileligime yalniz doktorum gecen hafta geldiginle hemen hemen ayni mm de dedi sanki gelismemis gibi dedi benim diger hamileiklerimdede ayni sorunu yasamistim ben ama yinede gec döllenme olabilir birden gelisedebilir dedi bilmiyorum rabbim korusun melegimi ayni seyleri yasatmasin ins

Seydam,Gecmis olsun. Canim senin icin bu yaziyi buldum. Oku istersen.
Simdi nasilsin?

Kanamanın Sebepleri Neler Olabilir?

•Tutunma kanaması; Gebeliğinizin ilk dönemlerinde çok az miktarda lekelenme veya kanama saptayabilirsiniz. Bu, döllenmeden yaklaşık 10-14 gün sonraya denk gelir. Yerleşme veya tutunma kanaması şeklinde de ifade edilir. Döllenen yumurtanın rahiminize tutunması sırasında oluşur. Normal adet kanamanıza göre daha erken, damla damla ve daha açık renkte görülür. Uzun da sürmez. Bazı kadınlar bu hafif kanamayı adet kanaması olarak düşünüp hamile olduklarının farkına bile varmazlar. Tutunma kanaması
•Rahim ağzındaki değişiklikler;Gebe kaldığınız zaman, rahim ağzındaki kan miktarında ve kan akımında artış olur. Böylece bu bölgede, cinsel ilişki veya karın egzersizleri gibi olaylardan sonra hafif kanama olasılığı meydana gelir. Gebelikteki bu tip kanamalar genellikle normaldir.

Doktorunuza ne zaman haber vermeniz gerekir?

Eğer gün içinde hafif bir lekelenmeniz oldu ve geçtiyse kontrole gittiğinizde bunu doktorunuza söyleyin. Lekelenme veya kanama bir günden daha uzun sürerse 24 saat içinde bunu doktorunuza söyleyin.[/QUOTE]

canim cok sagolll okudum yaziyi sabahta doktordaydim sordum ama pek iyi haberlerle gelmedim lekelenme normaldir dedi ama bebek kücük dedi gelismemis gecen haftaya göre dedi cok moralim bozuldu cünkü diger hamileliklerimdede ayni sorunu yasamistim yani korkularim basladi haftaya tedaviyi uygulayan doktorumda randevum var bakalim o ne söyleyecek ins hersey normaldir allahim hakkimizda hayirlisini versin ins

Son düzenleme:
kizlar bas sayfaya tasidim ara ara alinti yapalim birbirimizi takip etmis oluruz :CüvCüv::CüvCüv:

canim cok sagolll okudum yaziyi sabahta doktordaydim sordum ama pek iyi haberlerle gelmedim lekelenme normaldir dedi ama bebek kücük dedi gelismemis gecen haftaya göre dedi cok moralim bozuldu cünkü diger hamileliklerimdede ayni sorunu yasamistim yani korkularim basladi haftaya tedaviyi uygulayan doktorumda randevum var bakalim o ne söyleyecek ins hersey normaldir allahim hakkimizda hayirlisini versin ins[/QUOTE]

Tatlim, cok gecmis olsun. Oncekilerde sorun yasadin diye, bunda da ayni sey olacak degil. Allah'im hayirli kolay bir hailelik versin inshaallah. Uzulme. Ben duaya, Allah'tan el acip dilemeye cok inanirim. Esma-ul Husna'dan (Allah'u tealanin 99 ismi)
EL-MUTEKEBBIR ismi serifini bolca tekrarla. Bu ism-i serifi soylemey devam edene Allah'u Teala hayirli evlatlar verirmis. Hadis-i Serifte bildirilmis.
Elbette, TIP ile doktorlarla elimizden geleni yapacagiz,arda kalan zamanda da mutlaka duaya devam edecegiz. En azindan ben boyle inaniyorum.
Gonlunu rahat tut nolur.

Selam kizlar ben 2008 haziran annelerindeninm ikizlerim 4 haziranda geldi.Gerci benim dogumum 12 temmuzdu ama kuzular beklemdi erkenden gelmisti.Su an kasim 35 haftalik hamileyim kismetse kasi basinda dogumum var.
Bugun guzel bir haber aldik hala olucakmisim gelinimiz hamileymis 1 eylul sat gunymus ve bebegi 8 haziranda bekliyrolar.Henuz doktora gitmemis.Siz kac haftada keseyi gorup kalp atsisi gordunuz onu sormak istedim.Ben yurt disindayim ve burda 8 haftadan once dokotra gidemiyorsun.Su anda gelinimiz 5+5 gunlukmus.

Bence de doktorunu degistir. Olumlu, isini iyi bilen ve gereksiz yre seni telalandirmayacak bir doktor sec. Inshaallah butun korkularin bunlarla gecmis olsun.yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…