2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydınnnn

bizde sümüklüler arasına katıldık dün nezle gibi bişey olmuş Kuzey burnu tıkanıyor akıyor gece doğru düzgün uyuyamadı yavrum.sürekli tıkandı açmaya çalıştıkçada daha çok ağladı bende hiç uyumadım çok uykusuzum başım ağrıyorr.bugün nasıl geçecek bakalım.

geçmiş olsun canım. havalr serinledi dikkat etmek lazım. kıyamam ben Kuzey'e.

kızlar gene uyku düzenine gelmek istiyorum. akşam yatıp sabah kalkıyor mu bebeleriniz? biz 21.30 gibi uyuyup 01.00 de bir vıyklıyouruz pışpış ve su ile uyuyup saat 05.00 gibi tekrar vikliyoruz sonra da 06.45 de dikiliyoruzzzz

günaydınlarrr
geçmiş olsun oferta.
ayça bizim için 6da uyanmak bir rutin haline geldi artık... 7de ya da 6:30da uyanması mucize gibi bir şey oldu bizim için.
delf benim kızım 9-9:30 gibi yatıyo gece 1-2 kez uyanıyo, uzun süreli olmasa da mutlaka uyanıyor.

geçmiş olsun canım. havalr serinledi dikkat etmek lazım. kıyamam ben Kuzey'e.

kızlar gene uyku düzenine gelmek istiyorum. akşam yatıp sabah kalkıyor mu bebeleriniz? biz 21.30 gibi uyuyup 01.00 de bir vıyklıyouruz pışpış ve su ile uyuyup saat 05.00 gibi tekrar vikliyoruz sonra da 06.45 de dikiliyoruzzzz

saol canım havalar azıcık serinledi hemen hasta oldu yavrum ya çok kötü nefes alamıyor çok zorlandık akşam.

bizim de düznimiz hasta olmadığımız zaman şöyle.11.00 da uyuyor gece 3.00 gibi vızıldıyor bende kalkıp süt yapıyorum onu içiyor sonrada sabah 6.30 da ayakta 8.30 gibi kahvaltı yapıp tekrar uyuyormuş 11.00 a kadar .
ben gece hala süt veriyorum yanlışmı yapıyorum acaba ?doktor gerek yok dedi ama acıkıyor ne yapayım su ile oyalanırmı acaba

saol canım havalar azıcık serinledi hemen hasta oldu yavrum ya çok kötü nefes alamıyor çok zorlandık akşam.

bizim de düznimiz hasta olmadığımız zaman şöyle.11.00 da uyuyor gece 3.00 gibi vızıldıyor bende kalkıp süt yapıyorum onu içiyor sonrada sabah 6.30 da ayakta 8.30 gibi kahvaltı yapıp tekrar uyuyormuş 11.00 a kadar .
ben gece hala süt veriyorum yanlışmı yapıyorum acaba ?doktor gerek yok dedi ama acıkıyor ne yapayım su ile oyalanırmı acaba

ben 1,5 aydır kestim ofertacım süt vermeyi. dr um istemiyor gece beslenmesini. Su ve pışpışla uyutuyorum gene. zaten yarı uyanık oluyor. yazın lukur lukur içip kendi uyuyordu şimdi suyu bir fırt çekip atıyor kenara ama ben inatla mama vermeyip pışpışla uyutuyorum yarım gözüm kapalı.

cadıdan haberi olan var mı? yok sanki bir süredir...

face e giriyor canım çağan biraz rahatsızdı şimdi iyi şükür.

ben 1,5 aydır kestim ofertacım süt vermeyi. dr um istemiyor gece beslenmesini. Su ve pışpışla uyutuyorum gene. zaten yarı uyanık oluyor. yazın lukur lukur içip kendi uyuyordu şimdi suyu bir fırt çekip atıyor kenara ama ben inatla mama vermeyip pışpışla uyutuyorum yarım gözüm kapalı.

face e giriyor canım çağan biraz rahatsızdı şimdi iyi şükür.

