2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

biz artık sıralamayıda geçtik ellerimizi bırakıp ayakta durabiliyoruz kızlar tutunmadığını farkedip hemen oturuyo veya sırtını koltuğa dayanı ayakta vaziyetteyken 2 eliyle oyuncak tutabiliyo

sizce ne zaman yürür?:uhm::uhm:

bizde tay taya başladık, fazla sürmez herhalde yürümeniz 1 ay bile sürmez sanırım
sizin d.tarihiniz neydi ?

ya bana bi akıl verin
demir her işini ağlayarak yaptırmak istiyo eepsizce ağlıyo kendini resmen yerden yere atıyo bazen korkuyorum bi yerinde bişimi var diye kucağa alınca susuyo
bazen kimseyi orrtalıkta görmeyince güzel güzel oynuyo ama kazara birinin varlığını hissetmesin basıyo çığlığı aslında her ağlaığına almak istemiyorum ağlasın diyorum elbet susacak ama öyle bir sinirle ağlıyoki alt kata ve üst kata ayıp iyorum sussun diye alıyorum
uyuması ayrı sorun uyumak hiç istemiyo deli gibi uykusu olsada uyumamak için direniyo gözü kapalı ağlıyo e eee eee dediğinde uyucağını anlıyo çığlık kıyamet ayağımda sallarken tutmam gerekiyo yoksa kendini yere atıyo
oysa o kadar nefret ederim ki kenini yerden yere atarak ağlayan çocuklardan ama maalesef bnmkide öyle oldu napıcam bilemiyorum
anneme sabah söylüyorum armut dibine düşer sende öyleydin diyo

esracım aynı Egeyi anlattın . bizde öyleyiz ve bende inanılmaz rahatsızım bu konuda. bağıra bağıra bir ağlıyor edepsiz edepsiz anlatamam. bende komşular duymasın diye iyice geriliyorum çocuğa bierşey yapıyoruz zannedecekler aynen öyle ağlıyor geçecek herhalde . değil mi?

selam
nasılsınız....
ben çalışıyorum ya akşam okuyup çıkıyorum şöyle..
Allahım iyi ki çalışıyorum yaa..
insanın kendi parasını kazanması ne güzel bişey...
kimseye muhtaç olmaması..
bir kez daha dua ettim aileme beni okuttukları için..
nur 2 diş çıkardı önden ısırıyor beni..
aaaannnnneeee diye bağırıyor ben mutfaktayken..
kreşte en sevdiği arkadaşı bi oğlan 1 yaşında o ne yaparsa yapıyor o kadar çok seviyor ki onu bugün oğlanı uyutmak için sallamış ee ee demiş..:bbo:
sıralamaya başladı dizlerinin üstüne oturuyor gel gel yapıyor elini kulağına götürüp telde konuşur gibi aaannneee neeennnnnnnnn neennnnnnn diyor :bbo:
o kadar çok şey kazandırdı ki kreş çok mutluyum..
evimde oturup çocuğuma bakacağım safsatasını iyi ki dinlememişim zira ailem çok baskı yaptı annemm kaynanam falan.alsanaalsanasmile
yok çalışıp yorulcan aldığın parayı da bakıcıya kaptırcan falan dediler ama öyle olmadı 200 veriyorum kreşe
bakıcımızdan çok memnunum yıllardır tanıyorum ve çok iyi ilgileniyor sağolsun
hatta beni de seviyor
geçen dedi ki bu sene nura bakayım sen nerde istersen 300 liraya evinde de bakarım farketmez senin yemeğin evinin temizliği falan herşeyini yaparım dedi istemedim zira nur tek kalmayı hiç sevmiyor şimdi çok sosyalleşti...
ben de yıpranmıyorum gerçekten çok iyiyim
eşimle aramız iyi sağolsun çok seviyorum oniŞeniz
esmer nerde yav msj attım cevap yazmadı bana..
inş. ayaz iyidir çok korktum cevap yazmayınca bişey oldu diye..senağlama
çilek de yok heralde uzun zamandır..
hepinizi çok seviyorum ve özlüyorum
baaayyyyyopuyorumnanaktan.
hoya herşeyin yolunda gitmesine sevindim,
nura maşaallah:nazar:
günaydınnnn

