2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

JJuLiEtt cim henüz dişleri yok ya ondan korkuyorum ben bogazına yapışır fln diye.
Bide bizim yediklerimizden veremiyorum ne kadar olsa baharat-salça ve tuz olduğu için
endişe ediyorum vermekte.
1 yaşına kadar şeker ve tuz yasak diye biliyorum...

JJuLiEtt cim henüz dişleri yok ya ondan korkuyorum ben bogazına yapışır fln diye.
Bide bizim yediklerimizden veremiyorum ne kadar olsa baharat-salça ve tuz olduğu için

canım ben yemekleri zeytiin yağ tereyağ ve domatesle yapıyorum..
aycicek ve salça kullanmıyorum kendimizede..baharatta katmıyorum....ben zaten tuzsuz yediğim için problem olmuyor.tabağımıza alınca baharat ekliyoruz..uzun bi süre özel corba yaptım yarısı çöpe atıldı yapmıyorum artık

cristinam; benimkinin de dişi yok ama damklarıyla eziyorlar herşeyi.
ben lokma lokma peynir-ekmek, balık, tavuk, köfte, zeytin, domates.. aklına ne gelirse veriyorum.
tarhanayı 5.aydan beri veriyorum.
bende artık ona özel hiçbirşey yapmıyorum. az tuzlu yapıyorum yemekleri ona da yediriyorum.

kızlar fırında köfte patates yapcam ama yumurtam yok kıymaya koymaya..koymasam bişi olurmu

Ben çok titiz davranıyorum galiba :)
Özel çorbalar yapıyorum her şeyi doğal veriyorum taze sebze ve meyve.
eline bişey vermeye korkuyorum bogazına kaçar da tıkanır diye :)
bide ek gıdaya 6. aydan sonra başladığımız için tereddüt ediyorum bişey olur mu aceba diye
acemilik çekiyorum ek gıda konusunda...

teşekkür ederim JJuLiEtt içimi rahatlattın valla.
Birden panik olmuştum bende nerdeyse hemen yarın izin alıp sabahtan dr a götüreyim diye kurmaya başlamıştım kafamdan :)

Bu arada yağız 8. ayını bugün itibarı ile doldurdu. Tarhana verebilirmiyim aceba kızlar?
Sizin bebişler ne kadar oldu ki tarhana verebiliyorsunuz?

biz dr tavsiyesiyle 5. aydan beri veriyoruz. son 2 aydır da özel yemek pişirmeyip ev salçalı soğanlı yemek yiyor bizim yediklerimizden tek şart tuz yok. biz sonra ekliyoruz.bence verebilirsin

Ben çok titiz davranıyorum galiba :)
Özel çorbalar yapıyorum her şeyi doğal veriyorum taze sebze ve meyve.
eline bişey vermeye korkuyorum bogazına kaçar da tıkanır diye :)
bide ek gıdaya 6. aydan sonra başladığımız için tereddüt ediyorum bişey olur mu aceba diye
acemilik çekiyorum ek gıda konusunda...

canım bende 6.aydan sonra gectim ek gıdaya bir gectik pür gectik :KK1:
bende eline bişi veremiyorum cok büyük ısırıyo ekmeği yiyeceği boyutta koparıp veriyorum..ama artık çiğnemeyi öğrenmesi lazım yoksa zorluk cekersin.zorda kalmadıkca blendır falan kullanma sakın.pütürlü seylere alıssın

cantanelerim nasılsın
ecrin geçmiş olsun
posi evlilik yıldönümünmüş mutlu kutlu olsun
iyiyim hoyacım sen nasılsın? nur nasıl?
günaydın..
Tüm geçmişi okudum. Soran, geçmiş olsun dileyen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Tümünü alıntılasaydım inanılmaz uzun olurdu, o yüzden yapamadım.
Hoya, Tutku mesajlarınıza cevap veremedim, ne olur kusuruma bakmayın. Ayaz tepemden inmiyor. O kucağımdayken de telefonu elime alınca telefona saldırıyor. Evet gece 22:30'da tepemde geziyor :bbo:

Dün hastaneye gittik. Doktorumuz damar yolundan verilebilecek tüm ilaçların verildiğini (antibiyotik, kortizon..) o yüzden yatsada tekrar damar yolu açılmayacağını sadece buhar verilceğini söyledi. isterseniz evde verin burada perişan olmanıza gerek yok dedi. bende eve hastane tipi nebulizatör getirttim bir yerden onunla veriyorum.
yarın göğüs uzmanına haftaya cuma da ter testi yaptırmaya gideceğiz.

hırıltısı azalmadı. üzerine birde nezle oldu(k). sürekli burnu akıyor, öksürüyor. sesi kısılda fare gibi vizz vizzz geziyor.
ama evde ve emekleyip her tarafa tutunup ayağa dikiliyor ya ondan mutlusu yok..