bizizm doktorda gece 2 den sonra verme bişey dedi ama Kuzey aç uyanıyor bir ağlamak bir feryat süt içince uykuya geri dalıyor suyla denemedim hiç ben gece kalkınca suda veriyorum gerçi ama sadece suyla denemem lazım bakalım uyumaya devam edecekmi.zaaten uykusu çok hafif evde çıt çıksa uyanıyor gecede parmak uçlarımda yürüyorum yanına giderken.

kızlar bana bu akşam yapabileceğim kolay bir yemek tarifi verin akşam eve 7 de gidince yemek yapmak çok zor oluyor yarında kadın gelecek temizliğe hem ona bırakmak için hemde akşam bizim için bir yemek yapmam lazım.kolay ve çabuk bir tarif verin bana.....

ya bana bi akıl verin
demir her işini ağlayarak yaptırmak istiyo eepsizce ağlıyo kendini resmen yerden yere atıyo bazen korkuyorum bi yerinde bişimi var diye kucağa alınca susuyo
bazen kimseyi orrtalıkta görmeyince güzel güzel oynuyo ama kazara birinin varlığını hissetmesin basıyo çığlığı aslında her ağlaığına almak istemiyorum ağlasın diyorum elbet susacak ama öyle bir sinirle ağlıyoki alt kata ve üst kata ayıp iyorum sussun diye alıyorum
uyuması ayrı sorun uyumak hiç istemiyo deli gibi uykusu olsada uyumamak için direniyo gözü kapalı ağlıyo e eee eee dediğinde uyucağını anlıyo çığlık kıyamet ayağımda sallarken tutmam gerekiyo yoksa kendini yere atıyo
oysa o kadar nefret ederim ki kenini yerden yere atarak ağlayan çocuklardan ama maalesef bnmkide öyle oldu napıcam bilemiyorum
anneme sabah söylüyorum armut dibine düşer sende öyleydin diyo

günaydınnnn

bizde sümüklüler arasına katıldık dün nezle gibi bişey olmuş Kuzey burnu tıkanıyor akıyor gece doğru düzgün uyuyamadı yavrum.sürekli tıkandı açmaya çalıştıkçada daha çok ağladı bende hiç uyumadım çok uykusuzum başım ağrıyorr.bugün nasıl geçecek bakalım.
günaydın ofertageçmiş olsun canım serum fizyolojik damlat
ayakta tut aksın sürekli
Yatar pozisyonda dahada tıkanıyor
bizdede birgün akıyor birgün akmıyor
bu havalarda çok dengesiz

gunaydınlarrrrr

günaydın delfcim
bizim uykumuz şöyle 22:30da kesin dalış yapıyor uykuya
çoğu zmn 2gb uyanıyor yalncı veryorum uyuyor yine 4-5 gb kalkıyor bu sfere ne suya kanıyor nede emziğe inat ediyor uyumuyor
kalkıp mama yapıyorum 5bucuk gb
bazen 6bucuk 7gb oluyor değişyor sabah
7bucuk 8 gb kesin uyanış yapıyor

günaydın kızlar
günaydın ceyce
Günaydıııınlarr
güzel bir gün hepimizin olsun
teşekkürler chileck sanada günaydın
günaydınlarrr
geçmiş olsun oferta.
ayça bizim için 6da uyanmak bir rutin haline geldi artık... 7de ya da 6:30da uyanması mucize gibi bir şey oldu bizim için.
delf benim kızım 9-9:30 gibi yatıyo gece 1-2 kez uyanıyo, uzun süreli olmasa da mutlaka uyanıyor.

günaydın beyazzz

ya bana bi akıl verin
demir her işini ağlayarak yaptırmak istiyo eepsizce ağlıyo kendini resmen yerden yere atıyo bazen korkuyorum bi yerinde bişimi var diye kucağa alınca susuyo
bazen kimseyi orrtalıkta görmeyince güzel güzel oynuyo ama kazara birinin varlığını hissetmesin basıyo çığlığı aslında her ağlaığına almak istemiyorum ağlasın diyorum elbet susacak ama öyle bir sinirle ağlıyoki alt kata ve üst kata ayıp iyorum sussun diye alıyorum
uyuması ayrı sorun uyumak hiç istemiyo deli gibi uykusu olsada uyumamak için direniyo gözü kapalı ağlıyo e eee eee dediğinde uyucağını anlıyo çığlık kıyamet ayağımda sallarken tutmam gerekiyo yoksa kendini yere atıyo
oysa o kadar nefret ederim ki kenini yerden yere atarak ağlayan çocuklardan ama maalesef bnmkide öyle oldu napıcam bilemiyorum