bizde sümüklüler arasına katıldık dün nezle gibi bişey olmuş Kuzey burnu tıkanıyor akıyor gece doğru düzgün uyuyamadı yavrum.sürekli tıkandı açmaya çalıştıkçada daha çok ağladı bende hiç uyumadım çok uykusuzum başım ağrıyorr.bugün nasıl geçecek bakalım.
geçmiş olsun cnm,havalar serinledi çok dikkat etmek lazım,
ben gece acaba üşücekmi terlicek mi diye uyuyamıyorum,
pencereyi yarım açıyorum,yatıyorum yok soğuk gibi deyip biraz kapatıyorum,sıcak oldu terlicek biraz aç derken,
berilin uyuduğu vakitlerde de yat kalk yat kalk bu gece özellikle çok uykusuz kaldım,
beril bu gece 3 kez kalktı,
ikinci kalktığında saat 3'e geliyordu,emzirdim yatırdım wcye gittim,
asbah namazı vakti geldi sandım abdest aldım başımı örttüm eteğimi giydim,
tam namaza duracaktım ki napıyorum ben ya dedim daha vakit gelmediki,
ee bari madem hazırlandım teheccüt kılayım dedim,bu vesileyle teheccüt kılmış oldumkaydirigubbakcemile3
ondan sonra da uyku tutmadı,tam dalmıştım ki beril vıyakladı emmek için değil gazdandı sanırım,
aldım kucağıma pışpışladım acaba sıcakladı mı dedim pencereyi az açtım vs vs derken uykusuz kaldım..
kızlar gene uyku düzenine gelmek istiyorum. akşam yatıp sabah kalkıyor mu bebeleriniz? biz 21.30 gibi uyuyup 01.00 de bir vıyklıyouruz pışpış ve su ile uyuyup saat 05.00 gibi tekrar vikliyoruz sonra da 06.45 de dikiliyoruzzzz
beril erken yatıyor genellikle 9,5 'u geçmiyor,ama gece çok vıyaklıyor,
sadece ennek için 2-3 defa kalkıyor nadiren 4 kez emiyor,
onun haricinde 3-4 kez de vıyaklıyor:çok üzgünüm:
cadıdan haberi olan var mı? yok sanki bir süredir...
en son tatile annesine gidecekti döndümü bilmiyorum..
bizizm doktorda gece 2 den sonra verme bişey dedi ama Kuzey aç uyanıyor bir ağlamak bir feryat süt içince uykuya geri dalıyor suyla denemedim hiç ben gece kalkınca suda veriyorum gerçi ama sadece suyla denemem lazım bakalım uyumaya devam edecekmi.zaaten uykusu çok hafif evde çıt çıksa uyanıyor gecede parmak uçlarımda yürüyorum yanına giderken.
aynen ben de öyle,terlik bile giymiyorum ses çıkacak diye,parmak uçlarımda yürüyorum..
ya bana bi akıl verin
demir her işini ağlayarak yaptırmak istiyo eepsizce ağlıyo kendini resmen yerden yere atıyo bazen korkuyorum bi yerinde bişimi var diye kucağa alınca susuyo
bazen kimseyi orrtalıkta görmeyince güzel güzel oynuyo ama kazara birinin varlığını hissetmesin basıyo çığlığı aslında her ağlaığına almak istemiyorum ağlasın diyorum elbet susacak ama öyle bir sinirle ağlıyoki alt kata ve üst kata ayıp iyorum sussun diye alıyorum
uyuması ayrı sorun uyumak hiç istemiyo deli gibi uykusu olsada uyumamak için direniyo gözü kapalı ağlıyo e eee eee dediğinde uyucağını anlıyo çığlık kıyamet ayağımda sallarken tutmam gerekiyo yoksa kendini yere atıyo
oysa o kadar nefret ederim ki kenini yerden yere atarak ağlayan çocuklardan ama maalesef bnmkide öyle oldu napıcam bilemiyorum
beril de öyle canım,bir de kendini yüzüstü yere atıyor yere kapanıp bir ağlıyor bir ağlıyor,
sanırsın etinden et koparıyorlar,kucağıma aldığım anda ses kesiliyor..

bizde tay taya başladık, fazla sürmez herhalde yürümeniz 1 ay bile sürmez sanırım
sizin d.tarihiniz neydi ?

