2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

evet tatlım hala bulamac öbür türlü cok zor oluyor cünki neyden ne kadar yediğini kestiremiyorum...ama akşam bizimle yemek yiyor evde ne varsa ...akşam tost vardı :KK1: beğenmedi hanım...

dün ilk basladık normal süte ben kasık mamalrınıda kaldırdım attım hepsini... bana arı mama bile daha masum geliyor...artık muhallebisinide kendim yapmak istiyorum marketlerde meyve sekeri fruktoz satılıyor onlar seker zararlımıdır acaba bebeklere

julicim alakasız olacak ama sen mama sandalyesi işini neyaptın aldınmı?ben daha kafama göre bulamadım almadım zor oluyor kucağımda yedirmeye çalışıyorum akşamları.julicim biz şahsen muhallebi türü vermiyoruz kereme eğer vereceksek evde kendimiz hazırlıyoruz az şekerli içine meyve fln ilave ediyoruz pişince al sana ev yapımı pirinç unlu muhallebi bana kalsa kendimiz için yaptığım muhallebilerden bile veririm.

ceyce ben mama sandalyesi almadım salıncagı var ama artık ondada durmak istemiyo kucağımda durmak istiyo..iyiki almamısım diyorum onada oturmazmıs zaten...ne kaldı zaten 3-4 ay sonra sandalyeye otururlar...ama mamalrı hala yatırarak veriyorum cok tepişik baska türlü olmuyor

juliii
meyveli muhallebi yap sekere gerek kalmaz.markettekileri hiç bilmiyorum dogalsa neden olmasin.ya da az biraz pekmez atarsin

ceyce ben mama sandalyesi almadım salıncagı var ama artık ondada durmak istemiyo kucağımda durmak istiyo..iyiki almamısım diyorum onada oturmazmıs zaten...ne kaldı zaten 3-4 ay sonra sandalyeye otururlar...ama mamalrı hala yatırarak veriyorum cok tepişik baska türlü olmuyor

ya bizimkisi de oturmuyor illa kucağımda oturacak ya alırsam kullanmazsak boşu boşuna köşede duracak diye bende terettütteyim ama neyapayım bilemedim.

bana arkadaşımdan chicco poly mama sandalyesi gelmişti. en fazla 3 kere oturtabilmişizdir. asla sevmiyor mama sandalyesini. hep salıncağında yiyor yemeğini. ya da eğer biz sofradaysak kucağımıza oturup tırtıklıyor.
ben yatar pozisyonda hiç yedirmedim. geçen yedireyim dedim hem ben yedirmeyi beceremedim çok döküldü, hem de o yemeyi beceremedi hep boğazında kaldı.

ceyce ben almayı düşünmüyordum mama sandalyesi ama her yemekte etraf batıyordu yastık koltuk baktım olcak gibi degil aldım..şimdi rahatız..

Julicim ben sütü bir yatarken birde ilk kalktığı zaman veriyorum onun içinede 1-2 tane bebe bisküvisi atıyorum.siz günde kaç kere veriyorsunuz sütü? bende mama kullanmıyorum çoook uzun zamandır.
sütü iki kez veriyorum günde 150ml bebe bisküvisi aıyorum 4 .5 tane..kaşık maması yediriyorum..
sabah yumurta sarısı 3 çay kaşıgı pekmez. peynir..bazen meyveli yogurt...

ayseda artık pek sessiz topik:)
bende başka yerlere bakıyordum..
ayris ayakta ne oldu bu bebeye 2 gundur bilmem:)
vardır bir derdi ayrisin.

benim oglanda hasta grip oldu..
agzı burnu akıyo..
papatya ıhlamur kaynattım kendine geldi biraz..

ben artık mamayı da bırakıyorum zaten üç ay içime sinmeye sinmeye verdim
sağlık ocağında güvendiğim bir hemsire vardı özellikle ona gittim oda süte gecebilirsin dedi özellikle keçi sütü... inek sütü verirsen sulandır dedi...

ah canım 9 aydır içiyo bizim sütüm baştan beri yetmedi..
formül mamayı bırakalı çok oldu ben kaşık maması süt verşyorum..
bebe bisküvisi..atıyorum sütüne..

yanlız biizm hanım sade sütü içmedi tatsız geldi mamalardan sonra ... içine bebek bisküvisi ile içiyo ..içine baska ne koysam da ttalı olsa bilemedim.
zaten sabah 7 tane yiyo ee sütlerin içinede bisküvi koyarsam 10u gecer fazla gelmez mi bu sefer.

pekmez katma doktor demirle kalsiyum biraraya gelmesin..