aynen chileck
ağlayark işini yaptıryor gözünden yaş gelse anlarım
kucağı alındımı yada oyun oyantıldımı oturp susuyor
dedğin gb bazen tek başına oynuyor gördünmü olay bitiyor
sallarkenden ayaklarını bağlıyorum
tülbentle ne yapıyım
geçnde kayınvalidem yatmdan bağlamış öyle uyutmuş
beşiktede nerseinde olduğunu bilemyoruz bi o köşede bi bu köşede
banada biri ne yapmam gerektiğini söylesin
bnde hiç sevmezdim aynı şeyleri yaşıyorum
daha 9aylık mum tutturyor hepimize

günaydınlar arkadaşlar....

delf benim oğlum 9,30 gibi yatıyor sabah uyanışı 6,30-7.00 arası ama o saate kadar kaç kere kalkıyor hatırlamıyorum sayısını artık..bu gece 3 kere kalktı da sevindim
daha küçükken gece 12 den sabah 5 e kadar uyanmazdı ama uzun süredir çok sık kalkıyor yatmadan önce mama vs yediremiyorum belkide ondan kaynaklanıyor bu durum

oferta geçmiş olsun sen gece ne sütü veriyorsun kendi sütünümü?

çilekk aynı Uras ı anlattın annem yanından 1 dakika ayrılamıyor hatta bazen ben varken bile annem kalkınca yanından ağlıyor kesinlikle yanlız kalmak istemiyor ayrıca deli gibi uykusu oluyor gözleri kapanıyor neredeyse ve çok mızmız oluyor kucağıma alıp uyutmaya çalışınca kıvranıyor kollarımda uyutma beni diye kıç atıyor yaa ve daha da çok ağlıyor birde yemek yememek için ağlıyor bizimki bu ay sadece 80 gr almışız

günaydınn
gece burun tıkanıklığından uyandı vızırdadı. gideyim su vereyim dedim. odasına girdim ki ayağa kalkmış cibinlikle oynuyor, uyku falan hakgetire. sırıtmaktan surat yamulmuş, çok eğleniyor.
gittim yattım geri. yarım saat sonra gene mızırdandı. baktım hala ayakta geziyor yatağın kenarlarına tutuna tutuna. en sonunda aldım yanıma yatırdım, geldi boynuma gömdü kafasını uyudu orda.
çok şaşırdım çünkü ağır abi tensel temastan hiç hoşlanmaz.
gerçi yarım saat sonra döndü kıçını sarılayım dedim itti gene beni. :KK1:

günaydınnnn

geçmiş olsun.
serum sık sürekli canım. burnu tıkalıyken uyuyamıyorlar.

hastanalndığından beri deliksiz uykuyu bir evlsi gece uyuduk. onun haricinde hep uyanıyor burnu tıkalı diye.
eğer sadece vızırdıyorsa su işe yarıyor zaten o sırada süt içmek istemiyor.
ama ayağa kalkıp eğlenceye başladıysa acıktığı aklına geliyor süt istiyor mutlaka. kaydirigubbakcemile3

su vermeyi dene oferta. belki uyur o şekilde.

kızlar bana bu akşam yapabileceğim kolay bir yemek tarifi verin akşam eve 7 de gidince yemek yapmak çok zor oluyor yarında kadın gelecek temizliğe hem ona bırakmak için hemde akşam bizim için bir yemek yapmam lazım.kolay ve çabuk bir tarif verin bana.....

fırın poşetine tavuk butunu ve patatesleri at pişir. kadın yarın ocakta ısıtıp yer.
yanına da makarna tamamdır.