20 ocak canım

benim ıoğlan kendini tamamen yürümeye odakladı bide oyuna bunlar hobi...

yemek yemek ve uyumak fobimiz....

zayıf olduğu için daha rahat hareket ediyor....

canı tez derlerya aynen öle

ofertacım şaka bi yana geçmiş olsun...

bizim sümük kesilmedi tıkanık için spray kullanıyorum ama fayda etmiyo daha doğrusu bizimki sıktırmıyo....

mehlika canım allah kabul etsin namazını...

ben kaan olduğundan beri değil sabah namazı, normal namazları bile doğru düzgün kılamıyorum...

maşallah ne güzel her sabah kalkıyomusun namaza?

herkese günaydın a.s. a.s.
tüm bebişler ve anaları iyidir insallah...

bizizm doktorda gece 2 den sonra verme bişey dedi ama Kuzey aç uyanıyor bir ağlamak bir feryat süt içince uykuya geri dalıyor suyla denemedim hiç ben gece kalkınca suda veriyorum gerçi ama sadece suyla denemem lazım bakalım uyumaya devam edecekmi.zaaten uykusu çok hafif evde çıt çıksa uyanıyor gecede parmak uçlarımda yürüyorum yanına giderken.
neden 2den sonra bişi verme dedi tatlım.melisada 9.30 da yatıyor
ama 12 ve 4 civarı acıkıp kalkıyo cok yemesede en az 100 cc içiyo..bende su verip mi yatırsan acaba

kızlar bana bu akşam yapabileceğim kolay bir yemek tarifi verin akşam eve 7 de gidince yemek yapmak çok zor oluyor yarında kadın gelecek temizliğe hem ona bırakmak için hemde akşam bizim için bir yemek yapmam lazım.kolay ve çabuk bir tarif verin bana.....

tavuk pirzola al fırının ızgarasına koy 250 de 20 dk falan pişir.yanınada makarna yap bide salata tamamdır.ben evde yemek olmadığında hep böle yaparım

günaydın arkadaşlar...
rapunzel urasa kahvaltıya başladın mı?
ben 5-6 gündür veriyorum,ama hepsini yemiyor..
bugün 3 bebe bisküvisi,1 yumurta sarısı(dün yumurta sarısı eklememiştim),1 tatlı kaşığı labne,
yarım tatlı kaşığı pekmez,1 çay kaşığı ceviz koydum,
bir kaç kaşığı su ile kandırıp yedirdi babası,bir kaç kaşık ta ben babasının arkasına saklanıp arada cee yaptım gülünce tıktı ağzına,bir kaç kaşıkta kasede kaldı yemedi..
ama farkettim ki kahvaltı yedirince sabahları beni az emiyor,
yumurta, peynir,pekmez yesin istiyorum ama beni de emsin istiyorum,
sabah evde kahvaltı yaptırıyorum kreşe gelince emzirmem gerekiyor saat 11,5 'a kadar gidemiyorum yanına,
aradan yarım saat 45 dk gibi kısa bir zaman geçmiş oluyo onun için beni az emiyor..
iki arada bir derede kaldım..

ofertacım şaka bi yana geçmiş olsun...

bizim sümük kesilmedi tıkanık için spray kullanıyorum ama fayda etmiyo daha doğrusu bizimki sıktırmıyo....

mehlika canım allah kabul etsin namazını...

ben kaan olduğundan beri değil sabah namazı, normal namazları bile doğru düzgün kılamıyorum...

maşallah ne güzel her sabah kalkıyomusun namaza?

canım kılıyorum çok şükür,bazen dışarda olduğum zamanlar kaçırdığım oluyor onu da kaza ediyorum..
Rabbim kabul eder inş.:Saruboceq::Saruboceq:
Rabbim ibadetlerimizi kabul etsin,geri çevirmesin:Saruboceq::çok üzgünüm:

canım kılıyorum çok şükür,bazen dışarda olduğum zamanlar kaçırdığım oluyor onu da kaza ediyorum..
Rabbim kabul eder inş.:Saruboceq::Saruboceq:
Rabbim ibadetlerimizi kabul etsin,geri çevirmesin:Saruboceq::çok üzgünüm:

maşallah maşallah...

amin canım inşallah....

