2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

maşaallah egeye
anaam dr gibi karıyım,ben de sabah kahvaltısını kasldırıp meyve saati yapmaya başladımkaydirigubbakcemile5

hemşirem canım d vitamini veriyorum ama balık yağlısını ilk kez senden duydum faydası ney normel d vitaminiyle balık yağlı vitaminin arasındaki farkını anlatırmısın zahmet olmassa

tabi ki canım..

d vitamini adı üstünde bi vitamin, yağda eriyen güneş ışığıyla da alınabilen bi vitamin. bebekler bu vitamini anne sütünden karşılayamadıkları için dışardan vermek durumundayız. ek gıdaya geçince bir miktarda olsa gıdalardan alıyorlar ama yeterli olmadığı düşüncesiyle doktorlar 1 yıl mutlaka verin diyorlar. tabi güneş ışığı da çok önemli güneşe çıkarın diyorlar.

balık yağı bütün hücrelerin temelini oluşturan omega 3 ve türevi, yağ asitleri içeren bir ek gıda aslında. omega türü yağlar balıkta daha çok olduğu için onda elde ediliyor, o yüzden adı balık yağı. bütün hücreleri etkilediği için de çok faydalı. özellikle gelişme çağındaki çoocukların, bebeklerin, bağışıklık sistemine, nörolojik sistemine, gelşim ve büyümesine, öğrenme kolaylığı sağlamasına yardımcı oluyor.

1 yaşından itibaren bebekler kullanabiliyor ama daha erkende verilebiliyor.

merhaba kızlar

delf cim ne yediriyosun kız bebişe banada söylede bende yapim ciddi soruyorum

Biz dr un verdiği öğünlerin dışına hiç çıkmadık niden böle oldu anlamadım. canım biz sabah ilk kalkışında (07.00) 180 cc formül mama, 11.00 kahvaltı ( süt, biskuvi, pekmez, ceviz peynir ve yumurta dan oluşuyordu fakat pekmez ceviz yağ ve biskuviyi çıkardı bugun ) saat 14.00 de çorba ya da bizim yemeklerden ve yoğurt 17.00 meyve yoğurt ve akşam 21.00 de normal yemek

maşaallah egeye
anaam dr gibi karıyım,ben de sabah kahvaltısını kasldırıp meyve saati yapmaya başladımkaydirigubbakcemile5

sağolasın evt bizim dr meyveye döndü

ben kızıma çorba yapmaya gidiyorum.
bu günki çorbanız:
pırasa, havuç, patates ve pirinç....
ilk defa pırasa yiyecek. inşallah sever... cokacimcoook

olsun kız sen gene de mikammel kadınsın,o kadarını becerinyon ya iki çocukla o da güzel..
kız çağana taş versem yiyor diyordum bir ara,
şimdi de yemiyor diyon,çocuk yese suç yemese suç,
boşver sen emzir bol bol,
senin pırlanta değerindeki sütün yiter ona artar bile:))
aramızdaki en genç anne sensin sanırım,ne güzel,
gençte kaynana olursun sen şimdikaydirigubbakcemile3
ben de kızımın mürüvvetinde moruklamış olurum artık

delf maşaallah kilonuz gayet güzel de sizin dr berili görse ne derdi acep,
çocuu yemeden içmeden kesin der bir de günlük şınav mekik verirdi heraldee:S

Son düzenleyen: Moderatör:

3,5 -4 saat drun dediği gibi birde keselim bakalım dediklerini ne olacak

ben kızıma çorba yapmaya gidiyorum.
bu günki çorbanız:
pırasa, havuç, patates ve pirinç....
ilk defa pırasa yiyecek. inşallah sever... cokacimcoook
inş. sever cnm,ben de bir kere koymuştum berilin çorbasına,
bir kere de kendimize yaptığım pırasa çorbasından vermiştim yemişti..
doğumdan sonra ilk defa geçen ay 1 eylülde oldum bu ay hala olmadım bugün 14 ü
onun için sordum sağol delf
cnm arkadaşlardan duyduğum kadarıyla ilk aylarda düzensizlikler oluyor,
ben de daha olmadım bakalım ne zaman olacam:sm_confused:

hayırlısı olsun ......o zaman normal kabul ediyorum kendimi

selam millet biz doktordan geldik abimizin boğazları acımış antibiyotik verdi çağanın kilosu 11300 olmuş sen ona düz 11 de dedi bluz pantul ölçtüü iyi dedi biraz fazla ama doğumdada kilolu olduğu için çağana göre normal dedi hala uyumuyo dedim zaten çağan yaşından önce uyuyo dersen ozaman şaşırırım artık dedi( boyumuz 77 olmuş basketçi olur göbeği eritirse dedi zar zor kulağına boğazına baktı pipiliye baktıı:)) herşey normal dedi yaa bi kan testi idrar testimi yapsak atuk uyumak istiyom dedii yok yapmıyom yalandan yere yaptırıyon bişiy yok bebede uykuyu sevmii askerde kolaylık olasun diye antreman yapii dedii ((( bu kaaaaa

benimde evde daha önceden antibiyotiğim vardı largopen ondan içsemmi acaba sağlık ocağının doktoru boğazların acırsa ondan içebilüsün dedidi napam çok yaniller

heee bide doktora dedimki iyi almış geçen ay 10 kiloydu dedim bişiy yediği yok pasoo emii dedimm demekki SÜTÜN HALA PIRLANTA DEDİİ BENDE YOK YOK ZÜMRÜT YAKUT OLMUŞ BENİM SÜTÜM DEDİM zuhahahhahahahahah şaka bi yana bütün gece emiii alır tabii dedi

geçmiş olsun canım çağana da maşallah. ege abisinin izinden gidiyor.

nispet mi yapıyorsun gülüm ?sempatiksalakcinni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…