ya bana bi akıl verin

bence bırak ağlasın. rahatsız olan komşu da kapıya gelirse susmuyor ne yapayım ağzını mı bantlayım dersin :1closedeyes:
huysuzluk ağlamasında hemen kucaklama bence. bu sefer alışır iyice ağlayarak yaptırmaya.

ayy bunların hepsimi aynı Kuzeyde aynen anlattıklarınız gibi bende bir tek ben bu sorunu yaşıyorum sanıyordum.bu ara birde sinirlenmeyi öğrendi beyfendi sinirlenme ağlması ayrı edepsizlik ağlaması ayrı

rapunzel benim sütüm kesildi 1 ay olacak nerdeyse hemde pat diye 1 gecede gitti nedenleri var tabi.bende gece devam sütü veriyorum zaten bir tek uykud kabul ediyor beyfendi başka zaman kafayı çeviriyor biberonu tekmeliyor filan yani.çok hırçın bir çocuk oldu çıktı korkuyorum valla ben .heleki yemek yedirmek tam bir cümbüş bizde batmayan kıyafetimiz lekelenmeyen hiç bir şeyimiz kalmadı çocuğa yeni kıyafetler almam lazım dışarı çıkaracak bişey yok hepsi lekeli.bende leke için reklamları çok çıkan kosla veniş pembesi diye saçma bir deterjan varya onla denedim kesinlikle çıkmıyor çok canım sıkılıyor bu işe de ayrıca.

günaydınn
gece burun tıkanıklığından uyandı vızırdadı. gideyim su vereyim dedim. odasına girdim ki ayağa kalkmış cibinlikle oynuyor, uyku falan hakgetire. sırıtmaktan surat yamulmuş, çok eğleniyor.
gittim yattım geri. yarım saat sonra gene mızırdandı. baktım hala ayakta geziyor yatağın kenarlarına tutuna tutuna. en sonunda aldım yanıma yatırdım, geldi boynuma gömdü kafasını uyudu orda.
çok şaşırdım çünkü ağır abi tensel temastan hiç hoşlanmaz.
gerçi yarım saat sonra döndü kıçını sarılayım dedim itti gene beni. :KK1:

geçmiş olsun.
serum sık sürekli canım. burnu tıkalıyken uyuyamıyorlar.

hastanalndığından beri deliksiz uykuyu bir evlsi gece uyuduk. onun haricinde hep uyanıyor burnu tıkalı diye.
eğer sadece vızırdıyorsa su işe yarıyor zaten o sırada süt içmek istemiyor.
ama ayağa kalkıp eğlenceye başladıysa acıktığı aklına geliyor süt istiyor mutlaka. kaydirigubbakcemile3

su vermeyi dene oferta. belki uyur o şekilde.

fırın poşetine tavuk butunu ve patatesleri at pişir. kadın yarın ocakta ısıtıp yer.
yanına da makarna tamamdır.

bence bırak ağlasın. rahatsız olan komşu da kapıya gelirse susmuyor ne yapayım ağzını mı bantlayım dersin :1closedeyes:
huysuzluk ağlamasında hemen kucaklama bence. bu sefer alışır iyice ağlayarak yaptırmaya.

valla bende aynı şeyi düşünüyorum ama maalesef demir bnm gibi düşünmüyo sanırım ağladıkça ağlıyo çıldırıyo resmen ağlamaktan o kadar sinirli ağlıyoki kucağıma alığıma bile zor susuyo sinirleniyo geç aldım diye bide onun için ağlıyo inanılmaz bi gürültü kirliliği anlıcanız

bebeklerin çamasırlarını ne zamana kadar ütülicez hanımlar :uhm:

ben ütülemiyorum sadece biyere giderken giyeceklerini şıklığı için ütülüyorum....

kızlar sizin bebişlerde müzik çalınca dötünü oynatıyor mu?
beril epey bir süredir müziğe tepki veriyor,dötünü oynatıyor eliyle alkış falan yapıyor,
ben şarkı söyleyince de hemen oynamaya başlıyor,
arkadaşın kızının doğum gününde de oynamış arkadaşlar senin kız döt atıyor diyorlar..

bizim oğlanda oynatıyo...