ıhlamur adaçayı bide limonu eline veriyorum şapu şupu yalıyor

tabi bol bol emzirme oda antibiyotik etkisi yapıyor ve iyilşemesinde çok etkili bence...

benim sütüm yok artık maleseffff :sinifsinif:

limonu anladımda diğerlerini nasıl veriyorsun eline...

müd.yard.kurum dışına çıktı,ben kızımın yanına uçuyorum,
zaten kızımın saçını çekmiş çocuğun biri ,ağlamış kızım,
ee hep o çekecek değil ya,onun saçını da bir çeken olacak tabi:a015:

benim sütüm yok artık maleseffff :sinifsinif:

limonu anladımda diğerlerini nasıl veriyorsun eline...

tatlım ıhlamuru ve adaçayını eline vermiyorum tabikide:bbo:

demleyip biberona koyuyorum içiyo..:lepi:

limonu eline veriyorum

müd.yard.kurum dışına çıktı,ben kızımın yanına uçuyorum,
zaten kızımın saçını çekmiş çocuğun biri ,ağlamış kızım,
ee hep o çekecek değil ya,onun saçını da bir çeken olacak tabi:a015:

hadi koş...

kaanda onunla oynayan küçük çocukları ısırıyo ve saçlarını çekiyo

Kuzey hiçbir şekilde ıhlamur yada adaçayı içmez çok denedim kabul etmiyor ama limonu deneyeceğim eve gidince

oferta sütün neden kesildi canım?

ağbimle ve eşiyle yaşadığımız bir tartışmanın ardından ertesi gün çok azaldı bir gün önce sağdığımda150 ml çıkan süt bir gün sonra 5 ml ye düştü.sonrada ne yaptıysam artıramadım.7,5 ay dolu dolu emdi zaten keşke kesilmeseydi ama ne yapayım rızkı bu kadarmış sütten yana.hala memeye yaklaşsa emmeye çalışıyor yavrum unutsun diye kucağıma bile çok almak istemiyorum çok zor onu öyle görmek çünkü.ama şunu farkettim Kuzey daha iyi yemek yemeğe başladı sütten umudu kesilince.

Sivri bu Kaan da az değil anladığım kadarı ile bizden 9 gün de küçükmüş Maşallah ona...

mehlika canım dr.bize sabah 8,30 da kahvaltı dedi ıhlamur yada ada çayı içine 4 hip bebe bisküvisi, 1 çay kaşığı labne, 4/1 yumurta sarısı, sonra eklemeler yaparsın dedi tereyağ, pekmez gibi ben bu bulamacı 2 gün denedim 2.gün mama sandalyesindeyken tabağı bir fırlattı halım rezil oldu 2 gün sildi eşim tabakta bişey kalmadı tabi bir daha da yapmadım bu çocuk beni deli edecek 1.gün tadına bile bakmamıştı yemin ederim ağzına 1 lokma sokamamıştım 2.gün 1 kaşığı zorla teptim sonu anlattığım gibi oldu....
bende artık minik labnelerden aldım onları açıp parmağımı daldırıp ağzına sokuyorum sokabildiğim kadr birde yumurta sarısını seviyor gibi bişey yüzünü buruştursada yedirebiliyorum sevmese haytta tadına bakmaz elma rendeleyince içine 1 kaşık pekmez koyuyorum arada pekmezide yemiş oluyor ama her zaman emişmek Favorisi hiç bir şeyi ona değişmiyor

ya bana bi akıl verin
aynen benim oglumda çok kucakcı oldu bizim anne baba hasta üstümüze çok düşüyo..
kendini güvende hissetmek isterlermiş bebekler.
..

günaydınlar arkadaşlar....

delf benim oğlum 9,30 gibi yatıyor sabah uyanışı 6,30-7.00 arası ama o saate kadar kaç kere kalkıyor hatırlamıyorum sayısını artık..bu gece 3 kere kalktı da sevindim
daha küçükken gece 12 den sabah 5 e kadar uyanmazdı ama uzun süredir çok sık kalkıyor yatmadan önce mama vs yediremiyorum belkide ondan kaynaklanıyor bu durum

oferta geçmiş olsun sen gece ne sütü veriyorsun kendi sütünümü?