Tekrar sağolun hepiniz..
esmercim ses kısıklığı muhtemelen kullandığınız buhardan olmuştur .uzun süre fıs fıs türü ilaç kullanınca oluyor kısıklık .geçer o merak etme .hırıltı daha önemli.inşallah iyileşir çocuğun ciğerleri biran evvel.göğüs dr una ne zaman gidiyorsunuz?
bebeklerin çamasırlarını ne zamana kadar ütülicez hanımlar :uhm:
juliet ben hiç ütülemedim sadece doğmadan önce bütün kıyafetlerini yıkayıp ütülemiştim o kadar.sadece dış kıyafetlerini ütülüyorum o da gerekiyorsa.
juli bende ütülemiyorum artık kestim ütüle ütüle bitmiyo sadece dış kıyafetlerini ütülüyorum oda giydireceğim zaman. ya bende sorayım siz hala ayrı çamaşır deterjanımı kullanıyorsunuz? şu omonun fln varya çocuklar için olan deterjanını onumu alsam zor oluo iki parça için çamaşır makinasını çalıştırmak siz hangi deterjanı kullanıosunuz?
canım ben bebeğimin kıyafetlerini yıkarken içine kendi kıyafetlerimizi asla koymuyorum.hele havlu filan asla.çünkü havlu en çok mikrop barındıran eşyalardan biri.özel deterjan da koymuyorum artık.normal matik deterjanla yıkıyorum ama mutlaka kosla oksi ekşın ve tabiki de yumuşatıcı kullanıyorum.
kızlar sizin bebişlerde müzik çalınca dötünü oynatıyor mu?
beril epey bir süredir müziğe tepki veriyor,dötünü oynatıyor eliyle alkış falan yapıyor,
ben şarkı söyleyince de hemen oynamaya başlıyor,
arkadaşın kızının doğum gününde de oynamış arkadaşlar senin kız döt atıyor diyorlar..
oynatmaz mı hemde nasıl.bi de alkışımız da hazır hemen alkış yapıyor zillim..
mehlika ben müzik dinletmiyorum hiç denemedim:)tv de açmıyorum zavaallı kızım benim:)
ecrin bizim evde tv hep açık.trt çocuğa bayılıyor .reklamları da hiç kaçırmaz.tv sayesinde yemek de yediriyorum seyrederken yutu yutuveriyor yoksa daldırma işi ailenin tüm fertlerine kalıyor .o yüzden tv kurtarıcımız oluyor.
selam arkadaslar bayramdan donduk esyalari yerlestir evi toparla vakit olmadi buraya bakmaya facee bakiyorum arada umarim hereksler iyidir biz de iyiyiz burak bayramda cok keyifliydi kuzenimin de dugunu vardi orda papyonlu ceketli minik damat oldu sonra kayinvalidemlerin bahcesinde cimenelrde yuvarlandi bahceelrde agaclardan yapraklar kopardi keyfi gayet yerindeydi surekli bir o kucakta bir bu kucakta sidmi donduk evde durduramiyorum oglusu gezmek istiyor birazdan kardesime goturecegim ben de opuyorum tum bebisleri cok
slm jasmin.oh ne güzel eğlenmiş oğluşun.benim kızım da çok gezmeci oldu.sokak kapısını açmaya gör hemen atılıyor.hele bıraksam çıkıp gidecek bayram gezmesine gelenlerle.onlar giderken arkalarından ağladı.millet de zannediyor kendilerini çok sevdi.halbuki benim kızın aklı sokağa gitmekte.
alt açma ve üst değiştirme kabusları bizde de mevcut.
kıyametleri kopartıyor. bizim apartman yağız ın çığlıkları ile şenleniyorsa bilineki annesi ya alt değiştiriyor yada üzerini giydiriyordur :)

Kızlar ben size bişey sormak isterim. Yağız küçük tuvaletini yaptığı zaman sanki büyük tuvaletini yapmış gibi koku yapıyor. Dışardan koklayınca zannedersiniz ki kaka yapmış bakıyorum yok.gaz desem o da deil bir çocuk sürekli de gaz yapıp durmaz herhalde yapar kokusu uçar gider yok bunda öyle değil.
Aceba yedikleri ile alakalı birşey yoksa erkek çocuklarının çişini ağır kokar diye duymuştum ondan mıdır? Yada endişe edecek bir şeymidir aceba?
Başına böyle bişey gelenler varmıdır aceba?
bu koku eskiden beri mi vardı yoksa yenimi ortaya çıktı?yeniyse eğer bi götür derim ben dr a?ama tabi gaz kokusu da olabilir.emin olmak lazım.ben de prima kullanıyorum ama çok memnunum.geçen kız kardeşim molfiks verdi benimkinin idrarı çok koktu burnuma bi de pişik yaptı..
blendırda çekip veriyorum ben.valla tuz da şeker de azcık kullanıyorum hatta salça da azcık atıyorum yemeklerine.yoksa çok lezzetsiz oluyor yemekleri.genelde de zeytinyağı kullanıyorum.tarhana ve mercimek çorbasını da yaklaşık 1 aydır yapıyorum..