selam kızlar

bebekler çok iyi maşallah

yanlız bizim dişlerimizden hala ses yok bi ara daha çok belirti vardı şimdi hiçbişi yok

bu gün okulun ilk günü
defter kitap kapla yoruldum ya

mesajlarınızı okuyorum ama yorum yapamıyorum

bu arada benimde faceim var bu gurubun adı ne
nerelerdesin huuuuuuuuuu
günaydın kızlar

Ecrincim güzelmiş buda bişeyi merak ettim önündeki tepsisi çıkıyormu? fiyatıda uygunmuş kullanmazsa sandalye gibide daha sonra kullandırabilirim diye düşünüyorum tabi tepsi çıkıyorsa.

kızlar herkese merhaba uzun zamandır giremiyorum nete
herkese bi sorum olacak
lütfen yardım edin
oğlum yaklaşık iki aydır geceleri burun tıkanıklığı sıkıntısı çekiyor bunun şiddeti zaman zaman azalıyor zaman zaman artıyor ne ateş ne öksürük nede burun akması
doktora haftaya cuma gidicez ama ben acaba soğuk buhar makinası işe yararmı diye sorayım dedim alsammı yoksa doktorumu beklesem garibim bazen mamasını bile yiyemiyor

ceyce çıkıyor tepsisi merak etme..kademeli ayarlanıyor hem..
zambakkız geçmiş olsun..bilmiyorum hiç bir fikrim yok buhar nasıl olur..
cinsiyeti belli oldumu bebişin?:

Ecrincim güzelmiş buda bişeyi merak ettim önündeki tepsisi çıkıyormu? fiyatıda uygunmuş kullanmazsa sandalye gibide daha sonra kullandırabilirim diye düşünüyorum tabi tepsi çıkıyorsa.

canım bende aynısından kullanıyorum önündeki tepsisi çıkıyor hatta iki kat tepsi var biri tamamen çıkarılıp yıkanabiliyorda fiyatıda çok uygun diğer mama sandalyelerinin bütün özelliklerinide taşıyor hatta bence daha fazlasını bile.kumaşı çok güzel terletmiyor ben tavsiye ederim biz 2 aylıktan beri kullanıyoruz çok ta memnunum ben.

oooo ozaman çook iyi ecrin sağol canım alabilirim ben bunu kocişe attım maili icabına baksın sempatiksalakcinni

zambakkız bizim kereminde burnu tıkalı akıyor şar şar bizimde bol bol otribebe kullanıyorum deniz suyu kullanıp açmaya çalışıyorum yavrumun burnu yara oldu bir türlüde geçiremedik.bilemiyorum makina işe yararmı

sağol ofertacım bende alıyorum bundan. siz hangi renkini kullanıyorsunuz?

nedir bu burun tıkanıklıgı bebeklerdeki.. bende damla kullanıyorum...
özellikle geceleri çok tıkanıyo..

merhaba kızlar nasılsınız
birkaç gündür bakamıyorum hiç
okullar da açıldı artık daha da zor nete girebilmem
arada ceee der kaçarım

ece bronşiolitoldu
çok fena hırıltısı ve öksürüğü var
şuruplarını da içiremiyorum
kavga ediyoruz resmen bikaç damlaancak ağzına giriyordur
bizden haberler böyle
kendinize iyi bakın

ceyce çıkıyor tepsisi merak etme..kademeli ayarlanıyor hem..
zambakkız geçmiş olsun..bilmiyorum hiç bir fikrim yok buhar nasıl olur..
cinsiyeti belli oldumu bebişin?:
ya odanın havası belki kuru geliyodur diye düşündüm. İnşallah geçer ya bu arada bebişin cinsiyeti kesin olmamakla beraber yine oğlanmış :)
zambakkız bizim kereminde burnu tıkalı akıyor şar şar bizimde bol bol otribebe kullanıyorum deniz suyu kullanıp açmaya çalışıyorum yavrumun burnu yara oldu bir türlüde geçiremedik.bilemiyorum makina işe yararmı
ya burnu akmıyor bizimkinin sadece tıkanıklık.
nedir bu burun tıkanıklıgı bebeklerdeki.. bende damla kullanıyorum...
özellikle geceleri çok tıkanıyo..
bizimkininde sadece geceleri tıkanıyo uyandıktan belli bi süre sonra açılıyo. bende anlamadım gitti. bende okyanus suyunu8n sprey olanını almıştım sürekli ondan sıkıyodum ama bu seferde mukozayı bozmayım diye artık sıkmıyorum nereye kadar olacakki bu böyle

sced geçmiş olsun, sizde mi..
şurubu şırıngayla ağzına sık, ben öyle yapıyorum. 5 cc'lik enjektöre çekip ağzına sıkıyorum.
ya da multitabs damlalığını atmadım onu kullanıyorum şurup vermek için.

X