çilekk aynı Uras ı anlattın annem yanından 1 dakika ayrılamıyor hatta bazen ben varken bile annem kalkınca yanından ağlıyor kesinlikle yanlız kalmak istemiyor ayrıca deli gibi uykusu oluyor gözleri kapanıyor neredeyse ve çok mızmız oluyor kucağıma alıp uyutmaya çalışınca kıvranıyor kollarımda uyutma beni diye kıç atıyor yaa ve daha da çok ağlıyor birde yemek yememek için ağlıyor bizimki bu ay sadece 80 gr almışız
aynen kaç kere hatırlamıyorum bile düzene ne zaman gircek uykularımız. yaa
gunaydın arkıdıslerıma.s. bız ece hanım sayesınde 6dan berı ayaktayız valla.. Hoya masallah nura..evet gercektende aılelerımz bızlerı ıyıkı okutmus..ben calısmyrm suan ama bıraz daha buyusun dusunuyorum..

günaydınnnn

bizde sümüklüler arasına katıldık dün nezle gibi bişey olmuş Kuzey burnu tıkanıyor akıyor gece doğru düzgün uyuyamadı yavrum.sürekli tıkandı açmaya çalıştıkçada daha çok ağladı bende hiç uyumadım çok uykusuzum başım ağrıyorr.bugün nasıl geçecek bakalım.

geçmiş olsun canım. yaa

günaydın kızlar

Günaydıııınlarr
güzel bir gün hepimizin olsun

selam
nasılsınız....
ben çalışıyorum ya akşam okuyup çıkıyorum şöyle..
Allahım iyi ki çalışıyorum yaa..
insanın kendi parasını kazanması ne güzel bişey...
kimseye muhtaç olmaması..
bir kez daha dua ettim aileme beni okuttukları için..
nur 2 diş çıkardı önden ısırıyor beni..
aaaannnnneeee diye bağırıyor ben mutfaktayken..
kreşte en sevdiği arkadaşı bi oğlan 1 yaşında o ne yaparsa yapıyor o kadar çok seviyor ki onu bugün oğlanı uyutmak için sallamış ee ee demiş..:bbo:
sıralamaya başladı dizlerinin üstüne oturuyor gel gel yapıyor elini kulağına götürüp telde konuşur gibi aaannneee neeennnnnnnnn neennnnnnn diyor :bbo:
o kadar çok şey kazandırdı ki kreş çok mutluyum..
evimde oturup çocuğuma bakacağım safsatasını iyi ki dinlememişim zira ailem çok baskı yaptı annemm kaynanam falan.alsanaalsanasmile
yok çalışıp yorulcan aldığın parayı da bakıcıya kaptırcan falan dediler ama öyle olmadı 200 veriyorum kreşe
bakıcımızdan çok memnunum yıllardır tanıyorum ve çok iyi ilgileniyor sağolsun
hatta beni de seviyor
geçen dedi ki bu sene nura bakayım sen nerde istersen 300 liraya evinde de bakarım farketmez senin yemeğin evinin temizliği falan herşeyini yaparım dedi istemedim zira nur tek kalmayı hiç sevmiyor şimdi çok sosyalleşti...
ben de yıpranmıyorum gerçekten çok iyiyim
eşimle aramız iyi sağolsun çok seviyorum oniŞeniz
esmer nerde yav msj attım cevap yazmadı bana..
inş. ayaz iyidir çok korktum cevap yazmayınca bişey oldu diye..senağlama
çilek de yok heralde uzun zamandır..
hepinizi çok seviyorum ve özlüyorum
baaayyyyyopuyorumnanaktan.

ayseda ve ecrin nasılsınız sizi çok seviyemopuyorumnanaktan
:teytey:

X