esmercim ses kısıklığı muhtemelen kullandığınız buhardan olmuştur .uzun süre fıs fıs türü ilaç kullanınca oluyor kısıklık .geçer o merak etme .hırıltı daha önemli.inşallah iyileşir çocuğun ciğerleri biran evvel.göğüs dr una ne zaman gidiyorsunuz?

inşallah canım. ses kısıklığı hem günlerdir çok ağlamaktan hem de nezledendir diye düşündüm ben.
amaann hırıltı geçsin de ne nezle umrumda benim ne de sesinin kısıklığı.
göğüs doktoruna yarın akşam 19:50'de gideceğiz.
haftaya cuma da ter testi yapılacak zeynep kamil'de.
bir yandan inşallah bir şey çıkmaz diyorum, bir yandan da çıksın da ona gçre ilaç kullanalım bitsin artık diyorum.
gerçi her ilacı kullandık tek çare buhar bize..

Herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun kızlar...

Esmerr geçmiş olsun, inşallah evde daha da kolay toparlanır Ayz abi.

Ecrin size de çok geçmiş olsun.bi alarm falan taktırsanız,insn her zaman bu kadar şanslı olmayabiliyor. Allah korusun ama evde olmak ya da o sırada eve gelmek de var işin içinde.

Juli yumurta yumuşak olsun diye koyuluyo benim bildiğim kdarıyla,koymasan da çok bir fark olacağını zannetmiyorum.

Oferta maşallah oğluşuna :nazar:, inşallah böyle evam eder.sanki senin keyfin de eskiye göre daha iyi gibi.

Bu arada grubun hamileleri vardı,unuttum kim olduklarını ama olardan haber var mı, iyler mi?ben okuyamadım son birkaç günü.

yumurta tutsun dağılmasın diye konur...ekmek içi koy julii ...

beyazbuket sagol..eşime dedim kendisi bilir artık ister taktırsın isdter taktırmasın:)

beyazbuket Kuzey eskiye göre daha iyi sayılır bir tane dişi çıktı şimdi diğerleri zorluyor o yüzden yine yemek yemek istemiyor ama artık onunla mücadele etmiyorum çok ısrarcı olmadan yedirmeye çalışıyorum reddederse bırakıyorum.
moralimde eskiye göre daha iyi gerçekten biraz daha rahat olmaya çalışıyorum elimden geldiğince ben mizaç olarak biraz takıntılı biriyimdir.birde üstüne çocuk iş koca derken psikopata bağlıyorum ister istemez bazen.
bebişlerimiz büyüdükçe daha da rahatlayacağız biliyorum her geçen ay onunla olmanın keyfini çıkarmaya çalışıyorum çalışınca geriye kısıtlı vakit kalıyor nede olsa.
sen nasılsın peki herşey yolundamı???

sanırım burada bir şeyleri güzel yapan hepimizin biribirimizde kendimizden de birer parça bulması...
yazdıkların, kuzeyin iştahsızlık dönemleri vs öyle tanıdık geliyou ki bna. senin gibiyim ben de kafama takıyorum herşeyi sonra da mide,migren vs. derken kendimi bitiriyorum. ama şu anda yolunda hr şey çok şükür

istanbulda değilim neyazık ki, aslında orada olup gelebilmeyi öyle çok isterdim ki. evlendikten ve bebekten sonra sosyal ilişkilerim epeyce azaldı. şu an en samimi sosyal çevrem kk. ve sizlerle aynı yerde olup görüşebilmeyi çok isterdim.

oferta avni bey'e mi gittniz bu ay?nasıl memnunmusun?

evet canım avni beye gittik gayet memnunum oda az konuşuyor ama bana güven veren bir tarzı var.zaten bu ara öncelikli konumuz Kuzeyin pipisi :kedi:
inmemiş testis sendromu var 1,5 ay sonra ameliyat olacak düşündükçe fena oluyorum ilk önce kapalı başlayacak ameliyati sonra gerek olursa açık ta olabilirmiş çünkü testis batın içerisindeymiş.çok kafama takmamaya çalışıyorum allah beterinden korusun.

istanbulda değilim neyazık ki, aslında orada olup gelebilmeyi öyle çok isterdim ki. evlendikten ve bebekten sonra sosyal ilişkilerim epeyce azaldı. şu an en samimi sosyal çevrem kk. ve sizlerle aynı yerde olup görüşebilmeyi çok isterdim.

keşke istanbulda olsaydın sende tanışırdık ne güzel ama dediğin gibi benimde bu ara sosyal çevrem sizlersiniz iyiki kk da var.

X