favori şarkısı serdar ortaç-poşet

onu duyunca nerde olsa hızlı hızlı emekleyip gelip oynuyo...

seninkisi kız kızım oynatır tabi dötünü bizimkisi ağır abi yok oynatmıyor laelaelaelaelae

yaa kızlar bebekleriniz kaç numara ayakkabı giyiyor.ben kereme babasından aldırttırdım ayakkabı 19 almış küçük gelir dedim ama bilemedim şimdi.

canım biz 18 numara aldık ayağına tam geldi 19 olsa büyük olurdu ben bütyük ayakabı istemiyorum rahatsız olur diye o yüzden tam geleni aldık daha doğrusu dayısına aldırdık hem de en pahalı ve şıkından....

erkek anneleri ya sizinde oğlunuz altını açtığınızda direkt bamyasına saldırıomu benimkisi direkt elliyor çekeliyor çook hoşuna gidiyor hayatta altını bağlatmıyor kaçmaya çalışıyor dötünü dönüp emekleyerek gitmeye çalışıyor altını bağlayamıyorum sizde varmı böyle bir durum?

evet ya nasıl mıncıklıyo nasıl...

hastası çükün ....

eşimde diyoki oğlum acımıyomu zarar verme alete=)):KK1::KK1:

sinemis izlemesini istemiyorum sanırım ondan..birde ani ışıklar beynine zarar verebilirmiş epilepsi hastalığına neden olabiliyormuş açmıyorum.bazen çok huysuz olursa reklam açıyorum..

bende izletmiyorum ama oğlum zaten tv hastası değil bi serdar ortaçın klibi bide 11880 reklamı bitek onlar çıkınca bakıyo...

bizim en sevdiğimiz reklam 118 18 yada 80 2sinede bayılıo
reklamlar çıktımı elinde ne varsa bi kenara atıp tv ye dönüyo
bende baby tv ve trtr çocuğu açıyorum arada bakınıyo
bide geçenlerde d&r dan çocuk şarkıları die bi cd aldım bizim bildiğimiz eskiden beri olan çocuk şarkıları çok seviyo deli gibi kafa sallıo:)

aynen ya...

ama bizimki elinde sevdiği bişey varsa koltuğun tepesine çıkarken bile elinden bırakmıyo....

pinti mi olcak ne

alırlar diye korkuyo=))):KK1:

alt açma ve üst değiştirme kabusları bizde de mevcut.
kıyametleri kopartıyor. bizim apartman yağız ın çığlıkları ile şenleniyorsa bilineki annesi ya alt değiştiriyor yada üzerini giydiriyordur :)

Kızlar ben size bişey sormak isterim. Yağız küçük tuvaletini yaptığı zaman sanki büyük tuvaletini yapmış gibi koku yapıyor. Dışardan koklayınca zannedersiniz ki kaka yapmış bakıyorum yok.gaz desem o da deil bir çocuk sürekli de gaz yapıp durmaz herhalde yapar kokusu uçar gider yok bunda öyle değil.
Aceba yedikleri ile alakalı birşey yoksa erkek çocuklarının çişini ağır kokar diye duymuştum ondan mıdır? Yada endişe edecek bir şeymidir aceba?
Başına böyle bişey gelenler varmıdır aceba?
nasıl kaçıyo hele pijamalarını ben giydiriyorum o çıkarıyo bi kolunu giydirirken bi bakıyorum öbürü çıkmış bile...

tabi alıştı serin serin gezmeye ama artık kış geldi yok öle yama....

alt değiştirirken kaçtığı için evin heryeri sidikli....:

koku bizde yok bizdeki normal çiş kokusu ben molfix kullanıyorum canım...

:KK1:

günaydınnnn

hoşgeldinizz.... hihoyyythihoyyythihoyyyt

bu arada herkesler günaydın......

biz artık sıralamayıda geçtik ellerimizi bırakıp ayakta durabiliyoruz kızlar tutunmadığını farkedip hemen oturuyo veya sırtını koltuğa dayanı ayakta vaziyetteyken 2 eliyle oyuncak tutabiliyo

sizce ne zaman yürür?
:uhm::uhm:

X